#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/06/2010 08:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η καλύτερη ενδεκάδα ever



Ύστερα από επιθυμία των συντρόφων για ιδανική εναλλακτική ενδεκάδα όλων των εποχών και παίρνοντας τη μπάλα μετά από μαγικό τρίγωνο Κώστα Ροδινού-Ιθαγενή και Strange, κατεβάζω σύνθεση:

1. Μύρτσος: μπουζούκια, ξανθιές και πλονζόν. Δεν υπάρχουν τέτοια τέρματα σήμερα

2. Γ. Γούναρης: λόγω ωραίας χωρίστρας και λόγω (αντιβενιζελικού) επιθέτου

3. Καρούλιας: η δεξιά πλευρά της Λίβερπουλ ακόμη βλέπει εφιάλτες

4. Βάιος Καραγιάννης: δεν πέρναγες εκτός αν σε έλεγαν Μαραντόνα, οπότε σε άφηνε από σεβασμό

5. Μίχος: για επιτόπου ανάλυση των φάσεων με τον Καρούλια, ο οποίος θα πήγαινε και κανά μπουζούκι με τον Μύρτσο

6. Μητρόπουλος ( να βάλουμε και κανά Πασόκο για ξεκάρφωμα)

7. Θανάσης Σαραβάκος: μιλάμε για παικταρά ολκής, απλά ο γιος έτυχε σε καλύτερα χρόνια. Άτυχη γενιά.

8. Stelios: λίγη ξενομανία δεν βλάπτει

9. Ντανιέλ Μπατίστα: το πρώτο πρόσωπο που δεν ήταν χλωμό και φόρεσε τη γαλανόλευκη, ο συμπαθέστατος Ντανιέλ ήταν ποδοσφαιρική ιδιοφυία

10. Μπάγεβιτς: ο Σερβοέλληνας (και ο Σερβοέλληνας  έλληνας είναι), μακρινός συγγενής του Υψηλάντη, γιατί τον έλεγαν πρίγκιπα άλλωστε,

11. Μπουμπλής: ένας αριστεροπόδαρος  από την Αγία Βαρβάρα Αιγάλεω που εξαφανίστηκε μυστηριωδώς

Για τους οπτικούς τύπους το βάζω και σε διάγραμμα. Παίζω λόγω πολιτικών πεποιθήσεων 4-4-2

Μύρτσος



Γούναρης               Νίντζα Καραγιάννης  Μίχος              Καρούλιας



Stelios                     Μητρόπουλος  Μπάγεβιτς               Μπουμπλής





Θανάσης Σαραβάκος                Μπατίστα









Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Lalakis avatar
    Lalakis 02/06/2010 09:01:53

    Μπουμπλης απ το Σαντο Ντομιγκο της καραβαικης
    Μπαγεβιτς 43 χρονια και δεν μιλαει γρι ελληνικα.

  2. Νίκος avatar
    Νίκος 02/06/2010 09:19:26

    Χαχαχαχαχα! "λίγη ξενομανία δεν βλάπτει"

    Εδω κανεις λαθος, δεν ειναι λιγη η ξενομανια φιλε Οδυσσεα, ειναι πολληηηηηη! η ξενομανια, και for ever, απ' οτι φαινεται. Δεν μπορουμε να πουμε ΤΙΠΟΤΑ διχως να κολλησουμε καμμια Αγγλικουρα, ετσι για να φαινομαστε κουλ;

  3. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 02/06/2010 09:21:08

    Αγαπητέ Οδυσσέα,

    Για την ενδεκάδα σου έχω σοβαρές αντιρρήσεις, αλλά εκεί δε θα συμφωνήσουμε ποτέ, για αυτό και το αφήνω να περάσει.

    Επειδή,όμως,μετά χαράς διαπιστώνω ότι υπάρχουν πολλοί ποδοσφαιρόφιλοι στη παρέα, θα πρότεινα, σε συνεργασία με τον Φάκtορα, που οι πληροφορίες λένε ότι στα νιάτα του ήταν φοβερός παίχτης, να φτιάξετε την ομάδα του Antinews.

    Zήτησε νούμερα για να παραγγείλεις φανέλλες και σορτσάκια (αν και όλα προς το large και extra large τα βλέπω), βάλε τα ονόματα του καθενός στην φανέλα, (με οτι αριθμό θέλει,εγώ επιλέγω το 15) όρισε μέρα,ώρα και γήπεδο. Και πάμε!

