21/02/2011 19:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η ΠΑΕ ΑΕΚ ζήτησε την προσωρινή αναστολή του πρωταθλήματος!

Να ανασταλεί προσωρινά το πρωτάθλημα ζήτησε ο πρόεδρος της ΠΑΕ ΑΕΚ σε τηλεφωνική συνομιλία που είχε σήμερα με τον γενικό γραμματέα Αθλητισμού. Το προφορικό αίτημα του Σταύρου Αδαμίδη προς τον Πάνο Μπιτσαξή έχει σχέση με τα γεγονότα των τελευταίων ημερών και το πολεμικό σκηνικό που έχει διαμορφωθεί στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 21/02/2011 19:31:27

    "Προσωρινή" για τουλάχιστον 15-20 χρόνια πρέπει να είναι η αναστολή. Το λέω και το φωνάζω εδώ και χρόνια. Και δεν είμαι ΑΕΚτζής...

  2. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 21/02/2011 20:10:21

    Δεν χρειάζεται καμία αναστολή παρά την εφαρμογή του νόμου.
    Τα ίδια παιδάκια που εδώ είναι αετοί (παράγοντες και οπαδοί) γιατί στο εξωτερικό είναι πολίτες; (μην πω τίποτα παραπάνω)
    Πετάς ΟΣΦΠ ΠΑΟ ΑΕΚ ΠΑΟΚ ΑΡΗ ΗΡΑΚΛΗ στη Β εθνική (όλοι δεν έκαναν επεισόδια φέτος;) και τέλος. Αν ανέβουν του χρόνου θα έχουν μάθει.
    Εκτός αν καμία από αυτές τις ομάδες είναι ιστορικότερη ή μεγαλύτερη από Μαρσέιγ ή Λίβερπουλ πχ...

  3. kastroHEL avatar
    kastroHEL 21/02/2011 20:13:04

    σωστος

  4. popolaros avatar
    popolaros 21/02/2011 20:21:57

    Εγώ λέω να πάρουμε και τον παοκ και να γυρίσουμε στην κωνσταντικούπολη, με το κενάν και τον μεχμετ.
    αφεριμ.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ popolaros 21/02/2011 20:46:06

      O καθένας και στο μαγαζάκι του και να χρωστά ΙΚΑ φόρο κλπ και να είναι ομάδες με λεφτά μας ... ας πάει η κάθε μία ομάδα όπου θέλει αν είναι να παίζει εδώ να εφαρμόζεται ο νόμος σε όλους.
      Και οι 6 στη Β εθνική και σε κάθε νέο παράπτωμα νέος υποβιβασμός, εκτός αν θέλουμε να μας εκπροσωπούν οι κάφροι με τις ομάδες τους στην Ευρώπη.
      Το ίδιο σε όλα τα αθλήματα, με φυλάκιση χωρίς αναστολή σε όποιον οπαδό κάνει επεισόδια.
      Οι Πρόεδροι καταλαβαίνουν μόνο τον πόνο της τσέπης και οι κάφροι φυλακή για δύο χρόνια.

      ΥΓ

      και είμαι γάβρος για να μην νομίσουν κάποιοι ότι μιλάω εκ του πονηρού...

      • anonymous avatar
        anonymous @ Ο Ιθαγενής 21/02/2011 23:03:06

        Οι Πρόεδροι καταλαβαίνουν μόνο τον πόνο της τσέπης και οι κάφροι φυλακή για δύο χρόνια.

        Σου διαφεύγουν προφανώς δυο πράγματα.
        1) Τις ομάδες δεν τις έχουν για να κονομάνε αλλά για ασκούν πίεση. Ακριβώς όπως τις εφημερίδες.
        2) Τις στρατιές των χούλιγκαν τις χρηματοδοτούν οι ίδιες οι ομάδες και οι Πρόεδροί τους.

        • Ο Ιθαγενής avatar
          Ο Ιθαγενής @ anonymous 22/02/2011 18:53:03

          Σου έγραψα τη λύση αν οι ομάδες είναι στη Β να δω πίεση και αν οι στρατοί πάνε φυλακή ας διαδηλώνουν οι πρόεδροι...
          Στην Μ Βρετανία ...ας την αντιγράψουν. Τολμά η Βουλή να πει έξω από την Ευρώπη για δύο χρόνια οι 6 ομάδες;
          Η Θάτσερ το έκανε...

  5. sdg avatar
    sdg 21/02/2011 20:47:28

    ΠΑΙΔΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ?

    Με ποινή αποκλεισμού από κάθε Ευρωπαική διοργάνωση κινδυνεύει η ΠΑΕ Ολυμπιακός αν η καταγγελία στην οποία προτίθεται να προσφύγει ο Παναθηναικός τεκμηριωθεί και γίνει αποδεκτή. Σύμφωνα με απόλυτα εξακριβωμένες πληροφορίες η ποινή μπορεί να φτάσει ακόμα και τα 2 έτη μια και στην Ουέφα η ελληνική ομάδα είναι υπότροπος!

    h**p://24wro.blogspot.com/2011/02/blog-post_2889.html#ixzz1Ec0ARPrt

  6. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 21/02/2011 20:51:28

    xaxaxa ο κύριος δημοσιογράφος που πέταγε μπουκάλια στο μπάσκετ αν δεν με απατά η μνήμη μου μιλάει για ...επεισόδια.

