#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/06/2013 13:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Να αδειάσει το Ραδιομέγαρο ζητεί ο Κεδίκογλου - “Non passaran” από τμήμα εργαζομένων στην ΕΡΤ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Πολίτης Θ avatar
    Πολίτης Θ 21/06/2013 15:56:54

    Όσο υπάρχει Κεδίκογλου η ΕΡΤ δεν αδειάζει. Όταν θα αλλάξει ο υπουργός τότε θα φύγουν σιγά -σιγά.
    Δεν γνωρίζω ποιού ιδέα ήταν η ανακοίνωση που διαβάστηκε από τον κ. Κεδίκογλου αλλά αν είναι σύμβουλος του πρωθυπουργού μάλλον θα πρέπει να "πάρει πόδι". Αν σε ένα ένα θέμα σαν αυτό της ΕΡΤ γίνονται τέτοια παιδαριώδη λάθη δεν θέλω να φανταστώ τι θα γίνει σε απείρως σοβαρότερα ζητήματα..

    • The Camel avatar
      The Camel @ Πολίτης Θ 22/06/2013 16:11:35

      Η στάση των εργαζομένων της ΕΡΤ δικαιωνει τον Σαμαρά και τους συμβούλους του.
      Δείχνει πολύ απλά οτι κανένα σχέδιο αναδιάρθρωσης δεν θα μπορουσε να προχωρησει με την ΕΡΤ εν λειτουργία όπως ήθελαν οι Κουβέλης, Βενιζέλος.
      Επομένως, το κλείσιμο της ΕΡΤ ήταν η σωστή επιλογή.

  2. Ραβινος avatar
    Ραβινος 21/06/2013 16:06:27

    Τα ραδιοτηλεοπτικα δικτυα δεν χρειαζονται κτιρια για να λειτουργησουν .Ο μεταβατικος φορεας να εγκατασταθει στις εγκαταστασεις της ΕΤ3 στην Θεσσαλονικη και ας κατσουν οι αριστεραντζες στην Αγ Παρασκευη να κλωσησουν τ'αυγα της τεμπελχανιας τους μεχρι να σαπισουν !

    • Πέτρος avatar
      Πέτρος @ Ραβινος 21/06/2013 20:32:34

      Οπότε, όλα καλά. Η παλιά ΝΕΤ να εκπέμπει από την Αγ.Παρασκευή -βοήθειά μας- και η καινούργια απ΄τη Θεσααλονίκη. Τέλεια λοιπόν, να υπάρχει κι ανταγωνισμός για 3-4 μήνες και μετά, με δημοψήφισμα να διαλέξουμε την πιό ποιοτική.
      Να πρόταση-επανάσταση!

    • Π. Ευθυμιάδης avatar
      Π. Ευθυμιάδης @ Ραβινος 22/06/2013 11:55:58

      Στην ΕΡΤ3 έχουν μπει άλλοι (αναρχοαριστεράντζες) και μάλιστα έδιωξαν και τους υπαλλήλους. Κάποιοι υπάλληλοι που προσπάθησαν να τους απομακρύνουν έφαγαν και ξύλο.

      • roadrunner avatar
        roadrunner @ Π. Ευθυμιάδης 22/06/2013 12:14:05

        Αυτό είναι πολύ σοβαρό. Αλλά και πάλι, θα πρέπει πρώτα να εκπέμψει η δημόσια τηλεόραση μεταβατικά (έστω και με μικρό πρόγραμμα)
        και μετά να ανακαταληφθούν τα κτήρια. Και αυτό να γίνει τάχιστα.
        Πρώτα, να μηδενιστεί το επιχείρημα για το "μαύρο στην ΕΡΤ",
        που είναι και επιταγή του ΣΤΕ,
        και μετά η πολιτεία θα έχει:
        --- όλο το δίκαιο να ανακτήσει με οποιονδήποτε νόμιμο τρόπο τον έλεγχο των εγκαταστάσεων, αλλά και
        --- τη δυνατότητα, να προβάλει με αντικειμενικό τρόπο τις ενέργειές της αυτές, μέσα από τον ενημερωτικό τομέα της νέας δημόσιας τηλεόρασης.

        • Π. Ευθυμιάδης avatar
          Π. Ευθυμιάδης @ roadrunner 23/06/2013 22:28:05

          Το πως θα φύγει το μαύρο εκπέμποντας πρόγραμμα με τα κτίρια υπό κατάληψη από πρώην υπαλλήλους και αναρχοσυριζαίους είναι θέμα.

