#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/06/2011 21:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όλα τα ονόματα στην υπόθεση με τα στημένα



Μορφή χιονοστιβάδας παίρνουν οι αποκαλύψεις γύρω από την υπόθεση με τα στημένα παιχνίδια και τα παράνομα ποδοσφαιρικά στοιχήματα, στην οποία εμπλέκονται ηχηρά ονόματα του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Σύμφωνα με το πόρισμα της εισαγγελίας, προτάθηκε δίωξη κατά του προέδρου του Ολυμπιακού Βαγγέλη Μαρινάκη για απλή συνέργεια σε εγκληματική οργάνωση και απλή συνέργεια σε δωροδοκία για αλλοίωση αποτελέσματος αγώνα, τελεσθείσα κατ’ εξακολούθηση, ενώ η λίστα περιλαμβάνει ονόματα όπως του διεθνούς ποδοσφαιριστή του Ολυμπιακού Αβραάμ Παπαδόπουλου, ο οποίος κατηγορείται μεταξύ άλλων για απάτη κατ’ εξακολούθηση και νομιμοποίηση εσόδων από εγκληματικές δραστηριότητες και του διαιτητή Δημήτρη Καλόπουλου.

Η εισαγγελέας έχει ήδη ασκήσει βαρύτατες ποινικές διώξεις για πέντε κακουργήματα και τέσσερα πλημμελήματα κατά 85 ατόμων που εμπλέκονται στην υπόθεση.

Τα 15 ονόματα που δημοσιοποίησαν την Πέμπτη το πρωί οι δικαστικές αρχές είναι τα ακόλουθα: Αχιλλέας Μπέος, Γιώργος Τσακογιάνης, Νικόλαος Ζαμάνης, Βασίλειος Καρακούλιας, Ανδρέας Δημόπουλος, Δημήτρης Ζαβαντίας, Αθανάσιος Ντότσης, Νικόλαος Χάλκος, Νικόλαος Παντέλης, Σταύρος Ψωμιάδης (οι δέκα που έχουν συλληφθεί από την Τετάρτη), Χρυσόστομος Ψωμιάδης, Ιωάννης Παπαδόπουλος, Βασίλειος Γεωρτσιάκος, Μιχάλης Νικολόπουλος, Γιάννης Παπακώστας (οι πέντε για τους οποίους έχουν εκδοθεί εντάλματα σύλληψης).

Για τους πέντε που καταζητούνται ο ανακριτής εκδίδονται εντάλματα σύλληψης ενώ οι 10 συλληφθέντες που θα ζητήσουν προθεσμία για να απολογηθούν προσωρινά κρατούνται.

Σύμφωνα με το εισαγγελικό πόρισμα που κατήρτισε η Αντιεισαγγελέας Πρωτοδικών Πόπη Παπανδρέου και διαβίβασε στην Προϊσταμένη της Εισαγγελέως Πρωτοδικών Αθηνών Ελένη Ράικου, προτείνεται η άσκηση δίωξης για διάφορες κατηγορίες κατά των:

Αναλυτικά οι λίστες



Ι) Κατηγορούνται μεταξύ άλλων για συγκρότηση και ένταξη σε εγκληματική ομάδα, δωροδοκία για αλλοίωση αποτελέσματος αγώνα τελεσθείσα από κοινού κατ’ εξακολούθηση, παράνομο στοίχημα, νομιμοποίηση εσόδων από εγκληματικές δραστηριότητα οι:

Αχιλλέας Μπέος
Γεώργιος Τσακογιάννης
Χαράλαμπος (Μάκης)Ψωμιάδης
Νικόλαος Ζαμάνης
Βασίλειος Καρακούλιας
Ανδρέας Δημόπουλος
Δημήτριος Ζαβάντιας
Ιωάννης Παπαδόπουλος
Βασίλειος Γεωρτσιάκος
Αθανάσιος Ντότσης
Νικόλας Χάλκος
Μιχάλης Νικολόπουλος
Νικόλαος Παντελής
Σταύρος Ψωμιάδης
Ιωάννης Παπακώστας

