#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/12/2012 13:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πρόταση γάμου από πεζοναύτη στον φίλο του, μέσα στον Λευκό Οίκο!

Είναι η πρώτη επίσημη και ανοιχτή πρόταση γάμου ομοφυλόφιλου στρατιωτικού και μάλιστα έγινε μέσα στον Λευκό Οίκο. Το περασμένο Σάββατο, ο λοχαγός Μάθιου Φελπς γονάτισε μπροστά στον σύντροφό του Μπεν Σκοκ και του ζήτησε να παντρευτούν. Το σκηνικό, ο χριστουγεννιάτικα στολισμένος Λευκός Οίκος δηλαδή, ήταν ιδανικό… «Ήθελα να είναι μια ειδική βραδιά για τον Μπεν» είπε στην Washington Post ο 35χρονος Φελπς.

Οι δυο τους γνωρίστηκαν πριν από δύο χρόνια. Ο Σκοκ είναι 26 ετών και φοιτητής νοσηλευτικής. Φυσικά αποδέχτηκε την πρόταση και οι φωτογραφίες του ενσταντανέ κάνουν τον γύρο του κόσμου μέσω Facebook. Όσο για τον Φελπς, έχει εκφράσει τις προτιμήσεις του ανοιχτά στο Πεντάγωνο και στο παρελθόν και όπως υπόσχεται από τον λογαριασμό του στο Facebook στους απανταχού ομοφυλόφιλους «θα έρθουν και καλύτερες μέρες». Ευχαριστεί μάλιστα και το προεδρικό ζεύγος. Όπως γράφει, «ευχαριστώ τον Μπαράκ Ομπάμα και τη Μισέλ που μας δάνεισαν το σπίτι τους για την περίσταση!».

http://newsfeed.time.com/2012/12/18/u-s-marine-makes-first-ever-same-sex-proposal-in-the-white-house/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιώργος avatar
    Γιώργος 19/12/2012 13:19:36

    Άντε, και καλούς απογόνους... Τι άλλο θα δούμε!!

  2. Playstasion avatar
    Playstasion 19/12/2012 13:25:13

    Παρακμη

  3. Ρηνα avatar
    Ρηνα 19/12/2012 13:45:11

    Αηδιααααα.....

  4. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 19/12/2012 13:55:32

    Παρακμή μιας κοινωνίας που την ομοφυλοφυλία την εντάσσει με το ζόρι στον χώρο του φυσιολογικού γάμου. Εντάξει, είναι μια πραγματικότητα, να το δεχτούμε, προφανώς είναι απαράδεκτο να υπάρχουν διακρίσεις για την σεξουαλική επιλογή αλλά να επιτρέπουν και το γάμο; Δηλαδή αυτό είναι πρόοδος ή θωπεία των ψυχικών συμπλεγμάτων των ομοφυλοφίλων; Να κάνουν και παιδιά που θα έχουν δύο μπαμπάδες ή δύο μαμάδες; Χρειαζόμαστε "επιστημονικές" μελέτες για να πιστούμε ότι αυτό είναι διαπαιδαγωγικά λάθος;

    • Χρηστος avatar
      Χρηστος @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 19/12/2012 20:09:28

      φυσικά και δεν χρειαζόμαστε. Μας αρκεί που μας το λένε κάτι μαυροντυμένοι.

      • Tsaros avatar
        Tsaros @ Χρηστος 20/12/2012 16:56:44

        Ναι, ρε, «προοδευτικέ», όσοι είναι ενάντιοι σε καραγκιοζιλίκια όπως της είδησεις είναι «μαυροντυμένοι» φασίστες...

        Να σε χαρώ στα ροζ...

  5. yas avatar
    yas 19/12/2012 14:00:40

    αντε και καλά στατιωτάκια

    • Κυθήριος Τ. avatar
      Κυθήριος Τ. @ yas 19/12/2012 14:11:19

      πεζοναυτάκια..

      • Σταύρος avatar
        Σταύρος @ Κυθήριος Τ. 19/12/2012 14:29:38

        -Τσιριγώτης....
        -Διατάξτε...
        -Αφαίρεσε το Ζ πάραυτα!

