31/07/2013 14:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διώχνει σωρηδόν ο Αλαφούζος από τον ΣΚΑΙ

Με μαζικές απολύσεις συντακτών παρά τις αντίθετες διαβεβαιώσεις πριν λίγους μήνες προς τα δημοσιογραφικά σωματεία αντιδρά ο ιδιοκτήτης του ΣΚΑΙ Γιάννης Αλαφούζος στην πτώση του άλλοτε κραταιού σταθμού στην τρίτη θέση μετά από 20 και πλέον χρόνια.

Από το πρωί απολύθηκαν έξι  δημοσιογράφοι του αθλητικού καθώς κόβονται όλες οι αθλητικές μεταδόσεις όπως και οι αντίστοιχες εκπομπές. Παράλληλα ανακοινώθηκαν ακόμη δύο απολύσεις παραγωγών που στήριζαν δημοσιογραφικά την πρωινή και απογευματινή ζώνη του σταθμού όπως και δύο δημοσιογράφοι που κάλυπταν τα διεθνή σε ραδιόφωνο και τηλεόραση.

Αξίζει να σημειωθεί ότι από πέρσι έχουν απολυθεί πάνω από 40 δημοσιογράφοι και τεχνικοί ενώ ακόμη 20 έφυγαν με την εθελουσία έξοδο τα Χριστούγεννα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Nikos K. avatar
    Nikos K. 31/07/2013 15:15:10

    Δεν τρέχει κάστανο!

    Θα τα κάνει όλα μόνος του ο Πρωτο_ψάλτες!

    • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
      ΣΤΕΛΙΟΣ @ Nikos K. 01/08/2013 07:48:36

      Τον βλέπω φέτος να παίζει και στον Παναθηναικό!

      • Zame avatar
        Zame @ ΣΤΕΛΙΟΣ 01/08/2013 15:36:18

        εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ΟΧΙ.

  2. Hawk avatar
    Hawk 31/07/2013 15:37:43

    Δεν πιστεύω να κάνει κανένα αστείο και να διώξει τον Μπάμπη και τον Προτοσάλτε, ζούμε και αναπνέουμε για αυτούς τους δυό!

    • Cartoon avatar
      Cartoon @ Hawk 31/07/2013 15:41:32

      Οχι ευτυχως.Αυτοι κρατανε το μαγαζι.Ο Μπαμπης απ οτι μαθαινω ειναι υποψηφιος για το πουλιτζερ.

  3. Κωστας Αλεξιου avatar
    Κωστας Αλεξιου 31/07/2013 17:47:02

    Με 75 εκατομμύρια δάνεια ο SKY, με 68 συνολικά η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ αλλοίμονο στις Τράπεζες Πειραιώς, Εθνική .... όταν θα σκάσει!!!! Τα media σου λένε που κουνούν το δάχτυλο και διδάσκουν!!!

  4. Jimakos avatar
    Jimakos 31/07/2013 19:52:25

    Και γιατί δεν μπορεί να απολύσει; Ζήτω τα Ελληνικά Σοβιέτ!

  5. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 31/07/2013 22:46:08

    Οταν μια επιχείρηση δεν βγαίνει πρέπει ή να κλείνει ή να μειώνει τα έξοδα της. Τέλος το πλύσιμο χρήματος με τις αυξήσεις μετοχικού κεφαλαίου και τα θαλασσοδάνεια.
    Το ίδιο και στον Δημόσιο τομέα.
    Πού το παράξενο;!

  6. ΘΑΝΑΣΗΣ avatar
    ΘΑΝΑΣΗΣ 01/08/2013 06:29:54

    Ας πληρώσει πρώτα τους φόρους του και τα δάνεια που χρωστά και μετά ασ κάνει ότι θέλει στο μαγαζί του.Και πάλι όμως ο πρωτοσάλτες και ο μπάμπης θα ισχυριστούν ότι φταίει το δημόσιο για την κατάντια των midia.

  7. Nik avatar
    Nik 01/08/2013 07:30:15

    Πορτο όχι Πρωτο, Πορτοσάλτε, όπως λέμε άλμα στο λιμάνι.

  8. ΦΑΝΤΑΣΜΑ avatar
    ΦΑΝΤΑΣΜΑ 01/08/2013 07:42:09

    και ο επιχειρηματιας ?

  9. Επισκέπτης avatar
    Επισκέπτης 01/08/2013 09:37:46

    Η μόνη που με ενδιαφέρει εκεί μέσα είναι η Χριστίνα Σούζη. Ούτως ει άλλως, μόνο τον καιρό ακούω. Και μάλιστα θα προτιμούσα να την ακούω μοναχή, όπως παλιά, αντί να πετιέται και να την διακόπτη η Κοσσιώνη.

