10/05/2011 19:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το αμερικάνικο όνειρο



Ένα καταπληκτικό τριαντάλεπτο καρτούν που μας δείχνει με αρκετά διασκεδαστικό τρόπο την απάτη πίσω από το τραπεζικό σύστημα.

Δείτε οπωσδήποτε το τέλος της ταινίας (στο δεύτερο μέρος), όπου τίμησαν δεόντως εμάς τους Έλληνες, αν και με έναν αρκετά αμερικάνικο τρόπο.

Απολαύστε και... μορφωθείτε!

Copyright @ http://www.youtube.com/user/theamericandreamfilm


(αφιερωμένα απο ΠΠ)

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kostas avatar
    kostas 10/05/2011 19:57:35

    Φοβερο αυτο το βιντεο , το εχω δει πριν καιρο ...

  2. Orestios avatar
    Orestios 10/05/2011 20:40:33

    Για το ευρωπαϊκό όνειρο παρακολουθείστε τα ευρωλιγούρια στο μέγκα. Μετά ψάξτε τις τσέπες σας και θα καταλάβετε ποιός σας τα έκλεψε.

  3. xriteo avatar
    xriteo 10/05/2011 23:29:01

    Αυτος που θυσιαζει την ελευθερια,για την ασφαλεια,δεν αξιζει τιποτα απο τα δυο (Βενιαμιν Φραγκλινος)!!!Ποσο επικαιρος.

    • αποκατάσταση avatar
      αποκατάσταση @ xriteo 12/05/2011 00:54:45

      Αυτά η ατάκα πίστευα πάντα πως είναι εν μέρει αληθής. Εξάλλου αυτός που δε φροντίζει για την ασφάλειά του θα χάσει και την ελευθερία του (θα υποδουλωθεί).

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/05/2011 23:46:45

    Αντε να μας πουν ΠΟΣΑ σε ΠΟΙΟΝ και ΓΙΑΤΙ τα ΧΡΩΣΤΑΜΕ !!!
    αντε κυριοι της Βουλης !!! δειτε το βιντεο και απαντηστε μου στο
    πρωτο ΓΙΑΤΙ !!! ( εχω αλλα 3 ΓΙΑΤΙ μετα την πρωτη απαντηση σας ! )

    ΠΠ ο ΓΙΑΤΙς

  5. koinos_nous avatar
    koinos_nous 11/05/2011 08:32:21

    Οριστε ποιος και γιατι δολοφονησε τον Κεννεντυ.
    Σιγα μην αφηναν το προνομιο εκδοσης χρηματος μεσα απο τα χερια τους.
    Πριν ενα χρονο το εγραφα εδω (το ειχα ακουσει απο τον Χαντζαρα) και καποιοι ξερολες το ειρωνευτηκαν.
    Οπως πρωτοστατουσαν (επισης καποιοι ξερολες) στην ανακηρυξη του ΓΑΠ στην ηγεσια του ΠΑΣΟΚ επειδη ειναι λεει εξω απο την διαπλοκη, φατε τον στην μαπα τωρα.
    Αυνανιστες

  6. αποκατάσταση avatar
    αποκατάσταση 12/05/2011 02:05:51

    Τουλάχιστον ορισμένοι αμερικανοί μπορούν να αντιληφθούν ποια είναι η ρίζα του κακού. Δεν είναι εθνομηδενιστές όπως ορισμένοι δικοί μας που λένε να καούν όλα και να την πλήρωσουν ακόμη και οι αθώοι (βλέπε Μαρφίν). Όπως είπε κάποτε κάποιος κουτός, στην επανάσταση είναι λογικό να χαθεί αθώο αίμα... Αυτό είναι όμως που θέλουν και οι λίγοι.