08/04/2013 15:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Κόβει" τον Πρετεντέρη ο ΣΥΡΙΖΑ

Την περιφρόνησή του δηλώνει στον Γιάννη Πρετεντέρη ο ΣΥΡΙΖΑ. Με επιστολή του Γραφείου Τύπου του ΣΥΡΙΖΑ προς τη Διεύθυνση του τηλεοπτικού σταθμού Mega ο ΣΥΡΙΖΑ κάνει γνωστό ότι τα στελέχη του δεν θα εμφανίζονται στην τηλεοπτική εκπομπή Ανατροπή του Γιάννη Πρετεντέρη.

Τι υποστηρίζει ο ΣΥΡΙΖΑ:

"Οι προσπάθειες του κ. Ι. Πρετεντέρη να ταυτίσει τον ΣΥΡΙΖΑ ΕΚΜ με τη ναζιστική Χρυσή Αυγή, οι προσωπικές επιθέσεις του ίδιου δημοσιογράφου με αγοραίες εκφράσεις εναντίον του Προέδρου του ΣΥΡΙΖΑ ΕΚΜ, βουλευτών και στελεχών του, με αποκορύφωμα την τελευταία στοχοποίηση της βουλευτίνας Ζωής Κωνσταντοπούλου με αήθεις σεξιστικού τύπου χαρακτηρισμούς, μας αναγκάζει να διακόψουμε τη συμμετοχή εκπροσώπων του ΣΥΡΙΖΑ ΕΚΜ στην τηλεοπτική εκπομπή «Ανατροπή». Ο ΣΥΡΙΖΑ ΕΚΜ αρνείται να ακολουθήσει τον κ. Ι.Πρετεντέρη στη δημοσιογραφική του κατάντια. Η απάντησή μας στον εν λόγω «δημοσιογράφο» είναι μόνο η περιφρόνηση."

 

 

 

 

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 08/04/2013 17:18:54

    ΟΚ, μια χαρα, ευκαιρια να βλεπουμε την ''Ανατροπη'' και οι υπολοιποι που δεν αντεχαμε να μας σπανε τα νευρα βραδιατικα οι ''εξυπνάκηδες'' (sic) του Συριζα. Το οτι ο Συριζα ειναι το αντιστοιχο της Χ.Α στην αλλη πλευρα του πολιτικου φασματος, ισως αδικει τη Χ.Α, αφου κανενα μελος της τελευταιας ΔΕΝ εχει εξυμνησει καμια τρομοκρατικη οργανωση που σκοτωνει κοσμο και αλλα πολλα...

    • Συριζαλβανία του Χότζα avatar
      Συριζαλβανία του Χότζα @ Μικρασιάτης 08/04/2013 17:53:40

      Αφού η ίδια η ΧΑ σπέρνει τον τρόμο και μας προσβάλλει διεθνώς γιατί να υποστηρίξει άλλη τρομοκρατική οργάνωση;

    • Karenin avatar
      Karenin @ Μικρασιάτης 08/04/2013 19:31:27

      Αν νιώθεις απειλούμενος απο την τρομοκρατία ηρέμησε και μην ανησυχείς.
      Το σύστημα ότι νιώθει να το απειλεί βρίσκει τρόπο να το τσακίζει.

      • Μικρασιάτης avatar
        Μικρασιάτης @ Karenin 08/04/2013 22:33:19

        Δηλαδη, η τρομοκρατια στην Ελλαδα, απειλησε ποτε ουσιαστικα το συστημα??!!?? Ρε σεις το Γκιολια φαγανε, αυτοι οι μεγαλοι ''επαναστατες''. Βλεπετε να απειλουν τα συστημα, ή να το υπηρετουν? Ελεος... Τι να πω, αν πιστευει κανεις οτι η (δηθεν) ''τρομοκρατια'' στην Ελλαδα δεν εξυπηρετουσε συμφεροντα, τοτε τι να πω, ειμαστε σιγουρα ψεκασμενοι που λεει κι ο Πανος! Ειδικα επι Κινεζου του Α' , οι μεγαλονταβατζηδες- μεγαλοεργολαβοι ειχαν μεγαλη αγωνια με τη τρομοκρατια... χαχαχα. Αν ειναι δυνατον, ακομα κι οι πετρες το εχουν παρει χαμπαρι, γελαει ο κοσμος με τους μισθωμενους ψευτο-επαναστατες. Αχ βρε παλιοπαιδα , με κανατε και γελασα βραδιατικα. Ενταξει, μου φτιαξατε τη διαθεση γιατι ημoυν λιγο down, γιατι εχασε κι η ΑΕΚ σημερα, και ηθελα μια ενεση γελιου.

  2. Κυθήριος Τ. avatar
    Κυθήριος Τ. 08/04/2013 17:24:40

    Πραγματική Ἀνατροπή θά κάνει ὁ ΣΥΡΙΖΑ,ἑάν κόψει κι ἄλλους ἐκτός τοῦ Πρετεντέρη...

  3. B.Q avatar
    B.Q 08/04/2013 18:52:45

    Άσχετα από τον Σύριζα, τον Πρετεντέρη εμείς τον έχουμε ''κομμένο'' από πολύ καιρό γιατί η ειλικρίνεια, η δημοσιογραφική του δεινότητα και η αντικειμενική του προσέγγιση, δεν αντέχονται!

    ** Έτσι μπορώ να το πω, ή δεν επιτρέπεται γενικά να μη συμπαθούμε τους Πρετεντέρηδες αγαπητοί;

  4. δημης avatar
    δημης 08/04/2013 18:54:59

    ΑΜΑ ΓΛΥΤΩΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ...ΣΚΛΗΡΑ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ....

  5. someone avatar
    someone 08/04/2013 19:15:53

    ουφ ευτυχως να βλεπουμε ανετα μπουμπουκο παγκαλο και ψαριανο

    • dim avatar
      dim @ someone 08/04/2013 19:27:54

      Και οι τρεις αυτοί είναι μια όαση μπροστά σε Κλάραμπελ και Κασιδιάρη...

      • Ένας avatar
        Ένας @ dim 08/04/2013 19:54:52

        Αστειεύεσαι; Αφού ο επί της προπαγάνδας σου είπε έτσι, έτσι να λές. Απλά θα γίνεσαι αστείος, μα δεν πειράζει. Σου πάει πάρα πολύ. ότι άλλο θα ήταν αταίριαστο για σένα.

  6. mara avatar
    mara 08/04/2013 19:34:23

    Kαιρός ήταν.

  7. roadrunner avatar
    roadrunner 08/04/2013 21:35:28

    Τζάμπα διαφήμιση κάνει στον Πρετεντέρη ο syriza... κι ας λέει άλλα ..

    • Κυθήριος Τ. avatar
      Κυθήριος Τ. @ roadrunner 09/04/2013 05:09:41

      Εἶπες τό πιό σωστό,roadrunner!

  8. Νιόβη avatar
    Νιόβη 09/04/2013 02:36:37

    Αυτά είναι τα καλά όταν η τηλεόραση στο σπίτι λειτουργεί αποκλειστικά και μόνο για να παίζει το...DVD player: πρέπει να καταβάλεις λίγη προσπάθεια για να θυμηθείς ποιός είναι ο Πρετεντέρης.