#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/04/2011 15:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ομπάμα: Μαρξιστής επαναστάτης, και … χρονοταξιδιώτης!




 

Από την ημέρα που εξελέγη πρόεδρος της Αμερικής ο Ομπάμα, κυκλοφορούν πάμπολλες θεωρίες συνομωσίας σχετικά με τη καταγωγή του, το θρήσκευμά του, κλπ. Άλλοι υποστηρίζουν ότι δεν γεννήθηκε στις ΗΠΑ, άλλοι ότι είναι Μουσουλμάνος, και άλλοι ότι είναι … εξωγήινος.

Ένας από αυτούς που έχει βάλει σκοπό ζωής του το «ξεμπρόστιασμα» του Ομπάμα, είναι και ο «ακροδεξιός» δημοσιογράφος Jack Cashill, που μεταξύ άλλων, έχει υποστηρίξει ότι ο πραγματικός πατέρας του Αμερικανού προέδρου είναι ο μακαρίτης πλέον Jimi Hendrix!

Αυτές τις μέρες, ο Cashill παρουσίασε, μια ακόμη «απόδειξη» για τα λεγόμενά του. Όπως ισχυρίζεται, ο Barack Obama, που εμφανίζεται σε μια παλιά φωτογραφία με το παππού και τη γιαγιά του, δεν υπάρχει, αλλά η εικόνα του είναι αποτέλεσμα του photoshop.

Ας τα πάρουμε από την αρχή. Στη βιογραφία του προέδρου The Bridge, του 2010, που έγραψε ο David Remnick, υπάρχει μια φωτογραφία του νεαρού τότε Ομπάμα να κάθεται σε παγκάκι ανάμεσα στον παππού και στη γιαγιά του. Το παγκάκι είναι αληθινό, όπως  αληθινοί είναι ο παππούς και η γιαγιά. Ο Ομπάμα όμως δεν είναι. Είναι αποτέλεσμα photoshop. Έτσι λέει ο Cashill. Ποιος το έκανε; Άγνωστο.

Άρα υπάρχει μυστήριο. Οι παππούδες του Ομπάμα βρέθηκαν σε πάρκο της Νέας Υόρκης στην οποία δεν ζούσαν, και χωρίς τον εγγονό τους,  ο οποίος όμως σπούδαζε στη πόλη.

Μάλλον ο Ομπάμα θα ήταν εκείνο τον καιρό στο Πακιστάν. Αυτό αποδεικνύει η αποκάλυψη του Jack Cashill. Ότι ο Ομπάμα έλειπε στο Πακιστάν για να εκπαιδευτεί ως Μαρξιστής επαναστάτης.

Αυτό βέβαια που παραλείπει να αναφέρει η ενδελεχής έρευνα του  Cashill είναι ότι ενώ απουσιάζει ο Ομπάμα από τη «πραγματική» φωτογραφία, το γόνατό του συνεχίζει να υπάρχει, μεταξύ του παππού και της γιαγιάς!!!!

Τι γύρευε λοιπόν το γόνατο του στη Νέα Υόρκη, όταν το υπόλοιπο κορμί του βρίσκονταν στο Πακιστάν ή στην Ινδονησία; Πουλούσε μήπως ναρκωτικά; Και γιατί τα κυρίαρχα κατά τα άλλα ΜΜΕ δεν τολμούν να θέσουν αυτό το κρίσιμο ερώτημα σε σχέση με το αυτόνομο γόνατο του προέδρου; Ο λαός έχει δικαίωμα στην ενημέρωση. Η αλήθεια πρέπει να λάμψει.

Μια άλλη εναλλακτική θεωρία σε σχέση με το περιστατικό, μπορεί να είναι αυτή που θέλει τον Ομπάμα να ξεθωριάζει σιγά σιγά, επειδή στη πραγματικότητα ήταν ένας ταξιδιώτης του χρόνου, που επέστρεψε στο παρελθόν, για να εμποδίσει τους γονείς του από το να συναντηθούν!

Και αν είναι έτσι, έχουμε και ένα ακόμη πιο κουφό στοιχείο: Ο Ομπάμα, που άκουγε με πάθος τους δίσκους του Jimi Hendrix όταν ήταν έφηβος, επέστρεψε στο παρελθόν, και δίδαξε κιθάρα στον πραγματικό του πατέρα, τον  Hendrix, με βάση τα ακούσματά του….  από τους δίσκους του Hendrix. Μιλάμε για κλασικό παράδοξο ταξιδιού στο χρόνο.

 

Το βίντεο αποκάλυψη του Jack Cashill εδώ:



S.A. από το Salon

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 09/04/2011 15:53:22

    Ο Χρυσοχοΐδης πάντως στην Βουλή δήλωσε πως ο Ομπάμα είναι Μουσουλμάνος.
    Όλοι το ακούσαμε.