        • Κυθήριος Τ. avatar
          Κυθήριος Τ. @ Σταύρος 19/12/2012 14:54:05

          -Βεβαίως κύρ Λοχαγέ!
          -Νά ἀφαιρέσω καί τό ν;

        • Mike avatar
          Mike @ Σταύρος 19/12/2012 17:35:03

          Χαχαααχααχαχαχαχ

  6. roadrunner avatar
    roadrunner 19/12/2012 14:23:49

    To επόμενο στάδιο προόδου θα είναι να νομιμοποιήσουν την ομοφυλοφιλική πολυγαμία ;

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ roadrunner 19/12/2012 17:52:40

      Όχι. Θα νομιμοποιηθεί η παιδεραστία. Είναι ζήτημα χρόνου.

      • roadrunner avatar
        roadrunner @ ΒΙΣ 19/12/2012 22:16:53

        Αυτό ποτέ ΒΙΣ. Ποτέ δεν θα γίνει.

        • Tsaros avatar
          Tsaros @ roadrunner 20/12/2012 16:59:48

          Καλά, περίμενε εσύ.

          Εδώ επιτρέπουν ζευγάρια ομοφυλόφυλων να υιοθετούν παιδιά, λες και τα παιδιά είναι αξεσουάρ λαιφστάιλ.

          Εδώ τραβέλια διδάσκουν τα παιδιά στα σχολεία:
          http://i.imgur.com/0x0Pn.png

    • αρίων-alpha avatar
      αρίων-alpha @ roadrunner 19/12/2012 19:27:22

      Η πλάκα είναι οτι απαγορεύουν την ετεροφυλική πολυγαμία και δέχονται να γελοιοποιούν το γάμο που βασικό σκοπό έχει την διασφάλιση των τέκνων.
      Πάντως αφού οι ομοφυλόφυλοι επιθυμούν τα δεσμά του γάμου και τα προβλήματα του διαζυγίου, εγώ τους εύχομαι ολόψυχα ό,τι και σε όλους τους νεονύμφους: Aντε και καλούς απογόνους. Και να είστε πάντα γελαδεροί. Γκέυ επι το ελληνικώτερον, αφού έτσι σας αρέσει...Μόνο μην παραπονιέστε επειδή δεν σας παίρνουν στα σοβαρά.

      • Tsaros avatar
        Tsaros @ αρίων-alpha 20/12/2012 17:01:18

        Πάντως αφού οι ομοφυλόφυλοι επιθυμούν τα δεσμά του γάμου και τα προβλήματα του διαζυγίου, εγώ τους εύχομαι ολόψυχα ό,τι και σε όλους τους νεονύμφους: Aντε και καλούς απογόνους.

        Δεν κατάλαβες, ήδη σε πολλές χώρες τους επιτρέπουν και να υιοθετήσουν απογόνους...

        Και να είστε πάντα γελαδεροί. Γκέυ επι το ελληνικώτερον, αφού έτσι σας αρέσει…Μόνο μην παραπονιέστε επειδή δεν σας παίρνουν στα σοβαρά.

        Μια χαρά σοβαρά τους παίρνουν... και όποιος πεί κάτι είναι "φασίστας".

  7. ΛΥΚΟΡΝΙΟ avatar
    ΛΥΚΟΡΝΙΟ 19/12/2012 15:43:02

    Λευκός οίκος (ανοχής)

  8. Στρυμών avatar
    Στρυμών 19/12/2012 18:54:41

    Μέσα από κοινωνικές συμβάσεις όπως π.χ. ο γάμος , προσπαθούν να μας πείσουν αλλά και να πειστούν και οι ίδιοι ότι δεν είναι μια παρέκκλιση από το φυσιολογικό.

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ @ Στρυμών 20/12/2012 13:32:46

      Πολύ σωστά. Αυτό είναι το πίσω κείμενο. Επειδή οι επιστημονικές έρευνες δεν μπορούν να αποφανθούν αν γεννιέσαι ή αν γίνεσαι ομοφυλόφιλος προσπαθούν με τον ψυχαναγκασμό των "γάμων" αυτών να περάσουν στην κοινωνία ότι δεν είναι παρέκκλιση.

      • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
        ΜΑΝΩΛΗΣ Μ @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 20/12/2012 13:37:52

        Για να είμαστε δίκαιοι θα πρέπει να θεσπισθεί ένα σύμφωνο συμβίωσης ώστε να μπορούν να έχουν οι ομοφυλόφιλοι συνταξιοδοτικά δικαιώματα και περίθαλψη ένεκα της συμβίωσης. ειδικά, οι ηλικιωμένοι ομοφυλόφιλοι είναι να τους κλαις πολλές φορές (αν δεν είναι πλούσιοι).
        Όμως, για ευνόητους κοινωνικούς και παιδαγωγικούς λόγους δεν θα πρέπει να ονομαστεί "γάμος", ούτε να προβλέπεται κάποια συμβολική πολιτική τελετή για την πιστοποίηση του συμφώνου συμβίωσης πέρα από τις υπογραφές των δύο στο συμφωνητικό αυτό.

  9. η Dimi avatar
    η Dimi 19/12/2012 19:06:12

    ~Κατά Λουκάν
    ... "26 καὶ καθὼς ἐγένετο ἐν ταῖς ἡμέραις Νῶε οὕτως ἔσται καὶ ἐν ταῖς ἡμέραις τοῦ υἱοῦ τοῦ ἀνθρώπου· 27 ἤσθιον, ἔπινον, ἐγάμουν, ἐξεγαμίζοντο, ἄχρι ἧς ἡμέρας εἰσῆλθε ὁ Νῶε εἰς τὴν κιβωτόν, καὶ ἦλθεν ὁ κατακλυσμὸς καὶ ἀπώλεσεν ἅπαντας. 28 ὁμοίως καὶ ὡς ἐγένετο ἐν ταῖς ἡμέραις Λώτ· ἤσθιον, ἔπινον, ἠγόραζον, ἐπώλουν, ἐφύτευον, ᾠκοδόμουν· 29 ᾗ δὲ ἡμέρᾳ ἐξῆλθε Λὼτ ἀπὸ Σοδόμων, ἔβρεξε πῦρ καὶ θεῖον ἀπ᾿ οὐρανοῦ καὶ ἀπώλεσεν ἅπαντας. 30 κατὰ τὰ αὐτὰ ἔσται ᾗ ἡμέρᾳ ὁ υἱὸς τοῦ ἀνθρώπου ἀποκαλύπτεται. 31 ἐν ἐκείνῃ τῇ ἡμέρᾳ ὃς ἔσται ἐπὶ τοῦ δώματος καὶ τὰ σκεύη αὐτοῦ ἐν τῇ οἰκίᾳ, μὴ καταβάτω ἆραι αὐτά, καὶ ὁ ἐν τῷ ἀγρῷ ὁμοίως μὴ ἐπιστρεψάτω εἰς τὰ ὀπίσω. 32 μνημονεύετε τῆς γυναικὸς Λώτ. 33 ὃς ἐὰν ζητήσῃ τὴν ψυχὴν αὐτοῦ σῶσαι, ἀπολέσει αὐτήν, καὶ ὃς ἐὰν ἀπολέσῃ αὐτήν, ζωογονήσει αὐτήν. 34 λέγω ὑμῖν, ταύτῃ τῇ νυκτὶ δύο ἔσονται ἐπὶ κλίνης μιᾶς, εἷς παραληφθήσεται καὶ ὁ ἕτερος ἀφεθήσεται· 35 δύο ἔσονται ἀλήθουσαι ἐπὶ τὸ αὐτό, μία παραληφθήσεται καὶ ἡ ἑτέρα ἀφεθήσεται· 36 δύο ἐν τῷ ἀγρῷ, εἷς παραληφθήσεται καὶ ὁ ἕτερος ἀφεθήσεται. 37 καὶ ἀποκριθέντες λέγουσιν αὐτῷ· ποῦ, Κύριε; ὁ δὲ εἶπεν αὐτοῖς· ὅπου τὸ σῶμα, ἐκεῖ ἐπισυναχθήσονται καὶ οἱ ἀετοί.»

