#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/01/2014 13:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πάει για ευρωβουλευτής ο Γιώργος Τράγκας;



Πίεση στον δημοσιογράφο Γιώργο Τράγκα ασκούν διάφορα δεξιά της δεξιάς κέντρα προκειμένου ο παρουσιαστής του Ε Channel να ηγηθεί κομματίδιου στις ευρωεκλογές.

Έχοντας έρεισμα σε μια δεξαμενή ακροατών ή τηλεθεατών που θέλουν να παραμένουν στον δεξιό χώρο χωρίς να υποστηρίζουν την παραμονή της χώρας στο Μνημόνιο, ο Γιώργος Τράγκας αποστασιοποιείται ανοιχτά από την περιοχή από την οποία αναδείχθηκε και δηλώνει αντιμνημονιακός τόσο από τον σταθμό του Νίκου Χατζηνικολάου, τον Real FM όσο και από το κανάλι E Channel του γνωστού ακροδεξιού Φίλιππου Βρυώνη.

Θα δεχθεί ο 67χρονος παρουσιαστής να κατέλθει στις εκλογές ή θα παραμείνει στο δημοσιογραφικό του βήμα, από το οποίο έχει καλέσει πλειστάκις στελέχη της «Χρυσής Αυγής»; Ιδού η απορία.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 28/01/2014 13:13:14

    XΑ, ΕΠΑΜ-Καζάκης, Ανταρσύα ή με τον Αλαβάνο;
    Εδώ σας θέλω μάστορες !

  2. Ο θεωρητικός avatar
    Ο θεωρητικός 28/01/2014 13:18:09

    Μην ασχολείστε με τέτοια φληναφήματα που είναι ανάξια ακόμη και να διαψευστούν.

  3. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 28/01/2014 13:40:00

    Μήν ἀσχολεῖσθε μέ ρετάλια τῶν "μμε", ῾Ο "κύριος" τοῦ ὅτι λάχει!

  4. ΙΩΝ avatar
    ΙΩΝ 28/01/2014 14:32:34

    Και γιατι να μην καλεσει ''πλειστακις'' τους βουλευτες ενος κομματος που το εχουν ψηφισει τοσοι ανθρωποι ;

  5. liberal queer avatar
    liberal queer 28/01/2014 14:40:07

    Οι μνημονιακοί κατά κύριο λόγο κρατιστές-αντιμεταρρυθμιστές, οι αντιμνηνιακοί κατά κύριο λόγο παράφρονες-ψυχοπαθείς και η ελλάδα στα βράχια. Αλλά δε χαμπαριάζουμε μία εμείς, αφού είμαστε εξ αίματος απόγονοι του Σωκράτη και του Περικλή, αφού όταν χτίζαμε εμείς Παρθενώνες και Ακρόπολες όλοι οι βάρβαροι ήταν στα δέντρα...

    υ.γ.: Το σήριαλ "βενιζελικοί-βασιλικοί" είχε ένα ενδιαφέρον στη διάρκεια του Α' ΠΠ, το σήριαλ "κομμουνιστές-αντικομμουνιστές" μετά το τέλος του Β'ΠΠ ήταν υπερπαραγωγή με πολύ αίμα αλλά το "μνημονιακοί-αντιμνημονιακοί" αν έχουμε λίγο επιχειρηματικό μυαλό θα μπορούσε να γίνει το μεγαλύτερο εξαγωγικό όπλο της χώρας και να κάνει το εμπορικό μας ισοζύγιο πλεονασματικό για πάντα. Ποιό Μπόλιγουντ και ποιά τούρκικα σήριαλ θα μπορούσαν να το συναγωνιστούν; Το "μνημονιακοί-αντιμνημονιακοί" είναι το απόλυτο κατάντημα, τόσο κιτς δε θα υπάρχει πουθενά πάνω στη γη, οπότε η επιλογή Τράγκα είναι ιδανική για να το διαφημίσει παντού, μη βιαστείτε και τη χλευάσετε!

    • Uncle Stgm avatar
      Uncle Stgm @ liberal queer 28/01/2014 19:12:02

      Ίσως το πιό εμβριθές, το πιό εύστοχο, γενικά το καλύτερο σχόλιο που έχει γραφτεί στο antinews, από τότε που το παρακολουθώ (πάνε μερικά χρόνια).
      Άν είστε γυναίκα, σας πρέπει χειροφίλημα (εκτιμώ τα παλαιά ήθη, σιχαίνομαι το lifestyle). Άν είστε άνδρας, σταυρωτό φίλημα, όπως κάνουν οι αδελφοποιημένοι.
      Με κάθε ειλικρίνεια.

