15/12/2011 23:27
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ταινία - πρόκληση για την Ελλάδα ετοιμάζουν οι Σκοπιανοί



Δυσφημιστική ταινία κατά της Ελλάδας με θρασύ και προκλητικό  σενάριο ετοιμάζει ο Τόντορ Πετρόφ, πρόεδρος της οργάνωσης "Παγκόσμιο Μακεδονικό Κογκρέσο" και στενός φίλος του πρωθυπουργού των Σκοπίων Γκρούεφσκι.

Τίτλος της ταινίας "Η Άλλη Ελλάδα". Ήρωας της είναι ένας Αμερικανοσκοπιανός πεζοναύτης, που μετατίθεται στις αμερικανικές δυνάμεις στο Κόσσοβο και πριν αναλάβει υπηρεσία έρχεται στην Ελλάδα για να επισκεφθεί το σπίτι του πατέρα του στην Έδεσσα, από όπου «εκδιώχθηκε»  βίαια το 1913 από τους Έλληνες. Στη συνέχεια ο πεζοναύτης συλλαμβάνεται και βασανίζεται στον ... Κορυδαλλό, επειδή έχει στο στήθος του τατουάζ, την αμερικανική σημαία με τον ήλιο της Βεργίνας και περνάει τα πάνδεινα στην απολίτιστη Ελλάδα.

«Θέλουμε να κάνουμε μια ταινία για να αποδείξουμε τον φασιστικό χαρακτήρα της Ελλάδας, σε όλο τον κόσμο» δηλώνει ο Πέτροφ και προσθέτει: «Πιστεύω πως μέσα από αυτήν την ταινία θα βοηθήσουμε σημαντικά την προσπάθεια της πατρίδας μας, στο αγώνα της κατά των απαιτήσεων της Ελλάδας να μην ονομάζεται «Μακεδονία».

Στο βίντεο το trailer της ταινίας

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μακης avatar
    Μακης 15/12/2011 23:39:47

    Ενταξει, μια πιπα βιντεοταινια ειναι. Ο,τι πρεπει δλδ για τα γουστα της χρυσης αυγης.

  2. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 15/12/2011 23:47:08

    Θα σαρώσει...είναι βέβαιη η υποψηφιότητα για τη χρυσή μπανάνα ( αναζητείται το είδος της υποψηφιότητας )....

  3. Δημητρης avatar
    Δημητρης 15/12/2011 23:58:08

    Μεταξύ τους θα τη βλέπουν και θα χαίρονται...ποιος ασχολείται μαζί τους?

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 16/12/2011 00:12:08

    Να κάνουμε και μια δικιά μας ταινία ρε παιδιά.
    Στον ρόλο του Έλληνα πεζοναύτη ο Γλέτσος, και στον ρόλο των Σκοπίων η Τζούλια....
    Να βάλουμε και τον Δαναό σε κανένα ρολάκι, που τα λέει και ωραία.

    • Τιγράνης avatar
      Τιγράνης @ Strange Attractor 16/12/2011 01:06:36

      Του έχω έτοιμο όχι απλώς ρολάκι αλλά κανονικότατο ρόλο, κομμένο μάλιστα και ραμμένο στα μέτρα του. Θα υποδυθεί τον ελληνική εκδοχή του Ιάπωνα θρύλου Shigeo Tokuda!

      h__p://www.youtube.com/watch?v=twIwAMJBBKI
      h__p://www.youtube.com/watch?v=3T7MQsZhM9k

      • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
        Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ Τιγράνης 16/12/2011 02:36:43

        Εεεπ,υπάρχουν κι άλλοι Μακεδόνες εκτός του Δαναού !
        Θα φέρω κι ένα λευκό άτι,για να μεταφέρω αμαζόνες!
        Κατά προτίμηση πρασινομάτες.

      • danaos avatar
        danaos @ Τιγράνης 16/12/2011 19:46:30

        Ο Strange ξέρω τι ρεμάλι είναι! Αλλά για σένα Τιγράνη μου χάνω κάθε ιδέα!!! Του συνωμοτικού κι εσύ;

        • Τιγράνης avatar
          Τιγράνης @ danaos 16/12/2011 20:14:22

          Όχι Δαναέ, παρεξήγησις!! Εγώ για καλό το είπα... Εξάλλου, όπως διδάσκει ο μέγας δάσκαλος των μυστηρίων της Αφροδίτης Shigeo Tokuda: μαλλί βαμβάκι ψ@%*ή.. φαρμάκι.

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ danaos 16/12/2011 20:28:04

          Γειάσου Δαναέ βαψομαλλιά!!!!

          • danaos avatar
            danaos @ Strange Attractor 16/12/2011 20:41:17

            Σε βολεύει ε; Καλά...

  5. Νικόλας avatar
    Νικόλας 16/12/2011 01:00:19

    Καταπληκτική προφορά ο Έλληνας βασανιστής του Κορυδαλλού!

  6. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 16/12/2011 02:02:37

    Καὶ καλὰ ὑπάρχει ἀμερικανὸς πολίτης ποὺ βασανίζεται ἔτσι στὴν Ἑλλάδα καὶ δὲν ἔχει ξεκινήσει ἀκόμα ὁ Γ' Παγκόσμιος;;; Ἄσε ρὲ φίλε, δὲν τό'χεις.

  7. The Saint avatar
    The Saint 16/12/2011 04:24:55

    Δε μας δίνουν καλύτερα λίγο απο υατό που πίνουν? Φαίνεται να'ναι ζόρικο....

