#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/09/2013 14:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στο πρωϊνό του Mega ο έκπτωτος βασιλιάς του life style “χρεωκοπημένος” Πέτρος Κωστόπουλος;



Με το στόμα ανοικτό έχει μείνει η ραδιοτηλεοπτική αγορά και οι τηλεοπτικοί συντάκτες στο άκουσμα της πληροφορίας ότι το Mega έχει βολιδοσκοπήσει τον Πέτρο Κωστόπουλο, έκπτωτο βασιλιά του lifestyle και πτωχεύσαντα ιδιοκτήτη της ΙΜΑΚΟ (που ακόμη οφείλει τεράστια ποσά σε πρώην εργαζομένους) για να αναλάβει την πρωϊνή ζώνη του καναλιού που άφησαν κενή οδεύοντας για τον ΑΝΤ1 το ζεύγος Λιάγκα – Σκορδά. Αν η κίνηση αυτή δεν είναι απεγνωσμένη, προφανώς δεν βρίσκουν καλύτερη λύση στο Mega, είναι σίγουρα εκδικτητική προκειμένου να αποδοθεί η δικαιοσύνη μετά και την υφαρπαγή από το έμψυχο περιουσιολόγιο του Mega, των Λιάγκα – Σκορδά από το κανάλι του Αμαρουσίου. Γιατί η επιλογή Κωστόπουλου, ως λογική πρόταση με τίποτα δεν μπορεί να χαρακτηρισθεί. Ο 60ρης σχεδόν, πρώην “ομορφόπαιδο” της πιάτσας και νυν “θείος” της τηλεοπτικής νομενκλατούρας, θα πρέπει να εγκαταλείψει τα σεξουαλουκού τύπου υπονοούμενα προκειμένου να ξυπνά νωρίς, μαζί με τη σύζυγό του Τζένη Μπαλατσινού που μαρκάρεται από το κανάλι και αυτή, και να επιδοθούν μαζί στο σπορ της μαγειρικής και του ανόητου πρωϊνού small talk. Απέναντι θα βρίσκεται το ζευγάρι του ΑΝΤ1, Γ.Λιάγκα-Φαίης Σκορδά. Ο ανταγωνισμός θα είναι μεγάλος, αλλά ποιός έχει χρόνο για χάσιμο, να τους παρακολουθεί;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. tsol avatar
    tsol 06/09/2013 16:00:45

    Πως γίνεται και εγώ και ο Κωστόπουλος να είμαστε χρεοκομημένοι, αλλά αυτός να κάνει μπάνια 2 μήνες στην Μύκονο και γω να παλεύω να την βγάλω με 400 ευρώ τον μήνα και να κάνω μπάνια στον ιδρώτα?? Ελλαδάρα αθάνατη.

    • Mpourloto avatar
      Mpourloto @ tsol 07/09/2013 07:51:14

      Πες τα tsol !!

  2. ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ 06/09/2013 16:39:41

    Κοίτα κοίτα υφάκι εντε λα μαγκε ντε βοτανίκ Ντερμπεντέρης στο βάθος....

  3. Σαρακατσανος avatar
    Σαρακατσανος 06/09/2013 16:59:24

    ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΕΝΩΜΜΕΝΟ ΔΥΝΑΤΟ......ΜΟΝΟ Ο ΓΑΒΑΛΑΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗ ΣΤΕΝΗ.......ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΤΟ ΠΑΣΟΚ.........

  4. Άσχετος avatar
    Άσχετος 06/09/2013 18:01:43

    Δεν το έχεις πιάσει το νόημα φίλε. Η φτώχεια θέλει καλοπέραση..... εις υγείαν των κορόιδων βεβαίως βεβαίως.
    Τα παιδιά του Αντρέα επιβιώνουν σε όλες τις καταστάσεις, είναι παντώς καιρού. Αλήθεια αυτός ο Λαλιώτης που χάθηκε;

    • Άσχετος avatar
      Άσχετος @ Άσχετος 06/09/2013 18:42:52

      παντός καιρού ήθελα να γράψω

    • Σαρακατσανος avatar
      Σαρακατσανος @ Άσχετος 06/09/2013 18:56:57

      ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΔΕΔΟΥΛΕΥΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΟΠΟ ΤΟΣΩΝ ΕΤΩΝ.........

    • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
      ΣΤΕΛΙΟΣ @ Άσχετος 06/09/2013 19:35:33

      ΑΥΤΟ , αν το μαθαίναμε , θα μαθαίναμε πολλά!

      Προπαντός ΓΙΑΤΙ "χάθηκε"....

  5. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 06/09/2013 18:28:18

    Δεν ξερω αν οριζεται ως καταντια του Μεγκα ή ως κατάντια του Κωστόπουλου η΄ ως κατάντια του Πασόκ

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Μεγάλες στιγμές 06/09/2013 22:26:21

      Κατάντια γενικῶς...

  6. Vee avatar
    Vee 06/09/2013 18:46:14

    Σαπίλα...

