#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/08/2012 09:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στιλιστικές προτιμήσεις των μελών της "Χρυσής Αυγής"



Στον απόηχο των αυθόρμητων κινητοποιήσεων στην Κόρινθο άπαντες θαύμασαν τις στιλιστικές προτιμήσεις των μελών της Χρυσής Αυγής, οι οποίοι και  μονοπώλησαν τις διαμαρτυρίες. Αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι άλλος ξυρίζει όλο το κρανίο, άλλος τα πλάγια, άλλος αφήνει μούσια και άλλος κοιλιά, κατά τα λοιπά έπεισαν και τους πλέον δύσπιστους  για το φρόνημα και την αίσθηση αποστολής που τους διακατέχει…

Τα τάγματα εφόδου –όπως τα αποκάλεσε ο αρχηγός- μάλλον χρειάζονται δουλειά τόσο στην πειθαρχία όσο και στην εμφάνιση: άλλος με κανονική παραλλαγή, άλλος με παραλλαγή της ερήμου, άλλος με μπλε παντελόνι της παρέλασης, άλλος με παντελόνι της άμμου και μαύρο υποκάμισο έτοιμος για βραδινή τσάρκα στα «Καλάμια»,δημιούργησαν μια χαοτική εικόνα απομίμησης στρατιωτικού σχηματισμού.



Η κορυφαία όμως εμφάνιση –παμψηφεί- ήταν ενός νεαρού, ο οποίος δεν επέλεξε να φορέσει τζόκεϊ, αλλά ένα κράνος τρία νούμερα μεγαλύτερο από το κεφάλι του, με αποτέλεσμα να θυμίζει αστροναύτη, έτοιμο να οδηγήσει τους μετανάστες στον εποικισμό του Άρη…

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. katohos avatar
    katohos 28/08/2012 11:20:16

    πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω σε τι αποσκοπεί ένα τέτοιο άρθρο. μου θυμίζει περιοδικά όπως hello κτλ.

    σας κάνει ζημια η ΧΑ και με αυτό τον τρόπο τις κάνετε επίθεση έτσι?

    απορώ πως ένα "site" σαν αυτό εδώ επιτρέπει αναρτήσεις τέτοιου τύπου...μεγάλη απογοήτευση.

    • Tzimanis avatar
      Tzimanis @ katohos 28/08/2012 11:41:46

      Δυστυχώς θα συμφωνήσω. Κάτι δεν πάει καλά τελευταία.

    • TARAMAS avatar
      TARAMAS @ katohos 28/08/2012 11:43:14

      Αν κάνουν αυτοί τον κόπο να ντύνονται με συγκεκριμένο τρόπο θέλοντας να "πούνε κάτι", είναι θεμιτό να τους σχολιάζεις και εσύ, γι αυτή την επιλογή τους.

    • Κάτων avatar
      Κάτων @ katohos 28/08/2012 12:31:29

      Σε πείραξε πολύ η αποκάλυψη του πόσο χαβαλέδες είστε στην πραγματικόητα. Στραβοί κουτσοί στον Α. Παντελεήμονα. Κακέκτυπτο των κομπλεξικών που σχημάτιζαν τις ορδές του Χίτλερ - αυτό θέλει να δείξει το άρθρο και τα καταφέρνει

  2. δημης avatar
    δημης 28/08/2012 11:37:26

    ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΤΟ ....ΔΑΝΕΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΔΕΞΙΑ ΣΤΗ ΦΩΤΟ.. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ...ΣΙΔΕΡΟΚΕΦΑΛΟΣ...
    ΤΩΡΑ ..ΑΔΥΝΑΤΩ ΝΑ ΠΡΟΔΙΟΡΙΣΩ ΤΙ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΚΡΑΝΟΣ ΦΟΡΑΕΙ Η ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ "ΧΩΡΟ" ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ.......
    ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ "ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ;;;;;

    • alex23 avatar
      alex23 @ δημης 28/08/2012 13:49:51

      φανταζομαι τα παιδια με τα κρανη που κρυβουν το προσωπο τους, ειναι τα ιδια που φωναζαν για τα αναρχοαριστερα που με τις κουκουλες κρυβαν τα δικα τους..
      παραλληλοι δρομοι..