    σ.σ. Οπως ακριβώς και οι τούρκοι με τη σημαία που έχουν ζωγραφίσει στον όρος Πενταδάκτυλος στην Κύπρο, έτσι και οι σκοπιανοί, κάνουν ότι μπορούν οι καημένοι μήπως και κάνουν αισθητή τη μίζερη ύπαρξή τους...
    Προβλήματα που έχουν και αυτοί...

  8. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 16/12/2011 05:57:02

    Καλημέρα,
    Εγώ πάλι γιατί βλέπω ότι είναι κρυπτομοφυλοφιλική ταινία για σκληροπυρηνικούς που "κοιταζουν" και στην απέναντι μεριά;...Χα, χα, χα!

    • Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
      Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ @ Νίκος Αργεάδης 16/12/2011 08:25:06

      δεν έχεις άδικο.... Εξάλλου ο κόσμος τό χει τούμπανο και ο Γκρουέφσκι κρυφό καμάρι...

  9. Εγώ avatar
    Εγώ 16/12/2011 08:27:17

    Προσπαθούν να φτιάξουν ένα ελληνικό "Εξπρές τού Μεσονυχτίου", αλλά είναι καταγέλαστοι, γιατί αυτά που διηγούνται στην ταινία δεν έχουν καμμία βάση στην πραγματικότητα, όπως ξέρουν ΟΛΟΙ οι Σκοπιανοί πολίτες (γιατί ΟΛΟΙ οι Σκοπιανοί έχουν έρθει για τουρισμό ή δουλειές στην Ελλάδα, διαχρονικά).
    Είναι σαν να γυρίζεις ταινία που να προειδοποιεί για χιονοθύελλες τον Αύγουστο.

  10. anetos avatar
    anetos 16/12/2011 08:59:41

    "Αμερικανοσκοπιανός πεζοναύτης" Τζονυ ποποφσκυ ......

  11. Λογικα σκεφτομενος avatar
    Λογικα σκεφτομενος 16/12/2011 11:53:32

    Το τρέηλερ λέει οτι η ταινία θα βγει στα θέατρα !!!!???? τον Δεκέμβριο του 2009. Αφού παλεύουν τόσο καιρό ανεπιτυχώς να την βγάλουν είστε σίγουροι οτι τώρα βρήκαν τα χρήματα?

  12. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 16/12/2011 12:20:07

    Κακως,η σκηνη του βασανισμου πρεπει να γυριστει στο "Καυταντζογλειο"με βασανιστη τον Ανεστη Βλαχο και καρβουνοαναφτη-θερμαστη των εργαλειων βασανισμου τον Ραϊχενμπαχ και με 40000 θεατες να σκουζουν οπως σε ρωμαϊκη αρρενα.Το δε συνθημα να ειναι "και ποναω και μ αρεσει".
    Μ αυτες τις μ@.......ες ρε σλαβοι θα πεισετε τον κοσμο οτι ειστε απ ευθειας απογονοι του μεγιστου των Ελληνων,το μονο που θα κατορθωσετε ειναι να καταταξουν την ταινια σας στις κωμωδιες,γελοιοι.

  13. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 16/12/2011 16:26:00

    Σεξ θα έχει; Ο κρατουμενος θα κανει αγριο σεξ με ακτιβιστή της Οργανωσης Ανθρωπίνων δικαιωμάτων "Παρατηρητηριο του Ελσινκι" (της οποίας προίσταται ο Βαλλιανατος) που επισκεπτεται τακτικά τις φυλακές για να ελεγξει προσωπικά αν περνάνε καλά οι κρατούμενοι, την ώρα που του πέφτει το σαπούνι. Και πανω που θα αρχισει να μαθαινει από τον ακτιβιστη Σλαβομακεδονικα (Што правам со тебе, мајка ми = ouat am ai douing tou you my mather) επεμβαινει η supervisor της οργανωσης, Lady Dora, και μετα από ένα φλογερό αίσθημα τον φερνει στον ισιο (straight) δρόμο και παντρευονται με πολιτικό γάμο με κουμπαρο τον Soros. Ειναι να μην παρει ο Soros φόρα με τον γάμο του κου Στελιου Ζαββου. Σε λιγακι όλους θα μας... παντρέψει.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Theoprovlitos 16/12/2011 20:18:16

      χααχα! αυτό, μάλιστα, είναι σενάριο!

  14. Stelios avatar
    Stelios 17/12/2011 01:23:31

    Καλά ό,τι να 'ναι!!!

    Πριν μερικά χρόνια οι Σκοπιανοί προώθησαν στο διαδίκτυο ένα ανθελληνικό video-trailer με τίτλο "Nick Stoyan, η άλλη Ελλάδα".

    Πριν 2-3 μήνες ο Πετρόφ ομολόγησε πως ο ίδιος και η οργάνωση του κρύβονταν τότε από πίσω. Δεν υπήρξε ποτέ ταινία γιατί δεν βρέθηκε ποτέ χρηματοδότης. Από πουθενά δεν προκύπτει η εικασία ότι "ετοιμάζει" τώρα τέτοια ταινία.

    Κοπτοραπτική σε δηλώσεις και ξαναζεσταμένο φαγητό για το τίποτα.

    Την ιστορία του trailer και τις δηλώσεις του Πετρόφ τις βρήκα εδώ...

    a href="http://history-of-macedonia.com/wordpress/2011/10/02/nick-stoyan-proedros-skopianoi-diaspora-racist-film/” title="Πρόεδρος Σκοπιανών της Διασποράς πίσω από το Ρατσιστικό φιλμ με τον Nick Stoyan">