26/03/2013 18:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σαμποτάζ Τράγκα στα προϊόντα του “άξονα” Μέρκελ

Εμπάργκο, σε Γερμανικά, Αυστριακά, Ολλανδικά και Φιλανδικά προϊόντα προτείνει ο Γιώργος Τράγκας από τη συχνότητα του Real FM. Το προηγούμενο εμπάργκο που είχε ξεκινήσει ο εκδότης- δημοσιογράφος ήταν από τη συχνότητα του Σκάι 100.4, σε βάρος των Ολλανδικών προϊόντων, για το όνομα της FYROM.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. aggelosview avatar
    aggelosview 26/03/2013 19:01:01

    Από δω και στο εξής μόνο προϊόντα με το σήμα Τσίπρας - Καμμένος Ltd
    -Αεροζόλ
    - Μπύρα από τη Βίλλα Αμαλίας.
    - Παλούκια για τον κήπο από τη Σκουρλέτης Ξυλουργικά
    - Βιβλία Εκδόσεις Θεοδωρίδης

  2. billaras avatar
    billaras 26/03/2013 19:08:34

    εσεις κρατηστε τις bmw και τις μιζενσ

  3. Κυθήριος Τ. avatar
    Κυθήριος Τ. 26/03/2013 19:20:06

    Ἔχουμε πολύ καλύτερα λουκάνικα,εἶναι ἀνάγκη ν' ἀγοράζουμε Φραγκφούρτης;

  4. roadrunner avatar
    roadrunner 26/03/2013 19:28:20

    Τη δική του, την porsche cayenne (του μερκελικού άξωνος), θα τη ρίξει στην πυρά ή μόνο λόγια ;;;

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ roadrunner 27/03/2013 01:40:52

      χαχαχα καλο. Γεια σου ρε χλιδατε Τραγκα με τα Καγιεν σου...

  5. Συριζαλβανία του Χότζα avatar
    Συριζαλβανία του Χότζα 26/03/2013 19:36:34

    Στουρνάρα θέσπισε το Ε.Τ.Α.Τ. (Ειδικό Τέλος Ακρόασης Τράγκα) να γεμίσουν τα κρατικά ταμεία. Μέτρο δικαιοσύνης καθώς θα πληρώσουν οι πιο ηλίθιοι...

    • Νεοδημοκράτης κορόιδο avatar
      Νεοδημοκράτης κορόιδο @ Συριζαλβανία του Χότζα 26/03/2013 20:38:39

      αυτά να τα ξαναπεις όταν θα σου βάλουν χέρι και στις δικές σου καταθέσεις.

      • Συριζαλβανία του Χότζα avatar
        Συριζαλβανία του Χότζα @ Νεοδημοκράτης κορόιδο 26/03/2013 21:29:13

        Θίχτηκες ρε τραγκικέ; Ο Τράγκας που τις έχει ξέρεις; Καλή ακρόαση

        • Πανάγος avatar
          Πανάγος @ Συριζαλβανία του Χότζα 27/03/2013 01:49:36

          Επειδή δεν γουστάρεις τον Τράγκα δηλαδή φίλτατε, ότι και να πει τον έχεις χεσμένο, ακόμα και αν προτείνει το αυτονόητο, αυτό δηλαδή που έπρεπε να είχαμε κάνει όλοι χθες και όχι σήμερα ή αύριο....Φαντάζομαι και όποιος άλλος που δεν σου αρέσει ότι και να προτείνει πάλι την ίδια στάση θα έχεις....οκ..ενδιαφέρον αλλά όχι και πρωτότυπο.
          Όμως με αγάπη θα σου πω, χαμήλωσε λίγο ρε μεγάλε, χαμήλωσε λίγο γιατί όταν θα γλυστρήσεις και πέσεις θα πονέσεις πολύ και είναι κρίμα ένα μυαλό σαν το δικό σου να πάθει τέτοιο κακό.....ήμαρτον δηλαδή!
          Απ'ότι φαίνεται καθαρά δεν πιστεύεις σε Χριστό γιατί αν πίστευες σίγουρα οι πτήσεις σου θα ήταν πολύ χαμηλότερες....

          • anideos avatar
            anideos @ Πανάγος 27/03/2013 01:53:30

            Πανο γιατι ειναι αυτονοητο;
            Μπορεις να μου το εξηγησεις;
            Ευχαριστω

  6. SotR avatar
    SotR 26/03/2013 20:17:55

    Αλήθεια , είχε κάνει κάτι τέτοιο σε βάρος των Ολλανδών ? Και τι έκανε η Ολλανδία ?

    • anideos avatar
      anideos @ SotR 27/03/2013 01:52:08

      ...γυρισε πλευρο και συνεχησε να κοιμαται ησυχη...

  7. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 26/03/2013 20:23:08

    Δηλαδή, πρέπει ο κάθε Τράγκας να μας προτείνει αυτό που ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ να κάνουμε μόνοι μας;

    Έπρεπε ΗΔΗ να είχαμε διώξει, σε μια κιόλας εβδομάδα, τη γνωστή αλυσίδα ηλεκτρικών ειδών, σε ένα μήνα το γνωστό εκπτωτικό σούπερ μάρκετ, και να είχαμε ρίξει σε επίπεδα '60s τις πωλήσεις γερμανικών αυτοκινήτων. Με την "απλή" δύναμη του καταναλωτή, που κανείς δεν θα έπρεπε να χρειάζεται να μας θυμίσει.

    • anideos avatar
      anideos @ Αυριανιστής 27/03/2013 01:50:34

      Οταν ο Μαρινοπουλος και ο γαλαξιας ειναι πιο ακριβος τοτε το λιντλ
      θα κανει χρυσες δουλειες ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε.
      Παντος η ερωτηση που δεν θα απαντηθει ποτε ειναι:
      Ενω πεσαν οι μισθοι, κοπηκαν οι συνταξεις, λεφτα δεν υπαρχουν κλπ.
      Πως γινεται οι τιμες να ανεβαινουν αντι να πεφτουν...

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ Αυριανιστής 27/03/2013 01:53:04

      Να ελεγες για τα εξοπλιστικα, κατι θα καναμε αν και οτι πηραμε, πηραμε. Αλλά για τα υπολοιπα, τωρα που η Γερμανια κανει τεραστιες εξαγωγες και στη Κινα, τι να σου πω, σιγα μην βαλει τα κλαματα, αν εμεις δεν ψωνισουμε στο Λι..λ.
      Μαλλον εμεις πρεπει να κανουμε μια προσπαθεια να ερθει παραπανω τουρισμος και να πουλησουμε καποια απ τα προιοντα μας στις χωρες του Αξονα Μερκελ, μπας και ερθει κανα Ευρουλακι στην Ελλαδα.
      Ειδαμε και τη περιφανη , πανισχυρη Ρωσια (που μερικοι τη περιμενουν σαν σωτηρα) πως πηγε πασο στη Γερμανια, κι αφησε τη Κυπρο ξεκρεμαστη.
      Εκτος αν μερικοι πιστευτε οτι εμεις εχουμε μεγαλυτερη δυναμικη απ τη Ρωσια οποτε θα ανοιξουμε μετωπο με τον αξονα των Βορειο-Ευρωπαικων χωρων.

  8. Γιώργος Αχαιός avatar
    Γιώργος Αχαιός 27/03/2013 10:51:01

    και Φιλανδικά προϊόντα......

    Τι κέρατο παράγει η Φινλανδία εκτός από την ΝΟΚΙΑ που πάει για φούντο;
    Δεν έχω δει ποτέ και πουθενά Φινλανδικό προιόν εκτός από τον Όλι.