#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/10/2012 19:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ορίτζιναλ προς Χρυσαυγίτες: Ούτε να το σκέφτεστε...



Άγνωστο πως, στο Περιστέρι κυκλοφόρησε η φήμη ότι η Χρυσή Αυγή, ετοιμάζεται να ανοίξει "τοπικό γραφείο".  Ως εδώ τίποτα το περίεργο -ας πούμε-, μόνο που κολλητά στο κτίριο που θέλουν να πάνε οι Χρυσαυγίτες, υπάρχουν τα γραφεία  της Ορίτζιναλ. Μαθαίνοντας για τους νέους γείτονες, οι ΑΕΚτζήδες, φρόντισαν να κάνουν σαφείς τις προθέσεις τους: Το πανό, "Ούτε να το σκέφτεστε" δεν αφήνει και πολλά περιθώρια παρερμηνείας.

Αναμένεται με ενδιαφέρον η συνέχεια.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αιμίλιος avatar
    Αιμίλιος 24/10/2012 21:01:15

    Επιτέλους αντιληφθείτε το. Δεν είναι θέμα σκέψης, είναι θέμα θέλησης!!!!!!!

  2. Γ13 avatar
    Γ13 24/10/2012 21:04:19

    Είναι γνωστό ότι στις τάξεις της Oρίτζιναλ και των Φενταγίν του Ατρομήτου έχουν βρει καταφύγιο όλοι οι αναρχοαριστεροί ποδοσφαιρόφιλοι...

    • 13 avatar
      13 @ Γ13 24/10/2012 23:06:41

      Ητανε κάποτε της μόδας οι αναρχικοί!Τώρα, με αυτή τη κρίση έρχονται οι χρυσαυγίτες... :p

  3. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 24/10/2012 21:28:36

    Επειδη ειμαι παλαιοθεν οπαδος της προσφυγομανας ΑΕΚ θα πω 5-6 πραγματα για το θεμα, αν και προφανως τετοια ωρα τετοια λογια, οταν χανεται η Ελλαδα.

    1) H Οριτζιναλ- 21 , ας κοιταξει τα πολλα και μεγαλα λαθη της, οταν εκανε πολεμο στο Ντεμη για ασημαντες αφορμες, σε εποχες που η ...ΑΕΚ ηταν Α.Ε.Κ και ειχε 26.000 διαρκειας και 50.000 κοσμο στο γηπεδο με αντιπαλους τυπου Εργοτελη και Ιωνικου, και κοσμο 65.000 στο γηπεδο με Οσφπ , Παο, Μιλαν κ.α.

    2) Μηπως και να ζητησει συγνωμη (η R-21) για τις αριστες σχεσεις που ειχε με διοικησεις τυπου Θανοπουλου, Αδαμιδη κτλ?? Μηπως να ζητησει συγνωμη (η R-21) που ισως επαιξε ρολο στη αποχωρηση της οικογενειας Φιλιπου απ το Μπασκετ και τωρα ειμαστε στη Β' Εθνικη??

    3) Αυτα και ποσα αλλα τραγικα λαθη, απογοητευσαν και εμενα και τη παρεα μου, που ειμασταν εμπρακτα διπλα στην R-21 για σχεδον 20 χρονια.
    Ας κανει αυτα, κι μετα ας αφησει τα πολιτικα απ εξω. Γιατι η ΑΕΚ με σχεδον 2 εκατ κοσμο σε Ελλαδα, Κυπρο, Ομογενεια, δεν εχει αναγκη απο πολιτικους καθοδηγητες, ειτε ειναι συνδεσμιτες, ειτε παραγοντες.

    4) Δυστυχως τα τελευταια χρονια καποιοι προσπαθουν να επιβαλλουν στον συνδεσμιακο χωρο της R-21 τον ψευτο-αναρχισμο και τους (δηθεν) αντι-εξουσιαστες. Οποιος εκφρασει Πατριωτικες αποψεις ακουγεται οτι απαγορευεται να ειναι στο πεταλο της Θ. 1-35.

    5) Ακομα και το ''ΑΕΚ ζουμε στη Πολη να σε δουμε'', ηθελαν να το απαγορευσουν καποιοι ''κουμανταδοροι'' στα συνδεσμιακα της ΑΕΚ, γιατι τους φανηκε ...Εθνικιστικο. Παλι καλα που υπαρχουν και τα παιδια στο αλλο πεταλο του Οακα στη 15 , αλλα και στην 8-12 και καπως ισορροπει το πραγμα.

    6) Για το θεμα του Περιστεριου, ενα εχω να πω. Αν και κατα βαση Μικρασιατικη περιοχη κι ενω ηταν παντα ''κιτρινη'', τα τελευταια χρονια, με ευθυνη και των συνδεσμιτων της ΑΕΚ, αυτο εχει αλλαξει αρκετα. Συν τοις αλλοις καταφεραν μονο αυτοι, να πλακωθουν χωρις σοβαρο λογο με τους συνδεσμιτες του Ατρομητου Περιστεριου.
    Κι επειδη οι Φενταγιν (συνδεσμιτες του Ατρομ Περιστεριου) ειναι στον αντι-εξουσιαστικο χωρο, η αντιδραση αυτη της R-21 Περιστεριου προς την (αδιαφορη σε μενα) Χ.Α , μαλλον ψιλο-γλειψιμο προς τους Φενταγιν και τους λοιπους αντι-εξουσιαστες μου μοιαζει. Τι να πω ... εκτος απ το αγωνιστικο τμημα, εχουμε ξεπεσει και οπαδικα-συνδεσμιακα...

