#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/02/2011 05:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βαρύτατο κατηγορητήριο για Ολυμπιακό



Οι πειθαρχικές διώξεις που άσκησε ο αναπληρωτής ποδοσφαιρικός εισαγγελέας της ΕΠΟ, Μ. Αντωνακάκης, κατά του προέδρου του Ολυμπιακού, Β. Μαρινάκη, του γενικού αρχηγού της ομάδας, Τ. Μητρόπουλου και της ΠΑΕ Ολυμπιακός για τη συμπεριφορά τους και τα επεισόδια που έγιναν το περασμένο Σάββατο στο Καραϊσκάκη, «απειλούν» τους «ερυθρόλευκους» με ποινή άνω της μιας ή δύο αγωνιστικών χωρίς θεατές.

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_sport_100089_23/02/2011_433632

Η δίωξη κατά του κ. Μαρινάκη αναφέρει ότι «μετέβη στον χώρο των αποδυτηρίων και συνεπικουρούμενος από φίλα προσκείμενα προς αυτόν άτομα, επετέθη φραστικώς και υβριστικώς, και με απειλητικές διαθέσεις κατά ποδοσφαιριστών της αντιπάλου ομάδας του Παναθηναϊκού και ιδιαίτερα κατά του Σωτ. Νίνη, τον οποίον έσπρωξε βιαίως, του Σισέ και του Τζόρβα, στον οποίον μάλιστα είπε “Τζόρβα, φύγε από εδώ, εμείς απόψε σας γ…”, αφετέρου δε, δημόσια, δηλαδή παρουσία πολλών τρίτων προσώπων, μεταξύ των οποίων και δημοσιογράφων, που δημοσίευσαν τις σχετικές δηλώσεις, απευθυνόμενος στον ποδοσφαιριστή του Παναθηναϊκού Τζιμπρίλ Σισέ του είπε: “Δεν πειράζει Τζιμπρίλ. Θα τα πούμε του χρόνου πάλι. Σήμερα σας πηδήξαμε, σας γ…”. Με δηλώσεις που έκανε στον Τύπο και τις οποίες εδημοσίευσαν οι εφημερίδες, αναφερόμενος κατά τρόπο ειρωνικό και προσβλητικό για τον ως άνω ποδοσφαιριστή Τζιμπρίλ Σισέ εδήλωσε και τα εξής: “Αν θέλει να φύγει ο κ. Σισέ χωρίς φούστες και μπλούζες μπορεί να το κάνει”. Οι πράξεις δε αυτές του εγκαλουμένου ενέχουν ιδιαίτερη απαξία, δοθέντος ότι ούτος τυγχάνει και πρόεδρος της Super League».

Ο Β. Μαρινάκης κινδυνεύει με ποινές απαγόρευσης εισόδου στους αγωνιστικούς χώρους έως ένα έτος και απαγόρευσης δραστηριοποίησης στο ποδόσφαιρο έως τρία έτη. Ο Ολυμπιακός λόγω της συμπεριφοράς του κινδυνεύει με ποινή αποκλεισμού έδρας έξι αγωνιστικών και ποινές που φτάνουν στον υποβιβασμό! (αρ. 13 του πειθαρχικού κώδικα).

Ο Ολυμπιακός κατηγορείται διότι «αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα με την ομάδα της “ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ”, χίλιοι (1.000) περίπου φίλαθλοί της, αφού υπερπήδησαν τα κιγκλιδώματα των κερκίδων, μπήκαν μέσα στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκαν με πρωτοφανή αγριότητα και μανία κατά των ποδοσφαιριστών του Παναθηναϊκού και ιδιαίτερα κατά των Σιμάο, Σισέ, Καντέ, Τζόρβα, Ζιλμπέρτο Σίλβα, Σαριέγκι, Νίνη και Γκοβού, ενώ αυτοί κατευθύνονταν προς τη φυσούνα των αποδυτηρίων, τους οποίους εξυλοκόπησαν και ετραυμάτισαν».