    • cobalt avatar
      cobalt @ η Dimi 19/12/2012 20:22:52

      Γιατί με το γάντι φιλενάδα;

      Και δεν ψέγω τα ναυτάκια τα ωραία τα ζουμπουρλούδικα,
      αλλά την ανομία και την τόση απευαισθητοποίηση μου εμπρός στη διαφθορά, που μόλις διάβασα την είδηση με πιάσαν τα γέλια.
      Αλλά ήρθε ο Απ. Παύλος, από τα βάθη των αιώνων, να μου βάλει τα μυαλά σε τάξη

      Α' Κορ.
      "6,9 μὴ πλανᾶσθε· οὔτε πόρνοι οὔτε εἰδωλολάτραι οὔτε μοιχοὶ οὔτε μαλακοὶ οὔτε ἀρσενοκοῖται
      6,10 οὔτε πλεονέκται οὔτε κλέπται οὔτε μέθυσοι, οὐ λοίδοροι, οὐχ ἅρπαγες βασιλείαν Θεοῦ οὐ κληρονομήσουσι.
      6,11 καὶ ταῦτά τινες ἦτε· ἀλλὰ ἀπελούσασθε, ἀλλὰ ἡγιάσθητε, ἀλλὰ ἐδικαιώθητε ἐν τῷ ὀνόματι τοῦ Κυρίου Ἰησοῦ καὶ ἐν τῷ Πνεύματι τοῦ Θεοῦ ἡμῶν.
      6,12 Πάντα μοι ἔξεστιν, ἀλλ᾿ οὐ πάντα συμφέρει· πάντα μοι ἔξεστιν, ἀλλ᾿ οὐκ ἐγὼ ἐξουσιασθήσομαι ὑπό τινος."

      Μη πλανάσθε, ούτε πόρνοι ούτε ειδωλολάτραι ούτε μοιχοί ούτε θηλυπρεπείς ούτε αρσενοκοίται ούτε πλεονέκται ούτε κλέπται ούτε μέθυσοι ούτε ύβρισται ούτε άρπαγες θα κληρονομήσουν την βασιλείαν Θεού. Και κάτι τέτοιοι υπήρξατε και σεις στο παρελθόν.
      Αλλ' ελουσθήκατε με το άγιον βάπτισμα και εκαθαρισθήκατε από αυτά τα αμαρτήματα...

      και αλλού
      16,22 "εἴ τις οὐ φιλεῖ τὸν Κύριον Ἰησοῦν Χριστόν, ἤτω ἀνάθεμα. Μαρὰν άθᾶ."

      Το παρών ταιριάζει και σαν σχόλιο στο παραπάνω άρθρο για την διαπλοκή..

      (Μαράν άθᾶ = Έρχου Κύριε)

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ cobalt 19/12/2012 21:58:30

        Εγώ πάλι φίλε μου, σκέπτομαι τις δύο μικρές κόρες Ομπάμα και την αλγεινή εικόνα "του ζεύγους" στο Λευκό Οίκο η οποία καταγράφεται στο υποσυνείδητό τους και η οποία κατά τη γνώμη μου, ανέκκλητα σήμερα στιγμάτισε τη Προεδρία του πατέρα τους. Με εξωραϊσμένες αντιλήψεις διαστροφής οι οποίες και με τη «Βούλα» πλέον, επιβάλλονται ως προοδευτικές νόρμες, μεγαλώνουν τα κοριτσάκια αυτά. Αισθάνομαι θλίψη για τη καταστροφή των παιδικών ψυχών τους από τον ίδιο τον γονιό τους. Όνειδος!

        • alpha3 avatar
          alpha3 @ η Dimi 20/12/2012 00:28:22

          Kαι μετα περιμένουμε απο τέτοιους ξεπεσμένους ηγέτες να σώσουν τον λαουτζίκο απο τα νύχια των Μπάνκστερς...

