05/07/2013 15:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί ο Νίκος Χατζηνικολάου μπορεί να χρειαστεί να μάθει ρώσικα;

Επιμελημένα ατημέλητος εμφανίστηκε χθες το απόγευμα στο Star o Νίκος Χατζηνικολάου, σε ένα διάλειμμα από την προετοιμασία της κυριακάτικης Real News. Ο μέτοχος του Real Group και ιδιοκτήτης της ΕΝΙΚΟΣ A.E. έκανε την πρώτη του επίσκεψη στο κανάλι της Κηφισιάς μετά την επίσημη ανακοίνωση του Star για την ενσωμάτωσή του στο δυναμικό του σταθμού σε ρόλο σχολιαστή.

Χωρίς τυμπανοκρουσίες και με χαμηλό προφίλ ο Νίκος Χατζηνικολάου ανέβηκε στον δεύτερο όροφο του κτιρίου και μετέβη στο γραφείο του διευθύνοντος συμβούλου, Πάνου Κυριακόπουλου, όπου και πραγματοποιήθηκε η πρώτη σύσκεψη.

Στη σύσκεψη, στην οποία συζητήθηκε το ύφος πάνω στο οποίο θα κινηθεί το νέο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Star, συμμετείχαν, εκτός από τους Π. Κυριακόπουλο και Ν.Χατζηνικολάου, ο νέος διευθυντής ειδήσεων Κωστής Τσιακανίκας, ο σύμβουλος πλέον Σταμάτης Μαλέλης και η επανακάμψασα παρουσιάστρια, Μάρα Ζαχαρέα.

Αρχικά ο Νίκος Χατζηνικολάου θα σχολιάζει την πολιτική και οικονομική επικαιρότητα στο κεντρικό δελτίο από το γραφείο του στη Real, στο Μαρούσι. Σε δεύτερο χρόνο θεωρείται ότι το ΕΝΙΚΟΣ Α.Ε. Και η Νέα Τηλεόραση θα έχουν περισσότερα κοινά από τη χρυσή τους τομή, τον Ν.Χ. Στην πραγματικότητα θα πάρει επάνω του όλο το κανάλι για να το τρέξει απέναντι στο Mega. Αν μάλιστα όπως λέγεται ευοδωθούν οι συζητήσεις της ιδιοκτησίας με Ρώσους επιχειρηματίες, ενδεχομένως ο παρουσιαστής, εκδότης και σχολιαστής να αρχίσει εντατικά μαθήματα ρωσικής γλώσσας.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kotstak avatar
    kotstak 05/07/2013 16:14:34

    Αυτά, μέχρι να συγχωνευτούν το Star με το Mega

    Σε λίγο θα "κλείσουν οι στρόφιγγες" των δανεικών (κι αγύριστων), λεφτά "για πέταμα" δεν υπάρχουν (αυξήσεις μετοχικού κεφαλαίου δηλαδή), επομένως θα κάνουν –αναγκαστικά- αυτό που έπρεπε να είχαν κάνει εδώ και χρόνια.

  2. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 05/07/2013 17:04:02

    Αποδειχθηκε οτι το μονο που μπορουν να αγορασουν οι Ρωσοι ειναι κανενα νησι η' κανενα καναλι.Και αυτα αν δεν τα θελει Αραβας η' Αμερικανος.Ουτε ενα ασυλο δεν ειναι ικανοι να προσφερουν στον αλλον που κελαηδησε...

    • loyal subject avatar
      loyal subject @ Μεγαλες στιγμες 05/07/2013 18:38:45

      Δεν του το αρνηθηκαν το ασυλο ακομα.. Ακομα εκει ειναι, και απ'οτι φαινεται θα ειναι για πολυ καιρο.. Μηδενα προ του τέλους..

      • Μεγάλες στιγμές avatar
        Μεγάλες στιγμές @ loyal subject 06/07/2013 14:29:55

        Προϋπόθεση για το άσυλο είναι να πάψει να μιλάει...

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Μεγαλες στιγμες 05/07/2013 19:05:02

      Άσε τα σάπια και ξέρουμε τι μπλόκο έπεσε με απειλές για τεράστια πρόστιμα από ΕΕ σε Γκάζπρομ για ΔΕΠΑ. Δηλαδή έπρεπε η Γκαζπρόμ να δώσει 1 δις και να χάσει 5; Επιχείρηση είναι όχι φιλανθρωπικό ίδρυμα. Το θέμα είναι να βρουν τρόπο που δεν έχει δικαίωμα παρέμβασης κανείς για να κάνουν επενδύσεις σε λιμάνια και τρένο.

      • Μεγάλες στιγμές avatar
        Μεγάλες στιγμές @ Γεώργιος Τ. 06/07/2013 14:34:18

        Πες μου μία προσπάθεια των Ρώσων που κατέληξε σε νίκη πολιτική ή διπλωματική ή οικονομική.Ειδκά μία που να χρειάστηκε να χτυπήσουν το χέρι στο τραπέζι.Αστο φίλε μου,μακάρι να μην ήταν έτσι αλλά μπροστά στον μαύρο Πρόεδρο είναι γατάκια

        • ελλην-1821 avatar
          ελλην-1821 @ Μεγάλες στιγμές 06/07/2013 23:16:34

          Για το ξανθο γενος μιλας ετσι; ντροπη.

          • Στέργιος avatar
            Στέργιος @ ελλην-1821 08/07/2013 07:06:57

            Το μπεκρό γένος, θες να πεις...

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Μεγαλες στιγμες 08/07/2013 07:05:11

      Οι Ρώσοι αποδεικνύονται για ακόμη μια φορά εντελώς τζάμπα-μάγκες. Η Ρωσία είναι μια τριτοκοσμική χώρα που επειδή έχει πετροδόλλαρα νομίζει ότι είναι υπερδύναμη.

  3. Κυνηγος ...Αλεποουρων! avatar
    Κυνηγος ...Αλεποουρων! 07/07/2013 16:01:27

    "Τουρκος φιλος δε γενεται κι ο Σλαυος αδερφος σου!
    Αναδερφος ο Ελληνας σε τουτον ´δω τον κοσμο!"
    Γι αυτους που θελουν να βλεπουν τον Ελληνα βαλκανιο οθωμανοτσολια!
    και κανουν οτι μπορουν να το κατορθωσουν!