#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/12/2011 20:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συνεδρίαση της ΚΟΒ Βορείου Ελλάδος του Antinews

 

[caption id="attachment_137944" align="alignnone" width="575" caption="στιγμιότυπο από την αρχειοθέτηση των πρακτικών της συνάντησης"][/caption]

Με κάθε επισημότητα συγκεντρώθηκε σήμερα το μεσημέρι 10/12/2011, η ΚΟΒ Βορείου Ελλάδος   μετά από πρόσκληση του ισόβιου Γραμματέα Strange Attractor, σε γνωστό στέκι, με θέμα την επικύρωση της ιδεολογοπολιτικοοικομικοσεξουαλικής πλατφόρμας.

Στη συνεδρίαση απεσταλμένος του Φάκτορα ο κ. Κ.Ροδινός, ο οποίος κρατούσε και τα πρακτικά λόγω αδιαθεσίας του Γραμματέα. Παρευρέθησαν οι Strange Attractor,  TopGanz, Υ., madprof, skeptiki, danaos, φίλοι της ΚΟΒΑΣ και ο επαναπατρισθείς Θραξ Αναρμόδιος, χωρίς το τρίγωνό του.

Χαιρετισμό καλωσορίσματος προς τον από το άστυ αφιχθέντα κ. Ροδινό απηύθυνε, κατόπιν εντολής του Γραμματέα, το μέλος danaos, ο οποίος μίλησε στη μητρική γλώσσα του κ.Ροδινού και είπε:

« Εξ Αθηνών ως ευ παρέστης φίλε μεθ’ ημών! Ω! ποίας χαράς ηξιώθημεν ότι συ έσει ενθάδε. Αι παρειαί ημών επιροδίσθησαν τη ση οράσει το άμα. Κομίζων γαρ, ήλθες ρόδα και ζέσιν ψυχής και πλείστα άλλα.

Ο πόθος της συναντήσεως παρήλθεν , η χαρά ενέσκηψεν , άπαντες δραμώντες εις σην συνάντησιν φίλε,πλην φεύ, μη κομίζοντες καλλιπύγους νεάνιδας προς σην τέρψιν.

Άπαντες χαίρωμεν χαίρε και εσύ μεθ’ ημών».

Αμέσως ο κ.Ροδινός υψώσας το ποτήρι ανέκραξε: «Εγκρίνεται η πλατφόρμα» και στη συνέχεια έγινε διεξοδική συζήτηση για τα επί μέρους θέματα. Στο τέλος ο Θράκας τραγούδησε συνοδεία μπουζουκιού και κιθάρας το «Τζιβαέρι» και το « Σ’ αγαπώ γιατί είσαι ωραία» ,ενώ οι υπόλοιποι κρατούσαν το ίσο! Όταν τελείωσε και η τελευταία σταγόνα του τσίπουρου, η συνεδρίαση διαλύθηκε με το χαμόγελο στα χείλη!

Με εντολή του  ισόβιου Γραμματέα Strange Attractor

danaos

ΣΧΟΛΙΑ

  1. manos avatar
    manos 10/12/2011 20:51:51

    Σας διαθέτω το χώρο. Θα κατέβετε και στο Ηράκλειο σας παρακαλώ πολύ?
    Θα πάμε και σε ένα ωραίο κουτούκι σε κοντινό χωριό του Ηρακλείου (όχι αυτό που κατάγεται γνωστός πασόκος).

    • danaos avatar
      danaos @ manos 10/12/2011 20:59:57

      Εξαρτάται!

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ manos 11/12/2011 04:33:50

      Να κατεβούμε όλοι εμείς ρε Μάνο;
      Δεν ανεβαίνεις καλύτερα εσύ;

      • manos avatar
        manos @ Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 11/12/2011 08:42:11

        Ερχομαι τρέχοντας φίλε.
        Τη γουστάρω κάργα τη Θεσσαλονίκη. Εχω έρθει στον τόπο σας δύο φορές.

        • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
          Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ manos 12/12/2011 12:37:32

          Εγώ έφαγα με το κουτάλι την Ελλάδα,αλλά στην Κρήτη,δεν έχω πάει ακόμα.
          Θα γίνει κι αυτό.
          Θέλω όταν έρθω στο νησί, να γεμίσω κι εγώ τις χούφτες μου !
          Νάσαι καλά φίλε.

          • manos avatar
            manos @ Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 12/12/2011 15:04:11

            Αν αποφασίσεις να έρθεις, ας είμαστε σε επικοινωνία.

          • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
            Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ manos 12/12/2011 17:16:06

            Έγινε φίλε,νάσαι καλά.
            Εγώ παίζω σε δύο γήπεδα.
            Βερολίνο,Θεσσαλονίκη.