          • η Dimi avatar
            η Dimi @ alpha3 20/12/2012 11:00:54

            To λόμπυ χορηγών/ρυθμιστών επιβολής της διαστροφής στον πλανήτη και πανίσχυρο και βαθύπλουτο είναι. Το χθεσινό τσίρκο στον Λευκό Οίκο, που μόνο Λευκός δεν είναι, προφανώς ήταν «η εξόφληση γραμματίων» της δεύτερης Προεδρικής θητείας Ομπάμα (η διαστροφή τον ψήφισε δαγκωτό).. Με ό,τι αυτό το τσίρκο Λευκός Οίκος συνεπάγεται για το παιδικό υποσυνείδητο και τη κοινωνία κατ’ επέκταση.

            Όταν στην ανέκαθεν λοβοτομημένη Σουηδία, τα προσχολικής ηλικίας παιδιά «πλάθονται» να είναι άφυλα και «ίσα» (ιγκάλια) και ν’ αποκαλούνται ουδέτερα, «Αυτό», ώστε όταν μεγαλώσουν να διαθέσουν τον εαυτό τους «όπως αυτά θέλουν», λέει. Όταν στη Γαλλία και Οντάριο-Καναδά, απαγορεύεται η χρήση των όρων: «πατέρας» και «μητέρα» στα νομικά έγγραφα. Όταν η γονική μέριμνα ακυρώνεται έτσι ώστε «οι παντρεμένοι» να έχουν «ίσα» δικαιώματα στις υιοθεσίες.. (σε τι περιβάλλοντα άραγε, θα μεγαλώνουν αυτά τα «υιοθετημένα» παιδιά). Όταν η παράνομη παιδική εργασία και εκμετάλλευση, η παιδική εξάρτηση στα ναρκωτικά (με 2 ευρώ διατίθεται πλέον το «οικονομικό» ναρκωτικό φτιαγμένο από υγρά μπαταρίας!), οι μαζικές δολοφονίες μικρών παιδιών «στον βωμό του Κτήνους» (τα δάκρυα Ομπάμα πολύ γρήγορα φαίνεται να στέγνωσαν για την αντιπροχθεσινή μαζική δολοφονία 20 παιδιών του δημοτικού σχολείου στο Νιουτάουν, Κοννέκτικατ..), η ένδεια, ο αναλφαβητισμός, η παιδική πορνογραφία, παιδεραστία, εγκληματικότητα, η εμπορία βρεφών και των οργάνων τους κι εφιαλτικά άπειρα άλλα, έχουν στις μέρες μας χτυπήσει κόκκινο βαθύ. Τότε, Ναι!, αυτή είναι η πραγματική συντέλεια του κόσμου. Επειδή, χωρίς παιδική αθωότητα και χαμόγελο, ζωή και συνέχεια στη Γη, Δεν μπορούν να υπάρξουν.

          • Ρηνα avatar
            Ρηνα @ η Dimi 20/12/2012 11:43:50

            Ευγε Dimi!!!!!

          • η Dimi avatar
            η Dimi @ Ρηνα 20/12/2012 15:05:47

            Ευχαριστώ πολύ, Ρηνα. Μακρυά από τα σπίτια μας τα εξωραϊσμένα, αλγεινά αυτά. Kι επειδή «ο συμπατριώτης» Τζεφ Μπέζος της βιβλιο-διαδικτυακής Άμαζον και η Ικέα «ο προκλητικός σουηδικός ιμπεριαλισμός» (καθημερινά κατακλύζεται από πιτσιρίκια!), είναι μεταξύ των πανίσχυρων και βαθύπλουτων χορηγών/ ρυθμιστών της διαστροφής. (Αμερικανικός και Σουηδικός Τύπος έχουν εκτενώς αναφερθεί στο θέμα αυτό). Γι αυτό, οι συνειδητοποιημένοι Ελληνες καταναλωτές, αγοραστικά αποκλείουμε τις εταιρείες αυτές, αδιαφορώντας για τις ελκυστικές προσφορές τους και τους πεντανόστιμους κεφτέδες τους που ξετρελλαίνουν τα παιδιά..

