#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/06/2010 07:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δέκα σκόρπιες εικόνες από Μουντιάλ



Δεσμεύομαι προς τους συντρόφους ότι το Μουντιάλ είχε προγραμματισθεί για τώρα, δεν είναι δάκτυλος του Γιωργάκη. Για ένα μήνα θα μας απασχολήσει, μετά θα ρίξουμε το ΔΝΤ ΠΑΣΟΚ.

Μήπως λέω πρέπει να μετατεθεί το Συνέδριο για τον Σεπτέμβρη, να μην πέσει μέσα στο Μουντιάλ;

Δέκα σκόρπιες εικόνες από τα Μουντιάλ που θυμάμαι. Στο search του πειραγμένου εγκεφάλου μου αυτές βγαίνουν όταν μιλάμε για παγκόσμιο κύπελλο.

10  Η έξοδος τύπου Jean-Claude Van Dam του Δυτικογερμανού goalkeeper, Harald Schumacher, στο Μουντιάλ της Ισπανίας (1982) επί του Γάλλου αμυντικού Patrick Battiston, που μετά το χτύπημα έχασε τις αισθήσεις του για κάμποση ώρα (μαζί και κάποια δόντια) και αντικαταστάθηκε. Ο ικανός κατά τα άλλα τερματοφύλακας είχε έτοιμη την ατάκα: « Αν έχασε τα δόντια του να του πληρώσω τις οδοντικές κορώνες».

http://www.youtube.com/watch?v=tGq7VcaHoqo

9. Η κουτουλιά του Ζιντάν στον Ματεράτσι το 2006. Για όσους έχουν παίξει οποιοδήποτε άθλημα, μπορούν να καταλάβουν ότι στους 130 σφυγμούς τα παίρνεις πιο εύκολα στο κρανίο. Κρίμα για τον μεγάλο Ζιζού, να είναι αυτή η τελευταία ενέργεια του στα γήπεδα. Ο διαιτητής δεν το είδε, ο επόπτης ρουφιάνεψε

http://www.youtube.com/watch?v=PLLez12OqlU

8. Το χέρι του Θεού: ο Μαραντόνα κερδίζει με χέρια και με πόδια μια πολύ σπουδαία ομάδα, την Αγγλία της εποχής εκείνης

http://www.youtube.com/watch?v=DbbsytHDp2o&feature=related

7. Το γκολ της Σοβιετικής Ένωσης στη Βραζιλία το 1982 απεδείχθη προφητικό, καθώς ο Πέρεζ είχε κλίση μόνο για τροχονόμος. Στο video και τα δυο εκπληκτικά γκολ των Σόκρατες, Έντερ (τοτέμ μου) στο ίδιο παιχνίδι από το πρώτο έγχρωμο Μουντιάλ

http://www.youtube.com/watch?v=3eNS9wiNzuE

6. Ο μικρός Βούδας χάνει το πέναλτι και το τρόπαιο πάει στη Βραζιλία το 1994

Keep walking…

http://www.youtube.com/watch?v=voT5W9Doa-s

5. Το γκολ του νεαρού τότε  Ροναλντίνιο στον Σίλτον το 2002 στην Κορέα: τιμημένα γηρατειά…

http://www.youtube.com/watch?v=ExUX7MBk5UM

4. Τα κλάματα του Μαραντόνα στην απονομή του 1990. Πήγε να το πάρει μόνος του, έπρεπε να επικυρωθεί η επανένωση της Γερμανίας..

http://www.youtube.com/watch?v=Uds8Yadyi3o

3. Ο Ρονάλντο στον τελικό του 1998 έδωσε πολύ ψωμί στους συνομωσιολόγους. Κάτι έπαθε πήγε στο νοσοκομείο, δεν έπαιξε, η Βραζιλία δεν έκανε καλό ζέσταμα, καλώς τα παιδιά, 3-0. Ο Ζιντάν ακόμη χτύπαγε τη μπάλα με το κεφάλι…

http://www.youtube.com/results?search_query=ronaldo+1998+final&aq=5

2. Τα Μουντιάλ έχουν πάντα χρώμα εξωτικό, Κολομβία εναντίον των λιονταριών από το  Καμερούν το σωτήριον έτος 1990 με τον Χιγκίτα λίμπερο, σε όχι και τόσο καλή μέρα…

http://www.youtube.com/watch?v=TyGYJagvhoE

1. Τα καντήλια του Παναγούλια στα αποδυτήρια της Εθνικής το 1994. «Έτσι μπαίνει το γκολ!!!»

