#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/01/2014 18:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στο νοσοκομείο η Τριερβελέρ, μετά τις αποκαλύψεις για Ολάντ



Εκπρόσωπος της Βαλερί Τριερβελέρ επιβεβαίωσε σήμερα ότι η σύντροφος του Γάλλου προέδρου Φρανσουά Ολάντ έχει εισαχθεί από την Παρασκευή σε νοσοκομείο στο Παρίσι και ότι χρειάζεται ανάπαυση και πρόσθεσε ότι θα πάρει εξιτήριο αύριο Δευτέρα.

"Βρίσκεται στο νοσοκομείο από την Παρασκευή. Θα βγει αύριο", δήλωσε ο εκπρόσωπός της Πατρίς Μπιανκόν στο Ρόιτερς.

Η γαλλική εφημερίδα "Λε Παριζιέν" ανέφερε νωρίτερα σήμερα στον ιστότοπό της ότι η Τριερβελέρ εισήχθη στο νοσοκομείο μετά την αποκάλυψη μιας φημολογούμενης σχέσης μεταξύ του συντρόφου της και της ηθοποιού Ζουλί Γκαγέ.

Ερωτηθείς για το μέλλον της σχέσης της Τριερβελέρ με τον Γάλλο πρόεδρο, ο Μπιανκόν απάντησε: "Χρειάζεται ανάπαυση. Μετά θα αποφασίσει τι θα κάνει".

Επίσης λίγο νωρίτερα πηγή του περιβάλλοντος της συντρόφου του Γάλλου προέδρου, την οποία επικαλέστηκε το Γαλλικό Πρακτορείο, δήλωσε ότι η Τριερβελέρ "εισήχθη στο νοσοκομείο την Παρασκευή", μετά την αποκάλυψη για τη φερόμενη σχέση του 59χρονου Ολάντ με την 41χρονη Γκαγέ, για "να ξεκουραστεί και να υποβληθεί σε ορισμένες εξετάσεις".

Η 48άχρονη δημοσιογράφος και μητέρα τριών παιδιών θα βγει από το νοσοκομείο τη Δευτέρα, πρόσθεσε η ίδια πηγή.

Η αποκάλυψη αυτή για την φημολογούμενη σχέση του Ολάντ με την Γκαγέ έγινε την ώρα που ο Γάλλος πρόεδρος ετοιμάζεται να παραχωρήσει την Τρίτη την τρίτη μεγάλη συνέντευξη Τύπου της θητείας του, η οποία θα πρέπει να αφορά τα σχέδιά του για το 2014, αλλά αναμένεται αναπόφευκτα να επισκιαστεί από τις αποκαλύψεις για την ιδιωτική του ζωή.

Χωρίς να διαψεύσει τις πληροφορίες του Closer και φροντίζοντας να εκφραστεί μόνον για τον εαυτό του, ο Ολάντ εξέφρασε την Παρασκευή την βαθειά του λύπη για την παραβίαση του σεβασμού στην ιδιωτική ζωή "ένα δικαίωμα που έχει όπως κάθε πολίτης". Επίσης ανακοίνωσε ότι εξετάζει το ενδεχόμενο να κινηθεί δικαστικά.

Ε.Τ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Λήθη ο avatar
    Λήθη ο 12/01/2014 18:45:26

    Καλά λένε λοιπόν οτι ο-η ''κερατάς'' το ...μαθαίνει πάντα τελευταίος-α.
    Είτε γιατί κοιμάται ύπνο βαθύ, είτε γιατί αρνείται να δει τα ορατά.
    Περαστικά πάντως....

  2. Skeptikisths avatar
    Skeptikisths 12/01/2014 18:57:09

    Την έσκασε την γυναίκα ο άχρηστος. Η ειρωνεία είναι ότι άμα δείτε την ερωμένη και την σύζυγο, η σύζυγος παρά την ηλικία την κερδίζει κατά κράτος σε ομορφιά. Άβυσσος η ψυχή, άβυσσος...

