#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/06/2011 15:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποχωρούν οι αδελφοί Αγγελόπουλοι από την ΚΑΕ Ολυμπιακός



Την αποχώρησή τους από την ΚΑΕ Ολυμπιακός και γενικότερα το χώρο του ελληνικού μπάσκετ γνωστοποίησαν με ανακοίνωση τους οι αδελφοί Παναγιώτης και Γιώργος Αγγελόπουλος.

Οι δυο μεγαλομέτοχοι των «ερυθρολεύκων» παραθέτοντας του λόγους γι' αυτή τους την κίνηση, σημειώνουν τα επιτεύγματά τους στην πειραϊκή ΚΑΕ και εν συνεχεία εκφράζουν την απογοήτευσή τους γιατί «επιλέξαμε και ακολουθήσαμε ένα συγκεκριμένο δρόμο, πολύ διαφορετικό από αυτόν που οι αντίπαλοί μας έχουν συνηθίσει».

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Η ενασχόλησή μας με την ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ έγινε με αποκλειστικό γνώμονα την αγάπη μας για την ομάδα μας και το μπάσκετ, χωρίς να προσδοκούμε οποιοδήποτε επιχειρηματικό, επικοινωνιακό ή άλλο όφελος.

Αποφασίσαμε το 2004 να ενισχύσουμε οικονομικά τον Ολυμπιακό χωρίς ανταλλάγματα και εξασφαλίσεις, αναλάβαμε το management το καλοκαίρι του 2006, ενώ αποκτήσαμε τις μετοχές της ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ τον Ιούλιο του 2009.

 

Τα χρόνια αυτά έγιναν πολλά για τα οποία είμαστε περήφανοι:

- Ο Ολυμπιακός απέκτησε και πάλι την αξιοπιστία του στο χώρο του μπάσκετ, εντός και εκτός συνόρων.

- Επενδύσαμε σε κορυφαίους παίκτες και καταξιωμένους προπονητές και έτσι, μετά από πολλά χρόνια, η ομάδα έγινε απόλυτα ανταγωνιστική με συνέπεια να περιλαμβάνεται κατά γενική ομολογία στις καλύτερες ευρωπαϊκές ομάδες.

- Η ομάδα συμμετείχε, μετά από πολλά χρόνια, σε δύο συνεχόμενα Final Four τηςEuroleague και, μετά από 13 χρόνια, στον τελικό της διοργάνωσης το 2010. Πέτυχε δύο φορές ρεκόρ νικών στο πρωτάθλημα της Α1 (2009 και 2011) – φέτος μάλιστα τερμάτισε αήττητη στην κανονική περίοδο – και κατέκτησε 2 Κύπελλα Ελλάδος.

- Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ κατέβαλε στο Δημόσιο μόνο για φόρους ποσό που πλησιάζει τα 50.000.000 δολάρια ΗΠΑ. Αναρωτιόμαστε αν υπάρχει άλλη ομάδα που έχει καταβάλλει αντίστοιχο ποσό την τελευταία 20ετία στην εφορία...

 

Τα χρόνια αυτά επιλέξαμε και ακολουθήσαμε ένα συγκεκριμένο δρόμο, πολύ διαφορετικό από αυτόν που οι αντίπαλοί μας έχουν συνηθίσει.

- Είναι συνειδητή μας επιλογή να μην εμπλακούμε με οποιοδήποτε τρόπο με το παρασκήνιο που ελέγχει και επηρεάζει καταστάσεις, ομάδες και πρωταθλήματα. Δεν το θέλαμε και δεν το κάναμε. Για εμάς επιτυχία που έρχεται με μεθοδεύσεις και με την εύνοια της διαιτησίας, δεν είναι επιτυχία. Τελεία και παύλα.

- Είναι συνειδητή μας επιλογή, η κάθε παρέμβασή μας προς όλους τους φορείς που σχετίζονται με το άθλημα (Πολιτεία, ΕΟΚ ΚΕΔ, ΕΣΑΚΕ να γίνεται ευθέως, επώνυμα, θεσμικά και μόνον.

- Είναι συνειδητή μας επιλογή να μην μπούμε στη λογική δημιουργίας, χρηματοδότησης και υποστήριξης οπαδικού τύπου ή επιρροής οποιουδήποτε ΜΜΕ, αλλά οι σχέσεις μας με τους δημοσιογράφους να παραμείνουν σε αυστηρά επαγγελματικά πλαίσια, χωρίς δεσμεύσεις και εξαρτήσεις.