http://www.youtube.com/watch?v=gxiwo0r5hJY

Ένα βαθμό και ένα goal ήθελε ο Αλκέτας. Επίκαιρος…



Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 07:22:21

    Βραζιλία-Ουρουγουάη 1970
    Η ωραιότερη φάση είανι αυτή που δεν μπήκε γκολ!
    h**p://www.youtube.com/watch?v=rZT-WHjngEo&feature=related

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 07:22:43

      *είναι

    • ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
      ΟΔΥΣΣΕΑΣ @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 09:09:39

      Καλημέρα Γιάννη. Σε έχουν κολλήσει οι υπερήλικες πελετίτιδα. Αν το έβαζε θα ήταν το γκολ του αιώνα. Δεν το έβαλε γι΄αυτό Μαραντόνα 1986 το δεύτερο στην Αγγλία

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 09:15:39

      Καλημέρα, καλημέρα!
      Άμα κάνεις κακές παρέες αυτά παθαίνεις.
      Παρεπιμπτόντως τι εγινε με τα κουνέλια?

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 09:28:15

        Ευτυχώς!
        Σήμερα με τι θα ασχοληθεί: με Euler, με Gauss ή με το θεώρημα της μη πληρότητας του Goedel?

      • Lalakis avatar
        Lalakis @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 10:06:29

        η θα χασει 110 η θα βγαλει 200

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 10:07:44

        Δεν υπάρχει η παραμικρή πιθανότητα να παει ταμείο.

      • Lalakis avatar
        Lalakis @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 10:25:46

        ο φαβονατσι θα παιξει η τραυματιστηκε στη προπονηση;

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 20:52:48

        Και πρόβλημα βγαλμένο από τη ζωή.
        Όχι πιστοποιητικά ληξιαρχίου κουνελιών!

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 21:18:23

        Εδώ είναι Κώστα

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 21:28:03

        μη το λύσεις εσύ. θέσε το περίγραμμα. Ο φαίλτωρ κάνει τον Αλέκο από το πρωί ενώ το΄χει

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 21:31:30

        Και γιατί αποκλείεις την Ισπανία από την πιθανότητα να διεκδικίσει το ΄τρόπαιο;

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 21:37:39

        Εξετάζουμε την πιθανότητα να πάει ταμείο ο strange. Βάζουμε επίσης Βραζιλία, Ισπανία, Ολλανδία, Ιταλία, Γερμανία ως διεκδικήτριες αλλά έχουμε παίξει Αργεντινή και Αγγλία

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 21:47:29

        Αμα πάει ο Strange Ταμείο, να μου γράψει!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 21:49:56

        Ροδινέ, μόλις περάσει όλη την άμυνα της Ισπανίας στο τελικό ο Μέσι και πάω ταμείο... θα σε γράψω κανονικά!!!!

      • tiramola avatar
        tiramola @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 21:54:01

        Αυτή την περίοδο οι Ισπανοί βγάζουν μάτια.
        Κατά τη γνώμη μου είναι το πρώτο φαβορί.
        Βέβαια φαβορί κυρίως λόγω ποιότητας παικτών ήταν και άλλες φορές στο παρελθόν απογοητεύοντας όμως τους οπαδούς τους κάπου στη μέση των τουρνουα.

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 21:57:15

        Τώρα αυτή είναι επιστημονική απάντησις;

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 21:59:38

        Strange,

        Aυτός ο ...ατιμούλης Μικρός Οδυσσέας, το βαφτιστήρι ντέ, υποψιάζομαι ότι σου στήνει παγίδα!
        Εγώ το καθήκον μου το έκανα!

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 22:01:58

        Οι μπούκηδες έχουν φαβορί Ισπανία, Αργεντινή, μετά Βραζιλία και τέταρτη Αγγλία. Το στοίχημα του strange είναι πονηρό γιατί βάζει και την Αγγλία στο κόλπο. Δεν πιστεύω στους Ισπανούς.
        Βραζιλία και Αγγλία

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 22:05:39

        Σιγά μη του στήνω και δόκανο. Ο strange είναι σε όλα τα νταραβέρια μέσα. Ένα δεν κατάλαβα. Γιατί έπαιξε 105 ευρώ και όχι 50, 100...

