#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/07/2013 13:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ξεκινά από σήμερα, η στελέχωση της δημόσιας τηλεόρασης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Mpaaa avatar
    Mpaaa 22/07/2013 11:17:21

    2000 νοματαιοι για αρχη .
    Συντομα θα ξεπερασουν τους 2600 που ειχε η αμαρτωλη ΕΡΤ .
    Αφηστε που οι περισσοτεροι θα ειναι οι ιδιοι .

  2. Eva avatar
    Eva 22/07/2013 12:25:48

    Θα υποβάλλουν αιτήσεις και μετά θα συνεχίσουν το πρόγραμμα στην Αγ. Παρασκευή?
    Δεν καταλαβαίνω.

  3. Σωτ Μητραλ avatar
    Σωτ Μητραλ 22/07/2013 13:28:34

    Δηλαδή:
    α) θα ξαναπαρεις πανω απο 2000, κυρίως τους ίδιους,
    β) θα τους πληρώσεις και αποζημίωση με τα λεφτά του φορολογούμενου και των δανεικών,
    γ) ενω τους εχεις κανει πρωτα ΟΡΚΙΣΜΕΝΟΥΣ εχθρούς της κυβέρνησης,
    δ) μετα απο πολύμηνη επαναστατική γυμναστική σε ζωντανη μεταδοση σε όλην την Ελλάδα, ενω ο ίδιος καλώς ή κακώς σόκαρες την κοινωνια,
    ε) δίνεις το μήνυμα οτι ο εκβιασμός λειτουργεί, αφού θα επαναπροσληφθουν,
    ς) Και μάλλον θα κόψεις λογω ηλικιας δημοσιογράφων καποιες απο τις εκπομπες-διαμαντια, όπως οι Ανιχνευσεις.

    Εξι στα εξι! Τέτοιες μεταρρυθμίσεις, ουτε ο Φαραώ!

    • Siegfried avatar
      Siegfried @ Σωτ Μητραλ 22/07/2013 15:17:31

      ζ) παίζοντας με το σύνταγμα, εκδίδοντας ΠΝΠ που στηρίζονται σε πέτσινες δικαιολογίες, έδιωξες μακριά αυτούς που πιστεύουν στην κυριαρχία του νόμου, χωρίς εκπτώσεις.

      η) Αφού δεν παραιτήθηκε κανένας από τους συμβούλους/υφυπουργούς για το μπάχαλο, δείχνεις ότι δεν έχεις συνειδητοποιήσει ότι διοίκηση σημαίνει ευθύνη = επιβράβευση επιτυχίας και τιμωρία αποτυχίας. Και δικαιολογείς το "όλοι τα ίδια είναι".

      Οκτώ στα οκτώ λοιπόν.

      • ΦΑΝΤΑΣΜΑ avatar
        ΦΑΝΤΑΣΜΑ @ Siegfried 23/07/2013 07:47:45

        Εφάπαξ -απρόβλεπτα μετρητά bonus (νωρίτερα ) + μισθός (σταθερός-ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ) + σύνταξη (αργότερα)
        9 στα 9

        Στην Ερτ , προσλαμβάνεσαι πχ ως δεξιός-φιλελεύθερος , και απολύεσαι συνταξιούχος αριστερός !!

    • ΑπυθιΑ avatar
      ΑπυθιΑ @ Σωτ Μητραλ 22/07/2013 17:33:07

      Για τα πρώτα 5 ποιός νοιάζεται; Ενός κακού μύρια έπονται!
      Το ς) όμως πονάει κι ελπίζω να διαψευσθείτε.

      • Σωτ Μητραλ avatar
        Σωτ Μητραλ @ ΑπυθιΑ 22/07/2013 18:27:38

        Κι ἐγὼ τὸ ἐλπίζω!

      • tassos avatar
        tassos @ ΑπυθιΑ 22/07/2013 19:59:45

        Μια ανακύκλωση θα γίνει. οψόμεθα......

    • Σωτ Μητραλ avatar
      Σωτ Μητραλ @ Σωτ Μητραλ 22/07/2013 18:59:46

      Διόρθωση παλαιότερης ἀνάρτησης: μαθαίνουμε ὅτι οἱ 2000 θὰ εἶναι ΜΟΝΟΝ γιὰ τὸν μεταβατικὸ φορέα Δ.Τ., ὄχι γιὰ τὴν ἴδια τὴ ΝΕΡΙΤ. (Πάντως ἡ παρεξήγηση εἶναι εὐρύτατη)

  4. Dimitris avatar
    Dimitris 22/07/2013 17:45:12

    Μόλις διάβασα την προκήρυξη των προσλήψεων και ειλικρινά έφριξα. Αν και με το νόμο του 2009 όλες οι συμβάσεις εργασίας σε όλους τους φορείς του Δημοσίου (είτε ορισμένου είτε αορίστου χρόνου είτε έργου όπως εδώ) θα διενεργούνταν αποκλειστικά απο το ΑΣΕΠ με συγκεκριμένα κριτήρια η παρούσα διενεργείται απο το Υπ. Οικ. με εντελώς άλλη μοριοδότηση απο αυτή του ΑΣΕΠ για τις συμβάσεις έργου και με τέτοια μοριοδότηση για τους πρώην εργαζομένους της ΕΡΤ που ουσιαστικά είναι μόνο για αυτούς. Τους ονομάζει ειδική κατηγορία ανέργων και τους προιμοδοτεί με 200 μόρια (βλ. προκήρυξη).
    Δηλαδή ένας απολυμένος και 2 χρόνια άνεργος του Ιδ. Τομέα αν θέλει να υποβάλλει αίτηση για μια απο τις δεκάδες θέσεις Διοικητικών π.χ. καθηκόντων δεν έχει καμία ελπίδα, αφού ο "άνεργος (μετά την επαναστατική γυμναστική, την παχυλή αποζημίωση και την σίγουρη επαναπρόσληψη)" της ΕΡΤ έχει ευνοηθεί τόσο. Πιο αξιοκρατία πεθαίνεις...

  5. laz avatar
    laz 22/07/2013 22:54:57

    τι ναι αυτά ρε παιδιά!άκου 2 χιλιάδες!

    εξάλλου με ΑΣΕΠ δεν είπανε οι υπερασπιστές της αξιοκρατίας πως θα διοριστούν όλοι αυτοί;

    μπαίνει και όρος προυπηρεσίας στους διορισμούς;!!!!δηλαδή είναι δυνατόν;

  6. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 23/07/2013 00:58:19

    Για μισό ρε λεβέντες γιατί δεν πάμε καλά! 2650 απολύσατε για να πάρετε 2000; Και που είναι όλα τα όμορφα τα λόγια τα μεγάλα ότι ο νέος φορέας θα έχει 1000 το πολύ; Πλάκα μας κάνετε; Έγινε τόση φασαρία για το τίποτα;

    Κι ας μην σχολιάσω τα του διαγωνισμού για την δίμηνη μεταβατική περίοδο και τα ρέστα γιατί πλησιάζει της Αγίας Παρασκευής και θα κολασθώ!

  7. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 23/07/2013 06:15:25

    Η προυπηρεσια ειναι καλη για καθε διαγωνισμο και σωστα μοριοδοτειται.Με ενα λογικο βεβαια αριθμο μοριων,οχι οσο αξιζουν 2-3 πτυχια