#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/06/2013 14:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πολιτική «μη βίας» από τον Παντελή Καψή



Να λυθούν οι παρεξηγήσεις επιζητά ως πρώτο βήμα ο υφυπουργός αρμόδιος για τη δημόσια τηλεόραση Παντελής Καψής, εκτιμώντας πως πρέπει να είναι ακριβείς οι εκτιμήσεις και οι πληροφορίες για να γίνουν τα πρώτα βήματα. Πρόσθεσε πως ήδη άρχισε η προεργασία για να φύγει το μαύρο από τις οθόνες. Σύμφωνα με πληροφορίες μετά από εκτενή συνάντηση που είχε χθες ο Παντελής Καψής με τον υφυπουργό στον πρωθυπουργό Σίμο Κεδίκογλου, αποφασίστηκε να υπάρξει ήπια μεταφορά στο νέο σχήμα, εννοείται χωρίς τη χρήση των ΜΑΤ. Θα αρχίσει κύκλος συζητήσεων και με τους εργαζομένους ενδεχομένως δε και με τους συνδικαλιστές προκειμένου να αδειάσει το Ραδιομέγαρο, αφού παραδοθεί και καταγραφεί όλο το τεχνολογικό υλικό που έχει χρεωθεί κάθε εργαζόμενος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. βαγόνι avatar
    βαγόνι 26/06/2013 15:06:34

    Στο μεταξύ,οι μέτοχοι της digea,θα έχουν ολοκληρώσει τη διαδικασία
    κατοχής και διανομής του ψηφιακού σήματος,δηλαδή δημόσιου πλούτου...
    μήνες μετά,θα εμφανιστεί σε μιά συχνότητα κάποιο"νέο"άνευρο τηλεοπτικό
    κανάλι και κανα-δυό ραδιόφωνα,ως δημόσια ραδιοτηλεόραση...!
    Το παιγνίδι άρχισε στη δεκαετία '90...ολοκληρώνεται δυό ντουζίνες χρόνια
    μετά...και για να μήν χαιδεύουμε αυτιά: οι ευθύνες είναι κορυφής κυρίως
    αλλά και βάσης...στρατιές ανθρώπων βολεύονταν στην περίοδο της
    αποχαλίνωσης...τώρα,το κόστος είναι άμεσο και καταβάλεται τοις μετρητοίς!

  2. Nεστωρίδης avatar
    Nεστωρίδης 26/06/2013 15:40:01

    ΔΕΝ γίνεται να ομελέτα χωρίς να σπάσουν αυγά.
    Δηλαδή θα διαπραγματευθούμε με τον επίορκο αρχισυνδικαλιστή τί; το να μην κλέψουν οι καταληψίες την δημόσια περιουσία; Να πληρώσουν τους λογαριασμούς ΟΤΕ, ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ του κτιρίου απο τον μισθό της αποζημίωσης;
    Nα πληρώσουν το ενοίκιο των μηχανημάτων εκπομπής;
    Μήπως θέλουμε να μας κάνουν εκβιασμό για να μπούν στο νέο σχήμα άχρηστοι, διεφθαρμένοι, επίορκοι, ανίκανοι και κομματόσκυλα;

  3. Nεστωρίδης avatar
    Nεστωρίδης 26/06/2013 15:43:39

    Με την ίδια λογική μία συντεχνία καταλαμβάνει την βουλή και διαπραγματεύεται και μας απειλεί η ακροαριστερά να επέμβει η αστυνομία. ΑΥΤΟ σημαίνει κατάλυση της δημοκρατίας.
    Άμεση επέμβαση των δυνάμεων του νόμου παρουσία εισαγγελέα, διαφορετικά κοροϊδευόμαστε

    • Πέτρος avatar
      Πέτρος @ Nεστωρίδης 26/06/2013 16:26:12

      ΄Ωωωωωωωπααααα ανυποχώρητε γκιουλέκα! Η βίαιη συμπεριφορά κι οι τσαμπουκάδες, μας φ'ορεσαν τον Βενιζέλο για αρχή. Μαγκιές στα σπίτια σας οι θερμόαιμοι. Η ήρεμη τακτική είναι η καλύτερη.

    • dim avatar
      dim @ Nεστωρίδης 26/06/2013 17:12:05

      Άλλο τι συναίσθημα μας βγαίνει από μέσα μας, όταν βλέπουμε όλα αυτά, και άλλο να δρας με λογική, ώστε να πετυχαίνεις το επιθυμητό αποτέλεσμα... Η πολιτική είναι η τέχνη του εφικτού... Ο Σαμαράς το μήνυμα που ήθελε να στείλει στη κοινωνία το έστειλε... Από εκεί και πέρα, τώρα αυτοί εκτείθονται, άστους εκεί κανένα μήνα να κάνουν κατάληψη, ώστε να στραφεί και η υπόλοιπη κοινωνία εναντίον τους... Για να δούμε μετά, αυτοί που χύνανε δάκρυα για το "μαύρο" στην οθόνη, τι θα λένε μετά, όταν το "μαύρο" θα παραμένει αλλά με υπαιτιότητα των παράνομων καταληψίων ???

  4. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 26/06/2013 15:53:31

    Εγώ βλέπω ότι το "βαθυύ κράτος" του ΠΑΣΟΚ και της Αριστεράς συνεχίζουν ατάραχα το έργο τους στην ΕΡΤ. Τι ήπια αντιμετώπιση και κολοκύθια τούμπανα! Να φύγουν τώρα από το χώρο! Του παππού τους είναι;

  5. η Dimi avatar
    η Dimi 26/06/2013 15:58:04

    «Αυτοί που είναι ταγμένοι για τη ρέγγα και τον χαλβά,
    σ' αυτά πάντοτε θα ξαναγυρίζουν.»
    ~Οδυσσέας Ελύτης: «To Άξιον Εστί»

  6. Κωνσταντίνος Σπ avatar
    Κωνσταντίνος Σπ 26/06/2013 17:02:23

    Αλήθεια, ποιός προφυλάσσει τον εθνικό πλούτο της πρώην ΕΡΤ? Διότι το οπτικοακουστικό αρχείο της δημόσιας ραδιοτηλεόρασης έπρεπε ήδη να έχει μεταφερθεί στα ΓΑΚ, ώστε να διασωθεί. Ποιός θα λογοδοτήσει αύριο αν ο εθνικός θησαυρός της ΕΡΤ εμφανισθεί συλημένος? Ή μάλλον εξαφανισμένος?

    • Πέτρος avatar
      Πέτρος @ Κωνσταντίνος Σπ 27/06/2013 19:22:33

      Στο σπίτι του Βενιζέλου έπρεπε να μεταφερθεί. Ξέρει να τα φυλάσσει τα σημαίνοντα αυτός!!

  7. αιρετικός avatar
    αιρετικός 26/06/2013 20:07:43

    Το αρχείο είναι "χρεωμένο¨ στους αρμόδιους υπαλλήλους, από τους οποίους κανείς ως σήμερα δεν ζήτησε να το παραδώσουν επισήμως...