#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/07/2013 18:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προσλήψεις-αποζημιώσεις “γιόκ” αν δεν αδειάσει το Ραδιομέγαρο

ΣΧΟΛΙΑ

  1. η Dimi avatar
    η Dimi 11/07/2013 18:30:57

    Το Ρέκβιεμ της ΕΡΤ
    Κάποιος πετεινόμυαλος συνδικαλιστής, τήν ἡμέρα πού ἀνακοινώθηκε τό κλείσιμο τῆς ΕΡΤ, ἀπειλοῦσε σάν Κανάρης πυρπολητής ὅτι θά γίνει τοῦ... Πολυτεχνείου.
    Ἄλλος ἔλεγε ὅτι θά γίνει τῆς πλατείας... Ταξίμ κι ἄλλος ἔλεγε ὅτι ὁ κόσμος θά ξεσηκωθεῖ καί θά γκρεμίσει τή... Βαστίλλη! Ἀλλά ἔτσι πού κατάντησαν τόν κοσμάκη τά "μίντια", ὁ λαός θά ξεσηκωθεῖ μόνο ἄν τοῦ κόψουν τόν πνευματικό ἄρτο: τά τουρκικά "σήριαλ" καί πρό πάντων τό νέο ἐθνικό μας ἔπος, τήν "Σουλεϊμανιάδα". Ὁ Σουλεϊμάν τείνει ν' ἀναχθεῖ στό μεγαλύτερο "ἀστέρι" τῆς "ἑλληνικῆς" ἱστορίας. Ὑποσκέλισε Μεγαλέξανδρο και Θεόδωρο Κολοκοτρώνη.
    ~Σαράντος Ι. Καργάκος, 13/6/2013

  2. Dal avatar
    Dal 11/07/2013 19:30:39

    "Προσλήψεις-αποζημιώσεις “γιόκ” αν δεν αδειάσει το Ραδιομέγαρο"
    Διαφορετικά , κορώνα χάνεις γράμματα κερδίζω.

  3. EPISKEPTHS avatar
    EPISKEPTHS 11/07/2013 20:16:59

    ΜΑ ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΟΥ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ ΘΑ ΣΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΡΤ...
    ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΧΡΕΩΘΕΙ Η ΝΔ ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΚΑΙ Η ΜΟΥΣΑΤΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑΤΖΑ ΘΑ ΚΥΒΕΡΝΑ ΚΑΙ ΛΟΙΔΩΡΕΙ ΟΤΙ ΔΕΞΙΟ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ...

    ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΚΑΚΕΣ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ....

  4. τέστε avatar
    τέστε 11/07/2013 22:30:33

    ΝΕΡΔΤ δηλαδή Νέα Ελληνική Ραδιοφωνία, Διαδίκτυο, Τηλεόραση
    θα μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν απλά την λέξη Αναμετάδοση
    ΝΕΚΑ Νέο Ελληνικό Κέντρο Αναμετάδοσης

  5. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 11/07/2013 22:53:26

    Αφηστε το ραδιομεγαρο να ωριμασει και να σαπισει.Μην τους κανουμε και αυτους ηρωες με μια επεμβαση,αυτο επιζητουν...

    • Argiris Liakos avatar
      Argiris Liakos @ Μεγαλες στιγμες 14/07/2013 14:04:14

      Αψογος

  6. ΑΓΡΟΤΗΣ avatar
    ΑΓΡΟΤΗΣ 11/07/2013 23:41:53

    ΑΣ ΤΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙ ΟΙ ΑΠΟΖΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΒΛΗΘΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΠΙΔΩΘΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ!

  7. Ανδρεας45 avatar
    Ανδρεας45 12/07/2013 03:51:32

    Κοιταξτε τι γινεται σε ολον τον κοσμο σε τετοιες περιπτωσεις. Παει η αστυνομια και τους βγαζει σηκωτους ολους εξω. Ακου εκει καταληψη κ.λ.π.,που κανεις ρε φιλε καταληψη; Στο χωραφι σου;

    • Νικολάκη εφέντης avatar
      Νικολάκη εφέντης @ Ανδρεας45 12/07/2013 09:03:01

      Έτσι ακριβώς.

      Αλλά εδώ, όταν βγήκε η είδηση ότι δυνάμεις του στρατού είχαν σταλεί σε σχολείο για να το προστατέψουν από τους δραπέτες έγινε θέμα και βγήκαν όλοι οι δημοσιογράφοι να τονίσουν ότι η είδηση ήταν τελικά λανθασμένη, στο πνεύμα «μην ανησυχείτε», κι ότι τελικά ήταν δυνάμεις του Λιμενικού… Αυτό είναι το πνεύμα του νεοέλληνα….

      Εμένα θα μου πείτε όμως, οι τύποι αυτοί θα πάρουν την αποζημίωση και θα επαναπροσληφθούν ξανά 2000; Αυτό δεν είναι πρόκληση για την κοινωνία; Αυτό προφανώς δεν αναδεικνύεται από την @δημοσιογραφική αλητεία»;

    • ερτικός avatar
      ερτικός @ Ανδρεας45 13/07/2013 01:35:00

      και 'σενα ποιός σου, ρε καραβανά, είπε ότι η αστυνομία υπάρχει για να υπηρετεί τα κόμπλεξ σου...

  8. Eva avatar
    Eva 12/07/2013 12:14:37

    Εχουν αρχίσει οι υποσχέσεις
    για επαναπρόσληψη
    απο βουλευτές της...περιφέρειας.Συνωστισμός στα γραφεία τους.
    Και όχι μόνο για την ΕΡΤ.
    Και στη δημοτική αστυνομία. Και παντού.
    Η περιφέρεια δεν είναι Β Αθήνας που δεν ξέρει κανείς τον ψηφοφόρο.
    Κάποιος να μαζέψει αυτούς τους βουλευτές.
    Και ΛΙΣΤΑ στις επόμενες εκλογές.
    Αποκλείστε αυτούς που δουλεύουν τον κοσμάκη.

    • Ρύκιος avatar
      Ρύκιος @ Eva 12/07/2013 14:17:36

      Ναι, ε?
      Αν είναι έτσι, ...εκλογές θα χουμε σύντομα χαχα! :)

      • Eva avatar
        Eva @ Ρύκιος 12/07/2013 14:42:16

        Μην χαίρεσαι τόσο!
        Πρέπει να ξέρεις και την πηγή
        για να βγάλεις συμπεράσματα. Χιχι!
        Εδώ ο κόσμος χάνεται το ίδιο βιολί κάποιοι.
        Αυτο είναι το απαράδεκτο.