  2. danaos avatar
    danaos 10/12/2011 20:53:33

    Συμπλήρωση: Τηλεφωνική παρέμβαση έκανε ο Φαήλος Κρανιδιώτης, ο οποίος εξ αποστάσεως ενέκρινε τα πρακτικά και ζήτησε να του αποσταλεί αντίγραφο επικυρωμένο.

  3. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 10/12/2011 20:55:36

    ''μη κομίζοντες καλλιπύγους νεάνιδας προς σην τέρψιν''....πολύ με στενοχώρησε αυτή η παράλειψη στην, κατά τα άλλα, εξαιρετική υποδοχή του κ. Ροδινού...
    ΥΓ: Ποιος κρύβεται πίσω από το επιπλάκι;;;;; και ξεκάλτσωτος;

    • danaos avatar
      danaos @ ΕΥΑ 10/12/2011 21:08:11

      Δεν είναι επιπλάκι. Η αρχειοθήκη είναι!

  4. Σίχαμα avatar
    Σίχαμα 10/12/2011 21:00:22

    Τέτοια σταλινικά γράφετε και μετά σας κυνηγάνε οι φυλάδες.
    Ζηλεύω.

  5. factorx avatar
    factorx 10/12/2011 21:02:34

    Θέλω το όνομα της κυρίας στην φωτογραφία αμέσως

    • danaos avatar
      danaos @ factorx 10/12/2011 21:05:47

      Να ρωτήσεις το Ροδινό που κρατούσε πρακτικά! Κατά την αρχειοθέτηση έκλεισε την πόρτα!

  6. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 10/12/2011 21:12:11

    α χα χα...
    η επιστροφή του ασώτου...

    α χα χα...

  7. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 10/12/2011 21:14:16

    Ὁ κ.Ροδινός κρατοῦσε πρακτικά,δηλαδή ...τό φανάρι;

    • danaos avatar
      danaos @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 10/12/2011 22:32:46

      Ο Ροδινός ήταν άψογος! Κράτησε σε υψηλά επίπεδα τη συζήτηση ειδικά όταν συνομιλούσε με το συνομήλικο και συμπατριώτη του Θράκα περί των Πυθαγορείων!

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ danaos 10/12/2011 22:49:31

        Επίσης συνομηλίκων σας. Τους Πυθαγόρειους εννοώ.

  8. Χαρίλαος avatar
    Χαρίλαος 10/12/2011 21:19:03

    Παρ' ότι Σαλονικιός, (ξενητεμένος κοντά 43 χρόνια στον Κορυδαλλό, (απ' έξω)),
    δεν με καλέσατε... Μύδια γεμιστά είχε η αερχειοθέτηση...?... ο μεζές ήθελα να πω!

    • danaos avatar
      danaos @ Χαρίλαος 10/12/2011 22:36:47

      Αυτή τη φορά συμμετείχε αυστηρά το κονκλάβιο! Η επόμενη θα είναι ανοιχτή για να ανακοινώσουμε το πρόγραμμά μας!Αντί για κουπόνια μπορείτε να φέρτε τα δέοντα!

  9. Ραβινος avatar
    Ραβινος 10/12/2011 21:28:08

    Μπα σαν διαφημιση παπουτσιων μου φαινεται !

    • juliet avatar
      juliet @ Ραβινος 10/12/2011 22:06:10

      Τα παπούτσια είδες εσύ!η φουστίτσα δεν σου άρεσε;

      • Ραβινος avatar
        Ραβινος @ juliet 10/12/2011 22:47:32

        Ουτε ενα αστειο δεν αντεχετε !Παντα τετοια τα παιδια !

  10. Aris. A avatar
    Aris. A 10/12/2011 21:41:31

    Ντρέπομαι στην Σαλονίκη δεν έχει μείνει μύδι και τσίπουρο και στην Αθήνα τίποτα.

    Τι θα γίνει βρε παιδιά στον Νότο.

    • danaos avatar
      danaos @ Aris. A 10/12/2011 22:09:33

      Ανέβα στη Σαλονίκη.Ίσα με το Ροδινό που έχει και κάποια ηλικία δεν είσαι;

      • Aris. A avatar
        Aris. A @ danaos 11/12/2011 02:10:47

        Δεκτή η πρόσκληση.

    • juliet avatar
      juliet @ Aris. A 10/12/2011 22:12:10

      Εδώ βράζει το αίμα χωρίς τσίπουρο ,όσο για τα μύδια τα φυλάμε για τη σαρακοστή.

  11. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 10/12/2011 21:43:14

    βρε καλώς τα παιδιάαα...!

    α χα χα...

  12. danaos avatar
    danaos 10/12/2011 22:11:30

    Ποια παιδιά.Τα ιδρυτικά στελέχη θέλεις να πεις!