- Είναι συνειδητή μας επιλογή η σχέση μας με όλους τους φιλάθλους του Ολυμπιακού να παραμείνει υγιής και σε ένα πλαίσιο αμοιβαίου σεβασμού.

- Είναι συνειδητή μας επιλογή, με όσες δυνάμεις έχουμε, να συμβάλουμε στην καταπολέμηση της βίας, απ' όπου κι αν προέρχεται. Φέτος, εμείς, με τη συμπαράσταση του κόσμου μας, τα καταφέραμε.

 

Για άλλη μια χρονιά οι διαιτητικές αποφάσεις και οι γνωστές μεθοδεύσεις καθόρισαν τον πρωταθλητή. Πού να αρχίσει και πού να τελειώσει κανείς με την ελληνική διαιτησία; Όχι μόνο παραμένουν ατιμώρητοι εκείνοι που αδίκησαν τον Ολυμπιακό επανειλημμένα και κατάφωρα, αλλά τουναντίον επιβραβεύονται και αναδεικνύονται προκλητικά. Πώς να μην αποθρασύνονται, λοιπόν, και να μην παρουσιάζονται φαινόμενα, όπως το παγκόσμιο ρεκόρ των 18 έναντι 2 βολών του β' δεκαλέπτου του δεύτερου τελικού, όταν ο Ολυμπιακός προηγείτο με 10 πόντους!

 

Ο τελευταίος φετινός αγώνας έγινε υπό συνθήκες που σε κάθε περίπτωση δεν δικαιολογούσαν την έναρξη του: ελλιπή μέτρα ασφαλείας, παράνομη είσοδος χιλιάδων θεατών χωρίς εισιτήρια, καταστρατήγηση ζωνών ασφαλείας, παρουσία πίσω από τους πάγκους και την γραμματεία κουκουλοφόρων και «μπράβων» σε κοινή τηλεοπτική θέα με την ανοχή της αστυνομίας, με αποκορύφωμα την άνανδρη και πρωτοφανή εγκληματική επίθεση στους παίκτες και προπονητές της ομάδας μας.

 

Δεν μεταθέτουμε σε κανέναν τις δικές μας ευθύνες. Δεν το κάναμε ποτέ και δεν πρόκειται να το κάνουμε τώρα. Στην πορεία μας ασφαλώς κάναμε και λάθη. Γίναμε πολλές φορές δέκτες κριτικής. Η καλοπροαίρετη, έστω και σκληρή, ποτέ δεν μας ενόχλησε. Για τις αήθεις επιθέσεις ένας δρόμος μόνον υπάρχει, αυτός της δικαιοσύνης.

 

Αυτή είναι η φιλοσοφία μας, με αυτήν πορευόμαστε και είμαστε περήφανοι που στα χρόνια που έχουμε την ευθύνη του Ολυμπιακού δεν κάναμε εκπτώσεις στις αξίες μας.

 

Στην πορεία μας αυτή απαιτήσαμε το αυτονόητο, δηλαδή νομιμότητα, ισονομία και διαφάνεια. Κάναμε δημόσιες παρεμβάσεις και παραστάσεις, καταθέτοντας συγκεκριμένες προτάσεις.

 

Όλα αυτά τα χρόνια παλεύουμε ένα «σύστημα», το οποίο αντιδρά πεισματικά υπονομεύοντας συνεχώς τις προσπάθειές μας για να κατακτήσουμε αυτό που αξίζει στην ομάδα και στον κόσμο μας.

 

Με βάση τα παραπάνω, και έχοντας εξαντλήσει τις δυνατότητες που συμβαδίζουν με την ηθική, το νόμο και τη λογική, αηδιασμένοι αποχωρούμε, με πόνο καρδιάς, από τον Ολυμπιακό μας και το Ελληνικό Μπάσκετ.

 

Ευχαριστούμε όλους όσους μας πίστεψαν, μας στήριξαν και αγωνίστηκαν μαζί μας.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Κ. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ»

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=2003040

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αρράκις الراقص avatar
    Αρράκις الراقص 27/06/2011 15:20:53

    Μήπως λοξοκοιτάζουν την ΠΑΕ;

    • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
      ΠΙΛΟΤΟΣ @ Αρράκις الراقص 27/06/2011 15:23:06

      Μπορεί αυτό, μπορεί και το αντίστροφο... !!!