ΙΙ) Πρέπει να ασκηθεί δίωξη για: α) απλή συνέργεια σε εγκληματική οργάνωση τα μέλη της οποίας επιδιώκουν οικονομικό ή άλλο υλικό όφελος και β)απλή συνέργεια σε δωροδοκία για αλλοίωση αποτελέσματος αγώνα, τελεσθείσα κατ’ εξακολούθηση στους

Ευάγγελος Μαρινάκης
Αθανάσιος Κανελόπουλος

ΙΙΙ) Πρέπει να ασκηθεί ποινική δίωξη για: α)δωροδοκία και δωροληψία για την αλλοίωση αποτελέσματος αγώνα, τελεσθείσα από κοινού και κατ’ εξακολούθηση και β) νομιμοποίηση εσόδων από εγκληματικές δραστηριότητες τελεσθεήσα και επάγγελμα και κατά συνήθεια στους:

Θωμάς Μητρόπουλος
Ιωάννης Κομπότης
Σπυρίδωνας Καλογιάννης
Αντώνιος Μανίκας
Ευάγγελος Κιοτζένης
Άγγελος Τραυλός
Γεώργιος Πουλόπουλος
Ευστάθιος Προβατίδης
Πέτρος Ρουτζιέρης
Τάκης Γιαννόπουλος
Γεώργιος Μποροβιλου
Δημήτριος Μπάκος
Ιωάννης Ναυρινιάδης
Βασίλειος Αδαμάκης
Ιωάννης Αρφάνης
Αθανάσιος Γιαχου
Γεώργιος Λυμπάντσης
Περικλής Αμανατίδης
Παύλος Δήμου
Παναγιώτης Σπάρταλης
Γεώργιος Σαλαμαστράκης
Χοσέ Λουίς Ρέγες
Μαρσέλο Γκούτμαν
Ιωάννης Τσιγιάννης
Δημήτριος Καλόπουλος
Σπυρίδωνας Τρύφωνας
Άκης Πάσσαρης
Γεώργιος Χριστοβασίλης
Γεώργιος Γρηγορόπουλος
Κωνσταντίνος Χρυσοχοΐδης
Ιωάννης Σπάθας




IV) Πρέπει να κινηθεί ποινική δίωξη για παράνομο στοίχημα κατ’ εξακολούθηση και απάτη κατ’ επάγγελμα και κατά συνήθεια που υπερβαίνει το ποσό των 15.000 ευρώ και γ. Νομιμοποίηση εσόδων από εγκληματικές δραστηριότητες κατ’ επάγγελμα και κατά συνήθεια στους:

Γεώργιος Γεωργιάδης
Έλενα Νέουζα –Θεόσογλου –Ζοσέ – Λαορένσο
Λουκάς Αποστολίδης
Γεώργιος Πράττος
Γεώργιος Βαρούτσικος
Γεώργιος Τόρης
Γεώργιος Γεωργόπουλος
Ιωάννης Τσιγιάννης
Ευθύμιος Σιδηρόπουλος
Δημήτριος Μουστάκας
Άνθιμος Καραμανίδης
Λουκάς Καραμάνης
Αβραάμ Παπαδόπουλος
Γεώργιος Χαβενετίδης
Δημήτριος Δημητρίου
Ευάγγελος Δήμου
Σταμάτιος Φασουλής
Εμμανουήλ Αρβανιτάκης
Ιωάννης Οικονομίδης
Νικόλαος Λυράκης
Σάββας Παντελίδης
Χρήστος Σφήκας
Νικόλαος Θεοχαρίδης
Λεωνίδας Παπασταθόπουλος
Ιωάννης Καλυβίτης
Κωνσταντίνος Μενδρινός
Δημήτριος Βίλλας
Μιχαήλ Τζιβελέκης
Μιχαήλ Αλβέρτης
Γιαννάκης Ανδρέου
Μάριος Μπουλουγούρης
Μαρία Αυγίδου
Διονύσιος Κοτίνης
Μαρία Βυθοπούλου
Αθανάσιος Κωστουλέας


http://www.skai.gr/news/sports/article/173088/ihira-onomata-stin-upothesi-me-ta-stimena-/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. τάσος avatar
    τάσος 23/06/2011 21:30:32

    λείπει ο μπάτμαν απ'τη σαρακοστή.

