Γήπεδο ΑΕΚ : Η προσφυγή δεν φρενάρει τα έργα
02/12/2014 19:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γήπεδο ΑΕΚ : Η προσφυγή δεν φρενάρει τα έργα

Μπορεί η απόφαση της προσφυγής των 17 δημοτών της Νέας Φιλαδέλφειας στο Συμβούλιο της Επικρατείας να εκδοθεί σε τρεις με τέσσερις μήνες ωστόσο τα έργα, του νέου γηπέδου της ΑΕΚ αναμένεται να ξεκινήσουν κανονικά όπως υποστηρίζουν από το κιτρινόμαυρο επιτελείο.

Ο φάκελος της «Αγίας Σοφίας» βρίσκεται σύμφωνα με τους ανθρώπους της Ένωσης μόλις ένα βήμα πριν την έκδοση της οικοδομικής άδειας καθώς το μόνο που απομένει είναι η έκδοση της υψομετρικής μελέτης, διαδικασία η οποία δεν θα σταματήσει λόγω της προσφυγής στο ΣτΕ.

Οι υπεύθυνοι της ΑΕΚ μελετούν ήδη προσεκτικά την προσφυγή και στη συνέχεια να συντάξουν την απάντησή τους. Μάλιστα, άπαντες ήταν έτοιμοι για μια τέτοια προσφυγή, καθώς γνώριζαν ότι θα υπάρξει θέμα με την καταπάτηση αναδασωτέας έκτασης, με τον υπεύθυνο του έργου Δημήτρη Ανδριόπουλο να έχει δώσει ήδη πολλές απαντήσεις πάνω στο συγκεκριμένο θέμα και να ετοιμάζεται να δώσει ακόμα περισσότερες.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 02/12/2014 21:56:15

    Όλα καλά ρε παιδιά,αλλά αυτό το ''Αγιά Σοφιά'' μου κάθεται στο στομάχι...

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ Κυθήριος 02/12/2014 22:06:04

      Πώς έτσι Κυθήριε ;

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ roadrunner 02/12/2014 22:45:58

        Δε ταιριάζει για γήπεδο αυτό το όνομα,μου φαίνεται ότι μια ιδέα του Γένους μας κάποιοι την οικειοποιούνται για τα δικά τους ομαδικά οφέλη. Έπειτα φαντάζεσαι οι αντίπαλοι χουλιγκάνοι που δεν έχουν ιερό και όσιο,να βρίζουν την Αγια Σοφιά μαζί με την ΑΕΚ και τους δικούς της χουλιγκάνους;...

        • ΙΚΟ avatar
          ΙΚΟ @ Κυθήριος 02/12/2014 22:49:40

          Απολύτως σωστά!

        • Μεγάλες στιγμές avatar
          Μεγάλες στιγμές @ Κυθήριος 03/12/2014 03:17:02

          Ούτε εμένα μου αρεσει αλλα όπως και με το "Καραισκάκης" το βλέπω και ως προβολη ονομάτων και εννοιών σημαντικών

    • Μικρασιάτης.. avatar
      Μικρασιάτης.. @ Κυθήριος 02/12/2014 22:46:25

      Κακως σου καθεται ασχημα φιλε. Ασε για λιγο στην ακρη το ποδοσφαιρικο/οπαδικο κομματι. Δεν μιλαμε απλα για ένα γηπεδο, αλλα για ένα χώρο μνήμης , οπου (μεταξυ αλλων) θα βρίσκονται πολλα εκθέματα που θα θυμιζουν σε ΟΛΟΥΣ εμας (και σε καποιους από εσας, που ισως βλέπετε με συμπαθεια το Μικρασιατικο & Ποντιακο Ελληνισμο) , ΟΛΑ αυτά που ΔΕΝ πρεπει ποτέ να ξεχασουμε... Μονο σε καποιους ανθΕλληνες αριστεριστες, και σε μερικους Ελληνοφωνους-Τουρκοφιλους θα καθεται ασχημα η ''Αγια-Σοφιά''. Και σιγουρα δεν εισαι καποιος απ αυτους.
      Νομιζω μπορω να φανταστω τις ενστασεις σου, αλλα η τελικη ....σουμα είναι θετικα. Αυτα.

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ Μικρασιάτης.. 03/12/2014 13:57:51

        Εμείς τα έχουμε ξαναπεί φίλε Μικρασιάτη... Πού χάθηκες;