26/03/2013 19:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Λάβρο το Mega και ο Σίμος Κεδίκογλου κατά Χρυσής Αυγής

Την οργισμένη αντίδραση του διευθυντή του Mega Χρήστου Παναγιωτόπουλου προκάλεσαν οι χθεσινές εικόνες ντροπής, όπου ο Ηλίας Κασιδιάρης, ο Ηλίας Παναγιώταρος και άλλα στελέχη της Χρυσής Αυγής πέταξαν ταραμοσαλάτα και γιαούρτια στην είσοδο του σταθμού, ενώ ο Χρήστος Παππάς ούρησε απέξω.

Ο κ. Παναγιωτόπουλος, σε ανάρτηση του στο προσωπικό του site aixmi.gr δημοσιευσε κείμενο το οποίο καταφέρεται εναντίον του κ. Παππά και του ακροδεξιού κόμματος του Νίκου Μιχαλολιάκου.

Ολόκληρο το κείμενο του κ. Παναγιωτόπουλου:

«Ιδού ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος της Χρυσής Αυγής, Χρήστος Παππάς, επί τω έργω...

Κατουράει «ελληνοπρεπώς» στην είσοδο του Μega, σε έναν προφανή συμβολισμό περιφρόνησης του Μωάμεθ του Πορθητή και του Σουλεϊμάν του Μεγαλοπρεπούς -δεν έχει σημασία αν το σήριαλ για τον Σουλεϊμάν μεταδίδεται από τον Αντέννα...

Υποδυόμενος τον γνήσιο απόγονο του Νικηταρά του Τουρκοφάγου επέδειξε το πουλί του στην άοπλη τζαμαρία, πίσω από την οποία διείδε την ύπαρξη του φοβισμένου τούρκικου ασκεριού...

Ο κύριος που διακρίνεται στη φωτογραφία είναι εκλεγμένος αντιπρόσωπος του λαού! Χιλιάδες συμπολίτες μας τον έστειλαν στο Κοινοβούλιο να τους εκπροσωπήσει!

Να τον χαίρονται!»

Σχολιάζοντας την επίθεση της Χρυσής Αυγής στον τηλεοπτικό σταθμό Mega, ο κυβερνητικός εκπρόσωπος κ. Σίμος Κεδίκογλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Η Χρυσή Αυγή απέδειξε ότι η χυδαιότητα και η γελοιότητα δεν έχουν πλέον όρια…

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kapar13 avatar
    kapar13 26/03/2013 19:27:46

    Εγώ με τους φασίστες καμία σχέση, αλλά άμα αφόδευε κιόλας τα έβλεπα τα Χρυσά Αυγά με πάνω από 50%...

    • Κυθήριος Τ. avatar
      Κυθήριος Τ. @ kapar13 26/03/2013 19:32:28

      Δίνε ἰδέες!

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ kapar13 26/03/2013 20:17:06

      Μην απαξιώνεις τόσο πολύ τον Ελληνικό λαό!
      Ντροπή!

    • Chris Theocharis avatar
      Chris Theocharis @ kapar13 27/03/2013 09:24:47

      Αδύνατον αυτό το 50%... Τα ποσοστά αναλφαβητισμού, ημιμάθειας και τσαμπαμαγκισμού δεν πρόκειται να ξεπεράσουν ποτέ το 15%, είναι η οροφή, πώς να το κάνουμε!

    • MAYRO XABIARI avatar
      MAYRO XABIARI @ kapar13 27/03/2013 11:53:57

      Όσο βιτσιόζοι και νάμαστε σα λαός, 50% κοπρολάγνοι.... μπα, απίθανο....

  2. Συριζαλβανία του Χότζα avatar
    Συριζαλβανία του Χότζα 26/03/2013 19:40:45

    Πασοκοκάναλο που έγινε προπαγανδιστής-τρομοκράτης του μνημονίου με μέτριου επιπέδου δημοσιογράφους που κάνουν μάγκες μέχρι και τους νεοναζί. Καμμία διαφορά από τα δραχμοκάναλα του λαϊκισμού, της αγαννάκτησης και της συνομωσιολογίας!

  3. Zanias avatar
    Zanias 26/03/2013 20:20:09

    Ε αμα το ειπε το Mega και ο Κεδικογλου ετσι θα ναι!

  4. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 26/03/2013 20:43:30

    Γραφικες γελιοτητες. Αντε να κανουν καναδυο τετοιες ακομα αηδιες οι της Χ.Α, και να γυρισουν στο γνωριμο ποσοστο 0,4% , αντιστοιχο του ΑνταρΣια, ωστε να σταματησουν να λαμβανουν σχεδον 500.000 (ή και παραπανω) ψηφους Ελληνων Πατριωτων και Νοικοκυρεων και μικρομεσαιων (γιατι τετοιοι ειναι οι απλοι ψηφοφοροι της Χ.Α).

    Ειναι κριμα αυτο το μορφωμα, το οποιο ποτε δεν θα εχει προσβαση στην εξουσια και στη ληψη αποφασεων, να στερει τοσες ψηφους απ τη ΚεντροΔεξια και ουσιαστικα να πεταει εκτος του ''πολιτικου παιχνιδιου'' εκατονταδες χιλιαδες Ελληνες ψηφοφορους.