    • τάσος avatar
      τάσος @ τάσος 23/06/2011 22:19:38

      βενιζέλος, μπατατούδης, παοκ: το τρίγωνο των βερμούδων.

      http://www.marketzone.gr/sites/blogs/tseligas/pages/postview.aspx?pid=92&page=last

      βασικά γνωρίζει κανείς αν είναι φυλακή ο μπάτμαν;

      • BlueSky avatar
        BlueSky @ τάσος 23/06/2011 23:55:58

        Φίλε τάσο παραφέρεσαι. Ο Μπατατούδης δεν ανέδειξε τον ΠΑΟΚ, αλλά αναδείχτηκε μέσω του ΠΑΟΚ, προκειμένου να κάνει τις απατεωνιές του, λόγω αναγνωρισημότητας, λαΐκο προφίλ μεγάλης ομάδας κλπ. Παρακαλώ τα σχόλια σου, για την όποια ομάδα πιστεύεις και όχι για τον ΠΑΟΚ. Επίσης, μη μπλέκεις τον ΠΑΟΚ με το πασοκ ή όποιο άλλο κόμμα.
        Ενίοτε πολλοί πολιτικοί, πωλούν γαυριλίκη, βαζελίκη, παοκτσηδιλίκη χανουμιλίκη κλπ για ψηφαλάκια.

  2. zame avatar
    zame 23/06/2011 21:32:34

    ΕΔΩ & ΤΩΡΑ
    πληρεις & σαφης διαχωρισμος
    του Ερασιτεχνικού Αθλητισμού από τον Επαγγελματικο.
    & επεται συνεχεια..

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ zame 23/06/2011 21:42:42

      ΕΔΩ & ΤΩΡΑ

      Αναστολή των επαγγελματικών πρωταθλημάτων για τουλάχιστον 15 χρόνια, δηλαδή μέχρι να ανδρωθεί μια νέα γενιά φιλάθλων, απαλλαγμένη από τον οπαδισμό.

      Όλα τα άλλα, είναι απλώς αλυσιτελή ημίμετρα.

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ Αυριανιστής 23/06/2011 23:28:30

        Ακριβώς αυτό χρειάζεται!
        Αλλά ο οπαδισμός ήταν "χρήσιμο" καρκίνωμα για τους πολιτικούς μας. Τους έλυνε πολλά προβληματάκια...

  3. Tsopanos avatar
    Tsopanos 23/06/2011 21:42:27

    Απολυτη σαπιλα

  4. zap-zap avatar
    zap-zap 23/06/2011 21:59:42

    α να και ο διαιτητής και ο επόπτης...

  5. zap-zap avatar
    zap-zap 23/06/2011 22:01:39

    λουκάς αποστολίδης; ποδοσφαιριστής της Βέροιας νομίζω ...

  6. Aris Lalidis avatar
    Aris Lalidis 23/06/2011 22:01:50

    Aποψε διδαξαμε ηθος..
    ΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟ

  7. Απορία avatar
    Απορία 23/06/2011 22:03:46

    Έτσι ρε μόνο η τριφυλλάρα καθαρή σ'αυτόν τον τόπο!

