25/10/2009 20:09
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΧΟΛΙΑ
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

you ll never walk alone...

Μπορεί ο ένας ηγέτης της να απουσίαζε λόγω τραυματισμού, αλλά ο άλλος φώναξε «παρών»! Ο Φερνάντο Τόρες με γκολ στο 65ο λεπτό άνοιξε το σκορ στη νίκη 2-0 της Λίβερπουλ επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, κρατώντας τους «κόκκινους» ζωντανούς στη διεκδίκηση του τίτλου, μετά τις αναμετρήσεις της 10ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ.

Η απουσία του Στίβεν Τζέραρντ δεν στοίχισε στην ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ, ενώ η τύχη ήταν με το μέρος της στο 84΄, όταν το σουτ του Βαλένσια βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Ρέινα. Στο 90΄ αποβλήθηκε ο Νεμάνια Βίντιτς με δεύτερη κίτρινη κάρτα και στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ν΄Γκογκ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.