09/05/2013 15:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πλήρωσε 500 χιλιάρικα και έφυγε από τον ανακριτή ο Α. Δελατόλλας

Οι καλύτεροι …πελάτες των ανακριτών, των δικαστών και των δεσμοφυλάκων έχουν γίνει εκδότες, καναλάρχες και μηντιάρχες.

Σειρά είχε σήμερα ο Αντώνης Δελατόλλας, εκδότης της εφημερίδας «6 Μέρες» ο οποίος τελικά αφέθηκε από την ανακρίτρια Ιωάννα Χατζάκη ελεύθερος χωρίς την επιβολή περιοριστικών όρων.

Η ανακρίτρια ερευνά το σκάνδαλο της PROTON BANK ενώ στο στόχαστρο μπήκε ο εκδότης Αντώνης Δελατόλας όταν ασκήθηκε ποινική δίωξη σε βάρος του για συνέργεια σε ξέπλυμα μαύρου χρήματος μετά από έμβασμα ύψους 500.000 ευρώ,  που φέρεται να έλαβε από το φυγόδικο Πέτρο Κυριακίδη.

Ο εκδότης σύμφωνα με πληροφορίες επέστρεψε το ποσό των 500.000 ευρώ και αφέθηκε ελεύθερος μετά την απολογία του χωρίς να του επιβληθεί κανένας περιοριστικό όρος.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Οίστρος avatar
    Οίστρος 09/05/2013 17:28:25

    Κάτι είναι και αυτό πάντως, μακάρι να τα επέστρεφαν και τόσοι άλλοι !

  2. Κυθήριος Τ. avatar
    Κυθήριος Τ. 09/05/2013 20:32:19

    Φαντασθεῖτε τί ἔχουν φάει...

  3. δημης avatar
    δημης 09/05/2013 22:25:55

    θέλετε να είτε :
    -φέρεται να έλαβε και όχι ότι ΤΑ ΕΛΑΒΕ ;;;;;;;
    -ΑΝ απλά "φερόταν" γιατί τότε η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ;;;;;
    -Παίρνει έμβασμα από κάποιον για ξεπλυμα δεν διαπράττει αδίκημα ;;;;;;
    -ο χρόνος που είχε τα χρήματα στην κατοχή του δεν του έφερε καμία πρόσοδο;;;
    ΑΘΩΟΣ ΑΘΩΟΣ ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟ ΚΥΡΙΟ (ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟΣ Ο ..ΜΕΤΑΦΟΡΕΥΣ.;;;;) ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΣΕΙΣ ,ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΚΛΠ ΚΛΠ.

    • κ.σ.μαυρόπουλος avatar
      κ.σ.μαυρόπουλος @ δημης 10/05/2013 06:40:15

      -μην ρωτάτε πολλά, θα τηλεφωνήσει σε καμιά φίλη του Εισαγγελέα [με το υποκοριστικό] και θα ψάχνεστε.

  4. Jimakos avatar
    Jimakos 10/05/2013 10:30:03

    Έλα Ελένη, τα επιστρέφω τώρα.

  5. kat avatar
    kat 10/05/2013 19:24:25

    Aχ Ελένη...

  6. yianna avatar
    yianna 10/05/2013 19:34:49

    Να μη χάσει το πανελλήνιο τον γίγαντα της δημοσιογραφίας....Ένα δεν έχω καταλάβει, πως αυτός και κάποιοι άλλοι δημοσιογράφοι έχουν γίνει εκδότες, που βρήκαν τα χρήματα και πως ανταποκρίνονται στις οικονομικές απαιτήσεις του εγχειρήματος τέτοιες ώρες.
    Και μετά μας φταίνε οι άλλοι.....

  7. nikos asprogeras avatar
    nikos asprogeras 13/05/2013 04:43:56

    Ο προοδευτικος κυριος,ο φιλος της Ελενης,ο φιλος των χωρις αδεια μμε,επεστρεψε τους τοκους?