#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/05/2011 18:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Του ΣΚΑΪ είναι αυτό το ελικόπτερο;





Το έχουν επισημάνει ήδη και πολλοί αναγνώστες μας. Μάχες κατά του Σαμαρά δίνει από το πρωί ο ΣΚΑϊ

Ακούσαμε προ ολίγου σε εκπομπή του:



Ο Σαμαράς κέρδισε σήμερα μια θέση στην ιστορία δίπλα στον Εφιάλτη και το Νέρωνα.

ΠΟΡΤΟΣΑΛΤΕ: Βλέπω μια νεοδημοκρατική ενόχληση στο ίντερνετ. Οφείλουμε όποιον βρίσκουμε μπροστά μας κάνουμε ρεπορτάζ και οφείλουμε να τον ρωτήσουμε αγαπητέ α b c ή α,β,γ. Τώρα αν τα λέει με τρόπο πράγματι ενοχλητικό για τη ΝΔ ή τον κ. Σαμαρά ομιλούν καταρχήν τα γεγονότα. Θέλει ΦΑΠ 2 και όχι ΖΑΠ 2



ΑΔ.   ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ: Θεωρώ πολύ κακή αυτή την. Εάν ο κ. Σαμαράς θέλει να πάει σε εκλογές και να εκπροσωπήσει κατά την προεκλογική περίοδο την άποψη να βγούμε από το ευρώ φαντάζομαι ότι θα οδηγούσε τη ΝΔ σε πανωλεθρία.  Δεν ξέρω πραγματικά τι μπορεί να έχουν στο μυαλό τους....

Με άλλα λόγια: Μωραίνει Κύριος ον βούλεται απωλέσαι


 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 27/05/2011 18:55:07

    Ο Σκάι.....σκάει!!!!!!!!!!
    Βοηθήστε την "Καθημερινή" να κλείσει

    • Pitsirikas avatar
      Pitsirikas @ Orestios 27/05/2011 20:33:49

      Σταμάτησε και η εκπομπή της ελληνοφρενιας σήμερα!!! Μπράβο στον ΚΑΛΑΜΟΥΚΗ και τον ΑΠΟΣΤΟΛΗ και
      τα αλλά ΠΑΙΔΙΑ που τους εφτυσαν

  2. jkr avatar
    jkr 27/05/2011 18:58:15

    ΗΜΕΡΕΣ ΚΟΣΚΩΤΑ ΣΤΟΝ ΣΚΑΪ

  3. ηλιας avatar
    ηλιας 27/05/2011 19:01:20

    Τα παπαγαλάκια του Αλαφούζου πουλάνε εκδούλευση στους Τροικανούς. Το βράδυ πιάνει υπηρεσία ο κ. Μπάμπης και ο Παπαχελάς.

  4. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 27/05/2011 19:06:03

    Μέσα στον κάδο έχουν κρύψει το λαγό?

  5. ηλιας avatar
    ηλιας 27/05/2011 19:07:44

    Από κοντά και ο Καρατζαφύρερ με τον "μπουμπούκο¨ να στηρίζουν ΓΑΠ.

  6. nick avatar
    nick 27/05/2011 19:08:36

    Ούτε 1 ευρώ στην Καθημερινή.
    Συνεισφέρουμε με τον τρόπο μας στην κατάρρευση τους.
    Ούτε 1 ευρώ, ούτε καν για να δούμε από περιέργεια τι γράφει.
    Οι τύποι είναι εδώ και καιρό από την απέναντι πλευρά. Την πλευρά του εθνομηδενισμού, του νεοφιλελευθερισμού, της ισοπεδωτικής παγκοσμιοποίησης.
    Ας τους διαβάζουν μόνο οι υποστηρικτές του Σόρος...

    • Κώστας Τ avatar
      Κώστας Τ @ nick 27/05/2011 19:56:17

      +1000

  7. radiomedic avatar
    radiomedic 27/05/2011 19:16:32

    Μπορούμε κι εμείς όμως να ρωτάμε με a,b,c.
    a. Ένας πυθμένας;
    b. Δύο πυθμένες;
    c. Να κάνει η μάνα;

    Μπορούμε και να επαναλαμβάνουμε την ερώτηση. 1821 φορές.

  8. Y. avatar
    Y. 27/05/2011 19:17:39

    Φάκτορα υποκλίνομαι στην αλληγορία της φωτό

    • pilot avatar
      pilot @ Y. 27/05/2011 19:57:31

      και δεν ξερεις ποιος ειναι ο πιλοτος!! και που θα τους παει νυχτα ..... οταν θα φυγουν!!!