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 22:08:05

        Λοιπόν, έχουμε και λέμε.
        Το παγκόσμιο κύπελλο μπορούν θεωρητικά να το κατακτήσουν λόγω φανέλας οι εξής ομάδες. Βραζιλία, Αργεντινή, Ιταλία και Γερμανία. Από τις ανωτέρω αποκλείουμε την ανύπαρκτη Γερμανία και την μέτρια Ιταλία. Προσθέτουμε την πολύ φορμαρισμένη και πλήρη Ισπανία, την Αγγλία και την Ολλανδία.
        Τα κατσαρόλια κερδίζονται συνήθως από την σωστή αμυντική λειτουργία.
        Η Αργεντινή έχει τον καλύτερό της παίκτη στον πάγκο ως προπονητή(!) και τον δεύτερο καλύτερό της παίκτη, το Μέσι καταπονημένο.
        Η Ισπανία είναι σούπερ ομάδα αλλά έχει το αιώνιο μειονέκτημα της μη εθνικής συνοχής.
        Η Βραζιλία θα φτάσει σίγουρα στους τέσσερις.
        Η Αγγλία πρέπει να μάθει να εκτελεί πέναλτι.
        Η Ολλανδία δεν το πήρε όταν είχε Κρόιφ, Βαν Χάνεγκεμ και λοιπούς θα το πάρει τώρα?
        Μύλος

        Τέλος οι πιθανότητες ήταν το τελευταίο μάθημα που έδωσα στο πολυτεχνείο και έχω συνεπώς μια αλλεργία.
        Δεδομένου ότι με κυνηγάει και η κατάρα του επίτιμου αφού έγραψα γι' αυτόν το πρωί, δε ρισκάρω προβλέψεις...

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 22:18:09

        Μην υποτιμάς τους Γερμανούς. Ούτε τους Ολλανδούς.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2010 22:21:12

        Διότι έπαιξα στο κανονικό πάμε στοίχημα, και είπα στον προποτζή θέλω να παίξω 100 Ε και το πλησιέστερο ποσό που έβγαινε ήταν 105.

  2. bruno avatar
    bruno 10/06/2010 08:48:03

    Μια μικρή διόρθωση. Το γκολ του Ροναλντίνιο είναι στον Seaman και όχι στον Shilton

    • ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
      ΟΔΥΣΣΕΑΣ @ bruno 10/06/2010 09:03:47

      Έχεις δίκιο bruno. Ευχαριστώ για τη διόρθωση

  3. antiathlitikos avatar
    antiathlitikos 10/06/2010 10:23:24

    Μικρέ ταξιδευτή, καλή η επιλογή ενός δεύτερου nick για να μπορείς να συνδιαλέγεσαι και με τον εαυτό σου! Εγώ σήμερα κάνοντας παρέα με «άλλα» φαντάσματά μου πλην των ποδοσφαιρικών αυτοδορθώθηκα αλλού ως φίλος του εαυτού μου! Τέλος πάντων.

    Από τη στιγμή που βρήκαμε τα κουνέλια, θεωρώ ότι έχουμε μια μέρα άδεια ώστε να καθυστερήσει η λύση του «παράξενου» προβλήματος. Σήμερα το βράδι παίζω εξάλλου ποκίτσα και έχω να υπολογίσω άλλες δεσμευμένες ...

  4. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 10/06/2010 11:09:56

    Αχ βρε Οδυσσέα, τι μου θύμησες τώρα. Το παιχνίδι εκείνο Γαλλίας-Γερμανίας με είχε σημαδέψει τόσο πολύ που έκτοτε είμαι φανατικός υποστηρικτής της Γαλλίας σε όλα τα Μουντιάλ και φανατικός κατά της Γερμανίας.

    Νομίζω ότι η συγκλονιστικότερη σκηνή είναι το κλάμα του Μαραντόνα. Η ανθρώπινη πλευρά αυτού του τεράστιου και καθόλου καθωσπρέπει παίκτη, του παιδιού της διπλανής πόρτας με το εκπληκτικό χάρισμα, τις ανθρώπινες αδυναμίες, το θρίαμβο και την τραγικότητα. Όλο το παραμύθι και το δράμα της ζωής συμπυκνωμένο σε μία σκηνή.

    Ο Μαραντόνα είναι ο μεγαλύτερος παίκτης που υπήρξε ποτέ, όχι μόνον λόγω του εκπληκτικού του ταλέντου, αλλά και λόγω της ηγετικής του φυσιογνωμίας στις ομάδες που έπαιξε. Η ασήμαντη έως τότε Νάπολι έγινε κορυφαία ομάδα ανάμεσα στα μεγαθήρια της τότε Ιταλίας (της πρώτης ποδοσφαιρικής δύναμης στον πλανήτη, τότε, σε επίπεδο συλλόγων), κέρδισε δύο πρωταθλήματα Ιταλίας και ένα Ουέφα (σε εποχές προ Τσάμπιονς Λιγκ, τότε που το Ουέφα θεωρούνταν η πιο δύσκολη διοργάνωση γιατί είχες ένα σωρό ομαδάρες, ενώ στο πρωταθλητριών έπαιζε ένας πρωταθλητής από κάθε χώρα χωρίς ομίλους).