  7. IOANNIS avatar
    IOANNIS 06/09/2013 19:08:59

    Kαι ξανά προς τη δόξα τραβά

  8. Αιρετικός avatar
    Αιρετικός 06/09/2013 19:44:54

    Μοιάζει η φωτό με τον ξεκομμένο στο γέλιο Κωστό (και με την πουράκλα του Πρετεντέρη στο βάθος) να σχολιάζει το ενημερωτικό και πολιτιστικό "επίπεδο-δάπεδο" των εν κρίσει ευρισκομένων ΜΜΕ...Τρομάρα τους!

  9. loyal subject avatar
    loyal subject 06/09/2013 21:00:06

    νομιζω τσιγαρω κρατάει

  10. raspilot avatar
    raspilot 06/09/2013 21:02:21

    Δόξα το Θεό γιατι ανησυχούσα σοβαρά μήπως και την εβγαζε με το ταμειο ανεργίας, το παιδί...

  11. Eva avatar
    Eva 06/09/2013 21:38:26

    Μπράβο βρε, αυτό θα πει νέες ιδέες. Να θυμηθούμε και τα εφηβικά μας χρόνια.

  12. Mara avatar
    Mara 06/09/2013 22:43:51

    Αηδία... Το απόλυτο αίσχος....

  13. galanos avatar
    galanos 07/09/2013 06:34:18

    Μαλλον ζηλευετε!

  14. εφήμερος avatar
    εφήμερος 07/09/2013 09:22:25

    Αγκαλιά η διαπλοκή με το βλαχομπαρόκ life- style,ή βρήκε ο γύφτος την γενιά του..

  15. Προφήτης avatar
    Προφήτης 07/09/2013 11:49:56

    Από ανέκαθεν και σε όλους τους λαούς, η λαϊκή σοφία και η εμπειρία ζωής συμπυκνωνόταν στις παροιμίες και με αυτές πέρναγε από γενιά σε γενιά.

    Υπάρχει η παροιμία που εξηγεί καταστάσεις τύπου Κωστόπουλου :
    "Ο κάλπικος παράς δεν χάνεται ποτέ".

    Βέβαια ισχύει και κάτι άλλο. Το πόσο σημαντικό, πέρα από προσωπική αξία και ικανότητα, είναι να βρεθείς στην περίσταση και να εκμεταλλευτείς τη συγκυρία. Λάκισαν όλοι από το ΜΕΓΚΑ, βρέθηκε το κανάλι στην ανάγκη να καλύψει κενά, ίσως "έφεξε" τού Κωστόπουλου.

    Να δούμε όμως και τι θα πουν και τα μυστηριώδη μηχανάκια μέτρησης της τηλεθέασης.

    • Vee avatar
      Vee @ Προφήτης 07/09/2013 22:34:42

      'Ελα ρε προφήτη, μορφωμένος άνθρωπος. Μη μου το χαλάς... "Ανέκαθεν". Σκέτο.

  16. IOKLOS ZARAS avatar
    IOKLOS ZARAS 07/09/2013 11:58:23

    Kυρίες και Κυριοι
    αντι να λεμε τσαχπινιες και να οικτηρουμε εαυτούς και αλληλους καλο θα ηταν να ξεβρωμισουμε τη χωρα απο αυτα τα κ@θηκια. Τωρα, που ειναι σε μειονεκτικη θεση και που η ταση τους για σπαταλη (επιδειξιομανεις γαρ λογω προελευσως απο το κατακαθι) τους καθιστα αδυναμους. Αν προλαβουν να κανουν τακιμια με τους νεους επικυριαρχους θα παρασιτουν για παντα ως καλα ξερουν ή αν αρχισουν να υπαρχουν παλι λεφτα θα ξαναμολυνουν με τη βρωμα τους τα μυαλα του λαου οποτε γρηγορα θα γυρισουμε εδω που ειμαστε

  17. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 07/09/2013 12:39:40

    Στις επαρχίες που βρίσκονται μακριά από το γίγνεσθαι και απλώς το παρακολουθούν ( στα διαλείμματα από τους σκυλοκαυγάδες τους ) και το ακολουθούν εκ των υστέρων , βασιλιάς του life- style θεωρείται ένας εξαστικοποιημένος , πονηρός βλάχος ( να με συγχωρήσουν οι πραγματικοί Βλάχοι ). Απόλυτα ταιριαστός με το τηλεοπτικό τοπίο, σε μια χώρα που προτίμησε τα κακέκτυπα από τη δημιουργία .

  18. Κωστής Διαμαντόπουλος avatar
    Κωστής Διαμαντόπουλος 07/09/2013 12:44:16

    Δεν είναι χρεωκοπημένος τα έχει βγάλει όλα σε off shore κι ας κλαίγεται

  19. Νίκη avatar
    Νίκη 07/09/2013 16:33:44

    Πονηρός ο βλάχος!

  20. στεντωρ avatar
    στεντωρ 08/09/2013 15:18:29

    Το θειον βρεφος γιατι απουσιαζει απο την φωτογραφια. Αυτο δεν τον προωθησε κομματικως κοινωνικως κλπ. Μηπως ξερει κανεις γιατι?.