    Τον διαιτητή, άσε θα τον αναλάβω εγώ, για να έχουμε από χέρι εξασφαλισμένα 2-3 πέναλτυ και καμιά 10 offside.

    Για να αποκτήσει η ομάδα φυσική κατάσταση, και να έχουν και κίνητρο οι παίχτες, θα έλεγα στο Φάκτορα να προσλάβει εκείνη τη Γυμνάστρια που έστειλε σε ένα πρωϊνάδικο.

    Επίσης, οξυγόνο, αναπνευστήρες, ασθενοφόρα,πρώτες βοήθειες κ.λ.π.κάτι θα κάνει ο Σπαρτακος.

    • Lalakis avatar
      Lalakis @ Κώστας Ροδινός 02/06/2010 10:12:29

      και η Μούσα τσιρλίντερ;

    • ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
      ΟΔΥΣΣΕΑΣ @ Κώστας Ροδινός 02/06/2010 10:20:01

      Η ενδεκάδα είναι εναλλακτική οπότε υπεράνω κριτικής.
      Πολύ ωραία η ιδέα του ματς. Πρέπει να οργανωθούμε.
      Τερματοφύλακα μην ψάχνετε. Καλύπτω όλο το τέρμα.
      Τι λένε τα ..διευθυντικά στελέχη;

      • FRESH avatar
        FRESH @ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 02/06/2010 20:06:34

        αν έχει προταθεί παρακάτω, ζητάω συγνώμη. αριστερό μπακ μόνο ο μέγιστος Νίκος Βαμβακούλας!
        κάνε edit Οδυσσέα.

  4. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 02/06/2010 10:44:39

    Μια ερώτηση για το #3, Φάκτορα: και τα 6 γκολ (4-0, 0-2) από τη Λίβερπουλ, είχαν μπει από την αριστερή πλευρά της;

    • ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
      ΟΔΥΣΣΕΑΣ @ Αυριανιστής 02/06/2010 12:13:04

      Είχε κάνει το 0-1 ο Μπουμπλής αλλά το ακύρωσε η παράγκα της ...Θάτσερ

  5. antiathlitikos avatar
    antiathlitikos 02/06/2010 10:59:31

    Συμφωνώ με Ροδινό για το άκαιρο της οιασδήποτε διαφωνίας, αλλά σεβόμενος το nick μου και τη Θεσσαλονίκη και για να μαθαίνουν και τα τεκνά πραγματική ποδοσφαιρική ιστορία, δε μπορώ παρά να παρέμβω εναλλακτικά και βεβαίως antiathlitika.

    1. Τέρμα: Βαγγέλης Λιαδέλης, για να θυμόμαστε τον μεγάλο Μαγυάρο Μπούκοβι και τα πιο αστεία και κοροϊδίστικα γκολ της «τότε» δεκαετίας

    2. Δεξί βακ: Αριστοτέλης Μπατάκης, για να έχει εκτός από τη σκληρότητα και η ομάδα έναν ακροδεξιό που σέβεται τ΄όνομά του

    3. Αριστερό βακ: Νίκος Βαμβακούλας, για να κάνουμε τριμελείς επιτροπές με έξι άτομα και να εκπροσωπείται και ο Τιραμόλα

    4. Στόπερ 1: Αρίσταρχος Φουντουκίδης, για να μπορούν τα μπαόκια να εξημερώνονται από έναν αγαθό γίγαντα

    5. Στόπερ 2: Ζαχαρίας Χαλιαμπάλιας, και μόνο για το όνομα

    6. Αμυντικό χαφ 1: Τότης Φυλακούρης, δε χρειάζεται συστάσεις, force!

    7. Δεξί εξτρέμ: Χάρης Γραμμός, ποιός, ποιός, ποιός, για νάχει η ομάδα και μια απλότητα στα συνθήματα

    8. Αμυντικό χαφ 2: Ντίνος Μπαλλής, για να διαθέτει η ομάς καθαρά «άνθη»

    9. Σέντερ: Υβ, Υβ, Υβ, για νάχει η ξενομανία γαλλική φινέτσα

    10. Δεκάρι: Χρήστος Αρδίζογλου, για νάχει παρέα ο τιραμόλα στην επιτροπή και να ξέρει και κάποιος μπάλα

    11. Αριστερό εξτρέμ: Βασίλης Μποτίνος, γιατί η μποτίνα υπήρξε θεός

    Προπονητής: Κώστας Καραπατής για να μας υπενθυμίζει ότι ο Βάσια ήταν ... νούλα γιατί δεν τον καταλάβαιναν οι άλλοι!

    • ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
      ΟΔΥΣΣΕΑΣ @ antiathlitikos 02/06/2010 11:26:52

      Τα μισά να ισχύουν από όσα έχω ακούσει για τον Μποτίνο πρέπει να ήταν παιχταράς.

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 02/06/2010 11:31:24

        Μια διαρκής μίξη απόλαυσης (ντρίπλα, κίνηση και κεφαλιά), ράθυμης ευφυίας και τρελλοκομείου. Τον έφαγε η κακή ζωή και τον έσβησε από τη μνήμη των γαύρων ο άλλος τρελλός - από μελαγχολία όμως αυτός - ο Δεληκάρης ...

    • Lalakis avatar
      Lalakis @ antiathlitikos 02/06/2010 11:29:27

      ξεχασες τον Φουλατσικλή και τον Τουμπόγλου.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ antiathlitikos 02/06/2010 11:32:35

      Και την περιγραφή των αγώνων να κάνει από το ραδιόφωνο ο γίγαντας...Γιάννης Λογοθέτης!

      • Lalakis avatar
        Lalakis @ Κώστας Ροδινός 02/06/2010 11:36:21

        και να ακουγονται άσματα της μπέμπας Μπλάνς του Κούδα

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ Κώστας Ροδινός 02/06/2010 11:43:06

        Γίγας! Ο διάδοχός του (και στην περιγραφή των ... παρελάσεων) Αντώνης Πιλιαρός ωχριά μπροστά του σε λογοτεχνική μαγεία! Αλλά υπήρχε τότε και ο κακαουνάκειος ανταγωνιστής του, ο Βασίλης Κοντοβαζενίτης!

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Κώστας Ροδινός 02/06/2010 11:46:04

        Τον θυμάμαι να περιγράφει τον αγώνα ΠΑΟΚ - Παναχαϊκή 2-5 (που στέρησε από τον ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα) και να κλαίει!

      • tiramola avatar
        tiramola @ Κώστας Ροδινός 02/06/2010 11:49:09

        Γιατί ο Μαυρομάτης με το απίστευτο στυλ?

        Ουρλιάζοντας:Καραγκούνης , Καραγκούνης , Καραγκούνης Καραγκούνης...και τέλος ήρεμα και σιγανά:άουτ...

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ Κώστας Ροδινός 02/06/2010 11:55:49

        Μέγα δράμα! Και τί δεν είχε ακουστεί τότε για τα πριμ πούχανε τάξει οι "άλλοι" στην παρέα του μακαρίτη του Δαβουρλή. Ήταν ομαδάρα όμως τότε η Παναχαϊκή με τη μαγική πεντάδα: Ρήγας, Μιχαλόπουλος, Δαβουρλής, Λεβεντάκος, Στραβοπόδης ...

        Αλλα Κώστα, ο Λογοθέτης είχε κάνει όλους να πιστέψουν πως είναι Αρειανός ...

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ Κώστας Ροδινός 02/06/2010 14:10:46

        Ας μην παρασυρόμαστε πάντως από τα επιτυχημένα ή όχι ανάτυπα - σπορτκάστερ (ειδική μνεία ασφαλώς και για τον Βασίλη Γεωργίου) κι ας αποτίσουμε τον φόρο τιμής που οφείλουμε στον μέγα Πατριάρχη Νίκο Φώσκολο!

  6. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 02/06/2010 12:01:54

    Θυμάσαι ότι τότε ο ΠΑΟΚ είχε μια ενδεκάδα ..ποντίων
    Φουντουκίδης, Τερζανίδης, Ασλανίδης, Ιωσηφίδης, Αποστολίδης, Παρίδης και άλλους που δε θυμάμαι, οπότε σε μια στιγμή λέει "τον αγώνα περιγράφει ο Γιάννης ...Λογοθετίδης!"

    • antiathlitikos avatar
      antiathlitikos @ Κώστας Ροδινός 02/06/2010 12:09:53

      Και ο Σαββουλίδης ... Τη διαφορά την κάνανε όμως οι μη πόντιοι Κούδας και Σαράφης! Και ο αλήστου μνήμης Πέλλιος αργότερα που τάχε πιάσει από έναν άλλον Πόντιο τον Περτσινίδη. Και τότε όπως φοβάμαι και τώρα, γι άλλους λόγους βέβαια, νασου ο ΗΡΑ στη Β΄Εθνική ...

