#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/12/2011 14:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το νέο απόκτημα των Ενόπλων Δυνάμεων

Το κλίμα στο υπουργικό γραφείο του Δημ.Αβραμόπουλου είναι εύκρατο προς τροπικό.

Ένας συνδυασμός αφόρητης ζέστης  και υγρασίας  επικρατεί στην ατμόσφαιρα με κάτι αναπάντεχες καταιγίδες  να κάνουν μούσκεμα τους απροετοίμαστους επισκέπτες του.

Βέβαια όσοι καταφέρουν να φθάσουν ως εκεί δέχονται ένα ευχάριστο σκίρτημα-κάτι σαν τσίμπημα εμβολίου-καθώς την αντικρίζουν.

Όταν μάλιστα εκείνη ανοίξει το στόμα της, τότε συνειδητοποιούν ότι το κορίτσι ξέρει από καιρό μια και είναι μετεωρολόγος.

Πράγματι η ξανθιά Ελένη Λογκάκη άφησε μετέωρο τον μυκονιάτη Γιάννη Γαλάτη, μούσα του οποίου έχει υπάρξει στο παρελθόν, για να ενισχύσει την Μετεωρολογική Υπηρεσία του ΓΓΕΘΑ.

Εκεί την εντόπισε πρώτος ο δεινός ανιχνευτής ταλέντων πρώην υπουργός Πλακιωτάκης,  ο οποίος την έχρισε αμέσως ιδιαιτέρα γραμματέα του.

Με το που ανέλαβε ο Αβραμόπουλος μια από τις πρώτες του κινήσεις  για να ενισχύσει το φρόνημα των Ενόπλων Δυνάμεων ήταν να τοποθετήσει την αισθαντική μετεωρολόγο, η οποία όπως αποκαλύπτει το  καλό ρεπορτάζ του Παναγιώτη Σαββίδη στο «Πρώτο Θέμα», είναι καλλιεργημένη και πολύγλωσσος στη Γραμματεία του.

Όπως διαπιστώνουμε οι υπουργοί του Παπαδήμου, βρίσκονται κυριολεκτικά στο μέτωπο της πρώτης γραμμής για τη σωτηρία της πατρίδας.

Να σημειώσουμε ότι δεν πρόκειται για πρόσληψη αλλά για εσωτερική μετεγγραφή μια και το κορίτσι υπηρετούσε στην Μετεωρολογική Υπηρεσία.

Πληροφορίες από τους διαδρόμους του ΥΠΕΘΑ θέλουν και τις πρώην εργαζόμενες της Ολυμπιακής να αποτελούν το μήλο της έριδος-ένα μήλο γεμάτο καμπύλες-ανάμεσα σε υπουργούς της φοβερής κυβέρνησης του τολμητία Παπαδήμου με το ασκέρι των 50, τον οποίο συνιστά και ο πρώην Πρόεδρος Δημοκρατίας Κωστής Στεφανόπουλος!

http://www.kourdistoportocali.com/default.aspx?pageid=8793

Γιάννης Γαλάτης: Βρήκε τη μούσα του

H νέα μούσα του Γιάννη Γαλάτη είναι μετεωρολόγος και -αν και δεν ενδιαφέρεται να ακολουθήσει επαγγελματικά το μόντελινγκ- έχει όλα τα προσόντα, μάλιστα ακόμη και γνωστά μοντέλα ωχριούν μπροστά της.

Πριν από λίγο καιρό, ο Γιάννης Γαλάτης παρουσίασε τη νέα κολεξιόν του με αποκλειστικό μοντέλο μια άγνωστη εντυπωσιακή κοπέλα. Σε επικοινωνία με τον γνωστό σχεδιαστή, μάθαμε την ταυτότητά της:
«Λέγεται Ελένη Λογκάκη και είναι μετεωρολόγος» μας αποκάλυψε ο ίδιος. Στην ερώτησή μας για ποιον λόγο δεν χρησιμοποίησε ένα γνωστό μοντέλο, μας απάντησε το εξής: «Από τα πρώτα χρόνια της καριέρας μου επέλεγα όμορφες Ελληνίδες, είτε εντελώς άγνωστες στον πολύ κόσμο είτε κυρίες της κοσμικής Αθήνας, για να παρουσιάζω τη δουλειά μου. Ετσι έγινε και τώρα με την ωραία Ελένη»…

Όσο για το πώς γνωρίστηκε μαζί της, μας το εξηγεί η ίδια η Ελένη Λογκάκη: «Τον κύριο Γαλάτη τον ήξερα από παλιά και τον εκτιμώ πολύ ως άνθρωπο και ως σχεδιαστή. Αυτό το καλοκαίρι στη Μύκονο ξανασυναντηθήκαμε τυχαία και αποφασίσαμε να κάνουμε κάτι μαζί, με την ευκαιρία της συμπλήρωσης των πενήντα χρόνων της καριέρας του».

