01/08/2012 15:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τέτοιες υπουργούς θέλουμε!!!



H Αναπληρωτής Υπουργός Πολιτισμού της Κόστα Ρίκα,  Karina Μπολάνιος, απομακρύνθηκε από τη θέση της μετά την ανάρτηση στο YouTube του βίντεο που βλέπετε, με το οποίο στέλνει μήνυμα σε έναν εραστή της που τον αποκαλεί "μικρούλη"  (Pequis). "Δεν συνηθίζω να κάνω τέτοια πράγματα", του λέει, "αλλά τα κάνω επειδη σε αγαπώ".

Φυσικά απολύθηκε από την κυβέρνηση, αν και η ίδια ισχυρίζεται ότι το βίντεο είναι παλιό και της το έκλεψαν...

 

 

 

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Εύα avatar
    Εύα 01/08/2012 15:06:25

    Σιγά

    • Εύα avatar
      Εύα @ Εύα 01/08/2012 15:07:42

      Σιγά το έγκλημα..εκτός αν θεωρούνται τέτοια η αγάπη κι ο έρωτας...

      • Νίκος Αργεάδης avatar
        Νίκος Αργεάδης @ Εύα 01/08/2012 17:21:18

        Όχι η αγάπη Εύα μου, αλλά το δημόσιο ξεγύμνωμα της ψυχής στα όρια της ξετσιπωσιάς. Αυτά πρέπει να είναι ΑΥΣΤΗΡΑ προσωπικά και αφ' ής στιγμής το δημιούργησε η ίδια παύει να ανήκει στην προσωπική σφάιρα.

        • Εύα avatar
          Εύα @ Νίκος Αργεάδης 01/08/2012 17:57:36

          Μόλις είδα το βιντεάκι...δεν με ενόχλησε καθόλου το μνμ αγάπης...με ενόχλησε, αν θες, η ένδυσή της...

          • Νίκος Αργεάδης avatar
            Νίκος Αργεάδης @ Εύα 01/08/2012 19:52:55

            Ουτε και εμένα με ενόχλησε το μύνημα αγάπης. Ακριβώς αυτό εννοούσα και εγώ με το ξεγύμνωμα της "ψυχής".

          • roadrunner avatar
            roadrunner @ Νίκος Αργεάδης 01/08/2012 20:53:42

            Εμένα δεν με ενόχλησε τίποτε. Θα μπορούσε να είχε απλά αυτο-βιντεοσκοπηθεί και να της είχαν υποκλέψει (ως ιδιωτικά δεδομένα) από τον ΗΥ...η επέλαση των θηλυκών στις υψηλές ηγετικές θέσεις στη λατινική αμερική έχει προφανώς και τους πολέμιους της..

          • Εύα avatar
            Εύα @ roadrunner 01/08/2012 21:02:08

            Να σου πω, το σκέφτηκα κι εγώ..αλλά δεν έχουμε στοιχεία!!!!! Λέτε ο Pequis να έκανε τη ζημιά;

          • roadrunner avatar
            roadrunner @ Εύα 01/08/2012 21:33:04

            Η γυναίκα one-(who) man-show έκανε..ο Pequis δεν φαίνεται στα πλάνα..ίσως και να μην υπήρξε καν

          • Εύα avatar
            Εύα @ Εύα 01/08/2012 21:51:40

            Μπορεί να του το είχε στείλει...κάποτε..ή μπορεί να υπάρχει αντίζηλος..ή κάποια ''καλή'' φίλη...
            ΥΓ: Θα ρωτήσω τον Ηρακλή Πουαρό..χαχαχα

  2. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 01/08/2012 15:22:15

    Τή Μέρκελ πού τή βλέπουμε συνέχεια σέ βίντεο νά λέει σέ ἐμᾶς τούς Ἕλληνες:
    ''μικρούληδες,δέν συνηθίζω νά σᾶς κάνω τέτοια πράγματα,ἀλλά τά κάνω ἐπειδή σᾶς ἀγαπῶ καί θέλω νά ξεχρεώσετε'',γιατί δέν τήν διώχνουν;

  3. Παρατηρητής avatar
    Παρατηρητής 01/08/2012 15:32:36

    θα'χουν γυρίσει τέτοια βίντεο έλληνες (άντρες) πολιτικοί (με γυναικεία εσώρουχα), ουυυυ ένα σωρό....