      • Ένας avatar
        Ένας @ cobalt 21/12/2012 02:51:08

        Λέγει ο Απόστολος Παύλος στους Κορίνθιους:

        "ΜΗ ΖΗΤΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ"
        (Α' Κορ. 7:27)

  10. Γιώργος Π. avatar
    Γιώργος Π. 19/12/2012 20:44:43

    Επιτέλους βγείτε όλοι απελευθερωμένοι και διατρανώστε το!
    Ναι, μπορούν τα έντερα να γίνουν μέσο αναπαραγωγής, κάτω ο πουριτανισμός...

    Ποιος Νεύτωνας, ποια Κιουρί, ποιος Αϊνστάιν, εδώ έχουμε κοσμογονίες, που αναδεικνύουν την ανθρώπινη διαστροφή εεεεε... δημιουργικότητα!

    Επόμενα βήματα η πρόταση γάμου μεταξύ ρινόκερου και ανθρώπου, η παιδεραστία και σε πιο προχωρημένες καταστάσεις η επιδοτούμενη -επιβραβευόμενη- παιδεραστία, άντε και κάποια στιγμή δεν θα γλιτώσουν ούτε οι σοβάδες.
    Προοδευτική παρακμή.

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ @ Γιώργος Π. 20/12/2012 13:39:30

      Οι περισσότεροι "προοδευτικοί" αν είχαν ένα παιδί ομοφυλόφιλο δεν θα το δεχόντουσαν.

      • Θόδωρος XVII-VI-MMXII avatar
        Θόδωρος XVII-VI-MMXII @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 20/12/2012 20:23:49

        Για τον Τσατσόπουλο λες?

  11. Γιώργης Α. avatar
    Γιώργης Α. 20/12/2012 08:59:44

    Οπως και να γίνει, ότι και να λέμε εμείς, κανείς δεν τα βάζει με τη φύση, και γι αυτό λόγω ακριβώς, της αδυναμίας της τεκνοποίησης , αυτή η συμπεριφορά θα παραμείνει στο περιθώριο. Ακόμα και αν η ιατρική δώσει τρόπο τεκνοποίησης, τα αποτελέσματα δε νομίζω να είναι ενθαρρυντικά για τους ομοφυλόφιλους. Και εν πάσει περιπτώσει , θέλω να δω πως αντιμετωπίζουν την εφηβική κρίση του γιού τους δύο " μπαμπάδες " που δεν τα έχουν βρει ακόμη με τις επιλογές τους.

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ @ Γιώργης Α. 20/12/2012 13:40:42

      Φαντάσου δύο "μαμάδες" να συμβουλέυουν την έφηβη κόρη τους για το πώς να φερθεί με τον φίλο της. Τί να λέμε, απαράδεκτο από κάθε άποψη.

  12. τα των πολιτικών avatar
    τα των πολιτικών 20/12/2012 11:41:21

    Ο Λευκός Οίκος....το μέρος όπου εξασκούσε τις μουσικές του επιδόσεις ο Μπιλ Κλίντον,παίζοντας σαξόφωνο με την Μόνικα Λεβίνσκυ να του κραταει τη ''μπαγκετα'',έχει γίνει πλέον μέρος για προτάσεις γάμων μεταξύ ομοφυλοφίλων......ΤΡΕΞΤΕ ΟΣΟ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑ 21/12 ΑΥΡΙΟ!!!!!

  13. Δικηγόρος avatar
    Δικηγόρος 20/12/2012 16:13:29

    Πω πω τί κυκλοφορεί εδώ μέσα...
    Η ομοφυλοφιλία είναι το ίδιο φυσιολογική με το πράσινο μήλο.
    Υπήρχε από αρχαιοτάτων χρόνων.
    Απαντάται σε όλο το ζωϊκό βασίλειο.
    Ο απόλυτος σεβασμός των δικαιωμάτων των ομοφυλόφιλων αποτελεί αυτονόητη υποχρέωση κάθε χώρας που θέλει να λέγεται "ευρωπαϊκή", "δυτική" "δημοκρατική". Αν θέλουν να παντρεύονται (κακό του κεφαλιού τους) εννοείται ότι θα πρέπει να μπορούν να παντρεύονται.
    Συνήθως πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους έχουν οι κρυπτοομοφυλόφιλοι και/ή οι ανεγκέφαλοι.
    Οι υπόλοιποι απλά το θεωρούν ένα από τα εκατό κομμάτια που απαρτίζουν μια προσωπικότητα. Who cares?

