#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/12/2011 13:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΠΑΣΟΚ: Πειθαρχικό για την «καλτσοδέτα»



Επιβεβαιώνονται οι πληροφορίες ότι στο ΠΑΣΟΚ θα «αναστηθεί» ο αείμνηστος Δ. Παγορόπουλος για να εξετάσει από κοντά την καταγγελία της Εύας Καϊλή κατά 3 βουλευτών του κόμματος.

Η βουλευτής ζητά την παραπομπή του Σωκράτη Ξυνίδη επειδή αναφώνησε στην Κοινοβουλευτική Ομάδα «σιγά την καλτσοδέτα» όταν είδε την Καϊλή. Ζητά επίσης την παραπομπή των Χάρη Καστανίδη και Στάθη Κουτμερίδη για ειρωνικά σχόλια εναντίον της.

Το θέμα δεν είναι και πολύ ενδιαφέρον, το γράφουμε όμως για να βάλουμε καμιά φωτο της Καϊλή – αρκετά πια με την Σκάρλετ!

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 04/12/2011 13:41:42

    Τσ..τσ..μη δουν μια ωραία γυναίκα να αρθρώνει πολιτικό λόγο..έτοιμοι να τη φάνε...

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ ΕΥΑ 04/12/2011 14:09:46

      Τη φάγαν με τα μάτια τους ;)

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ ΕΥΑ 04/12/2011 14:16:50

      Πολιτικό λόγο; Ο μόνος λόγος που έχει εκπέμψει είναι ότι ξύπνησε όταν ο ΓΑΠ (του κόμματός της) είπε την λέξη "δημοψήφισμα". Δεν είπε "ζαρτιέρα" "ξανθιά" "χειλουδάκη", και τέτοια, ο ΓΑΠ... "Δημοψήφισμα" είπε. Καλώς-κακώς, για ένα κλάσμα του δευτερολέπτου, μου πέρασε η ιδέα ότι μπορω να έχω άποψη για το Μνημόνιο, την ΕΕ, το ευρώ... Άσε αν άρεσε ή όχι στην ΝΔ.

      Κατά σύμπτωση η πιρουέτα του ΓΑΠ δεν άρεσε σε κανεναν μα κανέναν στην Γερμανία και την Γαλλία.

      Με τέτοιο πολιτικό λόγο, η Καϊλή θα έπρεπε να είναι περήφανη που την είπαν καλτσοδέτα. Οι καλτσοδέτες ως γνωστόν σέρνουν καράβια.

      Προτείνω να την βάλει ο Παπαδήμος στο ΥΠΑΝ να ασχοληθεί με την Ανάπτυξη. Νο δοκιμαστεί επιτέλους.

      • Ιαπετός avatar
        Ιαπετός @ archaeopteryx 04/12/2011 14:30:23

        Έ όχι καί οι καλτσοδέτες σέρνουν καράβια.
        Τό πολύ-πολύ νά αντικαταστήσουν σέ ανάγκη τό λουρί τού Δυναμό.

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ archaeopteryx 04/12/2011 14:37:41

        Αρχαίε, αναμενόμενα αυτά που γράφεις..σου θυμίζω ότι είχες δηλώσει ότι θα την παντρευόσουν...!

        • archaeopteryx avatar
          archaeopteryx @ ΕΥΑ 04/12/2011 15:04:08

          Με διαβάλεις. Είμαι ταγμένος στην Ελσα.

      • βαγόνι avatar
        βαγόνι @ archaeopteryx 04/12/2011 14:41:01

        +1000.... Oι καλτσοδέτες,εφεξής, θα χρησιμοποιούνται σε διαφορετικές χρήσεις απο αυτές που υπονοεί η αυθεντική τους σύσταση......την νέα χρήση τους αναλαμβάνει η ντόπια διαπλοκή, ό,τι χειρότερο δηλαδή μας έχει προκύψει την τελευταία εικοσαετία! Δεν έχω καμμία αμφιβολία ότι,το προταθέν Δημοψήφισμα,ήταν η αυθεντικότερη στιγμή του ΓΑΠ, ασχέτως του γεγονότος ότι ήρθε τόσο αργά και ετεροχρονισμένα...ενάμισυ χρόνο μετά τον Απρίλη του 2010, ως ώφειλε!

  2. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 04/12/2011 14:56:42

    Πάντως εϊναι γυναικάρα...και από κοντά καλύτερη από την τβ... Συγχωρεμένη...

  3. Σίχαμα avatar
    Σίχαμα 04/12/2011 15:06:57

    Πολιτικό λόγο η Εύα; Πότε; Πού;

    • Τιγράνης avatar
      Τιγράνης @ Σίχαμα 04/12/2011 17:40:07

      Στον Σύλλογο Νέων για τα Ηνωμένα Έθνη και στις Ομάδες Φιλίας της Βουλής των Ελλήνων με τα Κοινοβούλια των χωρών της Αυστραλίας και των ΗΠΑ...

  4. irida avatar
    irida 04/12/2011 15:22:11

    Ενώ ο υπόλοιπος πολιτκός κόσμος του πασοκ εκφέρει διαρκώς πολιτικό λόγο κι η Καιλή Το ήθος τους απαράδεκτο. Αν δεν θέλαν την Καιλή, την κάθε Καιλή ας διαφοροποιούνταν από την αρχή. Αλλά γουστάραν το...μάτι...Όταν διαφώνησε, μην το αναλύσουμε αυτό πολύ, γύρισε αλλιώς το μάτι.. Εκτός κι είχαν φάει καμιά ...πιτα στο παρελθόν. Πολλά μπορεί να εικάσει κανείς. Πριν όμως όλοι κι όλες πετροβολήσετε την Καιλή ρίξτε μια ματιά στα αγαπημένα σας κόμματα και βρέστε κι εκεί τις όμοιες και τους όμοιους(ναι, υπάρχουν κι ανάλογα ανδρικά παραδείγματα)....
    Οι πενηντάρηδες εξάλλου....άλλα τους φταίνε , αλλού τα ρίχνουν!!!

