03/09/2013 16:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί επιτέθηκαν στη Σοφία Παπαϊωάννου με αυγά και γιαούρτια ;

Ξυνή της βγήκε της δημοσιογράφου Σοφίας Παπαϊωάννου, η οποία πρόσφατα εντάχθηκε στο δυναμικό του Alpha, η βόλτα για σινεμά στα Εξάρχεια προκειμένου να παρακολουθήσει την μαυρόασπρη και σκληρή ταινία του Μπέργκμαν “Η Πηγή των παρθένων” (1959). Περπατώντας ανυποψίαστη και μάλλον αμέριμνη με τον συνοδό της, η Σ.Παπαϊωάννου δέχθηκε επίθεση με αυγά και γιαούρτια από άτομα της εξωκοινοβουλευτικής αριστεράς αλλά και έναν ορυμαγδό από κοσμητικά επίθετα. Επίθεση όμως δέχθηκε και ο συνοδός της, τον οποίο κλώτσησαν και έβρισαν. Θυμίζουμε ότι η Σοφία Παπαιωάννου ήταν συνεργάτις του Αλέξη Παπαχελά επί σειρά ετών (Φάκελοι) αρχικά στο Mega και στη συνέχεια στο ΣΚΑΙ. Από τους Φακέλους, που βρίσκονται στο στόχοαστρο ενός μεγάλους μέρους μέρους του αντιεξουσιαστικού χώρου, φέρεται να αποχωρεί και ο Τάσος Τέλλογλου προκειμένου να πιάσει πόστο σχολιαστή στο Star. 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. βαγόνι avatar
    βαγόνι 03/09/2013 19:02:23

    'Οσες φορές μού έτυχε να δώ,στους Φακέλους,τη θεματογραφία που
    παρουσίαζε η κ.Παπαιωάννου,ήταν απο αξιοπρεπής ώς ενδιαφέρουσα...
    Με την ισοπεδωτική λογική που κυριαρχεί παντού,άλλες σκέψεις
    επικρατούν: "πού δουλεύει;","με ποιόν;","τί συμφέροντα εκπροσωπεί;" και
    τα συναφή κουραστικά....αποκλείεται,σε πρόσωπα καλής προαίρεσης, να
    αναγνωρισθεί και η ελάχιστη αυτονομία...τα "Εξάρχεια" θα ήταν η
    εξαίρεση;

  2. Ραβινος avatar
    Ραβινος 03/09/2013 19:24:25

    Σοβαροτης μηδεν στο εμιρατο των αναρχοκρατουμενων Εξαρχειων .Ο,τι κινειται στην σφαιρα της αξιοπρεπους δημοσιογραφιας μπαινει στο στοχαστρο των μπαχαλακηδων της αναξιοκρατιας και συριζοαναρχιας .Σ'αυτο τον χωρο της επαγγελματικης καταξιωσης που διακρινει την Σ Παπαιωαννου δεν χωρουν τα μειρακια της αναρχοαπλυσιας θεωρωντας οτι τους κανει κακο η εντιμη δημοσιογραφια στην εικονα τους της κομμουνιστικης φιλοσοφιας με κυριαρχα στοιχεια την βορειοκορεατικη οικονομικη μιζερια και κοινωνικη απελπισια .Ντροπη και αισχος στα μουτρα των ανανδρων αυτων παρασιτων της εξωκοινοβουλευτικης αριστερας της συριζοπαρεας με την ελπιδα οτι ολοι αυτοι οι ξενιστες στο σωμα της κοινωνιας καποια στιγμη θα εξωπεταχτουν απο αυτην ως αχρηστα απορριμματα .Ειθε !

  3. GJ avatar
    GJ 03/09/2013 20:07:58

    Αυτα ειναι προεορτια πολυ σοβαρών γεγονότων. Ο,τι δεν μας αρεσει δεξια ή αριστερά θα του βαζουμε μια βομβα, ενα γιαουρτι, ή δεν ξερω τι άλλο!!! Δεν μπορει να καταλογιζουμε στους ακροδεξιους (καλώς) αναρμοστες πραξεις με το θεσμό της Δημοκρατιας και να κανουμε τα στραβα ματια απο την άλλη μερια!! Δεν ξερω ποιος ειπε σε αυτα τα παιδια, οτι η Δημοκρατια εκφραζεται μεσα απο τη βια και τη διαπομπευση? Καποιοι σκοτωθηκαν για να ειμαστε εμεις ελευθεροι, και να εκφραζομαστε ελευθερα, αν μη τι αλλο, στη μνημη αυτων των ανθρώπων θα επρεπε μεσα απο τα έργα και τα λόγια μας, να τιμαμε τη θυσία τους!!!!

    • rally monkey avatar
      rally monkey @ GJ 03/09/2013 21:12:54

      ..αυτά τα παιδιά οι αστυνομία τα χαιδευει 30 χρονια
      καμμια φορά μπορει να τους τραβήξει και λιγο το αυτάκι..
      αποτέλεσμα , τη τζάμπα μαγκιά την εχουν στο πετσί τους
      θα δουμε κι άλλα τετοια

  4. stamoschios avatar
    stamoschios 03/09/2013 21:34:04

    Πείτε στα παιδάκια των Εξαρχείων ότι ερχόμαστε και τρέμει η γη.

    • Abc avatar
      Abc @ stamoschios 04/09/2013 07:17:50

      Εσείς ήσασταν, ρε @stamoschios, κι εγώ νόμιζα πως έγινε σεισμός;

  5. απορία avatar