    Το δεύτερο αυτό χαρακτηριστικό φαίνεται αν συγκριθεί με το δικό μας το Χατζηπαναγή, που πιστεύω ότι ως ταλέντο ήταν αντίστοιχου βεληνεκούς με το Μαραντόνα, όμως ο Ηρακλής ποτέ δεν έγινε Νάπολι.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Επώνυμος 10/06/2010 13:17:17

      Συμφωνώ ως προς τον Βάσια, αλλά μη ξεχνάς ότι ο Ηρακλής δεν είχε πίσω του μια ολόκληρη Καμόρρα, και επίσης η Νάπολι είχε μόνο μια ομάδα με όλη τη στήριξη επάνω της. Στη Θεσαλονίκη τότε υπήρχαν στην Α` Εθνική οι ΠΑΟΚ, ΑΡΗΣ, ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ, ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ και Ηρακλής...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Strange Attractor 10/06/2010 13:32:56

        Άκουσα ότι ο Ροδινός ψάχνει εισιτήριο για Νότιο Αφρική. Με υπερωκεάνιο. Τα φοβάται λέει τα αεροπλάνα γιατί είναι πολύ νέα τεχνολογία ακόμη....

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Strange Attractor 10/06/2010 13:47:59

        Κάποτε είχα δει στο Παρίσι μια διαφήμιση της Nike στα γαλλικά (δεν τη θυμάμαι να την είχα δει στην Ελλάδα), on cours avec les pieds, on gagne avec la tête, δηλαδή, τρέχεις με τα πόδια, αλλά κερδίζεις με το κεφάλι. Αυτό το "κεφάλι" το είχε ο Μαραντόνα, το είχε ας πούμε και ο Γκάλης, και είναι μεγάλη υπόθεση να το έχεις γιατί εκεί βγαίνουν οι τεράστιοι, όχι μόνον στον αθλητισμό αλλά και γενικότερα.

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ Strange Attractor 10/06/2010 14:49:17

        Επώνυμε, πολύ σωστός – όπως και η ... Nike! Μιλάμε για την «ειδική» ευφυϊα σ΄έναν τομέα που σπανίως έχει σχέση με τη γενική ή το περίφημο IQ. Ο Μαραντόνα, ο Ζιντάν, ο Γκάλης, ο Κασπάρωφ, ο Προστ, ο Ρόσσι, η Ναβρατίλοβα, ο Φέντερερ είναι τέτοια παραδείγματα. Τον Βάσια όπως έγραψα κι αλλού, ο Καραπατής δεν τον έβαζε μέσα γιατί οι άλλοι δεν τον καταλάβαιναν! Και είχε το «δίκιο» του. Θυμάμαι ένα τακουνάκι του που έβγαλε κάποτε κάποιον Αδάμου τετατετ κι αφου είχε ζαλιστεί όλη η αντίπαλη άμυνα, αλλά αιφνιδιάστηκε και εκείνος και πέταξε τη μπάλα στα περιστέρια ...

        Ο τρόπος που όλοι αυτοί «βλέπουν» το τεραίν, τη σκακιέρα, την πίστα μας είναι ακατανόητος! Αυτοί βλέπουν ήδη συντεθειμένα τοπία, τη στιγμή που οι άλλοι προσπαθούν δια της αναλύσεως και του κατακερματισμού να κατανοήσουν τα μέρη για να τα ανσυνθέσουν στη συνέχεια.

        Ειδικά στο ποδόσφαιρο εκείνο που έχει υποτιμηθεί από τους λεγόμενους προπονητές της εξέδρας είναι το ότι οι παίκτες είναι στο ίδιο επίπεδο με τους συμπαίκτες τους και δε «βλέπουν» όπως ημείς από ... ψηλά. Η πάσα επομένως είναι κάτι πολύ πιο δύσκολο απ΄ό,τι εμείς φανταζόμαστε, κραυγάζοντας το περίφημο «καλά δε τον βλέπει, μόνος είναι»! Ε, όχι λοιπόν δεν τον βλέπει όπως εμείς στο … playstation!

        Γι αυτό και οι πολύ μεγάλοι παίκτες ξεχωρίζουν, όταν πράττουν το αδιανόητο και για τους άλλους και για τους θεατές – παντογνώστες, που μένουν και αυτοί έκθαμβοι ...