  5. Wolf avatar
    Wolf 04/12/2011 15:27:13

    Θεά η Εύα!!!
    Εξαιρετική η φωτο...

    • Σίχαμα avatar
      Σίχαμα @ Wolf 04/12/2011 15:34:46

      Άλλο τα καλλιστεία και άλλο η βουλή.

      • Wolf avatar
        Wolf @ Σίχαμα 05/12/2011 09:36:24

        Ε καλά, κράτα τη βουλή εσύ!!!

  6. neos keplousios avatar
    neos keplousios 04/12/2011 17:22:15

    ime neos eleyueros oreos kai plousios
    exo petrailaiopiges sto xorio moy stis kiklades
    en oligis endiaferome
    gia ayto prosoxi sto sxolia sas

  7. ΑΧΙΛΛΕΑΣ avatar
    ΑΧΙΛΛΕΑΣ 04/12/2011 19:14:26

    Η ΕΥΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΛΟΓΟ!!!
    ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΟΝΤΟΦΘΑΛΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΥΚΛΑΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΙΚΟΥΜΕ...

    • Σίχαμα avatar
      Σίχαμα @ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 04/12/2011 20:52:16

      Αν ήταν άσχημη θα ασχολούνταν κανένας μαζί της;
      Άρα έχει δεν έχει άποψη και λογο, καμιά σημασία δεν έχει. Με την εμφάνιιση της πορεύεται "πολιτικά".

      • Χρηστος avatar
        Χρηστος @ Σίχαμα 04/12/2011 22:09:19

        Χμ να δεις ποια άλλη το κάνει αυτό, α ναι! Η νεοδημοκράτισσα Ράπτη!!

  8. thanos avatar
    thanos 04/12/2011 19:37:17

    Από τους 300 κακάσχημους βουλευτές οι περισσότεροι των οποίων είναι και ατάλαντοι -εκτός αν θεωρείται ταλέντο να ξεγελάς το λαό- σας πείραξε μια ωραία γυναίκα?
    Δεν έχει δηλώσει ότι είναι κ η πιο έξυπνη στη χώρα. Αλλά είναι περισσότερο έξυπνη από πολλούς άλλους κηφήνες στη Βουλή.

  9. Θ avatar
    Θ 04/12/2011 19:45:23

    να την πειθαρχίσω, θέλω και εγώ

  10. juliet avatar
    juliet 04/12/2011 21:05:30

    Μπράβο της, που θέλει να επαναφέρει στη τάξη όλα τα εις . . .ιδης .

  11. Θ avatar
    Θ 04/12/2011 22:20:27

    απείθαρχο!

  12. ioannis33 avatar
    ioannis33 05/12/2011 00:30:29

    αλλο ενα χαρακτιριστικο παραδειγμα για το πως εκλεγαν βουλευτες οι ελληνες πολιτες.αφηναν εξω επιστημονες και εβαζαν στη βουλη τραγουδιστες,ηθοποιους,μοντελα η' απλως ομορφες παρουσιες!πως να μην βουλιαξει η χωρα,αυτοι νομοθετουσαν για εμας χωρις εμας.τιποτε τελικα δεν ειναι τυχαιο

    • Δήμος avatar
      Δήμος @ ioannis33 05/12/2011 02:39:41

      Για να είμαστε δίκαιοι, το συγκεκριμένο άτομο έδωσε Πανελλήνιες και πέρασε στην Αρχιτεκτονική.

  13. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 05/12/2011 08:09:45

    Έλα μωρέ τους πείραξε τους ανέραστους εκεί στο ΠΑΣΟΚ τώρα η παρουσία της Καϊλή. Λες και βλέπουν κάθε μέρα τέτοιες ωραίες γυναίκες τα λιγούρια! ;)

  14. Tassos avatar
    Tassos 05/12/2011 09:17:11

    Κάποτε, σε κοπή πίττας μηχανικών είχε έρθει εκλεγμένη αλλά νεοσσός επαγγελματικά. Μας είπε"αισθάνομαι ότι θα ήταν κοροϊδία να σας πω οτιδήποτε γιατί είστε πολλά περισσότερα χρόνια μηχανικοί από μένα". Η κοπέλλα είναι πολύ σοβαρή. Αντε συγκρίνετέ την πχ με τον γουρλομάτη τον Κυριάκο...

  15. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 05/12/2011 20:48:12

    Καϊλη-Ραπτη τα ωραιοτερα του κοινοβουλιου και οι δυο Σαλονικιες,τυχαιο δεν νομιζω.
    Γεια σου ρε πατριδα με τα ωραια σου, τωρα απο πολιτικο λογο,ενταξ,μην τα θεμε κι ολα μαζι,απο κατι μουντρουχες των κοματων πολυ καλυτερες σ ολα τους.
    Τοπο στα νιατα ρε καργιες,στην ακρη ,να ομορφηνει η μαυριλα μας,ετσι κι αλλοιως και σεις πολυ λιγα προσφερετε.