Η δίωξη που του ασκήθηκε είναι για επεισόδια «ευρείας κλίμακας» και κινδυνεύει με ποινή μιας ή δύο αγωνιστικών χωρίς θεατές και πρόστιμο έως 150.000 ευρώ.

Ο Τ. Μητρόπουλος εγκαλείται πειθαρχικά διότι: «κατά τη διάρκεια του αγώνα της εγκαλουμένης με την ομάδα της “ΠΑΕ Παναθηναϊκός”, αφενός μεν, καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα εξύβριζε με διάφορες φράσεις τον ποδοσφαιριστή της “ΠΑΕ Παναθηναϊκός” Σωτήρη Νίνη και μετά την επίτευξη του δευτέρου τέρματος της ομάδας του αποπειράθηκε να βιαιοπραγήσει κατά του ποδοσφαιριστή της “ΠΑΕ Παναθηναϊκός” Σεμπαστιάν Λέτο, στον οποίο επιτέθηκε και τον έσυρε από τη φανέλα, με αποτέλεσμα να διατάξει ο διαιτητής του αγώνα την απομάκρυνσή του από τον αγωνιστικό χώρο, πλην όμως, παρά τις επανειλημμένες συστάσεις του διαιτητή δεν απομακρύνθηκε. Επιπροσθέτως δε, την ίδια υβριστική και απειλητική συμπεριφορά επέδειξε και προς τους ποδοσφαιριστές της ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ κατά την αποχώρησή τους με πούλμαν από το γήπεδο».

Η ποινή που προβλέπεται είναι απαγόρευση εισόδου στους αγωνιστικούς χώρους από δύο έως έξι μήνες.

Οι υποθέσεις θα εκδικαστούν αύριο στις 12.00 από το πειθαρχικό όργανο της Σούπερ Λιγκ. Σε απολογία κλήθηκε και ο μασέρ του Ολυμπιακού, Παναγιώτης Μαρινάκης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Xrhstos Theocharis avatar
    Xrhstos Theocharis 23/02/2011 07:03:00

    Σιγά τα ωά... 2-3 αγωνιστικές χωρίς θεατές και 150.000 ευρώ πρόστιμο... Ας αφαιρούσε βαθμούς τριών αγωνιστικών από κάθε ομάδα και παράγοντα με τέτοια συμπεριφορά να δεις πως θα λουφάξουν οι "επαναστάτες" οπαδοί... "Παναγίες!"

  2. Αργοναύτης avatar
    Αργοναύτης 23/02/2011 10:23:33

    Δεν θυμάμαι τι ποινή έφαγε ο Κλιντ Ήστουγντ όταν μπήκε στη σέντρα στον αγώνα μάλλον με τον Πανιώνιο, με το Μάγκνουμ στο χέρι.

  3. Φυγόκεντρος avatar
    Φυγόκεντρος 23/02/2011 10:48:15

    Η αλητεία να γίνει ...ευκαιρία για το ποδόσφαιρο!

    Πρέπει να επιβληθεί παραδειγματική τιμωρία σοκ στον Ολυμπιακό και τον πρόεδρό του. Αφαίρεση βαθμών και στο τωρινό και στο επόμενο πρωτάθλημα, τιμωρία της έδρας του και αφαίρεση της φίλαθλης ιδιότητας από τον πρόεδρό του.

    Αν πέσει στα μαλακά με αυτά τα πρωτοφανή γεγονότα (ανάμεσα στα άλλα είναι η πρώτη φορά που οπαδοί επιτίθενται αναίτια στους παίκτες της φιλοξενούμενης ομάδας, ενώ η ομάδα τους έχει κερδίσει) τότε ξεχάστε παικταράδες στην Ελλάδα, ξεχάστε διακρίσεις στην Ευρώπη, ξεχάστε τον υγιή ανταγωνισμό και απολαύστε την πλήρη απαξίωση.