  2. Aris avatar
    Aris 27/06/2011 15:26:24

    Κοντομηνάς (Άρης), Εμφιετζόγλου (Ηρακλής), Φιλίππου (ΑΕΚ), Μυτιληναίος (Ηρακλής) κ.α. ήρθαν τα ακούμπησαν και όλοι έφυγαν για έναν λόγο: δεν δέχονταν να πληρώνουν και να τους βρίζουν... Ας πρόσεχαν οι οργανωμένοι οπαδοί και τα παιδάκια-επαγγελματίες αθλητές που το έχουν καβαλήσει...

    • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
      ΠΙΛΟΤΟΣ @ Aris 27/06/2011 15:28:00

      Για ένα σωρό άλλους λόγους αποχωρουν και το λένε καθαρά !
      Συγκεκριμένα...

      Είναι συνειδητή μας επιλογή να μην εμπλακούμε με οποιοδήποτε τρόπο με το παρασκήνιο που ελέγχει και επηρεάζει καταστάσεις, ομάδες και πρωταθλήματα. Δεν το θέλαμε και δεν το κάναμε. Για εμάς επιτυχία που έρχεται με μεθοδεύσεις και με την εύνοια της διαιτησίας, δεν είναι επιτυχία. Τελεία και παύλα.

      • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
        ΠΙΛΟΤΟΣ @ ΠΙΛΟΤΟΣ 27/06/2011 15:28:59

        Εδω απλά λένε πως εμείς δεν είμαστε σαν τους άλλους.
        Δε πληρώνουμε ΝΤΑΒΑΔΕΣ ._

  3. ΑΓΡΟ avatar
    ΑΓΡΟ 27/06/2011 15:44:56

    ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΜ ΑΦΗΣΟΥΝ''ΚΑΜΜΕΝΗ
    ΓΗ''ΠΙΣΩ ΤΟΥΣ.ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ,ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ Η ΑΠΟΦΑΣΗ.
    ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΦΗΒΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΣΠΑΣΙΜΟ

    • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
      ΠΙΛΟΤΟΣ @ ΑΓΡΟ 27/06/2011 16:04:35

      Σε επικοινωνία που είχαν μαζί τους δημοσιογράφοι δήλωσαν πως δε θα αφήσουν καμιά οφειλή στην ομάδα

  4. Ανοιξιάτικος avatar
    Ανοιξιάτικος 27/06/2011 17:28:46

    Κρίμα! Θα μας λείψουν... τέτοιοι πελάτες, σπάνιοι!

    • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
      ΠΙΛΟΤΟΣ @ Ανοιξιάτικος 27/06/2011 18:03:28

      Θα σε περιλάβει ο Βαγγέλας και θα είσαι πάλι πελάτης ! Original ! :)

      • Ανοιξιάτικος avatar
        Ανοιξιάτικος @ ΠΙΛΟΤΟΣ 27/06/2011 18:23:59

        Πιλότε άσε τις βιταμίνες στην άκρη....

        • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
          ΠΙΛΟΤΟΣ @ Ανοιξιάτικος 27/06/2011 18:32:03

          Βιανέξ ;

          • Ανοιξιάτικος avatar
            Ανοιξιάτικος @ ΠΙΛΟΤΟΣ 28/06/2011 01:17:18

            Κόψτα όσο είναι καιρός...αρχίζεις και έχεις παραισθήσεις της λογικής! Με απλά ελληνικά...καθυστέρηση εγκεφάλου! Από τις φάπες του Διαμαντίδη και του Μπατίστ;;; Έλα παραδέξου το...

  5. το καρφί avatar
    το καρφί 27/06/2011 18:44:59

    Ένας άλλο λόγος :

    Είναι συνειδητή μας επιλογή να τα παρατήσουμε, διότι είναι αδύνατο να νικήσουμε την μεγαλύτερη ομάδα όλων των εποχών στο Ευρωπαϊκό μπάσκετ. Μέχρι να αποσυρθούν Γιαννακόπουλοι και Ομνπράντοβιτς δεν έχουμε καμία τύχη και θα τα ρίχνουμε στη διαιτησία. Επειδή όμως τυχαίνει οι πράσινοι να σηκώνουν και ευρωκούπες κάθε τρεις και λίγο, τα επιχειρήματά μας για τη διαιτησία δεν είναι πειστικά... Οπότε... άντε γεια.

