#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/10/2013 16:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πως η βίλα του Γιώργου Αυτιά γκρέμισε το όνειρο του Μπόμπολα



Τη “σούπα” του Mega και του Γιώργου Μπόμπολα που αναζητεί ένα καλό “λαϊκό” παιδί της δημοσιογραφικής πιάτσας που να τα ....λέει στο popolo και τον φακό και να πείθει ότι γίνεται ένα με τον κοσμάκη, χάλασε σήμερα η εφημερίδα “Newsbomb” και ο Στέφανος Χίος. Εκεί που ο Γιώργος Αυτιάς είχε μπει στο “επενδυτικό” ραντάρ του Mega και του διευθυντή ειδήσεων και ενημέρωσης του καναλιού της Μεσογείων,  Χρήστου Παναγιωτόπουλου που είχε αρχίσει το φλερτ με τον Σάμιο εκπομπάρχη, ήρθε η νεόκοπη φυλλάδα “που γκρέμισε τη διαπλοκή” να δημοσιεύσει φωτογραφία του μεγαθήριου -βίλας που χτίζει ο Γιώργος Αυτιάς στο Πανόραμα Βούλας για να βάλει τρικλοποδιά στον αρραβώνα.

Η παρουσία του Αυτιά στο μεγάλο κανάλι για όσους γνωρίζουν σφραγίζει κατά κάποιο τρόπο την απόφαση των μετόχων να αλλάξουν εντελώς την φυσιογνωμία του Mega και να το μετατρέψουν σε ένα απόλυτα ενημερωτικό κανάλι με ενημερωτικές –ειδησεογραφικές εκπομπές στη διάρκεια του 24ωρου με εντελώς λαϊκότερο προφίλ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιαδικιάρογλου avatar
    Γιαδικιάρογλου 09/10/2013 17:33:40

    Η απομυθοποίηση του υστερικού ειδώλου των απανταχού αντιμνημονιακών και της αντισυστημικής δημοσιογραφίας του τύπου "μένω στο διαμέρισμα που είχα από παλιά κλπ.κλπ".

  2. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 09/10/2013 18:13:42

    Και γιατί δεν χαίρεστε που φροντίζει ο Γιώργος Αυτιάς να κινηθεί η οικοδομή και να έχει και έσοδα το ΙΚΑ; Στυλοβάτης της οικονομίας και του ταπεινού οικοδόμου (Αιγύπτιου, Αλβανού, ενίοτε και Έλληνα) ο φιλολαϊκός Σαμιώτης...

  3. Simos avatar
    Simos 09/10/2013 18:47:43

    Λαϊκό παιδί και αυτός..

    Ο κύριος " Κοντομηνούλής" όπως έλεγε ο Μιτσικώστας όταν τον υποδυόταν.

  4. Nick63 avatar
    Nick63 09/10/2013 20:45:58

    Το αντιμνημόνιο πουλάει καλά. Κι ο πωλητής διαλαλεί: Πάρτε κόσμε αντιμνημόνιο! τσάμπα όλα! καταραμένη τρόϊκα...
    Αντε βοηθάτε...στα κουφώματα είμαι...

  5. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 09/10/2013 20:49:15

    Οχι ρε Φακτορα και αβαντα στον σιχαμενο Χιο....

  6. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 09/10/2013 23:41:33

    Καλές οι αποκαλύψεις, αλλά μην υπονομεύουμε την προσπάθεια των καναλιών για πιό ...ποιοτικά προγράμματα.
    Άλλωστε, ήταν απο τις λίγες οικοδομικές άδειες που βγήκαν πρόσφατα στην περιοχή. Και σημαντικό μέρος του όγκου σε κυβικά που εμφανίζεται στη σχετική στατιστική.
    Βοηθά επιτέλους και οικοδόμους, αλουμινάδες, πατωματάδες κτλ να έχουν και κάποια δουλειά πολλών τετραγωνικών.
    Αποσπά βέβαια πολεοδόμους, αστυνόμους κτλ από την κύρια απασχόληση της εποχής - να σκοτώνουν μύγες στα γραφεία.