  4. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 23/02/2011 11:11:30

    Μόνο μια ποινή αξίζει σε αυτό το σωματείο που εξευτελίζει την ΕΛΛΑΔΑ.....Υποβιβασμός και 7 χρόνια εκτός ευρωπαικών διοργανώσεων.....Όσο για το πρόεδρο τους,είναι πολύ λίγος για να γίνει Κόκκαλης όσους τραμπουκισμούς και αν κάνει.Όταν θα έρθει ο επόμενος νεκρός,που είναι ζήτημα χρόνου,μην αναζητάτε τον ηθικό αυτουργό,έχει όνομα

    • ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
      ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ @ Μαύρος Ιάκωβος 23/02/2011 14:00:35

      Άπαιχτος ο Μαρινάκης. Έκανε ήδη τούς οπαδούς τών άλλων ομάδων να νοσταλγούν τον Κόκκαλη!!!

  5. tripto avatar
    tripto 23/02/2011 11:28:12

    καλά καλά
    με τέτοια οπαδικά μυαλά
    Ο Ολυμπιακός είναι απλώς
    η ελληνική ομάδα του ελληνικού ποδοσφαίρου φίλτατε

    γιατί αν θες να δεις γνήσια αδικημένες ή υπέρ της μπάλας συγκροτήματα

    θα μείνει μόνον ο Εργοτέλης...

    • nostos avatar
      nostos @ tripto 23/02/2011 15:24:02

      Κριμα στην κουμπαρια του....¨:-)

    • Μαύρος Ιάκωβος avatar
      Μαύρος Ιάκωβος @ tripto 23/02/2011 16:26:28

      Ας μείνει ο Εργοτέλης και ο Θρασύβουλος.Οι βλαχομαγκιές,οι αλητείες εκ του ασφαλούς και οι ναρκομανείς πρόεδροι να τελειώνουν.Άντε στον αγύριστο και να μην μας γράφετε βρυκόλακες του ελληνικού ποδοσφαίρου

      • tripto avatar
        tripto @ Μαύρος Ιάκωβος 23/02/2011 16:37:30

        τι να σου πω τώρα
        να σου ευχηθώ τα ίδια?
        καλόν είναι να είχες ολιγότερο βλακώδη οργή
        ή μάλλον ευστοχώτερη
        αλλά πολλά ζητώ

        • Μαύρος Ιάκωβος avatar
          Μαύρος Ιάκωβος @ tripto 23/02/2011 16:40:27

          Καλά κρασιά τον αύγουστο που ναι παχιές οι μύγες.ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΥΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ......Πάνε πίσω στην α΄ δημοτικού,φαντάζομαι το ολυμπιακός ξέρεις να το γράφεις σωστά ή μπερδεύεσαι;

