13/04/2011 15:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Τσέχος πρόεδρος ..."τσεπώνει" στυλό



"Χαμός" στο YouTube με το βίντεο που δείχνει τον πρόεδρο της Τσεχίας, Βάκλαβ Κλάους, να τσεπώνει πένα, στη διάρκεια επίσκεψης του στη Χιλή.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. irida avatar
    irida 13/04/2011 15:30:38

    Τζάμπα ήρθε στους Τσέχους!! Τι αξία έχει ένα στυλό!! Ενώ οι δικοί μας!! Χλίδα!! Από μετρητό και πάνω!! Αυτοί ούτε να κλέψουν δεν ξέρουν!! χαχχαχα

  2. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 13/04/2011 15:32:49

    Τι λέγαμε χθές;
    Ο Νεοφιλελεύθερος και ευρωσκεπτικιστής!
    Όπερ συνώνυμον με διασταυρωμένα γονίδια φραγκοφονιά και γκλαμουρόβλαχου επαρχιώτη!

    • A.M. avatar
      A.M. @ Ο Θείος 13/04/2011 17:13:55

      Ενώ τα ευρωλιγούρια ε;
      Δεν καταδέχονται να κλέψουν ένα στυλό!
      Από μύριο ευρώπουλα και πάνω!!

      Το πώς τώρα εμπλέκονται οι πολιτικές απόψεις ενός ανθρώπου
      με ένα κουσούρι που μπορεί νάχει ο άνθρωπος είναι είναι άλλο θέμα.

      • Orestios avatar
        Orestios @ A.M. 13/04/2011 21:05:04

        +10000

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Ο Θείος 13/04/2011 21:40:28

      Ο Σούλτζ είσαι;

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Ο Θείος 14/04/2011 13:40:52

      Ενώ ο Βούγιας που είναι του χώρου της "ανανεωτικής αριστεράς" και άκρα φιλοευρωπαϊστής και φίλος του λαθρομετανάστη και της Αλ Σάλεχ, απλά μπαίνει τζάμπα στο μετρό από το αεροδρόμιο, επειδή το ακυρωτικό, λέει, ήταν "χαλασμένο" (ως γνωστό, υπάρχει ΕΝΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΟ ακυρωτικό μηχάνημα στο αεροδρόμιο, χαχα). Και κάνει και αίτηση να του σβηστεί το πρόστιμο των 60 ευρώ και το πετυχαίνει!
      Είδες άμα είσαι ροζούλης φιλευρωπαϊστής πόσο έντιμος είσαι και πόσο ευνοϊκά σου έρχονται τα πράγματα;

  3. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 13/04/2011 15:39:29

    Ελάτε ρε παιδιά, σόου ήταν. Ήθελε να ασχολούμαστε μαζί του, κάτι σαν τον Κούγια δηλαδή..

  4. papado avatar
    papado 13/04/2011 16:42:44

    ελατε ρε παιδια...πταισμα.Αν ο πολιτικός ήταν Έλληνας θα είχε κλέψει και το γραφείο μαζί....μπορεί και το ρολόι του άλλου προέδρου.

  5. kargia avatar
    kargia 13/04/2011 17:03:15

    Σαν να φέρνει λίγο του Βερέμη...

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ kargia 13/04/2011 18:25:24

      Χα χα χα!

  6. Παστός Αστός avatar
    Παστός Αστός 13/04/2011 17:05:21

    Χαρακτηριστικοί οι μορφασμοί της ψυχολογίας...

    Έγκυρος, κουμπωμένος και μειλίχιος - μόνιμο προσωπείο.
    Σοβαρός, καταφατικός και σβέλτος, όταν μυρίζεται λέια.
    Αυστηρός και απρόσιτος κατά το τσέπωμα.
    Χαμογελαστός όταν απομακρύνεται από την κρύπτη.
    Θρασύς και ψυχρός όταν κατασκευάζει το άλλοθι.
    Επιστροφή στο μόνιμο προσωπείο, έγκυρος, κουμπωμένος και μειλίχιος.
    :)
    Η περίληψη της νοοτροπίας του μέσου πολιτικού σε 40 δευτερόλεπτα!

    • vel avatar
      vel @ Παστός Αστός 13/04/2011 22:14:30

      όντως το ύφος είναι όλα τα λεφτά!!

  7. http://chomatery.blogspot.com avatar
    http://chomatery.blogspot.com 13/04/2011 17:32:36

    αν ήταν ο Άκης θα το άφηνε απευθείας με σιχασιά κάτω πάλι. Ε, αυτό πάει πάρα πολύ. Όχι και για ένα στυλό. Για ένα νεοκλασσικό τουλάχιστον χαλάλι....!

  8. juliet avatar
    juliet 13/04/2011 18:12:34

    πας μη Ελληνας ......φτωχομπινές.

    • Dora avatar
      Dora @ juliet 13/04/2011 22:34:25

      Αν αρτηθεις(χαλασεις την νηστεια δηλ), να φας αρνι κι αν κλεψεις ναν' χρυσαφι ελεγε η γιαγια μου η Πολιτισσα!

      • irida avatar
        irida @ Dora 14/04/2011 09:19:50

        Dora, να σε ..διορθώσω; αρτυθώ!!
        Καλημέρα!

  9. anonymos avatar
    anonymos 13/04/2011 19:27:40

    Αυτοί οι νεοφιλελεύθεροι γεννημένοι κλέφτες είναι μέχρι και στυλούς βουτάνε

  10. kiki avatar
    kiki 13/04/2011 20:09:37

    ΠΑΣΟΚ θαναι ο τυπος , αφου ειναι νεοφιλελευθερος κλεφτης στυλων πασοκ ειναι.
    ετσι ξεκινησαν και αυτοι απο στυλο, και φτασανε στα οργανα και βλεπουμε.

  11. Αρράκις الراقص avatar
    Αρράκις الراقص 13/04/2011 20:13:35

    Μήπως δεν το έκλεψε το στυλό; Δεν συνηθίζεται όταν υπογράφονται διακρατικές συμφωνίες τα στυλό να δωρίζονται ως ενθύμιο;

    • Dora avatar
      Dora @ Αρράκις الراقص 13/04/2011 22:35:32

      Αρρακι,φιλε μου,πλακα εκανε ο ανθρωπος.

  12. Θετταλός avatar
    Θετταλός 13/04/2011 20:33:03

    "Μαζί τον φάγαμε το στυλό"... όπως θα έλεγε και ντόπιος πολιτικός....

  13. Αθωος Περαστικος avatar
    Αθωος Περαστικος 13/04/2011 21:05:14

    Δωστε τους απο ενα Bic που μου θελουν και πενα οταν υπογραφουν τις συμφωνιες των αφεντικων τους...με μασημενο καπακι ακομα καλυτερα...συμβολικοτατο!

  14. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 13/04/2011 21:43:28

    Άσε που μάλλον είναι από τα αναμνηστικά που δίνου δώρα εξ ού και το κουτί. Εχω 200 συλλογή, και δεν έχω κανένα κουτί. Άντε Θείε... να πας σε κανένα συνέδριο να σου δώσουν και σένα.

  15. Αργοναύτης avatar
    Αργοναύτης 14/04/2011 09:52:37

    Σιγά το πράμα. Εδώ ο ένας έβαζε ολόκληρα κουτιά Πάμπερς στην τσέπη του. Ο άλλος ολόκληρα Υποβρύχια και ΤΟRΜ1. Ο άλλος αεροδρόμια και πάει λέγοντας, και μας εντυπωσίασε ένα Parker ;