    Να γιατί είμαστε ....Ελλάδα.

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/02/2011 20:55:16

    η ΠΑΕ Αντινεα ζητα την προσωρινη διακοπη της κυβερνσης.
    Να αναλαβουμε εμεις μεχρι να γυρισει το ΓΑΠ απ τη Μερκελ.

    ΠΠ

  8. Κάποιος avatar
    Κάποιος 21/02/2011 22:01:12

    Το κράτος προτιμάει να εκτονώνεται η οργή σε αθλητική μορφή στα γήπεδα παρά ως πολιτική διαμαρτυρία στα πεζοδρόμια.

  9. zame avatar
    zame 21/02/2011 22:37:54

    ..ΑΠΟΘΕΩΣΤΕ ΤΟΥΣ..γιατί μπορεί να μας δείρουν κιόλας ..αυτοί.
    *Απόλυτα ευθυγραμμισμένο με την "ΠΑΡΑΓΚΑ" της Ελληνικής Πραγματικότητας..
    Τέτοια Πρωταθλήματα... ΖΗΤΩ & να τα χαίρονται... ΑΠΟΘΕΩΣΤΕ ΤΟΥΣ..
    Αλλα και
    *αυτη η δηλωση .. με τα..ήθη και έθιμα..(που επικαλέστηκε & "ο προεδρος" .."ΕΓΡΑΨΕ" για να εχει υλικο ο Λαζοπουλος & οχι μονον)
    εισεπραξε ομως την ΑΠΑΝΤΗΣΗ απο τους ΝΕΟΥΣ του Πειραιά..(όπως έδειξε & το ρεπορτάζ του Α απο τα καφε ..)
    ΝΑ ειναι ποιο ΣΟΒΑΡΟΣ..!!!
    ΝΑΙ στην Προταση του Βουλευτη κ. Καρταλη & του Παλεμαχου κ.Δομαζου..που ενώνονται με αυτή της ΑΕΚ.
    να ΔΙΑΚΟΠΗ & ΑΝΑΣΤΟΛΗ του ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ...
    Αποκλεισμος Ελληνικων ομαδων απο Ευρωπαικες διοργανωσεις..&
    Απαγόρευση συμμετοχής στην Εθνική Ομάδα από ποδοσφαιριστές που συμμετέχουν σε πράξεις βίας.
    ΠΑΡΑΓΙΝΕ ΤΟ ΚΑΚΟ..ΔΕΝ ΑΡΚΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΕΥΧΟΛΟΓΙΑ..& ΟΙ ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ.. εκατέρωθεν

  10. A.M. avatar
    A.M. 22/02/2011 01:10:16

    Τι προσωρινή διακοπή;
    Μόνιμη κατάργηση χρειάζεται!
    Αφού πρώτα βέβαια πληρώσουν όλες τους τις ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΈΣ υποχρεώσεις στο κράτος και αφού επιστρέψουν όσα πήραν ή τους χαρίστηκαν απ το κράτος.
    Και ας μας παρατήσουν με τις ΠΑΕ και κουραφέξαλα!
    ΠΑΕ με λεφτά του κράτους ανοίγει και η κουτσή Μαρία.
    Καθαρόαιμη μπίζνα ποδοσφαιρική όπως στήνουν άλλοι στις σοβαρές χώρες μπορεί κάποιος να στήσει; ας στήσει!
    Αλλοιώς κατάργηση του «επαγγελματισμού» - πού τον είδαμε θα μου πείτε - και όλα ερασιστεχνικά.
    Χαλλλλαρά.

  11. μακης avatar
    μακης 22/02/2011 11:32:14

    Η έκθεση της Αστυνομίας για όσα συνέβησαν στον αγώνα με τους κλαψιάρηδες αποτελεί στοιχείο που «καίει» τους παίκτες του Παναθηναϊκού και την «πράσινη» διοίκηση, αφού αναφέρονται ξεκάθαρα τα όσα έκαναν στα αποδυτήρια…
    Η αστυνομική Έκθεση αναφέρει πως ο Λέτο προκάλεσε με την βίαιη συμπεριφορά του κτυπώντας πόρτες στα αποδυτήρια και βρίζοντας τους πάντες ενώ σημειώνεται και ότι ακόμα 4 παίκτες του Παναθηναϊκού κατέβηκαν από το πούλμαν της ομάδας τους και έτρεξαν στα αποδυτήρια αναζητώντας με άγριες διαθέσεις τον Τοροσίδη και δημιουργώντας πρόβλημα με την εκτός ορίων συμπεριφορά τους.
    Πλέον οι άνθρωποι της «πράσινης» διοίκησης χάνουν ένα από τα διαπραγματευτικά τους όπλα, και η αποκαλυπτική Έκθεση της Αστυνομίας τους φέρνει σε πολύ δύσκολη θέση.