  6. Παναγιώτης avatar
    Παναγιώτης 23/02/2011 11:45:58

    Επίσης δημόσια διαπόμπευση των οπαδών του, κατάσχεση της περιουσίας τους, γκρέμισμα του Καραισκάκη διαγραφή από κάθε έντυπο της λέξης Ολυμπιακός και σε όσους επιμένουν να λένε ότι προχθές δόθηκε το τέλειο άλλοθι σε πάρα πολλούς (μέτοχοι Παναθηναικού, "αντικειμενικά ΜΜΕ", κυβέρνηση κτλ) λοβοτομή.
    Είναι τυχαίο ότι ο πρόεδρος της Δημοκρατίας (και ο οποίος δεν έχει κάνει την παραμικρη δήλωση για την κρίση, για το ΔΝΤ κτλ, βρήκε το χρόνο και την ευκαιρία να κάνει δηλώσεις για την βία στα γήπεδα και τα γεγονότα στο Καραισκάκη?
    Ακόμη διαπιστώνω ότι ορισμένοι ανακάλυψαν την Αμερική το Σάββατο. Σε αυτή την χώρα δεν έχουν ξαναγίνει ποτέ μα ποτέ επεισόδια στα γήπεδα δεν έχουν ποτέ μα ποτέ τσακωθεί στα αποδυτήρια παίκτες με παράγοντες ή παίκτες με παίκτες.
    Αλλά οι παίκτες του Παναθηναικού είναι πολύ καλά και αθώα παιδιά που ο κακός πρόεδρος του Ολυμπιακού τους πείραξε λεκτικά. Δεν έχουν ξανακούσεικαι φυσικά πει κακή κουβέντα σπό κανένα. Ούτε καν από τους οπαδούς της ίδιας τους της ομάδας που τους κυνηγούσαν το Δεκέμβριο στο ΟΑΚΑ μετά το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό Βόλου. Παίκτες που δεν κλήθηκαν καν από τον αθλητικό δικαστή. Τι κάνανε τα παιδία άλλωστε . Απλά κυνηγούσαν να χτυπήσουν τον Τοροσίδη. Αλλά αυτός είναι παίκτης του Ολυμπιακού οπότε καλά του κάνανε.
    Βεβαίως να τιμωρηθεί ο Μαρινάκης και το γήπεδο για όσα συνέβησαν. Και λόγω γκεμπελισμού θα τιμωρηθούν πολύ παραπάνω από όσο πρέπει. Άλλωστε κάθε τι πράσινο, είτε είναι το πασόκ είτε η πανάθα, πάντα είχε τις καλύτερες σχέσεις με τα ΜΜΕ του κατεστημένου. Τυχαίο?Δεν νομίζω!!!!!!!!!!

    • alfisti avatar
      alfisti @ Παναγιώτης 23/02/2011 15:29:27

      Έτσι ακριβώς είναι φίλε Παναγιώτη.. Όλο τους το κόμπλεξ βγάζουν και δε κοιτάνε καν τη δική τους καμπούρα!! Αλλά να ξέρουν ότι και το Μάη θα είναι ωραία με τη κούπα στο Περαία!! Δηλαδή στη καλύτερη, μεγαλύτερη, ιστορικότερη, και λαοφιλέστερη ομάδα στην Ελλάδα!!!! Το πρωτάθλημα φέτος το κατακτάμε δια περιπάτου, λόγω και της ανυπαρξίας των υπολοίπων διεκδικητών!! Αλλά αυτά βέβαια δε πρέπει να τα λέμε!! Έτσι δεν είναι Μαύρε;;

      • Μαύρος Ιάκωβος avatar
        Μαύρος Ιάκωβος @ alfisti 23/02/2011 16:30:51

        Ναι αγόρι μου μπράβο πανηγύρισε το πρωτάθλημα,Θρύλε θεέ μου ολυμπιακέ μου,πάρε τη δόση σου να μείνεις ήρεμος,λές και τα φράγκα που θα κονομήσει ο Μαρινάκης θα πάνε στην τσέπη σου.Πανηγύρισε τη βρωμιά και τη δυσωδία και το βράδυ πάνε σπίτι σου να ταίσεις τα παιδιά σου αέρα κοπανιστό,γιατί ο γιωργάκης δεν αστειεύεται.

      • Ευθύμης avatar
        Ευθύμης @ alfisti 23/02/2011 17:29:26

        Αφού όπως λές τάχα μου το πέρνεις δια περιπάτου φέτος γιατί τον έσφαξες τον λαγό;
        Στην καλύτερη περίπτωση αυτό θα το λέγαμε αλαζονεία, ε, η αλαζονεία πληρώνεται κάποτε.

  7. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 23/02/2011 12:04:21

    το έγραψα σε άσχετο θέμα, ας το γραψω στο σωστό...

