#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/04/2011 19:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο πωλητής καγιάκ από το "survivor" που πάει για σύμβουλος του Γιώργου

[caption id="attachment_95916" align="alignnone" width="343" caption="protothema.gr"][/caption]

 

Ο κ. Βασίλης Μπουτσoρής είναι ο άνθρωπος που διατηρεί το κατάστημα από όπου προμηθεύεται ο πρωθυπουργός όλα τα απαραίτητα για τις εξορμήσεις του στη θάλασσα. Από εκεί αγόρασε το κανό του, τον εξοπλισμό και όλα τα απαραίτητα.

Η γνωριμία του 53χρονου καθηγητή Φυσικής Αγωγής με τον κ. Γιώργο Παπανδρέου κρατάει ήδη τρία χρόνια. Τον γνώρισε όταν τυχαία πέρασε από το κατάστημά του με είδη κωπηλατικής στην Κηφισιά και έδειξε ενδιαφέρον για το άθλημα του καγιάκ.

Μετά το περιβόητο ατύχημα με το ποδήλατο, ο κ. Παπανδρέου υπέστη κάποια βλάβη στον κόκκυγα. Οι γιατροί τού συνέστησαν ότι για τη θεραπεία του βοηθά πάρα πολύ η στάση του σώματος του κωπηλάτη. Από τότε λοιπόν ο πρωθυπουργός έδειξε μια ιδιαίτερη αγάπη για το άθλημα του καγιάκ.

Από το κατάστημα του κ. Μπουτσορή προμηθεύτηκε το κανό του, ενώ υπήρξαν και φορές όπου έκανε μαζί με τον γυμναστή προπονήσεις προτού ξεκινήσει να ανοίγεται στα βαθιά και να «οργώνει» τις θάλασσες του Σαρωνικού και του
Αιγαίου, όπου τον έχει απαθανατίσει ο φωτογραφικός φακός.

Ο πρωθυπουργός βρέθηκε και πάλι στο κατάστημα πριν από λίγες ημέρες, αμέσως μετά την επιστροφή του από τη Σύνοδο Κορυφής των Βρυξελλών. Ζήτησε από τον κ. Μπουτσορή να ξεκινήσουν προπονήσεις στο καγιάκ εν όψει του Πάσχα αλλά και του καλοκαιριού.

Η συζήτηση, όμως, δεν έμεινε εκεί. Ο γυμναστής ξεκίνησε από τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει το καγιάκ στην Ελλάδα και έφτασε να αναλύει στον πρωθυπουργό τα προβλήματα του αθλητισμού στη χώρα μας αλλά και τις ευκαιρίες αξιοποίησης των ολυμπιακών εγκαταστάσεων.

Ο πρωθυπουργός εντυπωσιάστηκε με τις απόψεις του καθηγητή Φυσικής Αγωγής και του είπε: «Σκέφτομαι να σε αξιοποιήσω κάπου όπου θα μπορείς να κάνεις όλα αυτά που σκέφτεσαι πραγματικότητα». Ετσι, μετά την κυρία Τίνα Μπιρμπίλη, υπουργό Περιβάλλοντος, Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής, η οποία γνώρισε τον πρωθυπουργό πριν από μερικά χρόνια σε ένα γυμναστήριο κάνοντας διάδρομο, δεν αποκλείεται να δούμε και άλλους ανθρώπους από τον ευρύτερο κύκλο της άθλησης να αξιοποιούνται από τον κ. Παπανδρέου.

http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=115929

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 10/04/2011 19:56:26

    Θλιβερό.

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/04/2011 20:01:47

    .και ο Θεμος που το ακουσε?? ηταν το κουπι??

    δε φταιει ο ανθρωπος.. φταιει το ΓΑΠ και ο κοκκυγας του... δε βλεπω να του περναει συντομα ο πονος................................

    ΠΠ

  3. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 10/04/2011 20:04:16

    Λεφτά υπάρχουν.

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 10/04/2011 20:12:50

    Δηλαδή αν συναντούσε τη Μαίρη Σκόρδου στο μάθημα αερόμπικ, θα την έκανε κι αυτήν αξιωματούχο του κράτους;
    Κλάμα οι τόσα χρόνια αφισοκολλητές που ούτε καν σύμβουλοι δεν γίνονται....

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Strange Attractor 10/04/2011 20:20:36

      εγω φοβαμαι τον πωλητη των κολλαν...!!!
      εαν ειναι πωλητρια.... να την προτιμησσουμε?

      ΠΠ

    • manos avatar
      manos @ Strange Attractor 10/04/2011 20:43:29

      Ωραία η παρατήρησή σου Strange.
      Moreover που λέγαμε και στο χωριό μου, θα μπορούσε και ο βενζινάς του ΓΑΠ να γίνει γ.γ. στο υπουργείο κλιματικής αποτέτοιας.
      Και βέβαια ο σερβιτόρος της διπλανής ταβέρνας να πάει για υπουργείο γεωργίας κ.λ.π.
      Δεν προσβάλλω τα συγκεκριμένα επαγγέλματα. Απλά είναι για γέλια αυτό που συμβαίνει. Αυτό είναι που έλεγε για άριστους και αρεστούς?

