#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/05/2011 18:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πάλι "λαγός" του Παπανδρέου ο Καρατζαφέρης



http://www.antinews.gr/2011/05/27/103002/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. armagedon avatar
    armagedon 27/05/2011 18:20:36

    TO KOMMA ΛΑΟΣ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΜΠΟΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΣΤΗ ΕΞΟΥΣΙΑ.ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ.ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΚΟΠΟ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΗΝ ΑΒΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ.

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ @ armagedon 27/05/2011 19:22:41

      Μαύρο στον Καρατζαφέρη. Όποιοι ακόμα τον ψηφίζουν δήθεν επειδή είναι "σκληρός"στο θέμα των μεταναστών, ας σκεφτούν ότι ο Καρατζαφέρης με τη στάση του βοηθάει την παραμονή του ΓΑΠ στην εξουσία ο οποίος είναι αυτός που με το νόμο περί ιθαγένειας έκανε την Ελλάδα μαγνήτη των λαθρομεταναστών και δη των ισλαμικών φύλων.

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 27/05/2011 19:25:33

        Αν τον έκαιγε το θέμα των λαθρο-ορκ, είχε τρόπο να στριμώξει τον ΓΑΠ και τον Σαμαρά και το γράφω πιο κάτω. Αλλά μάλλον η μόνη κάψα του είναι κανένα υπουργείο και πεδίον κυβερνητικής δόξης λαμπρόν.

        • Δημήτρης avatar
          Δημήτρης @ ΒΙΣ 28/05/2011 00:34:36

          Ντροπή, τι εκφράσεις είναι αυτές. Δε τους λυπάσαι τους καημενούληδες; Δε βλέπεις τι τραβάνε; Εισβάλλουν κατά εκατοντάδες χιλιάδες στην Ελλάδα κι εμείς αντί να τους παραχωρήσουμε αμέσως τα σπίτια και τις δουλειές μας αντιστεκόμαστε στον εποικισμό της χώρας μας;

  2. Κώστας avatar
    Κώστας 27/05/2011 18:40:29

    Πρόκειται περί αισχρού μνημονιακού πεμπτοφαλαγγίτη.
    Τουλάχιστον οι κυβερνητικοί ανοικτά και χωρίς να κρύβονται υποστηρίζουν την αποτυχημένη πολιτική του Μνημονίου. Αλλά αυτό το λούμπεν πολιτικό στοιχείο, που δεν μπορεί να παραμείνει σταθερό σε μια θέση πάνω από δύο ημέρες έχει ξεπεράσει κάθε όριο δημοκοπίας και καιροσκοπισμού. Ας τον χαίρονται οι εναπομείναντες οπαδοί του. Θλιβερή ουρά της τρόικα και βοηθητικός των ξένων εκβιαστών κατήντησε ο διψασμένος για υπουργιλίκι τηλεπρόεδρος.

  3. Κάποιος avatar
    Κάποιος 27/05/2011 18:42:15

    Προσπαθεί τα πάντα ο Καρατζαφύρερ προκειμένου να συγκυβερνήσει.

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/05/2011 18:42:29

    Το θυμάμαι σαν τώρα. Κλίμα κατά ΚΚ στα κανάλια, και ψήφος διαμαρτυρίας το Ποντίκι που παριστάνει τον ...Λαϊκό και Ορθόδοξο. Ρε μάγκες που του έχετε υποχρέωση... Μερικοί είστε και σοβαρά μυαλά.... Πώς τον αντέχετε;

  5. AZ avatar
    AZ 27/05/2011 18:46:55

    Το νεο προεκλογικο συνθημα του ΘΑΣΟΚ

    ΧΕΡΙ _ ΧΕΡΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ

    ΑΖ

  6. Κώστας Τ avatar
    Κώστας Τ 27/05/2011 18:57:53

    Λαγός την φτέρη έσειε κακό του κεφαλιού του!Τόλμησε να πιάσει στο στόμα του,ο πλασιέ υποβρυχίων ,τους Ναυάρχους Θεμιστοκλή και Ευρυβιάδη!
    Εκεί που κρεμούσαν οι καπεταναίοι τα άρματα,κρεμάνε οι Γύφτοι τα Νταούλια!!!

  7. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 27/05/2011 19:23:34

    Αυτό το παράδειγμα από την ελληνική ιστορία ήταν αχτύπητο.
    Και γιατί ο υπερ-πατριώτης Καρατζαφέρης, αν ήθελε να στριμώξει τα πράγματα, δεν έλεγε στον ΓΑΠ, ώστε να του ακούσει και η εκλογική πελατεία της ΝΔ:
    "Κύριε πρωθυπουργέ, πάρτε πίσω τον λαθρονόμο, να επιστρέψουμε στον προηγούμενο νόμο περί ιθαγένειας, που τον είχε υπερψηφίσει και το ΠΑΣΟΚ, και εμείς θα σας στηρίξουμε";
    Τότε σαφώς θα έφερνε σε δύσκολη θέση τον Σαμαρά, επειδή μία τέτοια πρόταση, έστω και αν είναι σαπουνόφουσκα, θα ήταν ελκυστική για τους δεξιούς ψηφοφόρους. Ομως δεν το έκανε. Γιατί; Επειδή είναι καιροσκόπος μέγας και αποσκοπεί στο να γίνεται αποδεκτός από τους mainstream δημοσιογράφους. Το σύμπλεγμα του Καρατζαφέρη είναι μήπως και θεωρηθεί περιθωριακός. Τώρα (αυτο)προβάλλεται ως στύλος της σταθερότητας του κράτους!
    Τον βλέπω να καταβαραθρώνεται εκλογικά και ας το καταλάβει η ΝΔ ότι, όποιες ψήφους ακόμα παίρνει ο Καρατζαφέρης τους παίρνει επειδή οι βουλευτές του της Α΄ Αθήνας θέτουν το λαθρομεταναστευτικό μετ' επιτάσεως, αντίθετα από τους βουλευτές της ΝΔ, πλην της Πιπιλή. Οσο πιο γρήγορα το κατανοήσει αυτό η ΝΔ, τόσο το καλύτερο.