    Για να δούμε πως εννοεί τον πολιτισμό ο Κύριος σισσέ…

    ΤΖΙΜΠΡΙΛ AΡΡΟΥΡ ΣΙΣΕ: Τον Οκτώβριο του 2005 στα Ντόκλαντς, κατά τη διάρκεια διαφήμισης στην οποία θα διακωμωδούνταν ένα παιχνίδι μεταξύ Γαλλίας και Αγγλίας, ένα 15χρονο αγόρι, αντί να σηκώσει τα χέρια του, έβαλε τον αντίχειρα στη μύτη και άρχισε να κοροϊδεύει τον Σισέ. Ο Γάλλος απάντησε χτυπώντας το στο κεφάλι και η αστυνομία του έδωσε προειδοποίηση για κοινή επίθεση. Τον Ιανουάριο του 2006, ένα τηλεφώνημα στην αστυνομία έκανε λόγο για επίθεση του Σισέ στην έγκυο στον όγδοο μήνα γυναίκα του.Ο Σισέ οδηγήθηκε στο τμήμα, όπου φέρεται να αποδέχθηκε την επίθεση και αφέθηκε ελεύθερος με νέα προειδοποίηση. Την επόμενη μέρα το ζευγάρι βγήκε μαζί έξω για διασκέδαση και διέψευσε τα πάντα. Ο Σισέ συνελήφθη την 1η Απριλίου του 2009 με την υποψία επίθεσης σε μία γυναίκα έξω από ένα strip club στο Νιούκαστλ και μετά από ανάκριση και καταβολή εγγύησης, αφέθηκε ελεύθερος.

    αυτός είναι ο σύλλογος των πολιτισμένων που ήδη στο ενεργητικό του μετράει μια υπάλληλο εταιρείας security με 3 δάχτυλα λιγότερα..

    Οι βάρβαροι Κυρ σισσέ δεν έχουν χρώμα..
    και το κατάλαβες φαίνεται μόλις το Σάββατο...

    • Φυγόκεντρος avatar
      Φυγόκεντρος @ ΠΙΛΟΤΟΣ 23/02/2011 12:39:53

      Ωραία!
      Δηλαδή, λόγω προτέρου "ανέντιμου" βίου, ο Σισέ δεν δικαιούται να διαμαρτύρεται όταν του επιτίθενται "οπαδοί" μέσα στον αγωνιστικό χώρο και πολύ περισσότερο να τους χαρακτηρίζει.
      Οφείλει, μάλιστα, να κάθεται να τις τρώει χωρίς να βγάζει άχνα. Σωστά?

      • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
        ΠΙΛΟΤΟΣ @ Φυγόκεντρος 23/02/2011 12:42:16

        όχι βέβαια. Αλλά είναι καλό να γνωρίζουμε όλοι εμείς οι "καλά" πληροφορημένοι το ποιόν όλων... των δήθεν ειδώλων...

        • Φυγόκεντρος avatar
          Φυγόκεντρος @ ΠΙΛΟΤΟΣ 23/02/2011 12:52:46

          Αυτό είναι ένα τελείως διαφορετικό θέμα.
          Ο καθένας μπορεί να έχει τη γνώμη του για τον χαρακτήρα του οποιουδήποτε.

    • TED avatar
      TED @ ΠΙΛΟΤΟΣ 23/02/2011 16:48:31

      Πιλότε τι ακριβώς πιλοτάρεις; Ποιά έκδοση του Flight Simulator;

  8. soulis avatar
    soulis 23/02/2011 12:25:17

    Ας δουμε πως λειτουργουν τα πραγματα στην Ελλαδα:
    Ο υπαλληλος του μαρινακη του επιβαλei ενα κατεβατo ποινες. Ολοι λενε τα περι δικαιου και ετσι πρεπει... τελος ο υπαλληλος του, του ριχνει μονο κανα δυο αγωνιστικες και χρηματικη ποινη., ξεχναει ολα τα αλλα. Θα βρουν καμια νομικη με μεταναστες να ξεχαστουμε παλι.

