Στον Real FM και η Κατερίνα Ακριβοπούλου
07/05/2014 20:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στον Real FM και η Κατερίνα Ακριβοπούλου

Στον πολυσυλλεκτικό όμιλο Real Group εθεάθη λίγες ημέρες μετά την υποβολή της παραίτησής της από τον ΣΚΑΙ, η Κατερίνα Ακριβοπούλου.

Pροκειμένου να συναντηθεί όπως αναφέρουν οι πληροφορίες με τον Χρήστο Μπάρλα, διευθυντή του Real FM και «δεξί» χέρι του Νίκου Χατζηνικολάου.

Θυμίζουμε ότι ο σταθμός έχει υποδεχθεί διαφορετικές φωνές έναντι της κεντρικής γραμμής όπως ο Νίκος Μπογιόπουλος, η Λιάνα Κανέλλη, η Ελληνοφρένεια (Θύμιος Καλαμούκης) κ.ά.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΚΟΥΡΙΑΛΟΣ avatar
    ΚΟΥΡΙΑΛΟΣ 08/05/2014 21:22:30

    Πως τόξερα οτι θα γίνει έτσι; Ούτε μάγος να ήμουνα. Αλλωστε που αλλού θα μπορούσε,παρά στο "πολυσυλλεκτικό" αληθινό όμιλο; Άντε να δουμε τώρα ποιος απο όλους εκεί μέσα,θα πάρει περισσότερους αντιμνημονιακούς πόντους... Απορία: Καλα δεν έχει βρεθεί κανένας δημοσιογράφος που να έχει ετσι ρε παιδί μου μια διαφορετική προσέγγιση κ οπτική,για να συμμετέχει εκεί κ να υπάρχει εστω μια μικρή ισορροπία; Αλήθεια τα βρήκαν,μετα απο το δημόσιο "ξεσκισμά" τους,προ καιρού,που αφορούσε τη δημοσιογραφική ...δεοντολογία αμφοτέρων; Μετα την ανακοίνωση στον αέρα της συνεργασίας,θα υπάρξει κ καμμιά...διευκρίνηση γι'αυτό; Δεν μας ενδιαφέρει η ενημέρωση σε όλα; Λέω εγώ... Αχ κατακαημένη ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑ!

    • ΑΣΠΑΛΑΘΟΣ avatar
      ΑΣΠΑΛΑΘΟΣ @ ΚΟΥΡΙΑΛΟΣ 08/05/2014 22:00:06

      ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΙΑ ΜΑΚΡΗ...ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ ..ΝΑ ΝΑΙ Ο ΠΙΟ ΘΕΡΜΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΜΙΑ ΟΡΚΙΣΜΕΝΗ ΠΑΣΟΚ

    • gikon avatar
      gikon @ ΚΟΥΡΙΑΛΟΣ 08/05/2014 22:34:03

      Οι πάντες υπάρχουν, φαίνεται δεν τον πολυπροσέχεις. Φερειπείν, υπάρχει ο νεοφιλελεύθερος Στούπας, υπάρχει ο εξαρχής μνημονιακός Χαρδαβέλας, υπάρχει ο σοβαρότατος Παπαδόπουλος, ο σοβαρός Χατζηνικολάου, ο πρώτος σόουμαν Τράγκας και... και...Λες να είναι τυχαίο, ότι ο σταθμός είναι μακράν, πρώτος σε ακροαματικότητα; Η μόνη ένστασή μου αλλά αυτό είναι υποκειμενική κρίση, είναι ότι στο μείγμα υπάρχει κομμουνιστικός λόγος (όχι πούρος, πάντως) σε ποσοστό αναντίστοιχο του ερείσματος του ΚΚΕ στο εκλογικό σώμα.

      • Η άλυτη εξίσωση avatar
        Η άλυτη εξίσωση @ gikon 20/05/2014 15:35:47

        Ο Real είναι υπόδειγμα ισορροπημένης, πολυσυλλεκτικής, υπερκομματικής αρμονίας. Γιατί όχι; Μια χαρά μπορούν να συμπορεύονται πολιτισμένα όντα, με διαφορετικές θεωρήσεις. Όσο για την ...υπερβάλλουσα δόση ''κομμουνιστικού λόγου'', ok, έτσι κι αλλιώς επαναστατική δράση δεν έχουν, μόνο ο λόγος τους έμεινε, ας δίνουνε κι αυτοί τις παραστάσεις τους. Το σύστημα στηρίζουν.....

  2. Επισκέπτης avatar
    Επισκέπτης 09/05/2014 10:29:24

    Κατά την ταπεινή μου γνώμη, η Κατερίνα Ακριβοπούλου είναι από τις καλύτερες δημοσιογράφους που έχουμε. Και δεν καταλαβαίνω τι ενοχλεί η "πολυσυλλεκτικότητα" του Real (εφημερίδας και ρ/σ). Μήπως και η ΝΔ δεν καυχώταν ότι είναι κόμμα πολυσυλλεκτικό; Αλλά ενώ αυτό απέβη εις βάρος της, σε ένα ΜΜΕ αυτό είναι προτέρημα, διότι ακούγονται/διαβάζονται διάφορες απόψεις .

  3. Μεσσήνιος avatar
    Μεσσήνιος 09/05/2014 11:38:18

    άσχετα από σκοπιμότητες, επιχειρηματικά είναι μεγάλο κατόρθωμα να μπορείς να ακούς στο ίδιο ραδιόφωνο τον Τράγκα την ελληνοφρένεια κοκ.

  4. K.P. avatar
    K.P. 10/05/2014 22:25:44

    Η κ. Ακριβοπούλου = κόσμημα για τη δημοσιογραφία. Διδάσκει ήθος, αξιοπρέπεια, αντίσταση, ελληνική γλώσσα. Την "ακούω'' ανελλιπώς από το 2007.

  5. Byzadio avatar
    Byzadio 21/05/2014 20:37:00

    είχε μπερδέψει στον σκάι το προσωπικό show σύριζα με δελτίο ειδήσεων ή εκπομπή..