    • ΜΕΣΑΙΟΣ ΧΩΡΟΣ avatar
      ΜΕΣΑΙΟΣ ΧΩΡΟΣ @ Y. 28/05/2011 06:45:19

      τα καυσιμα του ελικοπτερου ειναι transit

  9. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 27/05/2011 19:26:05

    Ο ΣΚΑΪ από τη μια προσφέρει εκτενέστατη κάλυψη στη ειρηνική διαμαρτυρία του κόσμου, σχεδόν την προωθεί, από την άλλη βρίζει το Σαμαρά κι όχι τον ΓΑΠ γι' αυτήν την κατάσταση. Τί στο καλό έχουν στο κεφάλι τους... κάτι μαγειρεύει ο Αλαφούζος.

    • ηλιας avatar
      ηλιας @ ΝΙΚΟΛΑΣ 27/05/2011 19:31:03

      Είναι γραφικοί και έχουν χάσει την μπάλα. Τι θα μπορούσαν να πουν άλλο τα παπαγαλάκια του Μνημονίου 1 και προπαγανδιστές του Μνημονίου 2;

    • radiomedic avatar
      radiomedic @ ΝΙΚΟΛΑΣ 27/05/2011 21:34:35

      Θέλουν να παρουσιάσουν τις συγκεντρώσεις του συντάγματος ως συγκεντρώσεις υποστηρικτών των θέσεων του ΣΚΑΪ.
      Και καλά κυβερνήστε με βάση το μνημόνιο και στηρίξτε τα συμφέροντα του Αλαφούζου.
      Μας περνάνε δηλαδή για 짧§§§§, ότι δεν καταλαβαίνουμε τι γίνεται και ότι περιμένουμε από το ΣΚΑΪ για υπεύθυνη και αντικειμενική ενημέρωση. Από το κανάλι της λογοκρισίας!

  10. Νίκος Αντύπας avatar
    Νίκος Αντύπας 27/05/2011 19:28:54

    To μαγαζί της CIA στην Ελλάδα ας κοιτάξει καλύτερα ότι δε μπορεί να σταθεί μέσα στην κοινωνία χωρίς σωματοφύλακες και ας αφήσει το internet στην ησυχία του.

    Χιουμορίστες πάντως οι υπερατλαντικοί: Σία Κοσιώνη...

  11. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 27/05/2011 19:38:21

    ΒΡΕ ΜΗΠΩΣ Ο ΠΟΡΤΟΣΑΛΤΕ ΕΧΕΙ ΚΡΕΑΤΑΚΙΑ;;;ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΛΕΕΙ....

    • Ηφαιστίωνας avatar
      Ηφαιστίωνας @ ΕΥΑ 28/05/2011 00:24:44

      Μπά, έχει.... λιποθυμικό συντακτικό!!!!!!!!!!!

  12. Μηνάς avatar
    Μηνάς 27/05/2011 19:40:54

    Το ΣΚΑΙ θα σκάσει αν γίνουν εκλογές, που δεν το βλέπω, και κερδίσει ο Σαμαράς ή γενικά η ΝΔ

  13. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 27/05/2011 19:45:39

    εγω τον μπαμπη τον αναλυτη θελω να ακουσω! ο πρωτοσαλτε ειναι γατακι

  14. Απολλείπειν ! avatar
    Απολλείπειν ! 27/05/2011 19:58:23

    http://3.bp.blogspot.com/-dCyWw4i46Q0/Td5h32PPCuI/AAAAAAAAAZg/dz9TY0nOq0M/s1600/olagivrg.jpg

    Σαν άξαφνα, ώρα μεσάνυχτα, ακουστεί
    ένα ελικόπτερο πάνω απ τις στέγες να περνά,
    με θόρυβο απαίσιο και με στριγγές φρουρών να προσεγγίζει,
    Την τύχη σου, αχρείαστη πια,
    τα έργα σου που πέτυχαν την προδοσία,
    Τα σχέδια των Χειριστών
    που τά έκανες όλα πράξη, σκέψου…
    και μη ανωφέλετα, με ανακούφιση πως γλύτωσες, στενάξεις!
    Προπάντων να μη ξεχαστείς,
    Μη το πιστέψεις καν, πως θα γλυτώσεις,
    Μάταιες ελπίδες πως τα κατάφερες,
    μη καν, σκεφτείς πως έχεις!
    *
    Σαν έτοιμος από καιρό, σαν το θαρσσίμι,
    που δεν του ταίριαζε, μα αξιώθηκε μια τέτοια χώρα
    Τρέξε όσο πιο γρήγορα μπορείς σε μια ταράτσα!
    Να το προλάβεις το φευγιό, χωρίς μια σκέψη...
    Και μη σταθείς να τα ακούσεις των υπηκόων σου τα μπενελίκια!!
    Τσακίσου ν΄ ανεβείς και να χαθείς μες΄ τα σκοτάδια
    Μπα και γλυτώσεις!!!
    Γιατι εκεί θα στέκονται…
    μα με ντουφέκια παλιακά, μα με σφεντόνες, μα με γιαούρτια!
    Τα ελικόπτερα των μυστικών συμμάχων σου θαναι καλό σημάδι!
    Δεν θα σ΄ αφήσουν εύκολα, αυτή την Χωρα να εγκαταλείψεις
    κι ατιμώρητα, μ΄ ενα ελικόπτερο να την αφήσεις!
    Σπεύσε κι αποχαιρέτα την των Αθηνών την πόλη,
    όσο προφτάνεις!

