Δοκιμάστε την καταπληκτική μηχανή αναζήτησης του Antinews
03/04/2014 19:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δοκιμάστε την καταπληκτική μηχανή αναζήτησης του Antinews

Σας παρουσιάζουμε μια από τις πιό προχωρημένες μηχανές αναζήτησης

Συνεχίζοντας τις βελτιώσεις του νέου Antinews σας παρουσιάζουμε σήμερα μια από τις πιό προχωρημένες μηχανές αναζήτησης

Μπορείτε να κάνετε αναζήτηση:

Στον τίτλο των άρθρων (αρκεί μια λέξη)

Στον τίτλο και το περιεχόμενο (βγάζει μια συγκεκριμένη λέξη όπου βρίσκεται)

Στο όνομα των σχολιαστών (θα πάθετε την πλάκα σας, ειδική προσφορά από μας για σας)

Μπείτε στην αναζήτηση επάνω δεξιά ή στο http://www.antinews.gr/search.php

Οι βελτιώσεις συνεχίζονται

Δοκιμάστε την καταπληκτική μηχανή αναζήτησης του Antinews 103712 photo

[photo_2]

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 03/04/2014 20:18:00

    Πολύ καλό! Μπράβο. Ολη η ιστορία του αντινιούζ, που νόμιζα ότι είχε χαθεί στο υπερπέραν, στη διάθεσή μας με ένα κλικ! Χτύπησα το όνομά μου και κουφάθηκα. Χτύπησα αυτό του Δαναού, και συγκινήθηκα.... Μπράβο Φάκτορες.

    • Factorx avatar
      Factorx @ Strange Attractor 03/04/2014 20:34:57

      Κι εσύ Βρούτε νόμιζες ότι θα έσβηνα την ιστορία μας; Θέλει χρόνο να μεταφερθούν τα αρχεία. Για να καταλάβεις απαιτείτε μία ώρα για δύο άρθρα με τα σχόλια. Χθες μπλόκαρε όλο το σύστημα επειδή έπεσε σε ένα παλιό άρθρο με ...500 σχόλια

  2. Άλυτη εξίσωση avatar
    Άλυτη εξίσωση 03/04/2014 20:22:55

    Πολύ μπράβο σας, τέλεια η μηχανή αναζήτησης !!!!!Ευχαριστούμε :-)

    • Άλυτη εξίσωση avatar
      Άλυτη εξίσωση @ Άλυτη εξίσωση 05/04/2014 10:47:34

      Κάθε, μα κάθε φορά που κάνω μία αναζήτηση στο Αρχειακό υλικό, θέλω να σας ξαναπώ, Μ Π Ρ Α Β Ο !!! :-)

  3. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 03/04/2014 20:35:10

    Μπράβο σας. Πολύ χρήσιμο.

  4. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 03/04/2014 21:09:52

    Φανταστικό,βλέπουμε όλη την διαδρομή μας και θυμόμαστε παλιές διαφωνίες

  5. roadrunner avatar
    roadrunner 03/04/2014 21:28:12

    Πολλά μπράβο στην ομάδα διαχείρισης του antinews ! Αυτό το εργαλείο αναζήτησης που φτιάξατε είναι εύχρηστο και γυρνάει όλα τα αποτελέσματα !

  6. Βασιλική Κ. Σιάπκα avatar
    Βασιλική Κ. Σιάπκα 03/04/2014 23:57:56

    Ευχαριστούμε πολύ παιδιά. πάρα πολύ συγκινητικό... νά ΄στε καλά!

  7. Μεταλλωρύχος avatar
    Μεταλλωρύχος 04/04/2014 06:53:16

    Πολύ καλό. Δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν εφικτή η χρησιμοποίηση wildcard characters (π.χ. *, %) στην αναζήτηση βάση σχολιαστών.

    • Factorx avatar
      Factorx @ Μεταλλωρύχος 04/04/2014 14:11:16

      Σε ποιά δεκαετία έχετε μείνει;

      • Μεταλλωρύχος avatar
        Μεταλλωρύχος @ Factorx 07/04/2014 11:08:23

        Αγαπητέ Factorxσυγγνώμη που επανέρχομαι αλλά αυτό που ισχύει είναι ότι στους δυο πρώτους τρόπους αναζήτησης (δηλαδή βάση τίτλου άρθρου και βάση τίτλου και περιεχομένου) μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει * ή % ή και null (αρκεί να είναι πάνω από 4 χαρακτήρες) ενώ στην αναζήτηση με βάση τον σχολιαστή όχι. Αυτό ξαναλέω, με τίποτα δεν ακυρώνει την πολύ καλή δουλειά που έχει γίνει. Όσο για την δεκαετία που έχω μείνει μπορεί να φταίνε τα υπόγεια…:-))

  8. Θανασης Π. avatar
    Θανασης Π. 04/04/2014 16:28:06

    Εχει μείνει στην ίδια δεκαετία που είναι και η καινουργια σας αναζήτηση και αξίζει μια τεκμηριωμένη απάντηση αντι της ειρωνίας. Το σύστημα σας δεν αναγνωρίζει τις κλίσεις των λέξεων. Δηλαδή αμα δώσω σαμαρας δεν θα μου βρει οτι υπαρχει σε σαμαρα. Κοινως δεν υποστηρίζει stemming. Αυτό προσπαθεί να σου πει -ευγενικά- ο μεταλλορύχος.

    • Factorx avatar
      Factorx @ Θανασης Π. 04/04/2014 21:37:11

      1. Εχεις αποδείξει κι αλλού ότι είσαι εμπαθής με την ιστοσελίδα 2. Τώρα αποδεικνύεις ότι είσαι και άσχετος. Άλλο αυτό που λέει ο μεταλλωρύχος και εντελώς άλλο αυτό που λές εσύ. και ανευ σημασίας. Επειδή όπου γράφω "σαμαράς" γράφω και "σαμαρά"

  9. Θόδωρος 17.06.2014 avatar
    Θόδωρος 17.06.2014 04/04/2014 21:59:42

    Όντως μια από τις πιο προχωρημένες μηχανές αναζήτησης, χωρίς ίχνος υπερβολής. Και εύχρηστη, απλή στη χρήση. Καλή δουλειά, παιδιά, μπράβο, άξιζε τον κόπο. Καλή δύναμη στο έργο σας.

  10. akenaton avatar
    akenaton 05/04/2014 12:33:07

    Να και το κερασάκι στην τούρτα. Εύγε!

  11. sofia or8h avatar
    sofia or8h 10/04/2014 15:55:30

    Συγχαρητήρια στους συντελεστές! Απλά Εύχρηστο !ΤΕΛΕΙΟ !!