  8. σίγουρος avatar
    σίγουρος 27/05/2011 19:39:49

    Ο Καρατζαφέρης υπάρχει στο κενό που είχε αφήσει η ΝΔ για Εκκλησιαστικά-Εθνικά θέματα και θέματα παιδείας. Είναι ζήτημα βούλησης να τον εξαφανίσει ο Αντώνης σε μία μέρα...

  9. ηλιας avatar
    ηλιας 27/05/2011 19:52:57

    "Η καρέκλα, δυστυχώς, κάποιων πάνω από την Ελλάδα. Οψόμεθα". "Δεν κατάλαβαν οι άνθρωποι ότι αν ο Ευρυβιάδης δεν τα είχε βρει με τον Θεμιστοκλή το 480 π.Χ. ούτε αυτούς θα έγραφε η ιστορία, ούτε την ημερομηνία", (ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ). Καιροσκόπος, κωλοτούμπας, πατριδοκάπηλος,θεομπαίχτης και τώρα ανιστόρητος!!! Να μας εξηγήσει επίσης και τι ακριβώς ήθελε να πει με την πρώτη του φράση. Ποιοι βάζουν την καρέκλα τους πάνω από την Ελλάδα; Ο Σαμαράς, ο ΓΑΠ ή ο ίδιος; Το μόνο σίγουρο είναι ότι ο Γιώργης είναι αντι-Σαμαράς.

    • ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ avatar
      ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ @ ηλιας 30/05/2011 09:42:12

      Ευρυβιάδης

      “Ο Ευρυβιάδης ήταν στην αρχαιότητα ναύαρχος των Σπαρτιατών, γιός του Ευρυκλείδους. Έζησε τον 5ο αιώνα π.Χ. Παρόλο που δεν ήταν μήτε βασιλιάς μήτε από βασιλικό γένος, η Σπάρτη του ανέθεσε, όταν εισέβαλε ο Ξέρξης (480 π.Χ) την αρχηγία του σπαρτιατικού στόλου. Μολονότι ο σπαρτιατικός στόλος είχε μόνο 10 τριήρεις στο Αρτεμίσιο και 16 στη Σαλαμίνα, ο Ευρυβιάδης είχε το αξίωμα του αρχιναυάρχου όλων των ελληνικών ναυτικών δυνάμεων. Είχε ασθενή χαρακτήρα και περιορισμένη αντίληψη και τον παρέσυραν άλλοτε ο Θεμιστοκλής και άλλοτε ο Αδείμαντος ναύαρχος των Κορινθίων. Για να μείνει και να ναυμαχήσει στο Αρτεμίσιο, ο Θεμιστοκλής τον δωροδόκησε αντί 5 ταλάντων (και ο Αδείμαντος αντί 3 άλλων), από τα 30 τάλαντα που πρόσφεραν οι Ευβοείς στον Αθηναίο ναύαρχο.”

  10. ΑΧΘΟΣ avatar
    ΑΧΘΟΣ 27/05/2011 19:59:05

    χερι χερι για νας την φερει

  11. Romios avatar
    Romios 27/05/2011 21:13:54

    Ο Κ. Καρατζαφύρερ πήγε στην συνάντηση των πολιτικών αρχηγών ελπίζοντας να συναινέσει ο Σαμαράς και να φύγει από εκεί ως υπουργός.
    Δεν φθάνει που του χάλασε τα σχέδια ο Σαμαράς αλλά και οι διαμαρτυρόμενοι στην πλατεία Συντάγματος διώξανε όλα τα περιστέρια και δεν υπήρχε κανένα να τον χέσει.
    Κι έτσι έχασε την θέση. Ήθελε καρέκλα. Τώρα ας κάτσει εκεί ....... που ξέρει.

    • Κώστας Τ avatar
      Κώστας Τ @ Romios 28/05/2011 03:55:52

      Τα περιστέρια τον πήρανε χαμπάρι,στις εκλογές θα τον χέσουν κοράκια,τον κατάμαυρο Καρατζαφέρ!!!!!!!!

  12. juliet avatar
    juliet 27/05/2011 22:03:26

    ένα υπουργείο επειγόντως .....δεν μπορούμε να περιμένουμε,τώρα που είμαστε νέοι ,ξανθοί και λυγεροί.....χαχαχα
    Μια θέση έστω και κλητήρα ,εκεί στο μέγαρο......

  13. vaggelis avatar