    • Ernestoche avatar
      Ernestoche @ Orestios 09/04/2011 16:41:46

      Μάλλον δεν του αρέσει ο Hendrix, για μην πει κατι σχετικά!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Orestios 09/04/2011 21:46:32

      h__p://www.youtube.com/watch_popup?v=tCAffMSWSzY#t=28

  2. Anatolios avatar
    Anatolios 09/04/2011 16:39:16

    Καλά η φωτογραφία που παρουσιάζει ως αυθεντική χωρίς τον Ομπάμα είναι τέρμα Photoshop, και όσοι ασχολούνται έστω και λίγο το βλέπουν ξεκάθαρα γιατί οι τύποι έχουνε κάνει και πολύ μέτρια δουλειά.. κατηγορούν τον άλλον για αυτό που κάνουν οι ίδιοι.. κατάντια

  3. Dora avatar
    Dora 09/04/2011 18:34:15

    Εαν γυναικα μη μουσουλμανα,παντρευτει μουσουλμανο,τα παιδια (συμφωνα με τους νομους του ισλαμ) γινονται αυτοματα μουσουλμανοι.Γι'αυτο και στον αντρα μουσουλμανο επιτρεπεται να παντρευτει αλλοθρησκη(ενθαρρυνεται μαλιστα)ενω στην μουσουλμανα κοπελα οχι μονο δεν επιτρεπεται να παντρευτει αλλοθρησκο,αλλα διαταζεται και η αποβολη της απ' την οικογενεια καθως και (πολυ συχνα) φονος.Εκτος κι αν ο αντρας της γινει μουσουλμανος.

    Τωρα συμφωνα με τα πιο πανω, ο Ομπαμα ειναι μουσουλμανος.
    Αλλα τα παιδια του τα βαφτισε σε χριστιανικη εκκλησια και ο γαμος του εγινε επισης σε χριστιανικη εκκλησια.Αρα ειναι αποστατης συμφωνα με το κορανικο νομο.
    Ο ιδιος εχει πει καποτε οτι ειχε γινει χριστιανος προτου γνωρισει την Μισελ.

    Οπως και ναχει το πραγμα ,συγχωρηστε με που θα το πω,αλλα ειναι ΚΟΥΚΛΟΣ!
    Κι αυτο ασχετως με τι σταση περνουμε για τις πολιτικες του επιλογες....

    • giannis avatar
      giannis @ Dora 09/04/2011 22:14:56

      Μήπως είσαι η γνωστή Ντόρα και τον βρίσκεις όμορφο;

      • Dora avatar
        Dora @ giannis 10/04/2011 11:11:48

        Οχι,παιδι μου,πως σουρθε? Φτου κακα! Εγω ειμαι ψηλη,ξανθια και πρασινοματα,τον πατερα μου τον ηξεραν μονο στο χωριο μου κι ηταν ανθρωπος της σκληρης αγροτικης εργασιας,απ τους λιγους της γενιας του.
        Ισως αν ημουν η αλλη Ντορα να το δοκιμαζα,βλεποντας οτι ο Ομπαμα εχει μια αδυναμια στις μελαχροινες....

  4. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 09/04/2011 21:49:20

    Είναι νόθο εγγονάκι του Λέοντος Νταβίντοβιτς Τρότσκι.
    Σε μια επίσκεψή του στην Κένυα, είχε συνάψει σχέσεις με την τότε μις Κένυα, η οποία είναι η γιαγιά του.
    Είναι λοιπόν όχι απλώς μαρξιστής επαναστάτης, αλλά περιέχει τροτσκιστικά γονίδια. Και "εβραïκά" φυσικά, όπως εκείνα που ανακάλυψε προσφάτως ο Γερμανός σοσιαλδημοκράτης τραπεζίτης και ερασιτέχνης γενετιστής Ζάρατσιν.
    Και μαύρος και "μουσουλμάνος" (ποιός φωστήρας πάσοκας το είχε πει) και εβραïος και κουμμούνι (τα 2 τελευταία πάνε μαζί συνήθως). Το χειρότερο απ' όλα, αιρετικό κουμμούνι: Αλέκα, τον εξορκιστή γρήγορα!

  5. Αρκουδιάρης avatar
    Αρκουδιάρης 09/04/2011 22:15:35

    γιος του Χεντριξ; τι μαθαίνει κανείς.

  6. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 09/04/2011 23:02:24

    Άν όμως η σωστή γραφή του επωνύμου του είναι Ο' Μπάμια, όπως διατείνονται ορισμένοι, τότε σίγουρα, έχει εκτός των άλλων και Ιρλανδικές ρίζες. Καταλαβαίνετε: ΙRA, βομβιστές, τρομοκράτες κτλ, εξώλης και προώλης.

    • kiki avatar
      kiki @ Ο Θείος 10/04/2011 21:04:00

      Αν ειναι Ο Μπαμια, τοτε μαλλον προς το μπαμιας παει, και σιγουρα τον χαρακτηριζει.

  7. noname avatar
    noname 10/04/2011 20:18:33

    ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑΤΕ ΠΡΕΦΑ.
    OBAMA HAD BRAIN SURGERY
    Mystery scars on Obama's head prompt another question from conspiracy theorists - has the President had brain surgery?
    Read more:
    http://www.dailymail.co.uk/news/article-1373780/Mystery-scars-Obamas-head-begs-question--President-brain-surgery.html