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ Απολλείπειν ! 27/05/2011 21:27:55

      Γουστάρωωω....

  15. ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
    ΝΤΑΝΤΟΝ 27/05/2011 20:09:03

    Έκτακτος σχολιασμός από τα ουράνια- ερτζιανά κύματα ( ΚΑΤΙ ΣΚΑΕΙ- ΣΤΟΝ SKY...).
    ¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
    Προσοχή κάθε συνειρμός με την σημερινή πραγματικότητα είναι αυθαίρετος.

    Τις ιστορίες του παρελθόντος η ανθρωπότητα τις έζησε η ανθρωπότητα σαν τραγικά γεγονότα , στην προσπάθεια επανάληψης τους μπορεί να τις βιώσει μόνο σαν κωμικό - θεατρικό παιχνίδι ... ( στο περίπου ο Κάρολος ...Μαρξ ).
    ********************************
    http://www.youtube.com/watch?v=wYn1MXf7ZgM

  16. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 27/05/2011 20:27:57

    ΜΟΝΟ Η ΑΚΡΙΒΟΠΟΥΛΟΥ ΛΕΕΙ ΕΛΗΘΕΙΕΣ ΣΤΟΝ ΣΚΑΊ,ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ.

  17. η Dimi avatar
    η Dimi 27/05/2011 20:37:46

    κ.κ. Πορτοσάλτε, Αδ. Γεωργιάδη: «Η πιο μεγάλη τέχνη είναι να ξέρεις να αποχωρείς την κατάλληλη στιγμή.» ~Friedrich Nietzsche

  18. Δήμος avatar
    Δήμος 27/05/2011 20:37:48

    Ο Πορτοσάλτε είναι και εκπροσωπεί το απόλυτο τίποτα.

  19. Νικηφορος Φωκας avatar
    Νικηφορος Φωκας 27/05/2011 20:43:37

    Ποιος παιρνει σοβαρα τον ΠΟΡΔΟΣΑΛΤΕ ? ποιος ειναι αυτος που μπορει να βλεπει το αλαφουζοκαναλο των βερεμηδων και των τσατσοπουλων ? για δε την Καθημερινη ΚΑΙ ΜΟΝΟ που την εκδιδει ο Παπαχελας και γραφουν κατι Μανδραβεληδες και η κορη του διαβοητου Κουναλακη (με τις γνωστες της αγκυλωσεις) συνιστα προιον για σκουπιδοτενεκε.

    Αγαπητοι μου μην φοβαστε , εχετε ΔΥΝΑΜΗ σταματηστε ΑΜΕΣΑ την αγορα της Παπαχελο-Καθημερινης και ΜΟΥΤΖΩΣΤΕ οπως εγω με τεντωμενο το χερι εξω απο το αυτοκινητο το κτιριο του βρωμοΣΚΑΙ οταν περνατε απο εξω..... ολο και καποιος βλεπει...

  20. Kennan avatar
    Kennan 27/05/2011 21:05:11

    Χαρας ευαγγέλια, ετοιμαστείτε:

    "Από την ερχόμενη εβδομάδα o Αρης Πορτοσάλτε αποκτά το blog του όπου και θα μεταστεγαστούν τα email της επικοινωνίας του με το κοινό, καθώς επίσης και τα ρεπορταζ των αναγνωστών του site της Δράσης...."

  21. ΑμανΤιΘυμήθηκα! avatar
    ΑμανΤιΘυμήθηκα! 27/05/2011 21:08:06

    Η Ξένη ΚοπιΠέιστ Κουναλάκη!
    http://www.noitikiantistasis.com/wordpress/?p=751

    Το γνωστό κλωσσοτροφείο του Ιδρύματος του φΤαλήρου, που περιθάλπει τους Νεοσσους κοτών τε και κοκόρων της Παλιας σκολής, δεν θα αφηνε με το παράπονο τον στρατιωτη ΑχΚουναλάκηΑχΚουναλάκη!
    Εξ αλλου δεν γέννησε κανα εθνίκι ο άνθρωπος! Μηλο απ΄ την μηλιά του είναι!

    • Αίθρα avatar
      Αίθρα @ ΑμανΤιΘυμήθηκα! 27/05/2011 22:00:52

      Kαι άλλα έχει αντιγράψει η Κουναλάκη, και ένα άρθρο από το yahoo μια φορά, κανονική μετάφραση, γράμμα προς γράμμα. Είχα στείλει γράμμα στην Καθημερινή γι' αυτό, όταν το εντόπισα. Φυσικά δεν το δημοσίευσαν!