          • roadrunner avatar
            roadrunner @ Π. Ευθυμιάδης 23/06/2013 23:35:27

            Aυτά οι τεχνικοί μπορούν να τα λύσουν
            Ελάχιστος ο εξοπλισμός απαιτείται, για ένα μικρό μεταβατικό πρόγραμμα.

  3. καρ avatar
    καρ 21/06/2013 16:54:15

    Το σωστό είναι να εφαρμοστεί ο νόμος... οι υπάλληλοι που λόγω και του προσωπικού δράματός τους φαίνεται να έχουν ριζοσπαστικοποιηθεί, θα έχουν τη δυνατότητα το επόμενο διάστημα και μέχρι τις εθνικές εκλογές, με τους νόμιμους τρόπους που παρέχει η δημοκρατία μας, να εκφράσουν την διαμαρτυρία τους και να προσπαθήσουν να πείσουν όλους τους υπόλοιπους πολίτες για το δίκαιο των θέσεών τους -να πείσουν και τα κόμματα που τους εκφράζουν, ώστε να δεσμευτούν για την επαναπρόσληψή τους!

  4. parsifal avatar
    parsifal 21/06/2013 21:57:55

    Οι διμοιρίες Α390 και 391 εχουν τον λόγο...
    Κύριε Δένδια ; Υπάρχει Κράτος η θα ζήσωμε ημέρες θεάτρου της Πατησίων στην Μεσογείων ;

    • dimx avatar
      dimx @ parsifal 22/06/2013 16:20:58

      Μονο δυο διμοιριες ; βαλε και καμια ιλη αρματων στραταρχα μου!

  5. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 21/06/2013 23:43:34

    Ας το χειριστει ο Βενιζελος αυτο το ζητημα που θελει και αυξημενες αρμοδιοτητες.

  6. KOTSAVARIS avatar
    KOTSAVARIS 22/06/2013 08:55:10

    Λαμπρά ..
    Οι διμοιρίες των ΜΑΤ να αναλάβουν ρόλο..
    Την συνέχεια την έχει σκεφθεί κανείς ??
    Οι εικόνες της βίας θα κάνουν το γύρο του κόσμου πλήττοντας περαιτέρω την εικόνα της χώρας και εμπεδώνοντας κλίμα ανασφάλειας δυσκολεύοντας περαιτέρω την νέα κυβέρνηση Σαμαρά..
    Ο Τσίπρας με τον μπερέ θα το παίζει Τσε Γκεράρα..
    Το πεθαμένο ΚΚΕ θα βρεί νέο επαναστατικό ρόλο και ο Κουβέλης θα δικαιωθεί για την απόχωρησή του..
    Να μην αναφερθώ για το πιθανό ενδεχόμενο μαζικών επεισοδίων που θα απλωθούν σαν λάβα σε όλες τις πόλεις της Ελλάδος μέσω των γνωστών αγνώστων αριστεριστών ??
    Δεν λύνονται όλα τα θέματα με την βία..
    Ψυχραιμία...
    Ο χρόνος δουλεύει για τον Σαμαρά..
    Ας μην τα τινάξει όλα στον αέρα με καουμπόικες πρακτικές..

  7. Π. Ευθυμιάδης avatar
    Π. Ευθυμιάδης 22/06/2013 11:40:08

    ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΕΡΤ :

    1ον Δίνουν διορία μερικές ώρες να αδειάσουν το κτίριο (στα τσακίδια που λένε).
    2ον Με τη λήξη της προθεσμίας ΜΑΤ περικυκλώνουν το χώρο. Δεν επιτρέπουν σε κανέναν να μπει και επιτρέπουν την έξοδο με ταυτότητα (όσοι δεν έχουν προσάγονται για ταυτοποίηση στοιχείων).
    3ον Όσοι είναι πρώην υπάλληλοι της ΕΡΤ δεν ξαναπροσλαμβάνονται.
    4ον Όσοι είναι μπαχαλιάρηδες , αλληλέγγυοι, ανταρσύες , συριζαίοι διώκονται για κατάληψη δημόσιας υπηρεσίας.
    5ον Σε όλους σωματικός έλεγχος γιατί κάποιοι εκεί πήγαν μόνο για να κλέψουν.
    6ον Όποιοι θέλουν τσαμπουκάδες ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ.
    7ον Αν δεν μπορεί η Αστυνομία να κατέβουν οι άνεργοι να τους πλακώσουν.

    Αυτά να τα βλέπουν οι θολοκουλτουριαραίοι (Κουβέλης) που νομίζουν ότι μπορείς να απολύσεις με την ΕΡΤ σε λειτουργία.

    Σαμαρά τσακισέ τους δεν θα κλάψει κανένας....

    • Εva avatar
      Εva @ Π. Ευθυμιάδης 23/06/2013 14:17:21