#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/10/2013 11:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Φρουρούμενος και ο Πέτρος Κωστόπουλος. Γιατί;



Εξηγήσεις οφείλει να δώσει στον ελληνικό λαό ο αρμόδιος υπουργός Προστασίας του Πολίτη αναφορικά με την απόσπαση ειδικού φρουρού για την κάλυψη των αναγκών προστασίας του πτωχεύσαντα εκδότη Πέτρου Κωστόπουλου.

Γνωρίζουμε ότι ο νόμος επιτρέπει την απόσπαση αστυνομικού άνδρα για ενεργούς εκδότες όπως ο Γιώργος Μπόμπολας ή ο Νίκος Χατζηνικολάου αλλά ο Πέτρος Κωστόπουλος δεν έχει καμμία δικαιολογία να συνοδεύεται από ένστολο στις καθημερινές του παρουσίες στο Mega για τις ανάγκες γυρισμάτων των δοκιμαστικών της Πρωϊνής εκπομπής.

Ο υπουργός πρέπει να δικαιολογήσει επαρκώς και με στοιχεία στον ελληνικό λαό, από ποιον κινδυνεύει ο πρώην εκδότης και οφείλει να πληρώνει για τη φρούρηση του Πέτρου Κωστόπουλου. Από τους 380 απλήρωτους της ΙΜΑΚΟ που άφησε ο πρώην εκδότης σύξυλους όταν έβαλε λουκέτο στην εταιρεία του για να οδεύσει προ διετίας στον ΑΝΤ1; Δυσκολευόμαστε να το πιστέψουμε.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Δρυς avatar
    Δρυς 07/10/2013 11:17:11

    Και όμως, και όμως κυρίες και κύριοι. Τόσα φούμαρα που έδωσε στον κόσμο ο Κωστόπουλος, τόσο αέρα κοπανιστό, τόσο μούφα "ευ ζειν", τόσο χαζή μαγκιά ιλουστρασιόν.

    ...και πάλι καλά που δεν έφαγε κανά φάσκελο από τα κορόιδα που τον πίστεψαν, γιατί θα τσαλακώνοταν πολύ άσχημα ο άνθρωπος.

  2. tassos.κ avatar
    tassos.κ 07/10/2013 13:36:08

    Και μετά λέτε ότι γινόμαστε κακεντρεχείς, δύσπιστοι και καχύποπτοι. Ακόμη και τους εκδότες δεν έχω καταλάβει γιατί πρέπει να τους προστατεύει το κράτος. Ας προσλάβει ο κάθε Μπόμπολας έναν σωματοφύλακα αφού φοβάται κι ας τον πληρώνει ο ίδιος. Χρήματα έχει, τα Δημόσια έργα να είναι καλά. Όσο δε για τον Κο(?) Κωστόπουλο, αυτό το παιδί της εποχής τηςπαντοκρατορίας του ΠΑΣΟΚ, τι να πούμε. Ας τον προστατέψουν από όλους όσους άφησε στο δρόμο.Αυτά κι αυτά βλέπει ο κόσμος και μετά αναρωτιούνται όλοι γιατί ανεβαίνουν τα ποσοστά της ΧΑ.

    • Γιαδικιάρογλου avatar
      Γιαδικιάρογλου @ tassos.κ 07/10/2013 15:39:22

      Εξάλλου είχε προκηρυχθεί ότι ο ιδιώτης θα έχει μεν αστυνομική προστασία αλλά θα την πληρώνει ο ίδιος. Τί έχει γίνει επ΄αυτού;

  3. leak avatar
    leak 07/10/2013 13:36:17

    Αυτοί οι άνθρωποι με τόσα χρέη, πως παίρνουν ενημερότητες, πως αγοράζουν-πουλούν κλπ, είναι να απορεί κανείς....

  4. Γρηγόρης avatar
    Γρηγόρης 07/10/2013 13:49:53

    Μήπως γιά νά τόν προλάβουν, μήν κάνει κανένα κακό στόν εαυτό του;
    Μήπως λόγω κρίσης, πτώχευσης, οικονομικού αδιεξόδου, τού 'ρθει κανένας .... απονενοημένος ιδεασμός δλδ!
    Πώς; Δυσκολευόσαστε νά τό πιστέψετε καί αυτό;

  5. Και...φταίς avatar
    Και...φταίς 07/10/2013 14:13:37

    Πότε θα αρχίσουν να πληρώνουν με δικά τους χρήματα τους ''φύλακες'' όλοι αυτοί οι ...κύριοι; Οι πτωχευμένοι εμείς, των 300 Ευρώ και αν, γιατί να πληρώνουμε τους παρδαλούς υπαλλήλους των ασκούντων την εξουσία;

  6. NK avatar
    NK 07/10/2013 14:41:30

    15.000 αστυνομικοί, το ένα τρίτο της δύναμης, φυλάνε "υψηλά" πρόσωπα. Έν τω μεταξύ η μυστική υπηρεσία των ΗΠΑ, που έχει κι άλλες αρμοδιότητες, έχει 4.500 πράκτορες...

