15/06/2013 21:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σε λειτουργία το διαδικτυακό ραδιόφωνο της ΟΝΝΕΔ

Από το Γραφείο Τύπου της Νέας Δημοκρατίας, εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:

«Ενημερώνουμε ότι από σήμερα λειτουργεί το διαδικτυακό ραδιόφωνο της ΟΝΝΕΔ “yooradio”, το οποίο έχει καθημερινό ζωντανό πρόγραμμα. Επιτέλους, θα ακούγεται η αλήθεια για την ΕΡΤ. Η ομερτά των συνδικαλιστών της δημοσιογραφίας δεν θα περάσει.

-  Ζωντανές συνεντεύξεις

-  Μουσική

-  Ομιλία του Πρωθυπουργού κ. Αντώνη Σαμαρά

Παρακαλούμε τα sites, blogs και τα περιφερειακά ραδιόφωνα για την αναμετάδοση του προγράμματος μας».

link: http://www.yooradio.gr

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αρμαθόδωρας avatar
    αρμαθόδωρας 15/06/2013 22:27:17

    yoo man

  2. Mara avatar
    Mara 15/06/2013 23:00:22

    Kαλορίζικο!

  3. new.fe avatar
    new.fe 15/06/2013 23:55:55

    Το ποιο hot radio της ψαρου θα ειναι φετος.!!!

    • eva avatar
      eva @ new.fe 16/06/2013 18:22:28

      Μπα...δεν ρισκάρει την πελατεία της η ψαρου...

  4. βουλα ελευθεριαδου avatar
    βουλα ελευθεριαδου 16/06/2013 00:54:33

    η ΠΑΤΡΙΔΑ αναμεταδίδει

  5. Παρατηρητής avatar
    Παρατηρητής 16/06/2013 06:43:20

    Ο κ. Στουρνάρας τα κατάφερε πολύ καλά στην αναμέτρησή του με τον Αλέξη Τσίπρα, προχτές στη Βουλή. Αν μάλιστα ήταν λιγότερο περιχαρακωμένος στην ιδιότητά του ως οικονομολόγου και δεν είχε θητεύσει τόσο πολύ στη σχολή…της παγκοσμιοποίησης, θα τον είχε υποχρεώσει σε άτακτη φυγή. Θα μπορούσε για παράδειγμα να του πει τα παρακάτω.

    Κύριε Τσίπρα, ακούγοντάς σας να κόπτεσθε για την ελευθερία της πληροφόρησης, αναρωτιέμαι μήπως περνάτε τους Έλληνες για κρετίνους. Εσείς, με τα κομματικά και τα συνδικαλιστικά όργανά σας κάθε τρεις και λίγο κατεβάζετε το διακόπτη της δημόσιας ενημέρωσης, κατά κανόνα μάλιστα --τι περίεργη σύμπτωση! — όταν ο πρωθυπουργός έχει να ανακοινώσει κάτι σημαντικό ή υπάρχει κάποια καθοριστική επίσκεψη ξένου επισήμου στην Ελλάδα. Εσείς, εδώ και μια βδομάδα, έχετε με τους δικούς σας ανθρώπους βυθίσει τη χώρα στο σκοτάδι της απόλυτης άγνοιας για τα τεκταινόμενα, και μάλιστα την ώρα που γίνονται κρίσιμες διαπραγματεύσεις με την Τρόικα. Μιλάτε για δημοκρατική ενημέρωση εσείς, ο οποίος ανέχεστε ή και υποκινείτε τη φίμωση όλων των εφημερίδων, των ραδιοσταθμών και των καναλιών σε ένδειξη συμπαράστασης τάχα για τα κλείσιμο της ΕΡΤ και την ίδια στιγμή αφήνετε την ΕΡΤ να κάνει λυσσαλέα και γκεμπελική αντινεοδημοκρατική προπαγάνδα επί εικοσιτετραώρου βάσεως, ενώ παράλληλα το δικό σας το κανάλι και το άλλο, το σταλινικό 902, κατ’ εξαίρεση και πάλι, επιδίδονται χωρίς αντίλογο σε πλύση εγκεφάλου και…ταξικό αγώνα. Και αυτά όλα τα κάνετε με επόπτη και ενορχηστρωτή τον πρόεδρο της ΕΣΗΕΑ, εκείνον τον αλήστου μνήμης ‘ιό’ της Ελευθεροτυπίας, του οποίου το ανθελληνικό μένος, όπως τουλάχιστον αναδυόταν από τη γραφίδα του, μόνο με το αντίστοιχο του Νάσου Θεοδωρίδη θα μπορούσε να συγκριθεί, εκείνον τον ’ιό’, ο οποίος, συγκριτικά, θα μπορούσε ακόμη και τη Ρεπούση να την κάνει να φανεί… αδιάλλακτη εθνικίστρια! Και αυτές όλες τις λαμπρές επιδόσεις σας, κύριε Τσίπρα, τις σημειώνετε, βεβαίως, βεβαίως, στο όνομα της πολυφωνίας, της διαφάνειας, του δημοκρατικού διαλόγου και του σεβασμού της αντίθετης γνώμης. Παρ’ όλα αυτά, τολμάτε ΕΣΕΙΣ, να μιλάτε για ελευθερία της ενημέρωσης. ΑΙΔΩΣ ΑΡΓΕΙΟΙ!