    • armageddon avatar
      armageddon @ Μικρασιάτης 29/10/2012 16:30:34

      Πέστα χρυσόστομε

  4. no shit avatar
    no shit 24/10/2012 21:43:34

    Έλα ρε ΑΕΚΑΡΑ!
    Πέστα εσύ άμα δεν τα λέει κανένας...

  5. opa avatar
    opa 24/10/2012 21:44:55

    έτσι Δικέφαλε!

  6. Δ.Σ. avatar
    Δ.Σ. 24/10/2012 21:46:55

    Ας ασχοληθούν με την ομάδα τους (για υποστήριξη της οποίας έκαναν τον σύνδεσμό τους) και ας μην ασχολούνται με τα κόμματα. Γεμίσαμε ντεμέκ antifa οπαδούς, λες και αυτό είναι το πρόβλημά μας.

  7. Δραγουμης avatar
    Δραγουμης 24/10/2012 22:05:19

    ειδικα το club του Περιστεριου ειναι γεματο αναρχοαριστερους

    ΑΕΚ ΑΓΑΠΗ ΓΛΥΚΕΙΑ

  8. Simon Bolivar avatar
    Simon Bolivar 24/10/2012 22:05:52

    εκτός θέματος και πραγματικότητας.

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ Simon Bolivar 25/10/2012 18:26:51

      Για καντο μου 50-αρακια βρε Σιμονα, γιατι δεν το επιασα το υπονοουμενο?? Εχεις καποια σχεση με τον οπαδικο χωρο της ΑΕΚ, και θα μας πεις οτι ειμαστε εκτος πραγματικοτητας?? Ολα κι ολα, στα πολιτικα συζηταμε ψυχραιμα, αλλα στα (σπανια) θεματα της ΑΕΚ, δεν θελω αηδιες απ το καθε ασχετο ''περαστικο'' ??

    • larisaios avatar
      larisaios @ Simon Bolivar 29/10/2012 13:14:45

      μια χαρά τα λέει ο μικρασιάτης simon......αν δεν ασχολείσαι με τα οπαδικά μην απαντάς άστο......τιν τελευταία δεκαετία έχουν μπει μεσα στους συνδέσμους ψευτοαριστερές ιδεολογίες και καπαρώνουν την οπαδική ιδεολογία.....

  9. Samurai avatar
    Samurai 24/10/2012 22:27:06

    Ωραία.
    Οι Αεκτζήδες μας δείχνουν το δρόμο.
    Θα κάνουμε ''φωτοτυπία''το πανό και θα το μοιράσουμε στα εκπαιδευτικά ιδρύματα της χώρας.
    Πιστέψτε με..δε χρειάζονται περαιτέρω διευκρινίσεις..θα πάρουν το μήνυμα
    τα τσογλάνια που στέκονται μπροστά από τις έδρες αλλά και πίσω από αυτές !
    Ζυγώστε ρε τσόγλανοι για να διαπιστώσετε τι εννοούμε..
    Πετάτε σκ...α στη γνώση μας ?
    Ε κι εμείς πατάμε εσάς !

  10. Βασιλική avatar
    Βασιλική 24/10/2012 23:09:02

    Μπράβο στους Αεκτζήδες !Μακάρι να ξεβρώμιζε και η κερκίδα του Θρύλου από τα φασιστοειδή .....

  11. Radical Fans United avatar
    Radical Fans United 25/10/2012 00:16:37

    http://www.rfu.blogspot.gr/2012/10/blog-post_17.html

    Σχετικά με αυτό το θέμα μπορείτε να διαβάσετε και εδώ.

  12. Γιάννης Μ. avatar
    Γιάννης Μ. 25/10/2012 01:19:51

    Οι "σύνδεσμοι οπαδών" έχουν μεταβληθεί σε σχολές βίας για να τροφοδοτούν τους ακραίους πολιτικούς χώρους όλων των αποχρώσεων. Και όλως τυχαίως αυτό συμβαίνει εδώ και κάποια χρόνια, τα ίδια χρόνια που προετοίμασαν την είσοδό μας στο ΔΝΤ.

    Κατά τ' άλλα θα γνωρίζετε το ανέκδοτο με τον αγώνα στο Ολ. Στάδιο και τους 70000 μπατίρηδες που χειροκροτούσαν 22 εκατομμυριούχους.

    Άντε και του χρόνου στο Παναφρικανικό Κύπελλο

  13. Θησειώτης avatar
    Θησειώτης 25/10/2012 12:05:05

    Προφανώς και λόγω εισοδισμού, ελέγχεται πλέον πλήρως ο σύνδεσμος της R21 στο περιστέρι από συμμορίτες, οι οποίοι βγάζουν πάνια με ότι τους προστάξουν οι καθοδηγητές τους.
    Από την άλλη όμως θα ήθελα κάποιοι συμπαθούντες την παραπάνω ενέργεια να μας πουν τι παίζει με τον σύνδεσμο της ίδιας οργάνωσης στα εξάρχεια. Γιατί άλλα κόλπα γίνονται εκεί πέρα....Οι θαμώνες της περιοχής το ξέρουν καλά στο πετσί τους....

  14. Μάρκος avatar
    Μάρκος 31/10/2012 13:29:38

    Όταν ο Ντέμης της Βανδή, ως πρόεδρος της ΑΕΚ, είχε κάνει δηλώσεις για την Μικρασιατική Καταστροφή λέγοντας "κι εμείς κάναμε σφαγές", δεν είδα να διαμαρτυρηθεί καμιά Ορίτζιναλ....