    Και μετα παλι θα φωναζουμε " ο κοσμος τωχει τουμπανο και μεις κρυφο καμαρι"
    Στην συνεχεια , μια και οι καιροι ειναι δυσκολοι και βλεπετε παντου εχουμε γεγονοντα οπως αιγυπτος, τυνησια, Λιβυη, Σκοπια, ΑΛβανια και συνεχιζει η μοδα σε πολλα "σοσιαλιστικα " κρατη .... θα βγαλουν και εδω ενα νομο παλι να πηγαινei φυλακη οπoιος πιτσιρικας συλαμβανεται εντος εκτος γηπεδου, χωρις να δικαιουτε να δικαστει (μα τι λεμε τωρα , θελουμε και δικες στην χουντα που ζουμε.. αυτα ειναι last year), θα συμπληρωσουν και εναν νομο για να παψει το ασυλο στο πανεπιστημιο, και θα προσπαθουν μονιμος να κανουν την χειραγωγηση του λαου με εκφοβισμο και απειλες.
    Αν πιστεθετε οτι τα αθλητικα δεν συνδεονται με τα πολιτικα ειστε αμεσα γελασμενοι ... ή βαθεια κοιμησμενοι. Αρκει να σας θυμισω οτι καποιοι βαρβατοι πολεμοι ξεκινησαν απο εναν "αγωνα ποδοσφερου". Η να σας θυμισω τα λογια του Ιοαννιδη "με το νομο ορφανου, απλως κανα διο πιτσιρικαδες απο τη βορεια μακεδονια πηγαν φυλακη χωρις να δικαιουντε δικη και μαλιστα ο ενας αθωοθικε .. αφου εκατσε 2 χρονια φυλακη ... " (λιγο αργα ..)

  9. grigoris avatar
    grigoris 23/02/2011 12:46:25

    Εκεί εκεί
    Στη Β' Εθνική που του αρμόζει
    Ας αφήσει τα παραρτήματά του (Ξάνθη, Πανιώνιο,Βόλο, Κέρκυρα, Αστέρα) ή αν θέλει να τους πάρει μαζί να παίζουν με κατεβασμένα χέρια.
    Και κύριε Πιλότε
    Δεν σας αρέσει ένας παίκτης φανταιζί με θέαμα, επαγγελματισμό και ουσία;
    Η προσωπική ζωή ή το χρώμα του ποδοσφαιριστή ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ
    Αντίθετα, ενδιαφέρει ο τρόπος με τον οποίο ασκεί το επάγγελμά του και η συμπεριφορά του στους αγωνιστικούς χώρους!
    Και όταν αυτός είναι ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ επαγγελματικός και απλά στενοχωρεί τους αντιπάλους με τα τεμάχια που τους ρίχνει...ε τι να κάνουμε ΠΡΕΠΕΙ να μάθετε και να χάνετε κάποτε. Και η ουσία είναι ότι χάσατε το Σάββατο και χάσατε σε πολλούς τομείς...τελικά

    • alfisti avatar
      alfisti @ grigoris 23/02/2011 15:39:46

      Φαντεζί;;;; Ποιος είναι αυτός;; ο Σισέ;; Είπαμε ότι είναι παικταράς κα δεινός σκόρερ αλλά όχι και φαντεζί!!! Αλλά που να ξέρετε εσείς οι βάζελοι από φαντεζί παίκτες, αφού δεν είχατε ποτέ στην ομάδα σας παίκτες όπως οι Ζιοβάνι, Ριβάλντο, Καστίγιο, Ζάχοβιτς, Γκαλέτι, Μιραλάς... Αλλά αν είχατε έστω και ένα φαντεζί παίκτη επιπέδου Ζαιρί, τότε ίσως να καταλάβαινες περισσότερα!! Μιας που είπα για Ζαιρί, θυμάσαι την ανάποδη τρίπλα στο Σπυρόπουλο; Αυτή είναι μια φαντεζί ενέργεια!! Θα βλέπει εφιάλτες ακόμα ο καημένος ο Σπυρόπουλος!!!!