    • tpe avatar
      tpe @ Απορία 24/06/2011 00:48:31

      Μη βιάζεσαι... Δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται... Πάντως από ΑΕΚ, ΠΑΟ, δεν αναγνώρισα κάτι... Αν είναι τίποτα "παράγοντες" μέσα, δεν ξέρω. Όχι πως ασχολούμαι, εγώ Ferrari είμαι :)

      • ΧΑΡΗΣ avatar
        ΧΑΡΗΣ @ tpe 24/06/2011 03:54:28

        ΘΥΜΗΘΗΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΡΑΖ ΤΗΣ ΝΤΡΟΠΗΣ ΑΕΚ-ΗΡΑΚΛΗΣ.!!!!
        ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΚΑΝΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΠΛΕΥΡΕΣ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΠΩΣ Ο ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΒΛΕΠΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΡΕ ΣΧΕΔΙΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΚΑΣ......??????

    • ΧΑΡΗΣ avatar
      ΧΑΡΗΣ @ Απορία 24/06/2011 03:46:17

      ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ '80 ΟΤΑΝ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΔΕΝ ΑΦΗΝΑΤΕ ΤΙΣ ΚΑΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΣΑΣ.......?????!!!!!
      ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ, ΒΛΕΠΕ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΗΡΑΚΛΗ.!!!!!! ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΒΑΣΙΑ ΣΤΗ ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΘΕΛΕΤΕ ΣΑΚΟΥΛΑ ΡΕ!!!!!!!
      ΕΤΣΙ Η <> ΣΑΣ ΟΜΑΔΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΑ.............

  8. Εγώ avatar
    Εγώ 23/06/2011 22:13:02

    Εχω παψει προπολου να ασχολουμαι με το ποδοσφαιρο πιο πολυ απο αντιδραση, διοτι εκει συχναζει ολη μαφια της ελλαδος που ξεπλενει χρημα απο εμποριο ναρκωτικων μεχρι εμποριο οπλων και λευκής σαρκός. Δυστυχως δεν πιστευω οτι θα γινει τιποτα τωρα με τους συγκεκριμενους τυπους, απλα θα σπυλωθει για λιγο το ονομα τους και αυριο θα ειναι παλι ελευθεροι και ο κοσμος δεν θα θυμαται τιποτα σε 2-3 χρονακια.

  9. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 23/06/2011 22:18:42

    +++ΑΠΟΡΙΑ.....
    ΚΡΑΤΑ ΟΜΩΣ ΕΠΙΠΕΔΟ, ΜΗΝ ΤΑ ΠΛΗΓΩΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

  10. yiannos avatar
    yiannos 23/06/2011 22:31:41

    Ολυμπιακοί όλοι στις πλατείες (και τις προβλήτες)!!

  11. EYA avatar
    EYA 23/06/2011 22:54:08

    Ο ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ ΠΡΟ ΤΟΥ ΠΕΝΑΛΤΙ ( ΑΥΤΟ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΄΄ΠΕΙ΄΄ Η ΦΩΤΟ;;;)

    • tpe avatar
      tpe @ EYA 24/06/2011 00:50:53

      Αν και το υπόλοιπο είναι σαν τα πόδια, εγώ κάθομαι και τρώω 10 γκολ, όχι 1!!! :)

  12. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 23/06/2011 23:31:05

    Έλενα Νέουζα –Θεόσογλου –Ζοσέ – Λαορένσο
    Για διαφωτίστε με σας παρακαλώ, η κυρία αυτή με τα χίλια ονόματα ποια είναι; Η γυναίκα-αράχνη μήπως;
    Φιλολογικός θησαυρός το όνομά της πάντως: Ένα αρβανίτικο επίθετο, ένα τούρκικο, με ελληνικό θέμα και τούρκικη κατάληξη, δύο πορτογαλικά! Σε κάθε νέο γάμο κρατούσε και το επίθετο του πρώην;

  13. aganaktismenoi avatar
    aganaktismenoi 23/06/2011 23:32:01

    factorx: Για να πεις τις απόψεις σου ενδιαφέρεσαι, ή για να διαφημίσεις το μπλογκ σου; Σε κόβει το συστημα επειδή βάζεις το λινκ σου. Μην το βάζεις και θα δεις πως θα περνάνε τα σχόλιά σου