-Θα σε ενδιέφερε να ακολουθήσεις την καριέρα του μοντέλου;

-Εργάζομαι ήδη ως μαθηματικός μετεωρολόγος και δεν θα με ενδιέφερε να ακολουθήσω επαγγελματικά την καριέρα του μοντέλου.

ΠΗΓΗ: Espresso

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Πητ avatar
    Πητ 11/12/2011 14:51:18

    Τι διαφορά έχει το "καλτσοδέτα" με τον δικό σου τίτλο;

    • factorx avatar
      factorx @ Πητ 11/12/2011 15:02:05

      Προφανώς δεν μπορείς να το αντιληφθείς. Το "καλτσοδέτα" απευθυνόταν σε εκλεγμένη εκπρόσωπο του λαού

      • Πητ avatar
        Πητ @ factorx 11/12/2011 15:14:39

        Δηλ. απαγορεύεται να μειώνει κανείς μια γυναίκα που είναι βουλευτής αλλά μπορεί να το κάνει αν δεν είναι; Ωραία λογική.

        • factorx avatar
          factorx @ Πητ 11/12/2011 15:21:28

          Που είδες την μείωση; Αντιθέτως μένουμε έκθαμβοι από το κάλος της

          • Πητ avatar
            Πητ @ factorx 11/12/2011 15:22:17

            ΟΚ Ελληναρά μου, ότι πεις.

          • factorx avatar
            factorx @ Πητ 11/12/2011 15:58:01

            Τι σχέση έχει τώρα αυτό; Θεωρείς δηλαδή την τοποθέτηση της κυρίας δείγμα εθνικής απελευθέρωσης από τα μιάσματα της ...δεξιάς;

          • Πητ avatar
            Πητ @ Πητ 11/12/2011 16:25:32

            Το "Ελληναράς" πάει στο πως (θεωρώ ότι) αντιμετωπίζεις το θέμα. Μου λες ότι η Καϊλή είναι βουλευτής και απαιτείται σεβασμός. Κι όταν σου λέω ότι με τον τίτλο που έβαλες μειώνεις την κοπέλα που δεν είναι βουλευτής αρχίζεις την πλάκα. Λες και φταίει αυτή και η κάθε κοπέλα που τρέχουν τα σάλια σε υπουργούς και καραβανάδες. Το "Ελληναράς" πηγαίνει στην τάση του Έλληνα να μειώνει την γυναίκα και να την θεωρεί σεξουαλικό αντικείμενο. Η συνέχεια είναι αυτά που είπε ο πατέρας της Τσόκλη. Δεν έχω εμμονές με την ισότητα των φύλων απλώς θεωρώ ότι κουβέντες σαν αυτές συμβάλλουν στην διατήρηση μιας αρρωστημένης κατάστασης που επικρατεί στην ελληνική κοινωνία.
            Κι εγώ έκανα πλάκα όταν η Καϊλή επιτέθηκε στον γιωργάκη αλλά το έκανα γιατί το έβλεπα και το βλέπω ακόμα ως εντολή Βενιζέλου. Μια βουλευτής που μέχρι εκείνη τη στιγμή δεν είχε ανοίξει το στόμα της σκέφτηκε ξαφνικά να αντιδράσει. Η Καϊλή έκανε μια επιλογή. Κανείς δεν την υποχρέωσε να γίνει βουλευτής. Η συγκεκριμένη κοπέλα όμως είναι υπάλληλος. Την μεταθέσανε και τελείωσε το θέμα.
            Μην μπλέκεις λοιπόν την Δεξιά, δεν έχει σχέση με παρατάξεις και ιδεολογίες.

          • factorx avatar
            factorx @ Πητ 11/12/2011 17:13:27

            Με προσβάλεις τώρα... δεν θεωρώ τις γυναίκες σεξουαλικό αντικείμενο ...μόνο αντικείμενο των σεξουαλικών πόθων μου ( να σοβαρευτούμε λίγο, ε;)

  2. Σίχαμα avatar
    Σίχαμα 11/12/2011 14:55:54

    Αντε με το καλό και βουλευτίνα. Και δεν εννοώ τον Γαλάτη.