    /μια καλη ερωτηση την οποια πρεπει να θετουν οι της ΝΔ οταν αναφερονται στη Χ.Α ειναι αν εκτος απο Εθνικιστες (κατι με το οποιο πολυς κοσμος δεν εχει ιδιαιτερο προβλημα) ειναι (οπως δηλωνουν καποια στελεχη τους) και ΕθνικοΣοσιαλιστες (κατι με το οποιο πολυς κοσμος θα εχει προβλημα) /

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ Μικρασιάτης 26/03/2013 20:56:37

      ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΕΛΑΦΡΟΔΕΞΙΕ.
      ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΕΧΕΙ Η ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΣΦΑΛΙΑΡΑ .ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ;
      ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΒΟΛΕΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΝΟΜΑΣ ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΠΑΣΟ.

      • Μικρασιάτης avatar
        Μικρασιάτης @ ΓΙΑΝΝΗΣ 27/03/2013 00:14:31

        ΕλαφροΔεξιος ΔΕΝ ειμαι. Στη σφαλιαρα ΔΕΝ με εχει κανεις, βολεμενος Δ-Ε-Ν ειμαι. Επι της ουσιας τι εχεις να πεις? Υπαρχει περιπτωση η Χ.Α να παιξει ρολο στη ληψη αποφασεων σ αυτη τη χωρα, σε Κυβερνητικο επιπεδο? Καμια. Απλα θα βγαζει εκτος 'παιχνιδου' παρα πολυ πατριωτικο κοσμο και θα στρωνει το χαλι για Κυβερνηση Συριζα-Καμμενου-Ανταρσυα και λοιπων. Σιγουρα η σημερινη Δεξια εχει ελλειματα και εκει πρεπει να στοχευσουμε. Ξερουμε ποια ειναι, οσοι ειμαστε σταθερα εκει. Αλλα να παμε σε λυσεις τυπου Χ.Α το μονο που θα πετυχουμε ειναι Συριζα για 2 τετραετιες στο τιμονι και άλλα 3 εκατομμυρια ΛΑΘΡΟ εντος Ελλαδος, με Ελληνικη υπηκ και δικαιωμα ψηφου. Εκτος αν παρεμβει ο Στρατος, αλλα αυτο ειναι μια αλλη συζητηση, που δεν να την ανοιγουμε τωρα. Αυτα, μακαρι να πεφτω εξω.

  5. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 26/03/2013 21:47:29

    Η μαγκιά, κύριε Παππά μου, είναι να κατουρήσεις μέσα και να λιποθυμήσει η Όλγα μ' ένα γαλλικό επιφώνημα "Mon Dieu!" κλπ. Μισές δουλειές. Τς τς τς!

    • Νίκος Δραγασιώτης avatar
      Νίκος Δραγασιώτης @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 26/03/2013 23:21:13

      Καλά, τώρα ἐσὺ ἰδέες τὸν δίνεις;

  6. roadrunner avatar
    roadrunner 26/03/2013 23:08:44

    Το Jack Russell της περιοχής ψάχνει τον εισβολέα για να πάρει εκδίκηση,
    καθότι είχε, πολλάκις στο παρελθόν, σημαδέψει το συγκεκριμένο σημείο,
    όπου…. τα εποίησε ο Παππάς…

  7. Θησειώτης avatar
    Θησειώτης 27/03/2013 06:42:19

    Με το συλλογισμό που κάνεις, στο τέλος θα πρέπει να μείνουν 2 κόμματα. Σου φαίνεται νορμάλ κατάσταση αυτή;

  8. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 27/03/2013 06:59:09

    @Θησ/ Δεν ειπα να μεινουν 2 κομματα. Δεν με αφορα ο κατακερματισμος των Αριστεριστων σε Συριζα, Ανταρσυα, μλ-κκε, κκε-μλ, οικολογων, οκδε κτλ. Ας ειναι 10 κομματα, κανενα προβλημα.
    Με αφορα ο ασκοπος κατακερματισμος των Ελληνων Πατριωτων του κεντροΔεξιου χωρου. Ειδικα οταν η εκλογικη δυναμη αυτη, πηγαινει σε κομματα οπως η Χ.Α, (με την οποια σε καποιες θεσεις/δρασεις της της συμφωνω καποιες φορες), τα οποια κομματα ΠΟΤΕ δεν προκειται να συμμετασχουν σε Κυβερνητικο σχημα, για λογους που ολοι αντιλαμβανομαστε. Οποτε ετσι πετιουνται εκτος ''παιχνιδιου'' και ''διαμορφωσης'' του οποιου κυβερνητικου σχηματος, εκατονταδες χιλιαδες Πατριωτικος κοσμος. Κι ετσι γινεται ενα μεγαλο δωρακι στο Συριζα και στα συνεταιρακια του. Αν οι ψηφοι αυτοι πηγαιναν σε καποιο Δεξιο ή κεντροΔεξιο κομμα ή πολιτικο σχημα, που θα μπορουσε εν δυναμει να συμμετασχει σε πιθανο Κυβερνητικο σχημα, τοτε ΔΕΝ θα ελεγα κουβεντα. Ελπιζω να καταλαβαινεις το σκεπτικο μου, ασχετα αν διαφωνεις (σεβαστο).

  9. Sceptic avatar
    Sceptic 27/03/2013 07:45:17

    +1000000