02/06/2013 14:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εκτός ελέγχου η οικονομική κατάσταση στον ΔΟΛ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Nik avatar
    Nik 02/06/2013 14:43:57

    Το πρόβλημα είναι διάχυτο αλλά αυτοί που καλουνται να το λύσουν είναι αυτοί που το διαιωνίζουν και έτσι μένει άλυτο.

    Πρώτον- έχασαν το τεχνολογικό τρένο και στην ειδησεογραφία τους ξεπέρασαν τα μπλογκ.

    Δεύτερον- η μέση εφημερίδα έχει δύο τομείς: πολιτική και ποδόσφαιρο, αυτά καταλαμβάνουν 90 τοις εκατό του χώρου. Το ίδιο σύνδρομο επικρατεί και στα ηλεκτρονικά ΜΜΕ.

    Δείτε το αλλιώς, αν τους απαγόρευαν για μια μέρα να αντλήσουν είδηση από την πολιτική, και δεν έβαζαν ποδόσφαιρο στις αθλητικές σελίδες, είναι ικανοί να γεμίσουν μια εφημερίδα με ενδιαφέρον περιεχόμενο; Οχι βέβαια. Οι γνώσεις του μέσου συντάκτη δεν φτάνουν παραπέρα. Παράδειγμα η ελλιπής ενημέρωση για τα οικονομικά μέχρι που το θέμα έγινε πολιτικό και μας φλόμωσαν στα Σπρεντ και Σι Ντι Ες. Αυτά έπρεπε να τα είχαμε μάθει από τα ΜΜΕ πριν τα μάθουν οι πολιτικοί.

    Οποιος λύσει αυτό το ζήτημα θα αποκτήσει σοβαρά ΜΜΕ και θα πάει μπροστά.

  2. anonymous avatar
    anonymous 02/06/2013 15:10:33

    Ο βασικός λόγος που θα κλείσουν όλες είναι η αναξιοπιστία τους. Πάντα αργυρώνητα παπαγαλάκια ήταν. Τώρα πέφτουν μαζί με όσους στήριξαν.

  3. someone avatar
    someone 02/06/2013 15:37:14

    ουτε 1 σεντς στους νταβατζηδες της διαπλοκης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • peryman avatar
      peryman @ someone 06/06/2013 20:04:15

      Γιατί δεν βάζεις και τα παπαγαλάκια της δραχμής ??? Τράγκας, Δελατόλας, Ριζοσπάστης κ.λ.π.

  4. τέως αναγνώστης avatar
    τέως αναγνώστης 02/06/2013 15:41:48

    έρχεται ο τουρίστας στην Ελλάδα και βλέπει στα περίπτερα να κρέμονται δεκάδες εφημερίδες και νομίζει πως οι Έλληνες τις αγοράζουν με το κιλό,στην πραγματικότητα η συντριπτική πλειοψηφία πουλάει ελάχιστα φύλλα και υπάρχουν μονάχα για να κάνουν ηχηρά πρωτοσέλιδα και να περνάνε την γραμμή των ιδιοκτητών τους,προσωπικά έχω να αγοράσω χρόνια

  5. Abate avatar
    Abate 02/06/2013 15:51:54

    Αν και εγω δεν θαχω οικονομικο οφελος ,θα αισθανθω ΑΠΕΡΑΝΤΗ χαρα και αγαλλιαση αμα δω αυτο το ΔΟΛ(ιο) συγκροτημα να χρεωκοπησει και να
    βγει στο σφυρι...

    Πολυ θα χαρω επισης να δω τα πληρωμενα παπαγαλακια που ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ τωρα κανουν το μαυρο ασπρο, γιατι ετσι τους λενε τα αφεντικα τους,
    να τα δω λεω στην πεινα ..
    Να ψαχνουν για φαι στα σκουπιδια οπως χιλιαδες αλλοι συμπολιτες μας..

  6. Αθώρ avatar
    Αθώρ 02/06/2013 19:18:47

    Aλήθεια; Πολύ κρίμααααα μωρέ..... Δε φαντάζομαι να εκβιάσουν πάλι για νέα θαλασσοδανειάκια οι στυλοβάτες της δημοκρατίας...
    Εξ΄άλλου θα γνωρίζουν οτι δεν έχουμε πια να τους δώσουμε, εδώ δεν έχουμε τα ψίχουλα για τους συνταξιούχους!!
    '' που θα βρεθούν τα απαραίτητα κεφάλαια για την ομαλή συνέχιση της εταιρικής λειτουργίας; '' Πουθενά να μη βρεθούν. Όποιος δεν αντέχει τον ...ανταγωνισμό, λουκέτο. Όπως συμβαίνει με κάθε μικρομεσαίο επαγγελματία που του αρνούνται δανειοδότηση και πνίγεται στα χρέη. Τέλος στην τακτική των 2 μέτρων και δύο σταθμών, που υιοθετούνταν ασυνείδητα από τους συμφεροντολόγους πολιτικάντηδες. Καιρός ν΄αλλάξουν όλα.

  7. πολιτης avatar
    πολιτης 03/06/2013 08:06:58

    τοσο δυσκολο ειναι πια να εφαρμοστει για τους μιντιαρχες οτι ισχυει και για ολους τους υπολοιπους ελληνες υποζυγια?
    είτε οι κροισοι ιδιοκτητες τους να βαλουν το χερι στην τσεπη να πληρωσουν τα χρεη τους, ειτε να κλεισουν με κατασεχεις οσων περιουσιακων στοιχειων εχουν ακομη αν εχουν κατι εκτος απο τη φουσκα του brand name !!!!!
    εκτος πια κι αν ο ορισμος του κροισου ειναι να μην πληρωνει αυτος για τα σπασμενα του αλλα ο ελληνικος λαος ........
    νισαφι πια........με τα λαμογια, νταβατζηδες, βδελες του κρατους.

  8. artrockheaven avatar
    artrockheaven 04/06/2013 21:02:43

    Tελικά όλα εδώ πληρώνονται.

    • maverick avatar
      maverick @ artrockheaven 04/06/2013 21:49:42

      Ναι, όλα εδώ πληρώνονται από τον Έλληνα φορολογούμενο τελικά. Ξεχάσατε το δάνειο για το Μέγαρο Μουσικής, το επίσης δάνειο για Μεγγάλο Κανάλι κοκ. Είμαστε η μόνη χώρα στο κόσμο με τέτοια χειραγωγήσιμη - τραβεστί ελεύθερη οικονομία, στην οποία δεν επιβιώνουν οι ικανοί επιχειρηματίες, αλλά οι διαπλεκόμενες κρατικοδίαιτες Α.Ε., με τα γνωστά αποτελέσματα στις μέρες μας.

  9. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 09/06/2013 10:26:55

    Από τις αιτίες της μιζέριας και της ηθικής σήψης είναι ολες αυτές οι φυλλάδες, αφού μοναδικό σκοπό έχουν το ρόλο του νταβατζή και εκβιαστή. Το κλείσιμό τους θα ξεβρωμίσει το τοπίο.