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ Strange Attractor 10/06/2010 15:04:20

        "Τον άκουσα να έρχεται", η περίφημη φράση του Πελέ για την τυφλή πάσα που έβγαλε στον Κάρλος Αλμπέρτο στο τέτρτο γκολ του τελικού του 70 ...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Strange Attractor 10/06/2010 15:26:42

        Αντιαθλητικέ,έχεις απόλυτο δίκο σε ότι αφορά στη χημεία του μεγάλου παίκτη. Πάντα πίστευα και μάλλον έτσι είναι πως η ποδοσφαιρική ευφυία έχει να κάνει με το νευροφυτικό σύστημα, τη καλωδίωση του εγκεφάλου, την αντίληψη κλπ. Όχι με τη φυσική κατάσταση. Ο Βάσια ήταν τεμπελαράς (ειδικά στις προπονήσεις), ο Μαραντόνα ήταν σαν κεφτεδάκι, κι ο Μέσσι υπήρξε ασθενικό παιδί. Όμως κάτι υπάρχει στους νευρώνες τους που τους κάνει έναν στο εκατομμύριο. Όσο και να προπονείται ένα παιδάκι απ το πρωί μέχρι το βράδυ, απλά θα γίνει ένας καλός παίκτης με καλή φυσική κατάσταση που έμαθε μπάλα. Έμαθε!
        Πχ ο Κωφίδης. Άλλο όμως πράγμα να έχεις το χάρισμα έμφυτο.

  5. antiathlitikos avatar
    antiathlitikos 10/06/2010 13:57:24

    Προθερμαινόμενος για τις βραδινές αθλητικές μου ... υποχρεώσεις να μείνω στην 4η σκηνή: Το κλάμμα του Ντιέγκο!

    Οριακή στιγμή για το ποδόσφαιρο και όχι μόνο της δεκαετίας του 90! Δεν ήταν απλώς η αποτυχία ενός μέγιστου μιας άλλης εποχής, ενός άλλου κόσμου κι ενός διαφορετικού ποδοσφαίρου που διατηρούσε ακόμη τη σχέση του με την «αλητεία» και την αλάνα. Ήταν και η διαδοχή. Το τέλος των 10αριών. Το 10 ως θέση κλειδί έδινε τη σκυτάλη στο 6άρι ... Στον παίκτη εργαλείο που μπορούσε ως εργάτης να κόβει και να ξεκινά την αντεπίθεση. Δεν έχει σημασία που η θέση αυτή εκπροσωπούνταν το 90 από τον αντιπαθέστατο Λόταρ.

    Έκτοτε - με την εξαίρεση του Ζιντάν - το παιγνίδι οργανώνεται «από πίσω». Και ενώ δε θέλω να στενοχωρήσω τον strange, ο Μέσι δε θα είχε καταφέρει τίποτε χωρίς τον Τσάβι ...

    • antiathlitikos avatar
      antiathlitikos @ antiathlitikos 10/06/2010 14:03:41

      Οι μέσες στατιστικές του Τσάβι λένε ότι το τόπι περνάει από τα πόδια του πάνω από 90(!) φορές σ΄έναν αγώνα και το ποσοστό των εύστοχων μεταβιβάσεων ξεπερνάει το 90%!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ antiathlitikos 10/06/2010 16:19:48

        Κάτι σαν τον παλιό καλό Βαμβακούλα δηλαδή.

  6. μικρός οδυσσέας avatar
    μικρός οδυσσέας 10/06/2010 20:43:50

    Έχουμε βάλει και πρόβλημα πιθανοθεωρίας κύριε Ροδινέ

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ μικρός οδυσσέας 10/06/2010 22:09:23

      Μικρέ Οδυσσέα & Strange

      Το πρωϊ γράφατε αυτά τα ωραία για υπερωκεάνεια και Safari, ε;

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Κώστας Ροδινός 10/06/2010 22:15:49

        Έτσι έτσι. Άσε που υποψιάζομαι ότι ο strange σε έχει για γούρι και το ποντάρισμα του είναι η ηλικία σου..

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Κώστας Ροδινός 10/06/2010 22:21:36

        Είναι σε καλό δρόμο τότε!
        Να ζητήσουμε ...δικαίωμα απ' τα κερδισμένα!

  7. μικρός οδυσσέας avatar
    μικρός οδυσσέας 10/06/2010 22:59:34

    Αύριο προτείνω Γαλλία στο Ουρουγουάη-Γαλλία. Τι λέτε;

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ μικρός οδυσσέας 10/06/2010 23:13:04

      Γαλλία!

      Αντε Καληνύχτα και έχω παρουσίαση στις 9!

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Κώστας Ροδινός 10/06/2010 23:25:38

        Θα τους τσακίσεις
        Καληνύχτα