  14. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 23/06/2011 23:32:18

    Δηλαδή μέχρι την ψήφιση του ΜΕΣΟΠΡΟΘΕΣΜΟΥ τα ξεχνάμε όλα και ασχολούμεθα με τα στημένα του ποδοσφαίρου; Με τα στημένα των ΕΚΔΟΤΩΝ- ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ- ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩΝ - ΔΗΜΟΣΤΟΓΡΑΦΩΝ - ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ πότε θα ασχοληθούμε μετά το δεύτερο μνημόνιο ή μετά το τρίτο; Τι λές ΟΛΓΑ - ΓΙΑΝΝΗ- ΑΡΗ- ΧΑΤΖΗΛΑΛΑKH; Άλλα λόγια ν' αγαπιώμαστε;

  15. camus avatar
    camus 23/06/2011 23:35:41

    Το θέμα είναι να σκοράρεις.Εσύ βέβαια σημαδεύεις σωστά αλλά έχει κάτι τζιμάνια τερματοφύλακες που αποτρέπουν την είσοδο οιοδήποτε ξένου αντικειμένου.Οπότε σκοράρεις με τα χέρια!

  16. Δημήτρης Ιατρόπουλος avatar
    Δημήτρης Ιατρόπουλος 24/06/2011 00:58:02

    Ο ΣΠΥΡΟΣ τα είπε όλα. Δεν υπάρχει τίποτε άλλο για ανάλυση. Απλώς ο κόσμος πάει να γίνει κοσμάκης,αυτό είναι όλο.
    Για να δούμε,θα "σπάσει" καθόλου η Πλατεία; Γερό crash-test θα είναι αυτό..

  17. Red Jones avatar
    Red Jones 24/06/2011 01:06:08

    Μπράβο που το θυμήθηκες !!!!!

    Χαχαχαχαχα είναι αυτό που λέν: Γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος.

  18. ΜΠ avatar
    ΜΠ 24/06/2011 01:44:08

    Λυπάμαι να βλέπω τον κόσμο να τρώει ό,τι επιλεκτικά και σε χρόνους βολικούς του σερβίρουν τα φιλοκυβερνητικά λόμπι.

    Μπράβο σε όλους! Έτσι ! Ασχοληθείτε με φαιδρότητες και αφήστε τα σοβαρά θέματα που αφορούν το μέλλον μας να περνάνε απαρατήρητα. Μαγική εικόνα το Μεσοπρόθεσμο γιατί το "έκρυψε" η σούπερ υπόθεση για το ξεκαθάρισμα της διαφθοράς του ποδοσφαίρου...!

    Σε λίγο θα πάμε και για ψάρεμα!!!
    Σπύρο εύγε σου, γιατί τα είπες όλα περιεκτικά.
    Καθημερινά μας αποδεικνύουν ότι σωστά μας φέρονται ως ψάρια, αφού συνέχεια τσιμπάμε!
    Ντροπή μας.

  19. sotiris frankfurt avatar
    sotiris frankfurt 24/06/2011 03:12:43

    Πολύ πονηρή η στιγμή που βρήκαν να βγάλουν το σκάνδαλο του ποδοσφαίρου....

  20. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 24/06/2011 04:27:01

    Ερωτικές απαγοητεύσεις κοπαδών!

  21. argyros avatar
    argyros 24/06/2011 09:03:50

    Mpravo M. O. ωραίο ρεπορτάζ από τον αγώνα Ολυμπιακού Παναθηναϊκού είναι;

  22. Καλά τώρα... avatar
    Καλά τώρα... 24/06/2011 09:09:09

    Βαγγέλη ψάξου, Άσσο ημίχρονο-διπλό τελικό, Θωμάς, Άγγελος Τραυλός, τα 13 εκ. ευρώ του Μποροβήλου-Μποροθρήνου, οι φίλοι του Βαγγέλη ψάξου Κομπότης-Καλογιάννης-Μποροβήλος, Τρύφων-Καλόπουλος οι διαιτητές του στημένου ντέρμπυ του αίσχους (όπου ο Βαγγέλας μας είπε ότι δίδαξε ήθος) και όλα τα καλόπαιδα της Παράγκας 1 είναι διωκώμενα.

