#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/02/2012 10:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι πιο επιθυμητές γυναίκες του 2012

Δανειζόμενοι όχι μόνο λεφτά από την Εσπερία αλλά και το «θεσμό» της λίστας με τις πιο desirable (και βάλε)  γυναίκες στον κόσμο,  που δημοσίευσε η δημοφιλής ιστοσελίδα Askmen.com, προτείνουμε ένα ευχάριστο διάλειμμα από τα PSI,  τις δανειακές συμβάσεις, τις δημοσκοπήσεις και τις τετριμμένες πολιτικές συζητήσεις.

Η δική μας εναλλακτική λίστα είναι προσανατολισμένη και στην ελληνική πραγματικότητα, στις πνευματικές ανάγκες, στις ιστορικές παρουσίες και στα βίτσια των ανδρών κατοίκων της  ελληνόφωνης αποικίας.

Η ενδεκάδα προέκυψε μετά από έντονες δημοκρατικές διεργασίες, με πρότυπο τις  διαδικασίες ανάδειξης του ΓΑΠ στην Προεδρία του ΠΑΣΟΚ. Τα 10 «δαχτυλίδια», επειδή η φτώχεια θέλει καλοπέραση, δίδονται ως εξής:



11. Ελένη Λουκά: για όσους ακόμη αναζητούν την ομορφιά του εσωτερικού  κόσμου των γυναικών, των μεταφυσικών απαντήσεων και της σεξουαλικής εγκράτειας.



10.  Για όλους τους υπόλοιπους αμαρτωλούς προτείνουμε Mila Kunis, την οποία και έριξαν στο 13 της σχετικής λίστας οι ξενέρωτοι Δυτικοευρωπαίοι…



9. Ελένη Μενεγάκη: το ελληνικό απατηλό αντρικό όνειρο για μια ξανθιά που δεν είναι και ο Αινστάιν βρε αδελφέ. Στην πορεία αποδεικνύεται ότι ούτε ξανθιά είναι, ούτε χαζή και εκεί αρχίζουν τα προβλήματα…



8. Ζωζώ Σαπουντζάκη: μεγάλωσε γενιές και γενιές Ελλήνων καλλιτεχνών και όχι μόνο. Ένας λαός που δε σέβεται την ιστορία του δεν έχει μέλλον. Και επειδή όλοι μας λένε ότι γυρίσαμε στη δεκαετία του ‘ 50, ιδού η Ζωζώ, που για χάρη της μέχρι και φυλακή λένε ότι πήγε κόσμος (κατάχρηση στην Πειραϊκή Πατραϊκή). Πόσες άραγε από τις σημερινές δήθεν ντίβες  έχουν κάτι αντίστοιχο στο βιογραφικό τους;



7.  Μακράν τα καλύτερα πόδια στο  Hollywood:  Kate Beckinsale, 38 ετών, κρίσιμη ηλικία, πάνω στις πρώτες έντονες ρυτίδες…

6. Χωρίς φωτογραφία, εκτός ανταγωνισμού, συναγωνισμού και ρεαλισμού  μόνο και μόνο λόγω χροιάς φωνής και στο πλαίσιο της συνεργασίας του Antinews  με  το δημοτικό ραδιόφωνο, Τζίνα Μοσχολιού. Για χάρη της βγάλαμε τη Τζίνα Αλιμόνου από τη λίστα …



5.  Kate Middleton, Δούκισσα κάτι… σου λέει, μπαίνει στη λίστα και για να καλοπιάσουμε τους βασιλικούς. Διότι μαζί με τον βασιλικό ποτίζεται και η γάστρα (κοιλιόδουλοι)…



4.  Εύη Φραγκάκη: όποιος βλέπει το βραδινό δελτίο ειδήσεων και μπορεί μετά να μας πει έστω και μια είδηση, ελέγχεται για ντιντιδισμό. Η απλότητα στα καλύτερα της…



3. Jennifer Lawrence: 21 Μαΐων, ψαγμένη επιλογή μετά από 3 διαζύγια, 224 αποτυχημένες σχέσεις και χιλιάδες ώρες ανάλυσης των διαπροσωπικών σχέσεων…





2. Ισοβαθμία μεταξύ Μαρίας Μενούνος και Μαρίας Νικόλτσιου. Αυτό το απροσδιόριστο «κάτι» στον υπερθετικό.  Ποιος είπε ότι οι «θεές» δεν είναι και  καλά παιδιά;