    γιομάτα θα'ναι τα συρτάρια των νταβατζήδων, γιομάτα...........

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/08/2012 15:33:36

    Σαν την Βανέσα Ντελ Ρίο ένα πράγμα...
    Πάντως κι εμείς έχουμε τέτοιες, ειδικά βουλευτίνες, απλά δεν έχουμε τα βίντεό τους.

    • Νίκος Αργεάδης avatar
      Νίκος Αργεάδης @ Strange Attractor 01/08/2012 17:21:52

      Χα, χα, χα! που τη θυμήθηκες Στρέϊντζ. Χα, χα, χα.

  5. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 01/08/2012 16:19:45

    Άκου «pequis» η dominatrix!

    Πάντως χωρίς ήχο μοιάζει με κύκνειο τηλεοπτικό κάλεσμα του ΠΑΣΟΚ…

    • chris avatar
      chris @ Τιγράνης 01/08/2012 17:30:03

      χαχαχα πέθανα στα γέλια πολύ καλό!

  6. Νίκος avatar
    Νίκος 01/08/2012 17:42:39

    Ενώ ο άλλος, δεν μας μιλάει καθόλου! http://www.zougla.gr/politiki/article/kare--kare-i-diakopes-tou-karamanli-sti-mikono

  7. anonymous avatar
    anonymous 01/08/2012 20:08:06

    το βιντεάκι είναι μια χαρά. Κακώς έφτασε στη δημοσιότητα. Βέβαια αφού ήταν υπουργός θα έπρεπε να προσέχει περισσότερο.

  8. roadrunner avatar
    roadrunner 01/08/2012 22:13:12

    Παρόλο που η Κόστα Ρίκα πέφτει λιγάκι μακριά, ώστε να μας αφορά άμεσα, θα συμπληρώσω τα εξής στοιχεία, που βρήκα ψάχνοντας :

    Η Κόστα Ρίκα κυβερνάται από το 2010 από τη Λάουρα Τσιντσίγια (πρώτη γυναίκα πρόεδρος στη χώρα της). Η περί ου λόγος βιντεοσκοπηθείσα δεν είναι η πρώτη υπουργός της, που αναγκάζεται σε παραίτηση. Τους τελευταιους μήνες συνεχή σκάνδαλα (;) οδηγούν τους υπουργούς εκτός της κυβέρνησής της Τσιντσίγια.
    Η τελευταία (αν και το κόμμα της ανήκει στη Σοσιαλιστική Διεθνή) , τάχθηκε κατά της νομιμοποίησης των αμβλώσεων και επίσης
    εναντίον της αναγνώρισης των ενώσεων μεταξύ ατόμων του ιδίου φύλου.
    Η συμμετοχή της σε πορεία που ήταν εναντίον των προαναφερομένων, προκάλεσε σχόλια και πολλοί την κατηγόρησαν για ομοφοβία.
    Η Τσιντσίγια επίσης είναι σθεναρά αντίθετη στο διαχωρισμό της εκκλησίας από το Κράτος με τροποποίηση του Συντάγματος στη χώρα της.

    Και μόνο από τις πολιτικές θέσεις της προέδρου, (ενάντια σε γάμους ομοφυλοφίλων, ενάντια σε διαχωρισμό κράτους-εκκλησίας, κτλ) , μπορεί κανείς να σχηματίσει μια πρώτη εντύπωση, για το αν τα σκάνδαλα που πλήττουν τους υπουργούς της, είναι τυχαία ή όχι..

  9. μεταρρυθμιστής avatar
    μεταρρυθμιστής 01/08/2012 23:51:04

    Τούμπανο πάντως η υπουργός....