    Ποιός ωφελήθηκε από το έγκλημα;

    Γιατί με βάση το υλικό της ΕΥΠ οι λιμανιώτες ενώ ισχυρίζονται ότι δεν προκύπτει τίποτε για το Βαγγέλα, διώχνουν το Μπουρούση;

    Θέλετε να κλείσετε τα μάτια; Κλείστε τα αλλά αν το κάνετε δεν έχετε δικαίωμα να ζητάτε να φύγει το πασοκ. Και μη ξεχνάτε πασοκ = μίζενς = κόκκαλης = ολυμπιακός = Πάγκαλος και Λοβέρδος

    • alfisti avatar
      alfisti @ Καλά τώρα... 24/06/2011 13:04:08

      Το Μπουρούση τον διώχνουν επειδή έγινε γνωστός ο διάλογος που έκανε με το Μάκαρο (Αγαπούλας) και μίλησε με τα χειρότερα και αισχρότερα λόγια για τους προέδρους της ΚΑΕ Ολυμπιακός. Ακόμα στο διάλογο κάνει λόγο για "φάρμακα" που χρησιμοποίησε στους τελικούς με το Παναθηναικό και τα οποία του τελέιωσαν. Φυσικά ο Αγαπούλας του υποσχέθηκε να τον προμηθεύσει, καθ'οτι είναι και πεθερός του.. Δε μου κάνει καμία εκπληξη που τα τελευταία 2 χρόνια η Καβάλα πετάει!!!

  23. skeptiki avatar
    skeptiki 24/06/2011 10:58:40

    Πάλι από τα σύννεφα πέσαμε βλέπω. Θα σπάσουμε κανένα κόκκαλο στο τέλος τόσο σύννεφο...!!!!

  24. zame avatar
    zame 24/06/2011 12:12:44

    σε αυτον τον ΑΧΤΑΡΜΑ που λεγεται ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΣ μαζι με τον ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ τα ειδαμε ΟΛΑ...και ειναι παρα πολλα φτανουν μεχρι τους Ολυμπιακους Αγωνες ..τα φαρμακα..τις επιδόσεις..τα οικονομικα συμφεροντα..κλπ.. έμπλεξαν τα μπούτια τους με την ΑΡΕΤΗ ΑΜΥΛΑ του..κλπ.. κλεβοντας απο την ΓΟΗΤΕΙΑ του ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ..
    δημιουργώντας ενόχους τους "χρήστες"μετακυλώντας τις ευθύνες ..στο "τρεχαγυρευε"...
    συνυπεύθυνοι ειναι και αρκετοι δημοσιογραφοι & φυλλάδες που τρέφονται απο τα ΑΠΡΕΠΕΣΤΑΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ..ετσι λοιπον απο ιδιοτέλεια τα αναπαραγάγουν (κανουν την τριχα-τριχια δηλαδη ) αναδεικνύουν και τα ερμηνεύουν κατ εντολη των Εργοδοτων τους. (πχ. η απεριγραπτη αθλιοτητα δημοσιογραφου στην ΕΡΑ μετα το ντερμπι ΠΑΟ-ΟΛΥΜΙΑΚ. τα σκαγια στην πλατη του Τζιορβα ητανε ψεματα..σπυράκια ητανε...ετσι ξεπερνώντας το απαραδεκτο γεγονος..εκλεινε με το ΘΡΥΛΕ ΘΕΕ..μπλα-μπλα κλπ.)
    ΔΥΝΑΜΙΤΙΖΟΝΤΑΣ ακομα περισσότερο την περιρρέουσα δύσοσμη ατμοσφαιρα.
    πως λεγεται αυτο.? ..συνέργια μήπως ?

  25. Ελεύθερος Άνθρωπος avatar
    Ελεύθερος Άνθρωπος 24/06/2011 20:59:27

    Κοιμίστε τον κόσμο με αυτό το φιάσκο.