    Ο κάθε πικραμένος έχει και δυο-τρεις να τον φυλάνε. Φρουρούς σε κυβέρνηση, βουλευτές και τέλος. Φτάνει.

  7. Hawk avatar
    Hawk 07/10/2013 14:42:24

    Και γιατί παρακαλώ οι εκδότες χρειάζονται αστυνομική προστασία, από ποιούς κινδυνεύουν? Επιχειρηματίες είναι όπως και τόσοι άλλοι. Αν αισθάνονται ανασφαλείς ας πάρουν ιδιωτικό security, εμείς θα πληρώνουμε για τους εκδότες, τους δημοσιογράφους και δεν ξέρω πόσους άλλους ντε και καλά αναγνωρίσιμους.
    Μετά αναρωτιώμαστε γιατί είναι ξεχειλωμένο το δημόσιο, ή γιατί δεν υπάρχει επαρκής αστυνόμευση και κάθε μέρα θρηνούμε θύματα από την σφοδρή εγκληματικότητα. Αλλά κατά τα άλλα θα κάνουμε μεταρρυθμίσεις σε αυτό το κράτος και περιμένετε να το πιστέψουμε.

  8. Σαρακατσανος avatar
    Σαρακατσανος 07/10/2013 15:05:30

    Τι φοβαται το τέκνο της μεταπολιτευσης και της πασοκοκρατιας???Αν και εμαθα οτι στην πρωτη του πρωινη εκπομπη θα εχει καλεσμενο τον ανεργο πλεον.......και φτωχο ΚΩΣΤΑ ΛΑΛΙΩΤΗ.

    • el greco avatar
      el greco @ Σαρακατσανος 08/10/2013 11:44:31

      Μην ξεχνάς Σαρακατσάνε ότι ήταν κολλητοί την δεκαετία του 80 και σπούδασαν στην ίδια σχολή (ΠΑΣΟΚ).

  9. panos avatar
    panos 07/10/2013 16:14:11

    Αγαπητε Σαρακατσανε,μαλλον θα φοβαται τους αγανακτισμενους πρωην αναγνωστες του ΚΛΙΚ..Τωρα για το κολληταρι του τον Λαλιωτη,εχω να σου πω οτι λαθευεις..Δεν ειναι ανεργος,ειναι συνταξιουχος πολιτικος,αφου θα εισπραττει τη συνταξη του ως πρωην υπουργος.Τωρα για το φτωχος τι να πω,μακαρι να μοιραζονταν τη φτωχεια του μαζι μας για να αισθανοτανε καλυτερα.

  10. christof avatar
    christof 07/10/2013 18:33:53

    Ο Λαλιωτης ειναι υπαλληλος στις εκδωσεις Λιβανη. Παρενθεση. Τα λεφτα που χρωστουσε του Μητσοτακη τα εδωσε? 100 000 000 δρ .

  11. stelios avatar
    stelios 07/10/2013 19:05:11

    ολοι αυτοι οι Μπομπολες , Κωστοπουλοι ειναι τα λαμογια προσωποποιημενα .....

  12. roadrunner avatar
    roadrunner 07/10/2013 19:13:54

    Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες, να πληρώσουν από την τσέπη τους,
    όλοι αυτοί οι κύριοι, για την ασφάλειά τους. Όπως, κάνουν όλοι οι υπόλοιποι κοινοί θνητοί, πληρώνοντας τα έξοδα αυτό-προστασίας τους.
    Πρόκειται μάλλον, για ένα κόστος, που θα έπρεπε να είχαν λάβει υπόψην,
    ως επιχειρηματικό ρίσκο.

  13. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 07/10/2013 20:40:25

    Στην εκπομπή του θα καλέσει και προστατευόμενο μάρτυρα κατηγορίας της ΧΑ, όπως έκανε και η Τατιάνα; Κάθε "ποιοτική" εκπομπή πρέπει να φιλοξενεί και έναν μετανοημένο χρυσαυγουλίτη που θα αυτομαστιγώνεται με αλλοιωμένο πρόσωπο και αλλοιωμένη φωνή...

  14. kat avatar