1. Δεν φαντάζομαι να είχατε αμφιβολίες για την κορυφή της λίστας: Από το Νο 7 της σχετικής λίστας του askmen.com η γυναίκα που συνέδεσε το όνομα της με την Κυβέρνηση Παπαδήμου, πιο … Vergara (σιγά το Νο1) από όλες,  τα έχει όλα και δεν συμφέρει,  η μία και μοναδική Σκάρλετ Γιόχανσον…

Μικρός Οδυσσέας  

ΣΧΟΛΙΑ

  1. makis p avatar
    makis p 04/02/2012 10:44:32

    Ξέχασες την μπουμπούκα μας, την εύα καιλή και την έλενα ράπτη. Γιατί?
    Συγκυβέρνηση είναι όλες, και πανέμορφες.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ makis p 04/02/2012 11:37:04

      Τγν Έλσα, την Φώφη, και την .... Αννούλα;

  2. TopGunZ avatar
    TopGunZ 04/02/2012 10:45:28

    Νομίζω ότι αξίζει μια θέση στην Αννούλα του Χιονιά. Τόσα σχόλια συνουσιαστικού περιεχομένου δεν πρέπει να έχει πάρει άλλη γυναίκα από το σύνολο του εκπαιδευτικού και γονεικού κόσμου.

  3. Kώστας β. avatar
    Kώστας β. 04/02/2012 10:50:20

    Μικρέ Οδυσσέα πάλι κάτι ξέχασες . Αυτήν που εργάζεται απο τα 17 και άρχισε να δουλεύει τον κόσμο απο τα 23 της.Αυτή ντε με το τραπεζομάντηλο ωσάν δικαστικός εκπροσωπος με τ αγγλικά και cd.

  4. ΜΠ avatar
    ΜΠ 04/02/2012 10:56:10

    Οι πιο επιθυμητοί άνδρες; Είμαστε κι εμείς εδώ, Μικρέ Οδυσσέα μην παραβλέπεις το γυναικείο αναγνωστικό κοινό ;)

    • M.O. avatar
      M.O. @ ΜΠ 04/02/2012 14:35:40

      Σεβόμαστε και τιμούμε το εκλεκτό γυναικείο αναγνωστικό κοινό. Αλλά μας μπερδεύουν οι επιθυμίες σας. Ο Ρομπάι ας πούμε πως σας φαίνετε για Νο1;

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ M.O. 04/02/2012 16:15:19

        Αρκεί να φωτογραφηθεί με αδαμιαία περιβολή...

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ ΜΠ 04/02/2012 15:43:24

      Βάλε μια φωτογραφία μου..

      • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
        Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 04/02/2012 15:44:03

        Μ.Ο

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ ΜΠ 04/02/2012 21:48:26

      Βρέεεε καί τά ἀρχικά σου μοῦ ἒφερναν σέ ΜΠάμπης!

  5. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 04/02/2012 11:03:42

    Τι ξενέρωτη λίστα είναι αυτή, όταν υπάρχουν η Διαμαντοπούλου, η Δαμανάκη και Νο1 η Ντόρα με το θανατηφόρο χαμόγελο (κυριολεκτικά).

    • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
      ΣΤΕΛΙΟΣ @ dikefalosaitos 04/02/2012 12:19:18

      Σας το έχω πει πολλές φορές ,αλλά δεν το εμπεδώνετε: Δεν υπάρχει Ντόρα! Ο Μητσοτάκης με περούκα είναι! Συνεπώς δεν μπορούσε να συμμετάσχει στον διαγωνισμό!

      • dikefalosaitos avatar
        dikefalosaitos @ ΣΤΕΛΙΟΣ 04/02/2012 12:23:52

        Νομίζω ότι είσαι υποκειμενικός στην κρίση σου για το κορίτσι μας. Αυτές οι θεωρίες συνωμοσιολογίας δεν θα περάσουν. Σε λίγο θα μας πεις ότι υπήρχαν και οι δεινόσαυροι.

        • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
          ΣΤΕΛΙΟΣ @ dikefalosaitos 04/02/2012 12:31:17

          Ενας υπάρχει ακόμα , γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε?

          • Γεώργιος Τ. avatar
            Γεώργιος Τ. @ ΣΤΕΛΙΟΣ 04/02/2012 22:22:45

            Είστε απόλαυση...

