#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/10/2013 13:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

“Κλείδωσε”: Με τους Τζένη και τον Πέτρο Κωστόπουλου θα εκδικηθούν οι εκδότες του Mega τον Κυριακού του ΑΝΤ1



Τι και αν το ζευγάρι έχει φεσώσει 5 εκατόμβες εργαζομένων από την πρώην ΙΜΑΚΟ που έκλεισε χωρίς να ανοίξει μύτη; Τι κι αν χρωστάνε σε όποιον μιλάει ελληνικά διατηρώντας τις βίλες στο Ψυχικό και τη Μύκονο; Ο βασιλιάς του life style είναι εδώ, περιζήτητος αυτός και η σύζυγός του, έτοιμοι να βγουν στην πρωινή εκπομπή του Mega απέναντι από τον Γιώργο Λιάγκα και τη Φαίη Σκορδά στον ΑΝΤ1 που έκλεψε το ζευγάρι από το κανάλι της Μεσογείων. Η Τζένη Μπαλατσινού, που εγκατέλειψε κάποτε το μόντελινγκ για να αφοσιωθεί στον Πέτρο Κωστόπουλο και τα παιδιά, αφήνει τώρα την οικογένεια για χάρη της τηλεθέασης που θα κυνηγήσει ανελέητα, για να εκδικηθεί (;) για την αρπαγή της ωραίας Φαίης (και του συζύγου της) το κανάλι των εκδοτών. Ποιός θα νικήσει; Σίγουρα όχι οι απλήρωτοι της ΙΜΑΚΟ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Nick63 avatar
    Nick63 11/10/2013 13:39:44

    Ο Πέτρος είναι ιδέα και ως εκ τούτου δεν φυλακίζεται...

  2. Simos avatar
    Simos 11/10/2013 13:45:46

    Γιατί δεν τον κάνουν υπουργό Οικονομικών... σίγουρα θα τα καταφέρει..

  3. Cynthia avatar
    Cynthia 11/10/2013 13:54:19

    Στο Ελληνικό Δημόσιο , ο εν λόγω τύπος δεν χρωστάει ?

    • tassos.κ avatar
      tassos.κ @ Cynthia 12/10/2013 09:36:05

      Φυσικά γιαυτό τον φυλάνε οι αστυνομικοί που ΕΜΕΙΣ πληρώνουμε!!!!!
      Ντροπή.

  4. Eva avatar
    Eva 11/10/2013 14:25:16

    Εμάς τους τηλεθεατές γιατί θέλουν να μας εκδικηθούν?

  5. Valter avatar
    Valter 11/10/2013 15:05:16

    Στον τύπο είχε γραφτεί ότι η Eurobank είχε κατάσχει τα σπίτια του Κωστόπουλου , ξέρετε κάτι που δεν ξέρουμε?

  6. αναστασία avatar
    αναστασία 11/10/2013 15:05:40

    Oι οφειλές έναντι του Ελληνικού Δημοσίου δεν μετρούν αγαπητή, διότι σπαταλώνται στην πληρωμή των κηφήνων του δημοσίου(εκπαιδευτικοί των 600 ευρώ κτλ), ενώ οι εργαζόμενοι του -υγιούς-ιδιωτικού τομέα (μεγάλες εξαγωγικές εταιρείες πληροφορικών συστημάτων,βαριά βιομηχανία της καθημάς Ρηνανίας-Βεστφαλίας) πένονται ,κατά τους μεγαλόσχημους δημοσιογράφους των κρατικοδίαιτων φυλλάδων, blogs, ινστιτούτων.
    Καλώς λοιπόν οι βιομήχανοι και οι rustic μεγαλοεκδότες( από τα λεφτά των χρεοκοπημένων τραπεζών), σαν τον ανεκδιήγητο και συχνά εμετικό Κωστόπουλο ,δεν πληρώνουν τις οφειλές τους έναντι του δημοσίου.
    Συμβάλλουν στην οικοδόμηση ενός υγιούς, αξιοκρατικού και ανταγωνιστικού φιλελευθερισμού, συχνότατα από τα κλεμμένα, αλλά ποιος πράγματι νοιάζεται, άλλωστε η πολιτική σκέψη των εν Ελλάδι ψηφοφόρων ανέκαθεν χαρακτηρίζονταν από short and long memory deficit.
    Υπήρξαν άλλωστε ομοτράπεζοι πρωθυπουργών και διανοητών του βαλκανικού μας σοσιαλισμού. Τι είναι για αυτούς η ταχεία επιβίβαση στο μοντέρνο όχημα του νεοφιλελευθερισμού άλλο από φυσική συνέχεια.
    After all they know the ropes...