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ το καρφί 27/06/2011 19:03:30

      Συμφωνώ ότι απηύδησαν να χάνουν μόνιμα, αλλά μάλλον δεν αποχωρούν γι' αυτό.
      Διότι, δυστυχώς, και οι Γιαννακόπουλοι έβαλαν πωλητήριο.
      Μεσάζων, Εβραίος μάνατζερ στη Ν. Υόρκη που ειδικεύεται σε αγοραπωλησίες αθλητικών ομάδων.
      Αναμένεται κατεδάφιση και του ΠΑΟ. Άρα μάλλον θα ήταν η ευκαιρία για τους Αγγ/λους να μείνουν και να γίνουν πρώτοι.
      Πιστεύω ή ότι πάνε για ΠΑΕ, αν ο χοντρός εξωπεταχτεί λόγω εμπλοκής στα στημένα, ή ότι σε σκληρούς καιρούς τα ακριβά χόμπυ κόβονται, ιδίως όταν δεν χαρίζουν την ικανοποίηση της επιβολής. Και αυτά τα παιδιά δεν μπορούν να τα βάλουν με τον κόσμο που κάνει κουμάντο στα σπορ.
      Κοίτα φάτσες. Ανήκουν σε τύπους που βρίσκουν λεφτά και τα διαχειρίζονται. Όχι σε τύπους που δημιουργούν λεφτά εκ του μηδενός.

  6. Μιχάλης avatar
    Μιχάλης 27/06/2011 18:56:42

    Όαση ήθους και αγνότητας, σε ενα χώρο που βρωμάει και ζέχνει...μακράν οι καλύτεροι παράγοντες που πέρασαν από τον επαγγελματικό αθλητισμό!!!
    Υ.Γ. Πότε θα ανοίξει το φάκελο "μπάσκετ" κάποιος εισαγγελέας,να δούμε τι έκαναν και κάνουν οι κοντοί???

    • Ανοιξιάτικος avatar
      Ανοιξιάτικος @ Μιχάλης 28/06/2011 01:15:13

      και με εξαιρετικές επιλογές! Τι να πρωτοθυμηθώ; τον Μέγα Γιαννάκη;; τον τρομερό Τσίλντρες;; Τον Θρυλάρα Παπαλουκά;; Ρε φίλε είσαι αστείος! Άνοιξε τα μάτια σου και άσε τους φακέλους και τα φακελάκια. Ανόητε! 6 ευρωπαικούς τίτλους έχουν φέρει οι...κοντοί που από τη φάπα σας έχουν κάνει τάπες!

  7. δημης avatar
    δημης 27/06/2011 19:51:57

    ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ....ΠΛΥΝΕΙΣ ΑΠΟΧΩΡΕΙΣ ..-ΠΑΡΑΙΤΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΑΣ ΤΟ...ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ......

  8. Φειδίας avatar
    Φειδίας 27/06/2011 19:58:53

    Ἐποχὲς ἰσχνῶν ἀγελάδων, παῖδες...
    Παντοῦ, καὶ ὄχι μόνον στὸν ἀθλητισμό.
    Φεύγουν καὶ οἱ Γιαννακόπουλοι...
    Βάλτε τὰ εὐρωκύπελλα στὸ σεντούκι μὲ τὰ οἰκογενειακὰ κειμήλια, νὰ τὰ βλέπουμε μὲ περηφάνεια, συγκίνησι καὶ νοσταλγία, καὶ ἑτοιμαστεῖτε γιὰ τὶς δύσκολες μέρες.
    Κι αὐτὸ ἰσχύει καὶ γιὰ τὶς ἐθνικὲς ὁμάδες, καὶ γιὰ τὸν στίβο, καὶ γιὰ ὅλα.
    Ὅλα τὰ ἄλλα εἶναι δικαιολογίες γιὰ ἀγρίους.
    (Ὁ Ὀλυμπιακός, θυμίζω, εἶχε διακόψει ἐφέτος τὴν συνεργασία μὲ τοὺς δύο καλύτερους καὶ ἀκριβότερους ξένους παῖκτες του, Τσίλντρες καὶ Κλέιζα, οἱ ὁποῖοι ἀντικαταστάθηκαν μὲ φθηνοὺς παῖκτες β' σειρᾶς. Μὴν ψάχνουμε δικαιολογίες...)