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ antiathlitikos 02/06/2010 12:12:44

        Εχασα επεισόδια γιατί είχα πάει Αμερική.
        Λίγο τον θυμάμαι τον Φιλώτα.

  7. antiathlitikos avatar
    antiathlitikos 02/06/2010 12:02:49

    Sorry strange, που λόγω θεσσαλονικιώτικης μεροληψίας στην επιλογή των στόπερ δεν συμπεριέλαβα στην ενδεκάδα και τον ανεπανάληπτο Τζιγκιτζέλα ...

  8. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 02/06/2010 12:05:21

    Ο Strange με τον Ιθαγενή που είναι;
    Πήγαν για προπόνηση;

    • antiathlitikos avatar
      antiathlitikos @ Κώστας Ροδινός 02/06/2010 12:06:56

      Κάτι πήρε τ΄αυτί μου πως τους έχει δωροδοκήσει το ... τρωκτικό.

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ antiathlitikos 02/06/2010 12:09:25

        Τους προβοκάρεις για να ..επανέλθουν!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ antiathlitikos 02/06/2010 12:54:42

        Με ζήτησε μεταγραφή το νέο μπλόγκ της Τζούλιας. Λέω να πάω. Πληρωμή σε είδος!

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ antiathlitikos 02/06/2010 13:12:08

        SA,
        Υποθέτω, ότι θα ενέδωσες στην προσφορά και θα παραδόθηκες,άνευ όρων;

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ antiathlitikos 02/06/2010 13:14:46

        Με ελκύει ο Φουρθιώτης!

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ antiathlitikos 02/06/2010 13:16:08

        Αχ, αχ, αχ ... Έτσι διαλύονται οι ομάδες. Κλασσική μέθοδος παλαιόθεν. Τότε στα χοτέλια, τώρα στα ιντερνέτια.

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ antiathlitikos 02/06/2010 13:27:47

        Το σκάνδαλο με τα γαρύφαλλα (ή τριαντάφυλλα) μου θυμίζει:
        1975, Νικολουδης, Χαλιαμπαλιας, η ανθοδεσμη που ειχε φτασει στο ξενοδοχειο του Ηρακλη, λιγες ωρες πριν την εναρξη του αγωνα με τον Παναθηναϊκο στο Καυταντζογλειο και ανακαλύφθηκε οτι τα λουλουδια εκρυβαν χρυσάφι!

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ antiathlitikos 02/06/2010 13:30:47

        Γι αυτό απέκλεισα από την 11άδα τον Ροκίδη (που θα εκπροσωπούσε επάξια όλα τα καταπιεσμένα 10αρια της χώρας) κι άφησα "μέσα" ν΄ανθίσει μόνον ο Ντίνος ο Μπαλής ...

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ antiathlitikos 02/06/2010 13:57:25

        είχα αρχίσει προπόνηση με μπύρες για να χωνέψω τα σουβλάκια...

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ antiathlitikos 02/06/2010 14:00:25

        Δεύτερο αχ! Γιατί δεύτερη (ιωαννιδίως) γνωστή μέθοδος εξουδετέρωσης του οχτρού με ληγμένα υγρά ...

  9. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 02/06/2010 12:09:25

    Νομίζω ότι μάλλον υπερβάλλεις για τον Καρούλια με την Λίβερπουλ. Εγώ θυμάμαι ότι στο Άνφιλντ είχε φάει "πολύ ξύλο" από τον Σάμυ Λή.

    • ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
      ΟΔΥΣΣΕΑΣ @ Professor Moriarty 02/06/2010 13:56:33

      Υπερβάλλω εντελώς. Αλλά με τέτοιο λέγειν δεν βγαίνει από την εντεκάδα

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 02/06/2010 13:10:38

    Τελευταία φορά που πήγα να παίξω μπάλα (σε μίνι γήπεδο) ήταν το 1997,και χρειάστηκα οξυγόνο, μαλάξεις και κομπρέσες, για να μη συναντήσω το δημιουργό μου...

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 02/06/2010 14:16:54

      Πρόσφατα δηλαδή....

  11. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 02/06/2010 14:03:44

    Οδυσσέα,

    O ένας δέχεται προσφορά από τη Τζούλια για δουλειά και το συζητάει.