  10. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 23/02/2011 12:51:26

    βάλε και τον Φιλιππίδη μέσα...

  11. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 23/02/2011 15:11:19

    Ενώ άλλοι κερδίζουν επειδή......κάποιος ένοιωσε ότι τον ακούμπησαν στο Βικελίδης,τα καίνε στη Καβάλα & Τρίπολη,ενώ στρώνουν στο κυνήγι τα ινδάλματα τους.

  12. xriteo avatar
    xriteo 23/02/2011 15:36:24

    Μονο αν πεσει Β εθνικη ο ολυμπιακος θα παρετε πρωταθλημα.Αλλα και παλι θα πρεπει να βαλετε το χερι στην τσεπη.Επιστημονικη φαντασια.

  13. xriteo avatar
    xriteo 23/02/2011 15:44:38

    Σωστος.Β' εθνικη ο ολυμπιακος μπας και παρει πρωταθλημα ο πρωην πολυμετοχικος.Αλλα και παλι θα πρεπει να μπει το χερι στην τσεπη.Δυσκολο.

    • Γιάννης_Άλιμος avatar
      Γιάννης_Άλιμος @ xriteo 24/02/2011 10:51:56

      Το ότι γράφεις σχόλιο και μετά το απαντάς ο ίδιος, πρέπει να ξέρεις ότι τουλάχιστον σε αυτή την ιστοσελίδα, ΦΑΙΝΕΤΑΙ. Δεν σου δίδαξαν καλά την τεχνική της προπαγάνδας οι εργοδότες σου... κύριε υπάλληλε...

  14. Λάζαρος avatar
    Λάζαρος 23/02/2011 17:07:36

    παντως ο παοκ απεδειξε πως ειναι πιο ευκολο να κατακτησεις ευρωπαικο κυπελο παρα το πρωταθλημα ελλαδας!!!
    κατα την γνωμη μου οταν η ιταλια ριχνει β εθνικη την γιουβε και παιρνει τους τιτλους της τοτε στην ελλαδα παο και ολυμπιακο πρεπει να πεσουν στο περιφερειακο πρωταθλημα μαζι με τους οποιους δορυφορους τους....και φυσικα να τους παρουν τους τιτλους....
    αληθεια ποιος ο λογος να υπαρχει αυτη η κωμωδια που λεγεται ελληνικο πρωταθλημα ποδοσφαιρου?για ποιο λογο?για να εκτονωνονται μια χουφτα αρρωστοι στην βια?για να ικανοποιουν την αρρωστη εγωπαθεια τους καποιοι νεοπλουτοι?για να θησαυριζουν αυτοι που φυτρωνουν το μισος στις καρδιες των νεων?
    τι εξυπηρετει η super league(sic)?τι θετικο προσφερει αυτη η διοργανωση στην ελληνικη κοινωνια;

  15. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 23/02/2011 18:57:20

    ΠΑΟΚΑΡΑ ρε ξεφτηλες Πειραια-Αθηνας

  16. Τάκης Τσουκαλάς avatar
    Τάκης Τσουκαλάς 23/02/2011 19:59:35

    Ρε τι γίνεται... έχουν βγεί οι αρουραίοι στα κεραμίδια και κοπιάρουν την προπαγάνδα του πασοκ για να υποστηρίξουν ένα σύστημα εξίσου σάπιο και κίβδηλο.

    Κι ταυτόχρονα αυτοί οι ίδιοι είναι που, και καλά, έχοντας ορθό κριτήριο, καταδικάζουν το πασοκ και ψηφίζουν ΝΔ, γιατί λέει το πασοκ είναι χούντα και ανελεύθερο και τους κλέβει....