  6. Δημήτρης Σκαμπαρδώνης avatar
    Δημήτρης Σκαμπαρδώνης 04/02/2012 11:18:39

    Συμφωνώ μέ το νούμερο 1 τής ανωτέρω λίστας.Εχει όλα τά απαραίτητα προσόντα νά μεγαλουργήσει.Καί ένα ανέκδοτο.Λέει ο άνδρας στήν κοπέλα του,αγάπη μου επειδή είσαι η πρώτη μου θά σέ φωνάζω Ευα.Η κυρία σκέπτεται λίγο καί λέει,εγώ θά σέ φωνάζω Πεζω.Γιατί Πεζώ ρωτάει αυτός. Γιατί είσαι ο 306ος.

    • Μ.Ο. avatar
      Μ.Ο. @ Δημήτρης Σκαμπαρδώνης 04/02/2012 14:37:38

      Υπερβολές. Ο 205 ήτανε...

      • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
        Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ Μ.Ο. 04/02/2012 15:47:29

        406

        • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
          ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 04/02/2012 21:50:30

          4008

  7. unfair avatar
    unfair 04/02/2012 11:24:36

    το νούμερο 1, νομίζω πως είχε βοήθειες!!
    μπράβο Μ.Ο. που μας χαλαρώνεις λιγάκι!

  8. The Saint avatar
    The Saint 04/02/2012 11:52:57

    Mικρέ, κάτι δεν πήγε καλά σε αυτή τη λίστα του askmen...
    Λάθη είμαστε βέβαια, ανθρώπους κάνουμε, αλλά έμειναν κατα τη γνώμη μου καλές περιπτώσεις απ'έξω...
    Μία θα σου παραθέσω εδώ, που δεν θα την άφηνα έξω με τίποτα. Και ναί, δεν αποτελεί όνειρο μόνο των αντίστοιχης ηλικίας αρρένων... Πώς θα μπορούσε άλλωστε...
    http://www.google.gr/search?q=selena+gomez&hl=el&prmd=imvnso&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=kf8sT8XSJMW08QOq4-WFDw&sqi=2&ved=0CE0QsAQ&biw=1920&bih=931

    • Μ.Ο. avatar
      Μ.Ο. @ The Saint 04/02/2012 14:39:11

      Κατευθείαν για τον εισαγγελέα...

  9. Αλέξης avatar
    Αλέξης 04/02/2012 12:01:32

    Εύη Φραγκάκη; Really;

  10. blue nile avatar
    blue nile 04/02/2012 12:11:29

    Όχι άλλο Σκάρλετ...

  11. m.s avatar
    m.s 04/02/2012 12:35:50

    Μέρκελ με φόντο τον κινεζομόγγολο υπουργό της.
    για άγριες ζουζουνιές ...

  12. Y. avatar
    Y. 04/02/2012 14:56:52

    Στο 5, αντί για Κέϊτ, ψηφίζω Πίπα

    • M.O. avatar
      M.O. @ Y. 04/02/2012 22:26:44

      Είσαι μερακλής!

  13. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 04/02/2012 15:36:00

    ΜΙΚΡΕ ΟΔΥΣΣΕΑ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΕΛΩ: Μικρέ Οδυσσέα μου αρέσει η πράσινη τραγουδίστρια που θα δεις στο βίντεο που βάζω στο τέλος του σχολίου μου. Εσύ που έχεις τις γνωριμίες σου μήπως μπορείς να κάνεις κάτι για την περίπτωση μου; http://www.youtube.com/watch?v=ftKhskMgI4U

    • Δαναός avatar
      Δαναός @ Χρήστος Δημάρης 04/02/2012 19:44:09

      Σοβαρέψου....

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Δαναός 04/02/2012 19:47:16

        Μπα;;;;;;; εσύ όταν εκβιάζεις το γυναικείο εργατικό δυναμικό για ένα ξερο-κόμματο;

        • juliet avatar
          juliet @ ΕΥΑ 04/02/2012 20:24:52

          χαχαχαχα,τον είπανε Ζαχόπουλο της Χαλκιδικής...

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ juliet 04/02/2012 21:49:36

            Και σεις τους πιστέψατε μανδάμ; Ντροπή σας!

          • ΕΥΑ avatar
            ΕΥΑ @ juliet 04/02/2012 21:50:53

            Juliet..ευτυχώς υπάρχουν ντοκουμέντα!

    • juliet avatar
      juliet @ Χρήστος Δημάρης 04/02/2012 20:19:32

      Χρήστο καλησπέρα,
      σωστά γούστα........γυναικάρα!