  9. TopGunZ avatar
    TopGunZ 28/06/2011 00:21:00

    Καιρός να εκλείψει η λέξη παράγοντας από τον αθλητισμό. Βαρέθηκα να θέλω 3 διερμηνείς για να διαβάσω τη σύνθεση μιας ελληνικής ομάδας. Για να μην πω δε για τα "ελληνικά" ταλέντα, για κάθε παιδάκι που σπρώχνει ο εκάστοτε μάνατζερ, μένουν πίσω στο χωριό ένας "Μέσι", ένας "Ζιντάν" και ένας "Κάν". Ώρες ώρες πιστεύω ότι ο επαγγελματισμός στον αθλητισμό ισοδυναμεί με την πορνεία, δεν μπορείς ένα τέτοιο ιδεώδες και μια τέτοια ανάγκη του ανθρώπου να το εμπορευματοποιείς με τόση χυδαιότητα, χρησιμοποιώντας δηλαδή ως προιόν νεαρά παιδιά.

  10. γατος avatar
    γατος 28/06/2011 02:54:23

    η ανακοινωση αυτη ειναι ενας μοχλος πιεσης προς τους φιλαθλους του ολυμπιακου και σκοπο εχει να ξεσηκωθει ο κοσμος εναντια στο κατεστημενο οπως θεωρουν τον παναθηναικο. λοιπον,ουτε προκειται να εγκαταλειψουν την επενδυση τους,ουτε να αποχωρησουν. στο τελος ταχα απο την αγαπη του κοσμου,θα ανακαλεσουν την αποφαση τους και θα επιστρεψουν δηλωνοντας οτι ειναι αποφασισμενοι να χτυπησουν το κατεστημενο.τι ειχες γιαννη τι ειχα παντα!!! πυροδοτουν την βια και εκμεταλευονται την ηλιθιοτητα αυτων των ανεγκεφαλων που αυριο θα ξανακανουν κολαση τα γηπεδα. και μετα ψαχνουν οι ηλιθιοι που μας κυβερνουν,το τροπο που θα εξαλειφθει η βια απο τα γηπεδα!!!

  11. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
    ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ 28/06/2011 03:30:08

    Από τη στιγμή που έχουν εκδηλώσει την πρόθεση να φύγουν οι Γιαννακόπουλοι, δεν μπορούσαν να μείνουν οι Αγγελόπουλοι. Για λόγους αθλητικών συσχετισμών στην κοινωνία. Μπορεί αυτό να είναι κακό για τούς γάβρους, αλλά είναι καλό για την κοινωνία ευρύτερα. Δεν στέκει να μείνει μόνο μια ομάδα να κερδίζει σε όλα τα αθλήματα και οι υπόλοιποι να κοιτάνε, ιδιαίτερα σε μνημονιακές εποχές που τα νεύρα τού κόσμου είναι στην τσίτα. Κάθε βαλβίδα εκτόνωσης είναι καλοδεχούμενη. Αφού οι γάβροι που έχουν τούς περισσότερους οπαδούς παίρνουν το ποδόσφαιρο κι έτσι ξεδίνουν κάπως κι έστω και για λίγο ξεχνιούνται, είναι θεμιτό να παίρνουν το μπάσκετ οι βάζελοι που είναι το επόμενο πολυπληθές σωματείο μετά τούς γάβρους, για να εκτονώνονται κι αυτοί με τη σειρά τους. Είναι πολύ σημαντικό για λόγους κοινωνικής ψυχολογίας.

    Παλιά, στα πέτρινα ποδοσφαιρικά τους χρόνια, οι γάβροι ήταν στην τσίτα και τούς φταίγανε όλα, με αποτέλεσμα κάθε τρεις και λίγο να μπαίνουν μέσα στο γήπεδο οι "επιστήμονες" και να γίνεται τής μουρλής. Μετά, όταν έπαιρναν το μπάσκετ επί Ιωαννίδη, έπνιξαν κάπως τον πόνο τους για το ποδόσφαιρο και ηρέμησαν σχετικά. Το ανάλογο πρέπει να τηρηθεί και τώρα, πολύ περισσότερο που οι καιροί είναι πολύ φορτισμένοι.

  12. Ήρεμος avatar
    Ήρεμος 28/06/2011 07:54:42

    Έπρεπε ο ΓΙΓΑΝΤΑΣ Διαμαντίδης με τον ΤΕΡΑΣΤΙΟ Ζέλικο και τους υπόλοιπους παιχταράδες, να αφήσουν κανένα πρωταθληματάκι στο gayρο.
    Κρίμα. Αν ξέραμε ότι θα φεύγατε κλαίγοντας, θα σας αφήναμε να κερδίσετε. Πολύ αστεία η ανακοίνωση. Ότι πρέπει για gayρους (=πρόβατα).