      • Αίθρα avatar
        Αίθρα @ Αίθρα 27/05/2011 22:06:59

        Προφανώς νομίζουν ότι δεν ξέρουμε άλλες γλώσσες εκτός της ελληνικής και δε διαβάζουμε ειδήσεις από ξένα μέσα ποτέ... Περιμένουμε να φωτιστούμε από αυτούς!

      • Αίθρα avatar
        Αίθρα @ Αίθρα 27/05/2011 22:16:12

        Μετανιώνω χίλιες φορές που δεν το κράτησα εκείνο το άρθρο...
        Συγγνώμη για το τριπλό μήνυμα.

  22. Y. avatar
    Y. 27/05/2011 21:53:39

    Πριν από λίγο, ο Μιχελάκης ρόμπιασε τον Μμπάμμπη

  23. ΕΛΛΗΝ avatar
    ΕΛΛΗΝ 27/05/2011 21:56:30

    Ολοι αυτοί οι αλαλαγμοί στον Σκαι ξερετε τί είναι ???????

    Π Α Ν Ι Κ Ο Σ !!!!!!!!

    Βλέπουν πολύ καθαρά τί έρχεται ή μάλλον ΠΟΙΟΣ έρχεται..............

  24. Κώστας avatar
    Κώστας 28/05/2011 00:29:46

    Bρε Πορτοσάλτε, τολμάς να μας πεις αν απέτυχε το Μνημόνιο ή όχι;
    Αν απέτυχε μπορείς να μας εξηγήσεις γιατί απέτυχε;
    Θέλεις ως παντογνώστης να μας πεις γιατί το Μνημόνιο που στήριξες λυσσαλέα αύξανε τους φόρους και μειώνονταν τα έσοδα. Πειράζει βρε Πορτοσάλτε που δεν μας αρέσει η αποτυχία; Εσύ ως συμπλεγματικός μπορεί να την βρίσκεις με την αποτυχία γι' αυτό και τα δίνεις όλα για να πούνε όλοι ναι στο Μνήμειο της Αποτυχίας, το Μνημόνιο που προπαγανδίζεις.
    Κανα άρθρο ύμνο στον χουντοκαρατζαφέρη πότε θα ξαναγράψει η Καθημερινή;

  25. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 28/05/2011 10:51:17

    Ακουγα κάθε μεσημέρι 1 με 2 ΣΚΑΙ λόγω ελληνοφρένειας και του Καλαμούκη,από χθες που σταματήσανε, η βελόνα του ραδιοφώνου ποτέ ξανά στους 100,3.....

  26. Posidonas avatar
    Posidonas 28/05/2011 13:35:28

    Τον "Σωτηρα" μας τον Πρωτοσαλτε θα τον παρει το ελικοπτερο μαζι του; Για το αφεντικο του που τον κατηγορουσαν για λαθρεμποριο πετρελαιου πριν χρονια τι εχει να μας πει; Τι στο διαολο υπερασπιζονται, αφου ειναι φουτηγμενοι στα σκατα ολοι αυτοι που θελουν μας σωσουν. Δεν το βλεπετε εκει στον ΣΚΑΙ; Γιατι γινεστε γενητσαροι; Και ο πιο εναρετος να κυβερνησει αυτο το μπουρδελο που εφτιαξε η κλεπτοκρατια δεν θα τα καταφερει, αν δεν γκρεμισθει αυτο το φαυλο συστημα.

  27. moytzoyris avatar
    moytzoyris 28/05/2011 18:01:05

    ρε αδωνι σου χαλασανε τα σχεδια εεεεεεεε? υπουργειο παιδειας θα σου δίναν ? μονο με 29 ευρώ ολα τα βιβλια για την πρωτη γυμνασίου και μονο για μια εκπομπή..!!!! Ελλήνων ξεβράκωσις ουυυυυυυυστ

  28. vaggelis avatar
    vaggelis 28/05/2011 19:18:53

    εχθες μετα τη συσκεψη των πολιτικων αρχηγων ολο το δημοσιογραφικο επιτελειο του ραδιοφωνικου σκαι (προτοσαλτε ακριβοπουλου μπαμπης) ανελυε το υφος του προεδρου λα(γ)ος οταν ελεγε οψομεθα!!!!
    μετα γιατι δεν εχει βγει ο ΣΑΜΑΡΑΣ κατι του λεει ο παπουλιας πολυ αργοτερα ανακαλυψαν οτι ειχε φυγει ο ΣΑΜΑΡΑΣ και το δικαιολογησαν μεσα στο κοσμο δεν το ειδαν !!!! Η ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