      • Χρήστος Δημάρης avatar
        Χρήστος Δημάρης @ juliet 04/02/2012 21:35:24

        ΜΕΡΙΚΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ: Καλησπέρα σε όλους. 1ο ευχάριστο νέο: Κέρδισε ο ΠΑΣ Γιάννινα την Κέρκυρα 2ο ευχάριστο νέο: Απορρίφθηκε ή πρώτη από τις πέντε αγωγές που μου έχουν κάνει για συκοφαντική δυσφήμιση και όπως καταλαβαίνετε τον ίδιο δρόμο θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες τέσσερις. 3ο ευχάριστο νέο: Ξεκίνησε η προανάκριση για την μηνυτήρια αναφορά που κατέθεσα πριν από δύο μήνες για την εξαπάτηση ενός δικαστηρίου από έναν δήμαρχο, έναν δημοτικό σύμβουλο και μια νομική σύμβουλο ενός δήμου. (ονόματα δεν λέμε!!!)

        • Δαναός avatar
          Δαναός @ Χρήστος Δημάρης 04/02/2012 21:48:10

          Χρήστο ειλικρινά χαίρομαι!

          • Χρήστος Δημάρης avatar
            Χρήστος Δημάρης @ Δαναός 04/02/2012 22:12:36

            ΔΑΥΙΔ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΓΟΛΙΑΘ: Εγώ να δείς! Αυτή η προανάκριση είναι η έβδομη που ξεκίνησε μετά από δικές μου ενέργειες. Σου αναφέρω και τις υπόλοιπες έξι προανακρίσεις που έχουν ξεκινήσει και βγάλε συμπέρασμα τι είδους πολιτικοί μας κυβερνούν: 1) Υπόθεση κατασκευής ενός δημοτικού site το οποίο κόστισε 300.000 ευρώ!!! 2) Υπόθεση προμηθειών των δημοτικών λεωφορείων 3) Υπόθεση κατασκευής ενός δημοτικού κτίριου για το οποίο δώθηκαν στον εργολάβο επιπλέον 200.000 ευρώ επειδή μετά από δύο χρόνια κάποιοι θυμήθηκαν ότι υπήρχε νερό στα θεμέλια του!!! 4) Υπόθεση ενός πλαστού διορισμού 5) Υπόθεση πλασματικών υπερωριών 6) Υπόθεση παράβασης καθήκοντος δύο δημάρχων (ενός πρώην και ενός νυν) Επίσης Δαναέ δεν ξέρω σε ποιό σημείο βρίσκεται η μηνυτήρια αναφορά που κατέθεσα και αφορά στην ψευδομαρτυρία εναντίον μου πέντε ευυπόληπτων ανθρώπων. (ένας είναι πρώην υπουργός, ο άλλος είναι παγκοσμίως γνωστός επίκουρος καθηγητής πανεπιστημίου, άλλοι δύο είναι πρώην αντιδήμαρχοι και ο πέμπτος είναι πρώην πρόεδρος φροντιστών) Και τέλος δεν ξέρω επίσης σε ποιό σημείο βρίσκεται και άλλη μία μηνυτήρια αναφορά μου για παράβαση καθήκοντος στην οποία εμπλέκεται και ένας διευθυντής υπουργικού γραφείου.

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ Χρήστος Δημάρης 04/02/2012 21:49:53

          Μπράβο! Εξαιρετικά νέα..
          ΥΓ: Κ. Δημάρη...αν πραγματοποιηθεί το όνειρό σας και γνωρίσετε την πράσινη κοπέλα, να απαιτήσετε ευθύς αμέσως να αλλάξει γούστα στο χρώμα...

          • Χρήστος Δημάρης avatar
            Χρήστος Δημάρης @ ΕΥΑ 04/02/2012 22:35:18

            Καλησπέρα Εύα. Εντυπωσιακή η πράσινη τραγουδίστρια αλλά ατύχησε αφού δεν υπάρχει καλύτερη γυναίκα στον κόσμο από την γυναικούλα μου. Απλώς αυτός ο τρισάλθιος Μικρός Οδυσσέας μας κολάζει με τις φωτογραφίες του και μας βάζει σε λογισμούς. Να τον προσέχεις τον Μικρό Οδυσσέα. Είναι εχθρός της Ορθοδοξίας και του έθνους μας!!!

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Χρήστος Δημάρης 04/02/2012 22:45:20

            Τη γυναικούλα σου αλλά δες τι λέει μια δημοσκόπηση:" Σε γκάλοπ που έγινε για το "τι κάνουν οι Έλληνες άντρες μετά από μια ερωτική πράξη" έλαβαν τα παρακάτω ποσοστά:
            Το 20% ανάβει τσιγάρο.
            Το 10% γυρίζει πλευρό.
            Και το 70% γυρίζει σπίτι.....