  7. Hawk avatar
    Hawk 11/10/2013 15:08:15

    Και από δήμαρχος κλητήρας που λένε.

    • Παραμυθάς avatar
      Παραμυθάς @ Hawk 11/10/2013 16:28:18

      Το (παχυλό) μεροκάματο να βγαίνει και τ΄αξιώματα.....

  8. ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ avatar
    ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ 11/10/2013 15:17:08

    Στους πρωην υπαλληλους του ισως?

  9. cresswell avatar
    cresswell 11/10/2013 15:45:42

    Το ακριβώς αντίθετο είχε γραφτεί. (παράδειγμα):

    http://www.inews.gr/199/doraki-apo-tin-Eurobank-ston-petro-kostopoulo.htm

    • Valter avatar
      Valter @ cresswell 11/10/2013 16:45:05

      Με μια απλή αναζήτηση θα βρείτε άρθρα ότι του τα πήρε η τράπεζα , ότι τα πούλησε και ότι του τα χάρισαν! (διανθισμένο και με μύθους περί πλουσίων που με τα κοκτέιλ στο χέρι σβήνουν ο ένας στον άλλον δάνεια ..... και μετά ξυπνήσαμε).

      Όλα ανώνυμα χωρίς στοιχεία , χωρίς τίποτα. Απλά αναρωτιέμαι τι ισχύει τελικά.

      Πρέπει να μάθουμε να ξεχωρίζουμε την αλήθεια από τα παραμύθια, και στο χάος του internet αυτό έγινε πολύ δύσκολο , όλα λέγονται για όλους και ο καθένας πιστεύει ότι του μοιάζει πιο κοντινό σε αυτά που αυτός νομίζει.
      Αυτό είναι το θέμα των περισσοτέρων σχολίων μου , όχι ο κάθε Κωστόπουλος , αλλά η εκπληκτική αύξηση πίστης σε μύθους και ανεξακρίβωτες πληροφορίες λόγω internet.

      • giannis avatar
        giannis @ Valter 11/10/2013 17:31:20

        H αλήθεια είναι ότι τα είχε βάλει ενέχυρο για να πάρει πίσω τις μετοχές του δάκη, τότε που πίστευε ότι έχει προοπτική η ιμακο.βλ http://www.euro2day.gr/chameleon/139/articles/37138/ChameleonArticle.aspx
        Οταν χρεωκόπησε η ιμακο τα πήρε φυσικά η τράπεζα και τον αφήνει και ζεί ακόμη εκεί μέχρι να βρεθεί κανεις ώστε να μπορέσουν να πουληθούν.

  10. roadrunner avatar
    roadrunner 11/10/2013 16:11:22

    Η φήμη ότι, το πρωϊνάδικο του μέγκα,
    θα μετονομαστεί σε «ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ megaΛΕΙΑ» ισχύει ;

    • Eva avatar
      Eva @ roadrunner 11/10/2013 16:48:49

      Δεν τον κλαίω εγω τον κύριο.
      Τους απολυμένους υπαλλήλους του και τους εξαθλιωμένους σήμερα παλιούς αναγνώστες του, να τους λυπηθώ.

  11. εφήμερος avatar
    εφήμερος 12/10/2013 17:15:52

    Ο Κωστόπουλος εκφράζει μια ολόκληρη κοινωνική κατηγορία.Από τα βλαχομπαρόκ δανεικά μεγαλεία στη σημερινή ξεφτίλα. Εχει παντως αφήσει άξιους απογόνους που συνεχίζουν το μεγαλόπνοο έργο του.Θυμηθήτε την φετεινή Μύκονο.

  12. tassos.κ avatar
    tassos.κ 12/10/2013 17:55:27

    Και που ασχολούμαστε μαζί του , κατεβαινουμε στο ίδιο επίπεδο. Δεν φτάνει που συνεχίζουμε να τον πληρώνουμε; Και αυτόν και όλους τους "φτωχούς" εκδότες (βλ. Μπόμπολα) προσφέροντάς τους προστασία την οποία δεν μπορούν τα φτωχαδάκια να πληρώσουν. Αρκετά με δαύτους.