    Μπέέέέέέέέέέ

    Χρυσές δουλειές θα κάνουν οι ψυχίατροί τους.

  17. Κάποιος avatar
    Κάποιος 23/02/2011 23:07:15

    Εχουμε φτάσει στο σημείο να μιλάμε για νεκρούς, αναπήρους και απαξίωση κάθε αθλητικού ιδεώδους στο όνομα του οπαδισμού και εξακολουθούν κάποιοι να μιλάνε για καλύτερες ομάδες, τίτλους και κουραφέξαλα.

    Είναι ντροπή να έχουμε ένα από τα πιο υποβαθμισμένα πρωταθλήματα σε ποιότητα θεάματος, οργάνωση και σε φίλαθλο πνεύμα και κάποιοι να πανηγυρίζουν ή να ωρύονται για μερικά κερδισμένα ή χαμένα πέτσινα πρωταθλήματα και κάλπικα κύπελλα.

    Αρρώστεια...

    • Barbarian avatar
      Barbarian @ Κάποιος 24/02/2011 03:35:20

      Η λύση είναι μια: αναγκαστική εκκαθάριση όλων (μα όλων) των ΠΑΕ (και ΚΑΕ), ανεξαρτήτως κατηγορίας και κλείσιμο της παράγκας που λέγεται ΕΠΟ. Χίλιες φορές να ξαναγίνει ερασιτεχνικό το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα, παρά να βλέπουμε αυτά τα αίσχη.

  18. ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΦΕΡΑΙΟΣ 24/02/2011 09:08:24

    M.M.Ψ κλπ

    Μπέος-Μαρινάκης-Ψωμιάδης..κλπ....

    Να τελειώνουμε με τα κουτσαβάκια τους μπράβους και τον χυδαίο λαϊκισμό των υπέροχων λαών,να τελειώνουμε με τα έμμισθα παπαγαλάκια,να τελειώνουμε με τα τβι ματζικ και τους θυροφίλαθλους με BMW,να τελειώνουμε με την τσάμπα μαγκιά , να τελειώνουμε με τους ιδιωτικούς στρατούς,τους εξυπνακισμούς των χούλιγκαν με γραβάτα και τους μαυρογυαλούρους στα επίσημα,να τελειώνουμε με αυτούς που μπερδεύουν το ήρωα πατέρα με τον απατεώνα υιό,να τελειώνουμε με αυτούς που συνειδητά η' ασυνείδητα φανατίζουν αυτούς που θα έπρεπε να φωτίζουν,να τελειώνουμε με τους εργολάβους τους εφοπλιστές κλπ που ενώ εκμεταλλεύονται τον κόσμο τον οδηγούν στην μισαλλοδοξία προς τον απέναντι οπαδό της άλλης ομάδας..για να τελειώσουμε όμως χρειάζονται βαθειές αλλαγές στην κοινωνία...

  19. K. Kas avatar
    K. Kas 24/02/2011 11:39:12

    Να δείτε οτι θα πέσουν στα μαλάκα πάλι.
    Γιατί όλοι φοβούνται, τρέμουν τον Μαρινάκη και τον κάθε καραγκίοζη.
    Στην Ελλάδα δεν λειτουργεί η δικαιοσύνη εδώ και χρόνια

  20. zame avatar
    zame 24/02/2011 20:42:45

    ΤΡΟΜΑΞΑΜΕ..με την ποινη
    ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΒΑΡΙΑ.. που τιμωρηθηκε.. εξοντωτικα με 1 αγωνιστικη κεκλισμενων & 140.000 προστιμο.
    οουυ ρε ...Ξ Ε Φ Τ Ι ΛΕ Σ...γιουσουφακια..μας ΠΕΙΣΑΤΕ πως θελεται να εξυγιανετε αληθινα το ποδοσφ & να παταξετε την ΒΙΑ.