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Skeptikisths 12/01/2014 21:39:09

      Συμφωνῶ,ἡ σύντροφός του εἶναι πιό ὄμορφη.

      • Aris1 avatar
        Aris1 @ Κυθήριος 13/01/2014 11:40:02

        Εννοείς η νέα πανέμορφη σύντροφός του Ζυλί υποθέτω, διότι η άλλη αν κρίνουμε κι απ' την παρούσα φωτογραφία, μάλλον παρακμή εκφράζει...

        • Κυθήριος avatar
          Κυθήριος @ Aris1 13/01/2014 13:30:09

          Κι ὅμως,τή παλιά ἐννοῶ.
          Σέ ἄλλες φωτογραφίες δείχνει πιό ὄμορφη.

          • Aris1 avatar
            Aris1 @ Κυθήριος 13/01/2014 14:26:55

            Hταν φωτοσόπ φίλε Κυθήριε. Τα χρόνια όμως δεν κρύβονται...

  3. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 12/01/2014 19:48:08

    Μηδενικό ο τύπος, πολιτικά και ως άτομο.
    Μετά τον Σαρκοζύ και τον Στρώσε-Κάνε, ο ...Ιπτάμενος (συναισθηματικά) Ολλανδός.
    Παρακμίες, ο λεγόμενος πολιτικός κόσμος, παντου στον κόσμο, αποδεικνύεται μαλακός σαν πολίτικη σαλάτα με γιαούρτι και αγγούρι.

  4. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 12/01/2014 19:54:15

    Η Κάρλα του Νικολάκη είχε γίνει ελάφι, η Άν Σινκλαίρ του Στρως Κάν κρι-κρί, τώρα η Βαλερί τάρανδος.
    Άχρηστοι άνδρες πολιτικοί στο Παρίσι, γεμίσατε με κερασφόρες γυναίκες το δάσος της Βουλώνης...

    • Πτήση avatar
      Πτήση @ Uncle Stgm 12/01/2014 20:20:20

      Δεν πειράζει Θείε. Έτσι κι αλλιώς, αν θέλουμε να είμαστε απόλυτα ειλικρινείς, μονάχα η Μαρία Κάλλας αγαπούσε αληθινά τον Αρίστο και ΌΧΙ για τα λεφτά του.
      Οι κυρίες που αναφέρετε, προφανέστατα με το αξίωμα των αχρήστων ηδονίζονταν και όχι με τους φέροντες αυτό αστείους νάνους.
      Συνεπώς, πλήρωσαν και πληρώθηκαν και αυτές, αναλόγως του ''ήθους'' τους...... Μοιραίο.

      • Vee avatar
        Vee @ Πτήση 12/01/2014 20:42:36

        Μυστήριο, πράγματι... Από τη μία η Μαρία Κάλλας και από την ένα αμόρφωτο ζώο όπως ο "Αρίστος", που λες και συ...

        • Ekthamvi avatar
          Ekthamvi @ Vee 13/01/2014 07:12:53

          Εγώ δεν θα χαρακτήριζα ποτέ '' αμόρφωτο ζώο'' τον ευφυέστατο αλλά αυτοκαταστροφικό Μίδα Αρίστο!
          Και μόνο επειδή τον αγάπησε με τόση ειλικρινή αφοσίωση μιά τέτοια γυναίκα, αξίζει το σεβασμό μας.

          • Aris1 avatar
            Aris1 @ Ekthamvi 13/01/2014 11:29:53

            Τωρα αν θα τον αγαπούσε χωρίς τα λεφτά του, είναι ενα βάσιμο ερωτηματικό νομίζω...