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ Δικηγόρος 20/12/2012 18:07:35

      Δικηγόρε, από ποιών αρχαιοτάτων χρόνων υπήρχε η ομοφυλοφιλία και δη, στα ζώα ; Τι λένε οι πηγές σου ;
      Γιατί αν υπήρχε από την Πλειστόκαινη περίοδο ομυφυλοφιλία, τότε ίσως δυνάμεθα να συνδράμουμε τους μελετητές της θεωρίας της εξέλιξης, στις έρευνες τους, για τα αίτια της οριστικής εξαφάνισης του Μαλλιαρού Μαμούθ !!!!!!

      • Κυθήριος Τ. avatar
        Κυθήριος Τ. @ roadrunner 20/12/2012 22:34:25

        Καλόοοο!!!

    • Ένας avatar
      Ένας @ Δικηγόρος 20/12/2012 19:54:09

      Πες τα, Δικηγόρε!
      Αν τα σχόλια για τον γάμο των ομοφυλοφίλων που αναρτήθηκαν εδώ μέσα χαρακτηρίζουν τους υποστηρικτές της ελληνικής κεντροδεξιάς, ζήτω που καήκαμε! Μίσος, χολή, θρησκευτική υποκρισία...
      Λες και μόνο οι ομοφυλόφιλοι το κάνουν από πίσω, ή λες και οι ετεροφυλόφιλοι δημιουργούν ως δια μαγείας τις τέλειες οικογένειες, ή λες και είναι υποχρεωτικό να έχει κάθε παντρεμένο ζευγάρι παιδιά.

      • Κυθήριος Τ. avatar
        Κυθήριος Τ. @ Ένας 20/12/2012 22:40:17

        Ἕνας,ἕφερες τά πίσω μπρός,πῶς τά 'μπλεξες ἔτσι;

  14. ΚΜ avatar
    ΚΜ 20/12/2012 16:32:18

    Κάνε μας μήνυση για εχθροπάθεια!

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ ΚΜ 20/12/2012 17:13:36

      Τα ολίγα χειμαρρώδη σχόλια πάντως, σε παραποίηση επαγγέλματος παραπέμπουν.

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ η Dimi 20/12/2012 20:47:35

        «Το χειρότερο που μπορεί να συμβεί στον άνθρωπο είναι ν’ αποφεύγει να σκέφτεται» ~Πλάτωνας

  15. Χρηστος avatar
    Χρηστος 20/12/2012 17:59:24

    Εγώ για τους παπάδες μιλούσα.
    Δεκτή πάντως η παρεξήγηση μιας και το άφησα αρκετά ακαθόριστο.

    Για τους παπάδες λοιπόν.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Χρηστος 21/12/2012 09:06:16

      Μια χαρά τα λένε οι παπάδες.

  16. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 20/12/2012 18:32:50

    Ποιός σκίζει ποιόν; Ο Λοχαγός το νοσοκόμο; ή το αντίστροφο;

    • Ένας avatar
      Ένας @ ΠΕΛΙΑΣ 20/12/2012 19:55:19

      Μπορεί να μη σκίζει κανένας κανένα. Μπορεί οι δυο τους απλά να χουχουλιάζουν στον καναπέ βλέποντας ντιβιντί.
      Ξέρω όμως ποιος λιγουρεύεται να τον σκίσουν τον ίδιο...

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ Ένας 20/12/2012 20:03:39

        Εντάξει, αρκετά πόσταρες. Τράβα στη ΜΚΟ για το μεροκάματο.

      • Θόδωρος XVII-VI-MMXII avatar
        Θόδωρος XVII-VI-MMXII @ Ένας 20/12/2012 20:27:29

        Ψήνεσαι?!!

  17. Ανδρέας avatar