22/08/2013 19:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διαψεύδει ο Π.Καψής ότι λαμβάνει 450.000 ευρώ τον χρόνο

Διαψεύδει κατηγορηματικά ο υφυπουργός για τη Δημόσια Ραδιοτηλεόραση Παντελής Καψής τα δημοσιεύματα που τον φέρουν να λαμβάνει ετησίως 450.000 ευρώ τον χρόνο.

“Η «αποκάλυψη» ότι οι ετήσιες απολαβές μου ως Υφυπουργού για τη Δημόσια Ραδιοτηλεόραση ανέρχονται σε 450 χιλιάδες ευρώ ξεκίνησε από ανυπόστατα blogs ακροδεξιού και όχι μόνο περιεχομένου” αναφέρει και προσθέτει ότι “το ποσό αυτό δεν αφορά τις απολαβές του. Προβλέπεται στην απόφαση για τη σύσταση της θέσης Υφυπουργού Δημόσιας Ραδιοτηλεόρασης και πρόκειται για τον προϋπολογισμό λειτουργίας του πολιτικού γραφείου με πρόβλεψη πρόσληψης 20 ειδικών συνεργατών. Το ίδιο ισχύει για όλα τα πολιτικά γραφεία Υπουργών και Υφυπουργών. Οι προσλήψεις αυτές ούτε έγιναν ούτε θα γίνουν” σημειώνει καθώς στο γραφείο του εκτός από τη γραμματεία (4 άτομα) απασχολούνται 5 ειδικοί συνεργάτες”.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. aristeros avatar
    aristeros 22/08/2013 19:15:48

    Για να βλέπουμε ποιος λέει ψέμματα... http://www.avatonpress.gr/2013/08/450.html?m=1

  2. remali avatar
    remali 22/08/2013 20:31:58

    και γιατι δεν γραφει ποσα παιρνει ;

    • Γιώργος Γκ. avatar
      Γιώργος Γκ. @ remali 23/08/2013 16:37:55

      Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου

    • Ορέστης Α. avatar
      Ορέστης Α. @ remali 23/08/2013 20:54:05

      Μάλλον φοβάται το κακό το μάτι.

  3. Φελίζα avatar
    Φελίζα 23/08/2013 06:23:40

    ΦΕΚ 1994 14/8/13 .
    Διαψεύδει κατηγορηματικά ο υφυπουργός για τη Δημόσια Ραδιοτηλεόραση Παντελής Καψής την εφημερίδα της κυβερνήσεως.
    Μπράβο σας κε Καψή! Ωραία ενημέρωση...

  4. Νικος avatar
    Νικος 23/08/2013 07:36:41

    Η αποκάλυψη ομως υπάρχει, για εμας τους αδαείς πολιτες, και αφορα το ποσο που "προβλεπεται" για την ιδρυση γραφειου υφυπουργου. Ποσο θα προβλεπεται αραγε και για υπουργο; Και γιατι να προβλεπονται 20 συνεργάτες δεν μπορουν υπουργοι και υφυπουργοι να χρησιμοποιουν υπαλληλους των υπουργειων, και να εχουν το πολυ μεχρι 5 συμβουλους; Εχουν περικοπει καθολου τα ποσα και οι θεσεις προσφατα;
    θα απαντησει κανεις;;;

  5. cummulus avatar
    cummulus 23/08/2013 07:51:30

    Ἀκόμη δέν ἔβαλαν μυαλό. Γι΄αὐτό ἔρχονται οἱ "ἄλλοι"!

  6. περιμπανού avatar
    περιμπανού 23/08/2013 08:36:09

    Στη Διαύγεια... δεν έχουν αναρτηθεί τα ονόματα κι οι μισθοί όσων συμμετέχουν στο εν λόγω πολιτικό γραφείο;

    • Ορέστης Α. avatar
      Ορέστης Α. @ περιμπανού 23/08/2013 20:55:55

      Απαξάπαντος! Η μισή ντροπή δική τους κι η άλλη μισή, πάλι δική τους.

  7. Master avatar
    Master 23/08/2013 11:11:46

    Αυτά τα "ανυπόστατα blogs ακροδεξιού και όχι μόνο περιεχομένου" θα είναι στο μέλλον "έγκριτα ΜΜΕ" που θα απασχολούν άτομα για όλες τις δουλειές όπως ο κ Καψής.

  8. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 24/08/2013 12:50:29

    20 συνεργατες ενας απλος Υφυπουργος...;Ο Αινσταιν δεν ειχε τοσους.
    Και σου λεει ο αλλος να μην τιμωρηθει η Μεταπολιτευση με την ψηφο μας!!
    Βρε ουτε τη γυναικα μου δεν μπορω να πεισω πια...