  5. Ρηνα avatar
    Ρηνα 12/01/2014 21:44:31

    Παπουτσι απ το τοπο σου κι ας ειναι και "αμορφωτο ζωο".....Οσο για τον Αριστο τη Τζακι τη σιχαθηκε πολυ γρηγορα, οταν ανασηκωνε τη μυτη για τις πενιες του Ζαμπετα, ενω η Καλλας ακουγε με θαυμασμο τη Μαιρη Λιντα και τον Χιωτη και μαλιστα καποια φορα μαζι με τη Γκρεϊς του Μονακο που ειπε οτι ειχε χρονια να διασκεδασει ετσι!!!Μπορει να τη χειροκροτουσε η "σκαλα" αλλα εκτιμουσε την Ελληνικη φλεβα και ολοι τελικα. Καποια "βαρωνη" Βικυ Λεανδρος δεν ηθελε τελικα να γινε δημαρχινα στον Πειραια αν θυμαμαι καλα;

  6. roadrunner avatar
    roadrunner 12/01/2014 22:28:24

    Μα τι γίνεται ; Επιδημία έπεσε στους ηγέτες των υπερ-δυνάμεων ;
    Πρώτα ο Πούτιν τα έφτιαξε με τη χορεύτρια, αφού παράτησε τη Λουντμιλα....
    μετά βγήκαν οι φήμες για διαζύγιο Ομπαμα λόγω ξανθιάς, ...
    τώρα ο Ολάντ παρατάει τη σύντροφό του, για άλλη .....
    Ανασφάλειες, περί του καταλληλότερου ...για πλανητάρχι ;;;;.

  7. Όμηρος ονείρων avatar
    Όμηρος ονείρων 13/01/2014 11:48:40

    Αβάσιμο είναι το ερωτηματικό.

    • Όνειρος ομήρων avatar
      Όνειρος ομήρων @ Όμηρος ονείρων 13/01/2014 11:59:26

      Μια στοιχειώδης αντίληψη συμπεριφορών, ενεργειών, αντιδράσεων, σε δικαιώνει πλήρως.

      • Όνειδος απείρων avatar
        Όνειδος απείρων @ Όνειρος ομήρων 13/01/2014 13:29:47

        Μία μη στοιχειώδης αντίληψη και μία υποκειμενική ανάλυση των αλλότριων ενεργειών και κινήτρων, δικαιώνει όμως εσένα.

    • Aris1 avatar
      Aris1 @ Όμηρος ονείρων 13/01/2014 14:39:23

      Τότε και η Τζάκι απο έρωτα τον παντρεύτηκε.
      Ο Αρίστος σίγουρα αξίζει το σεβασμό μας διότι αν μη τι άλλο είναι ο πρώτος Ελληνας που μπήκε στον Λευκό Οίκο έστω κι απο την κρεββατοκάμαρα. Δεδομένου οτι στον καπιταλισμό η ηθική δεν ισχύει, ο τρόπος που το πέτυχε, ήταν νόμιμος, άρα και ηθικός. Σε άλλο σύστημα αξιών μπορεί να χαρακτηριζόταν και ανήθικος. Αυτό όμως εξαρτάται απο το υποκειμενικό σύστημα αξιών του καθενός μας...

      • Ekthamvi avatar
        Ekthamvi @ Aris1 13/01/2014 21:23:28

        Η Τζάκυ δεν συγκρίνεται επ΄ουδενί με τη Μαρία Κάλλας σε κανένα απολύτως επίπεδο, ούτε φυσικά και τα κίνητρά της είχαν καμία σχέση με το συναίσθημα. Όσον αφορά τώρα την επιλογή του Αρίστου να παντρευτεί τη Τζάκυ (κινούμενος από αλαζονεία, υπολογισμό και νοσηρή ξιπασιά), σίγουρα δε θα τη χαρακτήριζε κανείς ως ηθικά επιτρεπτή, πόσο μάλλον όταν στο βωμό της κενοδοξίας του, θυσίασε ιερά και όσια. Πλήρωσε όμως πανάκριβα όλα του τα ολέθρια σφάλματα, με τον πιό σκληρό και οδυνηρό τρόπο. Καθάρθηκε λοιπόν, μέσα από την προσωπική, απόλυτη συντριβή.

  8. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 13/01/2014 13:27:45

    Ρε για κοίτα έναν γκόμενο , που σφάζονται οι γυναίκες στα πόδια του!