31/12/2012 14:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πρωτότυπα πρωτοχρονιάτικα κάλαντα

Τα κάλαντα σας τα είπαν: καιρός να ακούσετε και κάτι διαφορετικό.

Ευχές για «γυναίκες πολλές».

Η πεμπτουσία των αντρικών «θέλω». Όλα τα υπόλοιπα είναι να έχουμε να λέμε:



Η χίμαιρα της πολυγαμίας τελειώνει κάποια στιγμή και ο ανήρ αντιμετωπίζει τα ατελείωτα  πιεστικά  γυναικεία «θέλω» της μίας και μοναδικής, με απροσδόκητα αποτελέσματα:



Είθισται ο ανήρ να μετανιώνει για τις επιλογές του και εκ των υστέρων να ψάχνει «γυναίκα να της μοιάζει»



Μετά από πολλές εμπειρίες και φτάνοντας στου δρόμου τα μισά, «φιλοσοφούμε» τη ζωή:



Η κατάληξη είναι να τα «γράψουμε» όλα κανονικά:



Ευχόμαστε καλή και δημιουργική χρονιά σε όλους.

Ο Διευθυντής του Τομέα Ψυχαγωγίας του Antinews

Mικρός Οδυσσέας

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κυθήριος Τ. avatar
    Κυθήριος Τ. 31/12/2012 16:00:33

    Πάντως οἱ εὐχές τῶν σεμνῶν κοριτσιῶν τῆς φωτογραφίας γιά πολλούς ἄντρες,θά εἶναι κάπως ἔτσι: http://www.youtube.com/watch?v=3i3x2_9fg2k

    • M.O. avatar
      M.O. @ Κυθήριος Τ. 01/01/2013 10:44:31

      χαχαχα, πολύ καλό Κυθήριε. Ευτυχές το νέο έτος

      • Κυθήριος Τ. avatar
        Κυθήριος Τ. @ M.O. 01/01/2013 16:27:47

        Καλή χρονιά Μ.Οδυσσέα,ὑγεία καί δύναμη.

  2. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 31/12/2012 18:02:33

    Πολύ ωραίο Μ.Ο. Καλή χρονιά!

    • M.O. avatar
      M.O. @ Νίκος Αργεάδης 01/01/2013 10:45:14

      Καλή και δημιουργική χρονιά Νίκο

  3. η Dimi avatar
    η Dimi 31/12/2012 18:35:57

    H προσπάθεια των πανέμορφων κοριτσιών της φωτογραφίας να.. σκεπαστούν,
    κάπως παραπέμπει σε στίχο του τραγουδιού “Gypsy” της χαρισματικής Shakira, που λέει στον αγαπημένο της: “Το περπάτημα γίνεται πολύ βαρετό όταν έχεις
    μάθει να πετάς. Εγώ δεν έκανα ποτέ συμφωνίες. Όπως ακριβώς μια τσιγγάνα.
    Και θα μπορούσα να σου κλέψω τα ρούχα και να τα φορέσω αν μου ταιριάζουν”.
    http://bit.ly/10EDApZ

    • M.O. avatar
      M.O. @ η Dimi 01/01/2013 10:48:19

      Πολύ καλό. Dimi να είσαι πάντα στις επάλξεις

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ M.O. 01/01/2013 12:39:08

        Στο σπίτι Antinews.gr που ήρθαμε πέτρα να μη ραγίσει κι ο Νοικοκύρης του σπιτιού, Χρόνια Πολλά να ζήσει!

        Οδυσσέα, Ευχαριστίες! για τα εξαιρετικά, ευχάριστα και άμεσα αναγνωρίσιμα Άρθρα σου μέσω των οποίων μάς δίνεται η ευκαιρία, απόψεις ελεύθερες και διαφορετικές ίσως να εκφράζουμε, σε μια Πολιτεία που την έμαθαν να σωπαίνει. Χρόνια τώρα.

  4. Κώστας Τουρίστας avatar
    Κώστας Τουρίστας 31/12/2012 18:42:42

    Στο τέλος έπρεπε να βάλεις και το τραγούδι "Μιά γυναίκα φεύγει" που το τραγούδησε ο Γ. Μπιθικώτσης.
    Ε Γ Ρ Α Ψ Ε Σ Πάλι!!!! Καλή πρωτοχρονιά !!!

    • M.O. avatar
      M.O. @ Κώστας Τουρίστας 01/01/2013 10:48:53

      Καλή χρονιά Κώστα, σε ευχαριστώ

  5. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 31/12/2012 19:08:17

    Χαχαχαχα….τα είπες όλα Μικρέ
    Καλή χρονιά σε σένα, και σ’ όλους τους συντελεστές του αντινιούς

    • M.O. avatar
      M.O. @ Ανώνυμος 01/01/2013 10:52:09

      Καλή χρονιά Ανώνυμε, σε σένα και σε όλους τους αναγνώστες και σχολιαστές

  6. Δαναός avatar
    Δαναός 31/12/2012 19:14:24

    Μικρέ άριστο το concept, αλλά ρε παιδί μου ξέχασες κάτι! Αυτό:http://www.youtube.com/watch?v=CrpUyko4xFM
    Καλή Χρονιά σ'όλους!

    • M.O. avatar
      M.O. @ Δαναός 01/01/2013 11:45:37

      Καλή χρονιά Μπιρμπιλόπληκτε!

  7. shram avatar
    shram 31/12/2012 19:32:48

    Τελειώνει το 2012 .......... ευχάριστα
    Μπράβο!!! ΜΟ
    Καλή χρονιά σε όλους.

    • M.O. avatar
      M.O. @ shram 01/01/2013 11:46:23

      Καλή χρονιά να έχουμε