    • tk avatar
      tk @ liberal queer 29/01/2014 03:29:52

      Σωστά, η μετάφραση του έργου κι η η μεταφορά της ιστορίας στην δεδομένη εποχή που γίνεται η παράσταση χωρίς την αλλοίωση του περιεχομένου, παίζει ουσιαστικό ρόλο κι είναι ένας απ'τους κύριους παράγοντες που θα εξαρτηθεί η επιτυχία του!
      Elementary my dear Watson που θα'λεγε κι ο Sherlock.
      Τα σέβη μου liberal queer.

    • Μανιάτης avatar
      Μανιάτης @ liberal queer 29/01/2014 08:54:25

      Τέλειο!!!!!

    • Cynthia avatar
      Cynthia @ liberal queer 29/01/2014 11:14:30

      Αγαπητέ liberal , ξεκεπάσατε την ανομολόγητη κατάντια μας διά του ιντερνετικού λόγου σας , προτού ο κ. Τραγκας αναλάβει να την ερμηνεύσει στον θίασο Ελλάδα , σε κεντρικό ρόλο μεταξύ άλλων ταλαντούχων . Μπορεί όμως κ το έργο να μην ανέβει , ας κρατήσουμε λοιπόν την ψυχραιμία μας !

  6. δραχμοτρομος avatar
    δραχμοτρομος 28/01/2014 16:43:08

    Καμμία έκπληξη...
    'Αν αναλογιστεί κανείς ότι από τη πολιτικοδημοσιογραφική σκηνή έχουν παρελάσει πολύ πιο απίθανοι τύποι.
    Πολλοί δε εξ αυτών θεωρούνται και σοβαροί κι έχουν"πιάσει στασίδι" δίνοντάς μας ατέλειωτες ώρες διασκέδασης που τόσο είναι απαραίτητη στις μέρες μας...
    Τους πληρώνουμε βέβαια (παν)ακριβά αλλά, δυστυχώς, τζάμπα τυρί υπάρχει μόνο στις φάκες"

    • Uncle Stgm avatar
      Uncle Stgm @ δραχμοτρομος 28/01/2014 19:15:28

      Δυστυχώς και αυτή φάκα είναι. Και πιάνει αρκετά απερίσκεπτα ποντίκια, έστω και με τυρί σκράπ που το πληρώνουν τα ίδια για αυθεντικό ροκφόρ
      (φάκα, αλλά τι φάκα: Για fuck off...)

      • Agrofylakas avatar
        Agrofylakas @ Uncle Stgm 29/01/2014 04:31:50

        Εισαι υπεροχος, και για τα δυο σχολια.

  7. xbab avatar
    xbab 28/01/2014 19:14:10

    Κατάντια...και παρακμή δυστυχώς
    Είμαστε αντιδραστικοί πως να το κάνουμε!

  8. ΑΝΤΟΝΙΟ Β avatar
    ΑΝΤΟΝΙΟ Β 28/01/2014 21:42:39

    Ότι και να πείτε ο κ Τράγκας επί ΝΔ , 2004-2009,για την εφημερίδα "Χώρα" των 1.000 φύλλων , τσέπωνε από το ΕΟΤ 30.000€ τον ΜΗΝΑ ,ναι - ναι 30.000€ τον ΜΗΝΑ , για διαφήμιση λέει , κάντε λοιπόν έναν μικρο λογαριασμό και θα δείτε ότι και να του γράψουμε αυτούς μας έχει γραμμένους !!!

    • ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ avatar
      ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ @ ΑΝΤΟΝΙΟ Β 29/01/2014 08:20:15

      Ακριβώς έτσι έχουν τα πράγματα φίλε ANTONIO

  9. VPX avatar
    VPX 28/01/2014 21:58:48

    ή θα παραμείνει στο δημοσιογραφικό του βήμα, από το οποίο έχει καλέσει πλειστάκις στελέχη της «Χρυσής Αυγής»;

    Aπο πότε είναι αδίκημα να καλείς βουλευτές?
    Με τέτοια μυαλά θα καταντήσει σαν το πασοκ η ΝΔ..

  10. kosmasindikopleustis avatar
    kosmasindikopleustis 29/01/2014 00:21:07

    Παναγιά μου Ευαγγελίστρα μου, τι άλλο θα δούμε και θα ακούσουμε

  11. ATLAS avatar
    ATLAS 30/01/2014 22:45:26

    Εδώ θα είναι υποψήφιος βουλευτής ξανά ο βενιζέλος και ο τράγκας σας πείραξε?