  7. μεταρρυθμιστής avatar
    μεταρρυθμιστής 10/10/2013 00:55:55

    το αντιμνημόνιο που κανείς δε ξέρει ακριβώς τι είναι (το μνημόνιο-αντιμνημόνιο είναι η μεγαλύτερη ψευτιά της εποχής καθώς μόνο ένα δίλημμα υπάρχει ευρώ ή δραχμή) φτιάχνει τις καλύτερες βιλάρες!! Ζήτω το αντιμνημόνιο!!!!!!

  8. Ερνέστο Μαντούρο avatar
    Ερνέστο Μαντούρο 10/10/2013 10:43:57

    Είναι γνωστό ότι οι σύντροφοι Αυτιάς, Παπαδάκης, Τράγκας αγωνίζονται με πάθος μόνο για το λαό, την επικράτηση του Αλέξη και του σοσιαλισμού. Για αυτόν τον σπουδαίο αγώνα τους, τους αξίζει ότι καλύτερο προσφέρει ο καπιταλισμός (μέχρι αυτός να καταρρεύσει). Οι ακροατές τους που διακρίνονται για το πολύ υψηλό μορφωτικό επίπεδο και ΙQ, θα είναι μαζί τους για πάντα. Παρακαλώ να "ανεβάσετε" φωτογραφία της βίλας με τίτλο "Όποιος εργάζεται σκληρά ανταμείβεται!", με υπότλιτλο "Ο λαός έχει τους δημοσιογράφους που τους αξίζει."

  9. Αριστερός από ΒΠ avatar
    Αριστερός από ΒΠ 10/10/2013 10:53:11

    Του αντιμνημονιακού μου γείτονα Χατζηνικολάου η βίλα είναι καλύτερη και μεγαλύτερη...ίσως ο Αυτιάς να ρίξει δύο-τρεις αντιμνημονιακούς ορόφους ακόμη.

    http://www.fimes.gr/wp-content/uploads/0121-298x164.jpg
    http://www.spitoskylo.gr/wp-content/uploads/2008/03/xatzinique3.jpg

  10. apollon avatar
    apollon 10/10/2013 16:46:45

    Πολύ καλώς πράττει ο Αυτιάς. Δεν έχει δηλώσει ποτέ αριστερός, ξυπνάει απ' τις τρεις τα χαράματα και αμείβεται καλά. Δεν τα κλέβει, όπως η συμμορία που μας έβαλε στο ΔΝΤ και απολαμβάνει τους κρπούς της προδοσίας! Εντάξει; Ας μη λαϊκίζουμε τόσο, αρκετά! Από ιδιώτες πληρώνεται ο Αυτιάς, για να λέει παρλαπίπες, αλλά δεν τα κόβει από εμάς!

  11. Δήμητρα avatar
    Δήμητρα 10/10/2013 22:43:46

    ...Και με σεβασμό στους πολίτες υπηρετούσε και υπηρετεί το συμφέρον όλων των πολιτών , χωρίς εντυπωσιασμούς και λεκτικά πυροτεχνήματα για αύξηση τηλεθέασης , ασκούσε και ασκεί το λειτούργημά του..... και φυσικά πράττοντας πάντα το χρέος του .... ερευνώντας, ενημερώνοντας, αναλύοντας και σχολιάζοντας τα γεγονότα με.... αντικειμενική ματιά και με.... σκοπό να αναδείξει κάθε αυθαιρεσία της εξουσίας, να στηρίξει την δημοκρατία & τους θεσμούς , την ελευθερία και τα ανθρώπινα δικαιώματα ασκεί, ( αυτός και οι συνάδελφοί του), την δημοσιογραφία μακριά από πολιτικο-οικονομικά συμφέροντα. Και έτσι τηρείται ο κώδικας δεοντολογίας του λειτουργήματος και η κοινή γνώμη δεν χειραγωγείται .....και ο δημοσιογράφος αμοίβεται "ικανοποιητικά" για να μπορεί να ασκήσει το λειτούργημά του!
    Και είναι άξιον απορίας: δήλωνε, όλα αυτά τα έτη , ''ολόκληρες'' τις αμοιβές του; ...
    Είχαν και έχουν δηλαδή φορολογική συνείδηση και αυτός και οι εργοδότες του;.... Μακριά απ´ αυτούς η διαπλοκή και η ανομία ....αυτά αφορούν σε όλους εμάς.
    Και έζησαν" αυτοί και οι άλλοι...." καλά και εμείς χειρότερα!