  5. Misha avatar
    Misha 10/04/2011 20:32:45

    Θα τον βάλει σε διπλό κανό , για να κωπηλατούν ασταμάτητα όταν θα βγούν τα «κροκοδειλάκια» σε αναζήτηση του....

  6. TopGunZ avatar
    TopGunZ 10/04/2011 20:52:32

    Εγώ άλλο θέλω να ρωτήσω. Μιλάμε για το ίδιο ατύχημα που πήγε να βάλει την αλυσίδα του ποδηλάτου εν κινήσει?

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/04/2011 20:55:07

    αν επεσε και απ το ποδηλατο του γυμναστηριου ειναι τεραστιος !!
    αχχαχαχαχααααααααααααααχαχχααααα

    ΠΠ

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/04/2011 20:57:59

      Αυτός είναι ικανός να πέσει από το ποδήλατο θαλάσσης και να σπάσει τον κόκκυγά του.

      • manos avatar
        manos @ TopGunZ 10/04/2011 21:09:08

        Και το χειρότερο? Να πέσει από το ποδήλατο θαλάσσης την ώρα που πάει να του βάλει την αλυσίδα!!! :-)

        • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
          ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ manos 10/04/2011 21:27:57

          μη σου πω να φουσκωσει τα λαστιχα εν πλω...

          ΠΠ

  8. ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ avatar
    ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 10/04/2011 20:57:21

    Αχ βρε Τσιτσολίνα ήσουν άτυχη. Αν είχες γεννηθεί στην Ελλάδα με τα προσόντα που διέθετες μέχρι υπουργό σωματικής αποκαβ-σης θα σε κάναμε.

  9. man8os avatar
    man8os 10/04/2011 21:32:53

    Η Μπιρμπιλη αποδεικνυεται καλυτερη απο αυτο που περιμενα.

    • manos avatar
      manos @ man8os 10/04/2011 21:40:24

      απ'τα ίδια που μάσαγε ο Τζων λέννον?
      Lucy in the sky with diamonds.

    • Κώστας avatar
      Κώστας @ man8os 10/04/2011 23:24:23

      Συμφωνώ. Να είμαστε δίκαιοι.
      Και στο θέμα χτίσιμο μέσα σε περιοχές Natura και στους δασικούς χάρτες και στην διαφοροποίησή της για μη ξεπούλημα κρατικών στρατηγικών οργανισμών(ΔΕΗ), πήρε καλές θέσεις.

  10. ARISTOMENIS VIGILANT avatar
    ARISTOMENIS VIGILANT 10/04/2011 23:10:02

    Είναι τοσο υπάλληλος,που (μας) δουλεύει πενθήμερο...

  11. Γ.Κ avatar
    Γ.Κ 10/04/2011 23:24:36

    Ξέχασαν να μας πουν στο πρώτο θέμα ότι οι γιατροί του συνίστησαν να ταξιδεύει με αεροπλάνα καθήμενος σε ανέτα καθίσματα VIP όπως αρμόζει άλλωστε σε έναν πρωθυπουργό! Ενίοτε δε να χρησιμοποιεί και ελικόπτερο την ίστατη ώρα αν βρει διαθέσιμο πιλότο βέβαια!

  12. popolaros avatar
    popolaros 10/04/2011 23:28:06

    ...γιατί δεν εκπλήσσομαι πλέον ;

  13. Orestios avatar
    Orestios 11/04/2011 01:31:21

    Ξεχνάτε τον σύμβουλο της ιστιοπλοΐας?
    Εκεί μαζεύτηκε κάπως μετά το κράξιμο, αλλά πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι

  14. ΔημΒας avatar
    ΔημΒας 11/04/2011 11:19:13

    Το μόνο που του απομένει είναι να κάνει τη Μάργκαρετ Υπουργό Νέας Γενιάς και να προτείνει τον αδελφό του για Νόμπελ Λογοτεχνίας... Ξεκινάει με τους άσχετους για να έχει το δικαίωμα να βολέψει και κανένα συγγενή,,,

  15. Brankaleon avatar
    Brankaleon 11/04/2011 18:09:00

    Εντάξει με τον κόκκυγα του "μεγάλου", βρέθηκε θεραπεία.
    Με τον δικό μας "κόκκυγα" τί γίνεται;

  16. Vtheod avatar
    Vtheod 11/04/2011 20:48:29

    Και στον ΟΤΕ (~2001) ο τότε CEO προσέλαβε έναν σκιέρ για την Δ/νση Προμηθειών (και ήδη έγινε μόνιμος). Κορόιδα!!! ούτε σκι κάβνετε ούτε κανό.... θα έχατε προσληφθεί όλοι στου Μαξίμου....