  3. Παρατηρητής avatar
    Παρατηρητής 28/08/2012 11:53:10

    στις φωτό τα "άξια" παλληκάρια της ΧΑ
    οι αυριανοί χαφιέδες της πολυκατοικίας, της οικοδομής, του γραφείου σου.

    οι μελλοντικοί προνομιούχοι του συστήματος ΧΑ!
    αυτοί που θα έχουν κρέας να φάνε μια φορά την εβδομάδα σε περίπτωση "κυβερνήσεως" ΧΑ!

    όσοι ονειρεύονται ιδανικές πολιτείες με την ΧΑ καλά θα κάνουν να μελετήσουν το πως λειτουργούσαν και ασκουσαν εξουσία αυταρχικά καθεστώτα τύπου Χότζα, Πολ Ποτ, Μάο, Κιμ Γιονγκ Ιλ κλπ.

    πάντως πρέπει να το παραδεχτούμε ως προς την ικανότητα παραγωγής "έργου" οι εθνοσοσιαλιστές ήταν ανέκαθεν μπροστά.
    μέσα σε μια δεκαετία κατάστρεφαν τα παντα και εξαφανίζονταν.
    οι ανάλογοι κομμουνιστές θέλουν καμμιά πενηνταριά χρόνια για να κάνουν τα ίδια...

    εαν τους παρομοιάζαμε με αρρώστιες,
    τα κομμουνιστικά καθεστώτα είναι σαν το πάρκινσον, σε λιανίζει σε βάθος χρόνου,
    τα εθνοσοσιαλιστικά καθεστώτα είναι κάτι σαν τον έμπολα, σε 20 μέρες σκοτώνει ότι προσβάλει και μετά εξαφανίζεται για δεκαετίες...

  4. Δ.Σ. avatar
    Δ.Σ. 28/08/2012 11:56:44

    Ενώ οι βαψομαλλιάδες μαυρισμένοι από τις διακοπές στην Μυκόνο και στα υπόλοιπα "κοσμικά" θέρετρα και ντυμένοι με κοστούμια "επώνυμων" οίκων μόδας βουλευτές της νδ κα του πασοκ, που βγαίνουν βραδινή τσάρκα στα κολωνάκια ως παιδιά ανώτερου θεού, αλλά κατά τα άλλα κόπτονταν χτες στν βουλή για τον ελληνικό λαό, από τα λεφτά του οποίου οι περισσότεροι από αυτούς βγάζουν τα ανωτέρω γούστα, δεν σε ενοχλούν, ε;

    • εξαρχεας avatar
      εξαρχεας @ Δ.Σ. 29/08/2012 18:07:26

      o βαψομαλλιάς ποιητής της ηδονής μάλλον δεν ενοχλεί ,ε ?

  5. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 28/08/2012 13:22:54

    Αν αυτό είναι πάτημα για κριτική στη Χρυσή Αυγή τότε ...
    κάποιος έχει χάσει τον ύπνο του...

    • Factorx avatar
      Factorx @ ΠΙΛΟΤΟΣ 28/08/2012 13:40:19

      Οχι και κριτική αγαπητε, διασκεδάζουμε απλώς

      • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
        ΠΙΛΟΤΟΣ @ Factorx 28/08/2012 13:42:17

        Εντάξει τότε :)

  6. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 28/08/2012 13:35:21

    Φυσικά και δεν γουστάρω τις ενδυματολογικές προτιμήσεις, ούτε την ιδεολογία της ΧΑ.
    Να ρωτήσω όμως:
    Η πορεία των Πακιστανών στον Άγνωστο Στρατιώτη και τα Αλλάχου Ακμπάρ ήταν νόμιμα;
    Διότι μας διαφεύγει η ουσία.
    Και η ουσία είναι ότι δεχόμαστε ισλαμική εισβολή, με τις ευλογίες της Ακρας Αριστεράς.
    Να ξεκαθαρίσουμε με τους εισβολείς και μετά στέλνουμε τους δικούς μας τρελαμένους φασίστες στον αγύριστο.