    • Ανοιξιάτικος avatar
      Ανοιξιάτικος @ Ήρεμος 28/06/2011 09:51:26

      Σωστός!!! Δεν έπιασε το κόλπο με το τυράκι...(κύπελλάκι Ελλάδος)

  13. Καλά τώρα... avatar
    Καλά τώρα... 28/06/2011 10:22:14

    Μπέέέέέέέέέ, μπέέέέέέέέέέ

    ΟΠΩΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΚΙ Ο ΝΥΝ ΕΠΙΤΙΜΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΠΑΕ ΟΣΦΑΠ, ΣΑΒΒΑΣ "HORNS" ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ, "ΦΤΙΑΞΤΕ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΙΛΗΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ".

    ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΦΤΙΑΞΕΙ ΟΜΑΔΑ; ΤΟ ΧΩΝΑΚΙ ΠΟΥ ΦΑΓΑΤΕ ΑΠΟ ΤΗ ΣΙΕΝΑ. ΟΠΟΤΕ Η ΓΚΡΙΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΛΛΟΘΙ. ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ ΓΙΑ ΤΑ ΛΙΜΑΝΙΣΙΑ ΠΡΟΒΑΤΑ.

    ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΙ Ο ΜΕΙΩΜΕΝΗΣ ΑΝΤΙΛΗΠΤΙΚΟΤΗΤΑΣ 10 ΜΕΡΕΣ-10 ΝΤΟΠΕΣ ΜΠΟΥΡΟΥΣΗΣ ΤΟΥΣ ΛΕΕΙ ΒΛΑΚΕΣ.

    ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ:

    ΠΕΡΣΙ ΠΟΥ Η Λ7 ΠΕΤΑΓΕ ΤΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΤΗΣ ΥΓΡΑ, ΟΥΡΑ ΚΑΙ ΚΟΠΡΑΝΑ, ΣΤΟΝ ΑΦΑΝΑ ΤΣΙΡΛΑ ΤΣΙΛΝΤΡΕΣ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΟΙ ΑΥΓΟΥΛΟΜΑΤΗΔΕΣ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΗΘΗΚΑΝ;

    ΟΤΑΝ ΑΔΕΙΑΣΕ ΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΦΡΙΛΕΣ ΤΗΣ Λ7 ΟΥΤΕ ΤΟΤΕ ΕΝΟΧΛΗΘΗΚΑΝ;

    Μπέέέέέέέέέ
    Μπέέέέέέέέέ

    ΒΑΡΕΘΗΚΑΝ ΟΙ ΑΥΓΟΥΛΟΜΑΤΗΔΕΣ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΦΑΠΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ "ΚΟΥΜΠΩΣΕ" Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΒΑΓΓΕΛΑ, Ο ΑΧΙΛΛΕΥΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΝΤΟΠΑ ΤΟΥ ΜΠΟΥΡΟΥΣΗ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΦΥΓΕΙ-ΦΥΓΕΙ.

  14. alakran avatar
    alakran 28/06/2011 11:41:36

    Μένω άφωνος από το κόλλημα των βάζελων που αρνούνται να παραδεχθούν ότι κέρδισαν τα πρωταθλήματα στο μπάσκετ χάρη στα σφυρίγματα των φάουλ από τους διαιτητές.
    Μου θυμίζουν τους γαύρους που νομίζουν ότι κερδίζουν δίκαια στο ποδόσφαιρο (βλ.γκολ Κατσουράνη ).
    Μην με παρεξηγήσετε.Σταμάτησα να ασχολούμαι με την (πρώην) ομαδάρα μου, γιατί δεν ανεχόμουν να βλέπω τον Λούβαρη και τον Κόκκαλη στα διοικητικά της.
    Σταματήστε και εσείς να φανατίζεστε,Σας κλέβουν το χρόνο σας.Σας κλέβουν τη ζωή!

  15. zame avatar
    zame 28/06/2011 15:12:12

    και εγω μενω αφωνος με την σειρα μου που καποιοι αρεσκονται να παρομοιαζουν τα Ελληνικα Πρωταθληματα με τα Ευρωπαικα.

    • alakran avatar
      alakran @ zame 28/06/2011 16:38:16

      Το ελληνικό πρωτάθλημα εννοούσα.Λάθος κατάλαβες.Και βάζε τόνους όταν γράφεις ελληνικά.Φιλικά.