    Ο άλλος μέρα μεσημέρι, αρχίζει τα σουβλάκια και τις μπύρες,

    Για βάλε σε παρακαλώ μια τάξη!

    Η ομάδα διαλύθηκε, πριν ακόμα συγκροτηθεί!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Κώστας Ροδινός 02/06/2010 14:05:40

      Είμαστε βεντέτες. Θυμάσαι τον Σόουσα; Κάτι τέτοιο.

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ Strange Attractor 02/06/2010 14:35:10

        Εγώ επιμένω πάντως αργεντίνικα και πιο νεανικά στο βεντετίστικο σλόου μόσιον, strange: ΡΙΚΕΛΜΕ!

    • ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
      ΟΔΥΣΣΕΑΣ @ Κώστας Ροδινός 02/06/2010 14:18:40

      Θα ελέγχεται αυστηρά η εξωγηπεδική ζωή των παικτών μέσω εμφυτευμένων μικροτσιπ. Οι συνεργάτες της Τζούλιας θα πάρουν το μοντέλο με την ενσωματωμένη κάμερα
      Μέχρι τότε όποιος δεν απαντάει εντός δέκα λεπτών στα σχόλια θα γράφει κείμενο 500 λέξεων με ύμνους στο κυβερνητικό έργο

      Για καμιά κρασοκατάνυξη μας βλέπω Κώστα. Άντε να δούμε και κανά ματς του Μουντιάλ.

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 02/06/2010 14:22:09

        Σπεύδω για να αποφύγω την τιμωρία της εξύμνησης και παραγγέλνω από τώρα Teachers άνευ πάγου (για να περισσέψει σε τυχόν τραυματισμούς).

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 02/06/2010 14:31:36

        Eτσι και μοιράζει ο Strange τα DVD, προβλέπω κοσμοσυρροή!

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 02/06/2010 14:33:02

        Ως αυτόκλητος εκπρόσωπος του λαού απαιτώ όμως φρέσκια σοδειά!

    • ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
      ΟΔΥΣΣΕΑΣ @ Κώστας Ροδινός 02/06/2010 14:27:07

      Αντιαθλητικέ θα παίξεις στόπερ, αφού δεν βάζεις πάγο στο ουίσκι

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 02/06/2010 14:30:30

        Δεκτόν, αφού θα καλύπτεις όλα τα γκοουλπόουστ, θα δικαιολογείται και η όποια ... απόκλιση μου.

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 02/06/2010 14:38:59

        Όλα γίνονται στο ποδόσφαιρο, έπαιζα κάποτε (1968 - 1969)μέσος, πολύ τρέξιμο με τα τρελά παλιά συστήματα, 4 - 2 -4. Έφυγε ο τερματοφύλακας και δεν υπήρχε άλλος, κατάρα, έγινα εγώ κι έπνιγα τα κουνέλια. Ώσπου βρέθηκε αντικαταστάτης και επέστρεψα εις την φυσική θέσιν.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 02/06/2010 14:44:26

        STGM και συ τζόβενο είσαι βλέπω...
        Πρόλαβες και τον Μανταλόζη;

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 02/06/2010 14:58:30

        Προαπαθώ να θυμηθώ, αλλά το αλτσχάιμερ αρχικής μορφής μπερδεύει τις δεκαετίες:
        Παπαεμμανουήλ, ο κούνελος. Χρηστίδης, ο τερματοφύλακας του Άρη που κατέβαινε με τρίπλες μέχρι την αντίπαλη μεγάλη περιοχή (ο Νικοπολίδης, μπροστά του, είναι κολλημένος με τα δίχτυα)...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Κώστας Ροδινός 02/06/2010 14:38:12

      Κάρλος Βαλντεράμα και ξερό ψωμί. Πλησίαζε κάπως τον Βάσια,στο πολύ αργό όμως.
      Και επίσης άλλος θεός: Ο Αριέλ Ορτέγκα.
      Τέτοιοι παίκτες με τρελαίνουν.
      Και η κορυφή βεβαίως Ο μικρός Λιονέλ Μ.

      Σιχαίνομαι παίκτες τύπου Μπέκαμ κλπ. Υπερτιμημένος.

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ Strange Attractor 02/06/2010 14:54:12

        Φέρεντς Πούσκας. Χτύπησε φάουλ και το έστειλε ξυστό πάνω και δεξιά στο παραθυράκι, εκεί που δεν πιάνεται. Το ακύρωσε ο διαιτητής, το ξαναχτύπησε και έβαλε ξανά το ίδιο ακριβώς γκόλ. Καρμπόν.