    • Master avatar
      Master @ ΒΙΣ 28/08/2012 16:11:10

      Εδώ είναι Ελλάδα, πρώτα στέλνουμε τους δικούς μας φασίστες στον αγύριστο και μετά τους εισβολείς, αρκεί να προλάβουμε πριν μας προλάβουν εκείνοι....

  7. Δ.Σ. avatar
    Δ.Σ. 28/08/2012 13:49:02

    Ασε ρε φίλε, για χαβαλέ ρώτα καλύτερα τους δαπίτες. Στη νδ δεν πρόσκεινται αυτοί; Κάνουν φοβερές πολιτικές αναλύσεις στα μπουζούκια των φοιτητουπόλεων.

    • Factorx avatar
      Factorx @ Δ.Σ. 28/08/2012 22:22:56

      Ποιος ασχολείται με την ΔΑΠ;

    • εξαρχεας avatar
      εξαρχεας @ Δ.Σ. 29/08/2012 08:54:08

      από τις πολύ περισπούδαστες αναλύσεις και τα περί διαγραμμάτου φτάσαμε εδώ που φτάσαμε σήμερα, και δεν έχουμε σωσμό...

  8. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 28/08/2012 13:49:18

    Η εμμονή στο lifestyle είναι ούτως ή άλλως παρακμιακή.
    Όταν το lifestyle το κάνεις και "εθνική αποστολή", γίνεται η απόλυτη παρακμή. Κάτι σαν τον Πετράκη από τον Βόλο να πούμε, για όσους θυμούνται ακόμη την εποχή των παχειών αγελάδων...

  9. Μάνος avatar
    Μάνος 28/08/2012 13:55:45

    Αυτο ειναι παντως το μεγαλο προβλημα της δεξιας. Σε καμια μεγαλη αριστερη ιστοσελιδα δεν θα δεις ειρωνειες και κακιες για τους αντιεξουσιαστες, ενω στις δεξιες ιστοσελιδες θα δεις ειρωνειες και κακιες για τους χρυσαυγιτες. Με λιγα λογια οι αριστεροι εχουν αλληλεγγυη κατι που δεν συμβαινει με μας. Γι αυτο ειμαστε η μονη παραταξη που νικησε στον εμφυλιο και εχασε στην ειρηνη...

    • Factorx avatar
      Factorx @ Μάνος 28/08/2012 14:21:12

      τα έχεις μπερδέψει λίγο - η ΧΑ είναι εκτός δεξιάς και αριστεράς. είναι το παραφύσιν εξάμβλωμα

      • καποιος avatar
        καποιος @ Factorx 28/08/2012 15:12:57

        ++

      • Berlousconication avatar
        Berlousconication @ Factorx 29/08/2012 22:36:32

        Και η ροπαλοσημαία το κορυφαίο αξεσουάρ, που διέλαθε της στυλιστικής ανάλυσης το Μ.Ο. Το χρησιμοποιούν και άλλοι σχεδιαστές. Μόδα μαγκουροφόρων...

  10. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 28/08/2012 13:58:23

    Ὁ...Ντάνι Ντε Βίτο στή δεύτερη φωτογραφία,ὅταν πέφτει τό ξύλο ἀνελέητα,σίγουρα σέ κάποιου τούς ὤμους θά σκαρφαλώνει γιά νά παίξει κι αὐτός λιγάκι...

  11. Παρατηρητής avatar
    Παρατηρητής 28/08/2012 14:33:28

    πολύ σωστά.
    τι σχέση έχει ο ναζισμός με την δεξιά.
    καμμία.