    Είπατε, όμως, και το άλλο ανεπανάληπτο. Ότι στις μεθοριακές περιοχές, τώρα που δε θα μεταδίδεται το σήμα της ΕΡΤ και θα κυριαρχούν τα σήματα ξένων και ‘εχθρικών‘ ΜΜΕ, κινδυνεύουν τα συμφέροντα του ΕΘΝΟΥΣ. Μένουμε κατάπληκτοι, κύριε Τσίπρα, που προφέρατε ΕΣΕΙΣ αυτή την ‘κακή ‘ λέξη. Και δε φοβάστε μήπως σας κακοχαρακτηρίσουν κάποιοι σύντροφοί σας εκεί στην Κουμουνδούρου. Αναρωτιέμαι, όμως, για ποιο έθνος μιλάτε. Όταν το κόμμα σας και οι συνιστώσες σας ξεπερνούν σε φιλοσκοπιανισμό τους Σκοπιανούς και σε φιλοτουρκισμό τους Τούρκους. Όταν στο τεράστιο θέμα της μουσουλμανοποίησης της ελληνικής κοινωνίας αλλά και του αφελληνισμού της ελληνικής νεολαίας το κόμμα σας και οι συνιστώσες σας ξεπερνούν με τις ακραίες θέσεις τους ακόμη και τα χειρότερα σενάρια της Νέας Τάξης και του κ. Σόρος, αναρωτιέμαι για ποιο ΕΘΝΟΣ κόπτεσθε και ανησυχείτε, κύριε Τσίπρα μου. Επιτρέψτε μου, λοιπόν, να το επαναλάβω. ΑΙΔΩΣ ΑΡΓΕΙΟΙ!

  6. Κβάντα avatar
    Κβάντα 16/06/2013 09:35:35

    Το πάρτυ συνεχίζεται!

  7. dimx avatar
    dimx 16/06/2013 10:17:47

    "Aργά , είναι πιά αργαααά "
    Στράτος

  8. Χμμμμ avatar
    Χμμμμ 16/06/2013 13:57:47

    Καλή κίνηση αλλά παράλληλα δείχνει και την οργανωτική γύμνια της Ν.Δ.
    Ας κάνω μερικές υποθέσεις.
    Έστω είμαι κάτοχος ραδιοφωνικού σταθμού.
    Έστω ότι ο σταθμός είναι ο πιο φίλα προσκείμενος στην κυβέρνηση σε πανελλαδική κλίμακα.
    Έστω ότι η ακροαματικότητα του σταθμού είναι από τις πλέον υψηλές.
    Έστω ότι το Σάββατο με την οικογένεια μου είχα πάει στη θάλασσα έως αργά το βράδυ.

    Από που έπρεπε να πληροφορηθώ έγκαιρα την έκκληση της ΝΔ για αναμετάδοση του προγράμματος του ραδιοφωνικού σταθμού της ΟΝΝΕΔ?
    Διαβάζοντας την ανάρτηση του antinews?
    Διαβάζοντας το αντίστοιχο email που στάλθηκε από την Ν.Δ. ?
    Μπορώ να κάνω 2 υποθέσεις
    ή οτι το κόμμα δεν διαθέτει τηλέφωνα
    ή δεν διαθέτει λίστα με τα φιλικά ραδιόφωνα.
    Άμα πάμε έτσι σε εκλογές καήκαμε.

    Α και κάτι στοιχειώδες αλλά σημαντικό.
    Κάπου δεν έπρεπε να υπάρχουν οδηγίες με τον τεχνικό τρόπο που πρέπει να γίνει η αναμετάδοση?

    ΥΓ
    Αντιλήφθηκε άραγε κανείς οτι "πεφτουν" οι ιντερνετικές συνδέσεις σε σταθμούς προκείμενου να μην γίνεται η αναμετάδοση?
    Τι ρωτάω τώρα ε?