    • Nikos Draxma avatar
      Nikos Draxma @ Σίχαμα 11/12/2011 16:04:03

      Βεβαια αν βρεθουν καποια ζωα να την ψηφιζουν , με αυτες τις λογικες φτασαμε να εξαρτωμαστε απο καλτσοδετες και καταστραφηκαμε

  3. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 11/12/2011 15:12:38

    Και μετά λέμε για ΝΔ....στον Καιάδα μαζί με το ΠΑΣΟΚ....

    Νέο κόμμα χρεάζεται ο Σαμαράς..

  4. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 11/12/2011 15:29:32

    Να 'ταν μόνο αυτή… Ας μην πιάσουμε τώρα την κουβέντα για το τι μάχες έχουν δοθεί κατά καιρούς στο... (ευρύτερο) Πεντάγωνο για τις ωραίες γραμματείς (πολιτικό τε και στρατιωτικό προσωπικό). Σφάχτηκαν και σφάζονται υπουργοί, υφυπουργοί (που μετά έγιναν και υπουργοί) και στρατηγοί στα πόδια τους… Love stories για γέλια και για κλάματα…

  5. ΧΑΛΙΚΙ avatar
    ΧΑΛΙΚΙ 11/12/2011 15:34:35

    Κυριοι, στο Ελλάδισταν είμαστε, τίποτα δεν με εκπλήσσει πλέον.
    Όσο για την κοπέλα, μπράβο της.

    Είναι ωραίο συναίσθημα να έχεις γύρω σου ωραίες γυναίκες. Το θέμα είναι πως το φαντάζεται αυτό το "γύρω σου" ο καθένας.

    • Τιγράνης avatar
      Τιγράνης @ ΧΑΛΙΚΙ 11/12/2011 16:16:04

      ...when you go down when you go down down...

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Τιγράνης 11/12/2011 17:41:05

        Είναι προφανώς η παραλλαγή του τραγουδιού της Γιαγκούση; ''εκεί που καίγομαι πολύ κλπ κλπ κλπ;''

        • Τιγράνης avatar
          Τιγράνης @ ΕΥΑ 11/12/2011 18:39:51

          Παραλληλισμός με ακρίβεια χιλιοστού!!!

          Γιαγκούση - Ke$ha: σημειώσατε 1

          • ΕΥΑ avatar
            ΕΥΑ @ Τιγράνης 11/12/2011 19:01:04

            Το 'ξερα, το 'ξερα!

  6. Apatsi avatar
    Apatsi 11/12/2011 19:49:14

    Δεν μπορώ να καταλάβω μερικούς. Θαρρείς και περιμένουν στη γωνία μή τυχόν και πεί κάποιος κάτι, το οποίο μπορούν με πολύ μα πάρα πολύ φαντασία να χαρακτηρισουν σεξιστικό υπονοούμενο, χυδαίο, μή πολιτικό, κλπ, κλπ.
    Όλοι μας ξέρουμε και καταλαβαίνουμε πώς γίνονται κάποιες επιλογές, για πιό λόγο και για πιό σκοπό. Και προπάντων γιατί δέχονται και οι επιλεγείσες. Τα συμφέροντα και οι επιδιώξεις είναι ταυτόσημες. ¨ολες έχουν σχέση με τη λέξη ""εξουσία""". Τα υπόλοιπα είναι του κ..λου.
    Και άν θέλετε λίγο να το χοντρίνουμε, ας μας πεί ο κ. Αντιπρόεδρος γιατί κρατά τον ίδιο μηχανισμό του Μπεγλίτη στο ιδιαίτερο γραφείο του και δεν το επανδρώνει με στελέχη νέα και χωρίς κομματικές (πασοκικές) παρωπίδες, τα οποία θα μπορούσαν να τον προστατεύσουν από την πατάτα της Ευελπίδων. Τώρα, αν όλους αυτού κρίνει ότι μπορεί να τους αντικαταστήσει η πολύ όμορφη κοπέλα, ακόμη και με αριστείο στα μαθηματικά, έ τότε , ας ήμαστε ΄έτοιμοι και για νέες π@π@..ιές.

  7. νεφέλη avatar
    νεφέλη 11/12/2011 20:42:41

    οι μερακλήδες
    δεν πεθαίνουνε ποτέ....

    • ΕΥΑ avatar