    η συσχέτιση της δεξιάς με τον ναζισμό μέσω του ότι δήθεν η ακροδεξιά συμπίπτει με την ΧΑ, είναι αριστερή παρακαταθήκη.

    η ΧΑ είναι πιο κοντά στην αριστερά παρά στην δεξιά.

    οι οικονομικές θεωρίες τους πάνω-κάτω συμπίπτουν.

    το ίδιο και οι απόψεις τους για το δημοκρατικό πολίτευμα.

    ίδια και η δομή τους και η πρακτική διατήρησης τους στην εξουσία, όταν έρχονται στα πράγματα.

  12. εξαρχεας avatar
    εξαρχεας 28/08/2012 20:23:51

    "άγριο λυντσάρισμα νεαρού το βράδυ της Δευτέρας 27.8.20102 από 10 κουκουλοφορεμένους στο Ηράκλειο Κρήτης και εμπρησμός της μοτοσυκλέτας του" μάς πληροφορεί ο τύπος.....

    δεν βλέπω καμια ευαίσθητη συνείδηση να εξεγείρεται , κανένας ανθρωπιστής ( humanitarian) δεν επαναστατεί..... μήπως δεν μπορείτε να δείτε καλά τους εχθρούς σας ?

    α ναι , και με την ευκαιρία, ούτε ο κος Δένδιας προανήγγειλε την συντριβή των αναρχοκομμουνιστικών ταγμάτων εφόδου, παράληψίς του προφανώς, να υποθέσω....


    α η δ ί α

    • εξαρχεας avatar
      εξαρχεας @ εξαρχεας 29/08/2012 09:20:46

      Μυτιλήνη: ''Τον σακάτεψαν Αλβανοί επειδή αναφέρθηκε στη Χρυσή Αυγή''!

      μάς πληροφορεί ο τύπος......

      ενοχλείται κανείς από την βία ?
      καμιά οργισμένη δήλωση από τον κο Στρατούλη ?
      από ομάδες και " συλλογικότητες" ?
      τίποτα ? κανείς? καμιά δημοκρατική ευαισθησία ?
      τι κρίμα .....

  13. dimitris avatar
    dimitris 28/08/2012 21:49:12

    Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΛΕΜΙΟ ΤΟΥ ΞΕΝΙΟΥ ΔΙΟΣ
    ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΑ ΟΤΑΝ Η ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΕΙ ΤΟΥΣ ΛΑΘΡΟ ΠΡΑΞΗ ΑΝΑΓΚΑΙΑ ΣΕ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ΧΑΙΔΕΥΕΙ ΤΟ ΛΑΙΚΙΣΜΟ ΤΩΝ ΤΟΠΙΚΩΝ ΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
    ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΑ ΑΞΙΩΝΕΙ ΝΑ ΔΡΑ ΕΚΤΟΣ ΝΟΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΟ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΤΑΥΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΙΕΞΟΥΣΙΑΣΤΩΝ

  14. Δ.Σ. avatar
    Δ.Σ. 29/08/2012 12:29:03

    Με την δαπ, αδερφέ factorx, ασχολούνται κάποιοι χαβαλετζήδες για να πηγαίνουν τζάμπα στα μπουζούκια, κάποιοι που βγάζουν λεφτά από τα πάρτυ και τις εκδρομές στην μύκονο και αυτοί που αρχίζουν από νεανική ηλικία το χόμπι του γλειψίματος σε βουλευτές κλπ, για να βολευτούν κάπου (ως παράσιτα) μόλις τελειώσουν το πανεπιστήμιο.

  15. εξαρχεας avatar
    εξαρχεας 29/08/2012 22:47:11

    κυκλοφορεί πάρα πολλά χρόνια στις, καθημερινές, διαδηλώσεις των αριστερών πάσης αποχρώσεως, κάπως αργά δεν σάς ενόχλησε ?