  13. kakofonix avatar
    kakofonix 10/12/2011 22:41:43

    Τα Τίρανα έπεφταν λίγο μακριά...

  14. danaos avatar
    danaos 10/12/2011 22:46:05

    Σε αναζητήσαμε αλλά το κινητό κλειστό.

  15. TopGunZ avatar
    TopGunZ 10/12/2011 23:00:35

    Αντιπαρέρχομαι την ανορθόγραφη παράθεση του ονόματός μου και δεν την αποδίδω σε σκοτεινά κίνητρα αποκλεισμού μου από την ιεραρχία της κόβας, παρά στην κλασική ανία(για να μην χρησιμοποιήσω τίποτα βαρύτερο) μελών της κόβας που λαμβάνουν αντίγραφο πιστοποιητικού γεννήσεως σκαλισμένο σε πέτρα. Κατά τα άλλα θέλω να ευχαριστήσω τα συντρόφια για την πλούσια θεματολογικά συζήτηση που περιλάμβανε τη σεξουαλική ταυτοποίηση Ελλήνων μουσικοσυνθετών, τον ύμνο προς τον Στάλιν, την ΜΚΟ ονόματι "Λύκειο" του Αριστοτέλη, την μάχη του Μεγαλέξανδρου με τα Νεφελείμ και φυσικά τον ζωηρό και πολύχρωμο σχολιασμό της επικαιρότητας. Σε ιδεολογικό επίπεδο μαίνεται ακόμα η έντονη διαμάχη ανάμεσα στους υποστηρικτές του "με" και του "άνευ". Για το γλυκάνισο στο τσίπουρο μιλάω.

    • danaos avatar
      danaos @ TopGunZ 11/12/2011 09:19:56

      Καλημέρα Τορ.Και γιατί παρακαλώ ανορθόγραφοι επειδή οι βλαμμένοι άλλα γράφουν και άλλα διαβάζουν; Γκανζ σε φωνάζουμε όχι Γκουνζ που γράφουν. Τελικά κατορθώσατε και πήγατε σπίτι με τον ασθενή;

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ danaos 11/12/2011 12:10:49

        Σιγά ρε συ, δυο βήματα πιο κει ήταν το σπίτι του. Για σένα φοβόμουν πιο πολύ, χαχαχα.

  16. fantomas avatar
    fantomas 11/12/2011 00:25:06

    Ήταν περίπου πριν μια δεκαετία,……. όταν είχε πρωτοπέσει το πρώτο AGOUSTA κοντά στο Σούνιο και τον πρώτο είδα αλαφιασμένο εκείνο το βράδυ να τρέχει στο αμερικανικό υπόστεγο στο Ελληνικό. Μου έχει μείνει στο μυαλό η έκφραση αγωνιάς στο πρόσωπο του για το τι συμβαίνει. Μετά τα άλλα δυο ατυχήματα είχε γίνει ποιο κυνικός αλλά και ποιο επιφυλακτικός, είχαν πεθάνει τότε συνολικά 14 άνθρωποι. Σχεδόν με όλους τους νεκρούς ήταν φίλος και εγώ ήμουν φίλος μόνο με αυτόν και την χοντρή γιατρέσσα …… όπου από τα 2003 και μετά δώσαμε πολλούς αγώνες για να ………….. μην καταφέρουμε ΤΙΠΟΤΑ.
    Μετά ο Κώστας βαρέθηκε….. (είχε να θρέψει και μια οικογένεια εγώ ήμουν και είμαι ρεμάλι) ……. Και έφυγε στην αρχή στις βόρειες θάλασσες …… τώρα τελευταία στην αραπιά πετώντας μες στην μπηχλά όπως έλεγε.
    Είχαμε πει να βρεθούμε όλη η παλιό παρέα να πιούμε ένα τσίπουρο πριν ξαναφύγει …… και να μας ξαναπεί την ιστορία για το βράδυ των Ιμίων με το ΑPATSI αλλά χθες το βράδυ μας την έκανε. Ούτε η γιατρέσσα δεν μπόρεσε να τον βοηθήσει. Δεν πήγε ούτε από κράτηση, ούτε από καιρό, απλά βαρέθηκε και είπε να φύγει.
    Μας την έκανες ρε Κώστα …………… Καραγιαννίδη.
    Για εσένα……. http://www.youtube.com/watch?v=nAh45vCMOBQ

  17. rally monkey avatar
    rally monkey 12/12/2011 01:37:51

    Μακεδονίας - Θρακης danae
    τελος τα 'Βορείου Ελλάδος'

  18. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ avatar
    ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 12/12/2011 18:03:24

    Σύντροφοι και η Ρόδος προσφέρει απλόχερα τη φιλοξενία της!