  10. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 01/08/2013 10:18:19

    Μετα την μη-πωληση του Μαυρία στην AFC Σαδερλαντ, και τη μειωση των εσοδων του ΠΑΟ κατα περιπου 3 Εκατ Ευρω, ηταν αναμενομενο οτι απο καπου αλλου επρεπε να βρεθουν τα λεφτα, μια που αν δεν ριξει καποια λεφτα για μεταγραφες στο ΠΑΟ, τοτε οι οπαδοι που ηδη εχουν αγριεψει, θα εκτραπουν...

  11. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 01/08/2013 10:39:00

    Εμπιστεύομαι την βραδυνή ανάλυση του Μπάμπη . Πώς οι απολύσεις θα εξασφαλίσουν την ανάπτυξη του Σταθμού ! Καί πώς η αντιπολίτευση ευθύνεται για τις απολύσεις αυτές ! Πές τα Μπάμπη , μην ντρέπεσαι !!

    • kat avatar
      kat @ Δημήτρης 01/08/2013 15:15:57

      Με φτιάχνει(ς)...

    • kat avatar
      kat @ Δημήτρης 01/08/2013 15:15:57

      Με φτιάχνει(ς)...

  12. δημης avatar
    δημης 01/08/2013 11:13:31

    Δεν τους θέτει σε ...διαθεσιμότητα να αποτελέσουν μέσα από προγράμματα εθελοντισμού μόνιμότητα σαν καθαριστές στη λεωφόρο ;;;;;
    Άλλωστε οι.."συντάκτες " συντεταγμένα υποστήριζαν τον ιδιωτικό τομέα της αξιοσύνης ,της δουλειάς ,της νομιμότητας -τιμιότητας.....
    Ζωντανό παράδειγμα το ...αφεντικό...

  13. Argiris Liakos avatar
    Argiris Liakos 01/08/2013 11:41:18

    Γιατι ρε πουλακια χανεστε στην μεταφραση?Παει καλα το μαγαζι,χρειαζομαι ατομα και γιαυτο προσλαμβανω.Δεν παει καλα και αδυνατω να ανεβασω τα εσοδα, απολυω.Σε δουλεια να βρισκοσαστε.Και οι κομμουνιστες στον 902 το ιδιο εκαναν.Ειναι το ποιο υγιες.

  14. Vassilis avatar
    Vassilis 01/08/2013 12:14:45

    Η διάλυση Παναθηναικού-ΣΚΑΙ πάει πακέτο από τον Αλ-Αλαφούζ, συσκευασία "δύο σε ένα"...!!!

  15. Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 02/08/2013 06:34:02

    Ο Παναθηναϊκός δεν διαλύεται είναι πάνω από πρόσωπα.

  16. ΦΑΝΤΑΣΜΑ avatar
    ΦΑΝΤΑΣΜΑ 02/08/2013 07:42:09

    Ο κάθε ιδιώτης καναλαρχης έχει τον “ babis” του .
    Ο κάθε « babis » εκτελεί και καθήκοντα ¨ τηλεφωνητή –διαμεσολαβητή ¨, είναι ο μπροστινός , ο αγγελιοφόρος .
    Ο babis , μπορει να είναι και ¨ γενικός διευθυντής ¨ πρώην προεδρος δημοσιας τηλεόρασης που με τα δημόσια χρήματα έφτιαχνε συμβάσεις για babides, από 150.000 ευρώ εως και 300.000 , αγόραζε δικαιώματα για ποδόσφαιρα , και μετά πολεμούσε ο ίδιος τις συμβάσεις του ως γνήσιος babis , του ιδιώτη επιχειρηματια
    Ο babis δεν απολύει , προτείνει .
    Ο babis μπορεί να είναι και μέλος στα χόμπι του ιδιώτη καναλαρχη (άπειρα παραδείγματα στο χώρο ειδικά από babides Μαρούσιου)
    Όλοι αυτοί οι babides υπάρχουν γιατί δεν υπάρχει σοβαρό κράτος .
    Και όσοι από εσάς μιλάτε εύκολα για ¨επιχειρήσεις¨ και ειδικά στα ΜΜΕ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ επιχειρήσεις .
    ΕΙΝΑΙ ΕΡΓΑΛΕΙΑ εξουσίας , αυτός εινια ο σκοπός ύπαρξης και όχι ο επιχειρηματικός σκοπός
    Φροντίζουν ολοι αυτοί οι κύριοι να προσλαμβάνουν , να αγοράζουν προμήθειες κλπ σε άλλη εταιρεία από αυτήν που ανήκουν τα περιουσιακά κεφάλαια του επιχειρηματία.
    Το πιάσατε το υπονοούμενο ?