          • Χρήστος Δημάρης avatar
            Χρήστος Δημάρης @ Δαναός 04/02/2012 23:01:46

            Δαναέ την γυναίκα μου την αγάπησα προτού να γεννηθώ.

          • ΕΥΑ avatar
            ΕΥΑ @ Χρήστος Δημάρης 04/02/2012 23:09:25

            Υπέροχο..απλά υπέροχο...

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Χρήστος Δημάρης 04/02/2012 23:10:29

            Πάντως το γκάλοπ αυτά λέει! Και πάντα βέβαια υπάρχουν οι εξαιρέσεις για επιβεβαίωση του κανόνα!

          • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
            Γιάννης Φαίλτωρ @ Χρήστος Δημάρης 04/02/2012 23:10:45

            Ενώ άλλοι τις πατάνε με το αυτοκίνητο...

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Δαναός 04/02/2012 23:18:33

            Φύλαγε τα ρούχα σου...

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Δαναός 04/02/2012 23:20:22

            Ζευγάρι κάνει έρωτα σε αμάξι. . . Εκείνος δε βολεύεται και της λέει:
            - Κάνε λίγο αριστερά, κάνε λίγο δεξιά. . . Έλα πιο κάτω. . ..... Εκείνη εκνευρισμένη του λέει:
            - Να σου πω; Να με γ@@@εις θέλεις ή να με παρκάρεις?.

          • Χρήστος Δημάρης avatar
            Χρήστος Δημάρης @ Δαναός 04/02/2012 23:45:40

            Χαχαχαχαχα...

          • juliet avatar
            juliet @ Δαναός 05/02/2012 11:21:57

            Τ΄άκουσες ;;;;;την αγαπά πριν γεννηθεί......
            Nα τ΄ακούει όλη η παρέα και να μαθαίνει!

  14. Απορία avatar
    Απορία 04/02/2012 16:55:35

    Μα καλά είναι δυνατόν να είναι στη λίστα η ...Μαρία Νικόλτσιου και να μην είναι η Ζέτα Μακρυπούλια.

    είλεος, σαβαρακτρανέμια, αδερφέ...
    εκτός εαν η λίστα έχει και χιουμοριστική χροιά

  15. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 04/02/2012 21:57:42

    Ἡ πρώτη φωτογραφία μέ μπέρδεψε λίγο,ἡ Ἐλ.Λουκᾶ ποιά εἶναι,ἡ ἀριστερή ἢ ἡ δεξιά;

    • Μ.Ο. avatar
      Μ.Ο. @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 04/02/2012 22:28:26

      Αμαρτωλέ...

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Μ.Ο. 04/02/2012 22:43:52

        Ἐγώ,ἢ ἡ Λουκά πού πηγαίνει καί σέ γκέι παρελάσεις τώρα!

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 04/02/2012 23:03:08

      Αθώο παιδί..η δεξιά είναι κοπέλι...

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ ΕΥΑ 04/02/2012 23:54:06

        Εἲδατε τί ἀθῶο παιδί πού εἶμαι; (Δέν περιγράφω ἂλλο).

  16. ΙΩΑΝΝΗΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ 05/02/2012 11:59:07

    ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΑΘΕΟΦΟΒΟΙ ΤΗΝ ΤΖΟΥΛΙΑ ΤΗΝ ΞΕΧΑΣΑΤΕ???ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕΤΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ???Ε.. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΜΕΛΑΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΤΥΨΕΙΣ.

    • juliet avatar
      juliet @ ΙΩΑΝΝΗΣ 05/02/2012 12:35:59

      Τις κρυφές αγάπες δεν τις ομολογούν.....

  17. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 08/02/2012 07:57:56

    Ψηφίζω με κλειστά μάτια την Ελενάρα! Μπορεί να μην είναι πρώτης εξυπνάδας αλλά από μπαλκόνια σκίζει! Θα μπορούσαμε να την στείλουμε στην Ευρώπη αντί του χοντρού! Θα τους ζαλίσει και θα τους μπερδέψει τόσο πολύ που θα τους κάνει να τρέχουν με τα βρακιά λυμμένα! Άσε που θα τους κερδίσει άνετα λόγω στήθους! Από την άλλη βάλτε την Ελενάρα δίπλα στην ανέραστη υποχόνδρια γερμανίδα κι έχετε άμεσα την λύση στο πρόβλημα της Ελλάδας. Make love, not war!