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ Strange Attractor 02/06/2010 14:59:03

        Φέρεντς, Γιόχαν, Ζιζού: η μόνη ευρωπαϊκή απάντηση στη λατινομαγεία!

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ Strange Attractor 02/06/2010 15:23:45

        Και Εουσέμπιο Ντα Σίλβα Φερέιρα.
        Στα δοκάρια ο Λέβ, αξεπέραστος.
        Για το μέλλον, ίσως, ο (μικρός ακόμη) αναβάτης γουρουνιών, με το γερό του πόδι: 320 Km/h.

  12. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 02/06/2010 14:35:22

    Προειδοποιώ: Έχω στενή τρίπλα. Θα στείλω πολλούς από εσάς στους ορθοπεδικούς.

    • antiathlitikos avatar
      antiathlitikos @ Strange Attractor 02/06/2010 14:37:11

      Εκείνη η δισκοκοίλη εντάξει;

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ antiathlitikos 02/06/2010 14:40:01

        Κάνω λουτρά...

        Αν είσαι θεσ/κιός, μήπως Θυμάσαι το σύνθημα- προτροπή: "Βάσια, σπάστους τα άλατα!!!!"

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ antiathlitikos 02/06/2010 14:47:05

        Όχι μόνο καρντάσι αλλά και γιός μπασκεμπολίστα του ΗΡΑ! Πώς δε το θυμάμαι! Η μάνα μου όμως μου το σφύριξε στα 4 να αλλάξω ομάδα λόγω δικής της πικρής εμπειρίας και αλλαξοπίστησα ... Και έκτοτε λούστηκα όλη τη γαυρίλα!

        Ο Μιτόσεβιτς έχασε εκείνη την απίστευτη ευκαιρία σε κενό τέρμα μπροστά μου στο Καυτατζόγλειο με τους βάζελους μετά από μαγικό του Ρώσου και έκτοτε δεν ξαναπήγα να δω γεροντοκόρες ...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ antiathlitikos 02/06/2010 14:50:15

        Θάθελα πολύ να έγραφα άρθρο ύμνο στον θεό Βάσια αλλά μάλλον Ο Φάκτορ ως νότιος θα το απαγορεύσει.

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ antiathlitikos 02/06/2010 14:52:27

        Δράση strange, δράση! Άμεση ίδρυση ΜΚΟ με την επωνυμία "Ελεύθερος Βάσια" κι άσε τον Φάκτορα να τολμήσει επέμβαση ...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ antiathlitikos 02/06/2010 14:54:52

        Χατζηπαναγία μου!
        Για αυτό βλέπω τον μικρό Λιονέλ. Μου τον θυμίζει πολύ.

  13. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ 02/06/2010 14:45:02

    Δεκάρι ο strange, αφού μπορεί να γράφει τη λέξη τρίπλα. Για τον κ. Ροδινό προβληματίζομαι. Δεξί χαφ ή κυνηγός; Αμυντικό χαφ δεν έχουμε, αριστεροπόδαρο που να βρούμε εδώ μέσα, πρόεδρε φάκτορα θέλουμε μεταγραφές

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 02/06/2010 14:51:07

      Μόνο αριστερό πόδι. Το δεξί,όπως έλεγε Πούσκας, είναι για το λεωφορείο.
      Συνήθως αριστερή πλευρά.
      Καθότι έφεση στην ταχύτητα.

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ Κώστας Ροδινός 02/06/2010 14:55:05

        Θα δεχτείς Κώστα να καλύψεις την αριστερή πλευρά με τον φίλο του λαού;

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 02/06/2010 15:13:29

      Η ομάδα, όπως ξέρεις,απαιτεί και ..θυσίες!

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 02/06/2010 15:23:55

      Ακόμα δε φτιάξαμε την ομάδα και θέλουμε μεταγραφές!

      • ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
        ΟΔΥΣΣΕΑΣ @ Κώστας Ροδινός 03/06/2010 08:50:50

        Αφού βρήκαμε ταχύτατο αριστεροπόδαρο πάμε καλά. Ο ιθαγενής τι θέση παίζει; Strange γράψε κείμενο για τον Βάσια. .Αξίζει!!!
        Και για τον Μποτίνο θα είχε ενδιαφέρον. Ιταλός σου λέει από τον Βόλο!!