#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/04/2011 15:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι ... Γαλάτες της Ελλάδας





Εικόνα: Από το ιστολόγιο της συσπείρωσης αριστερών μηχανικών



 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 05/04/2011 15:52:06

    Ποιός είναι ο Δρυίδης τους; Που μαζεύουν γκύ και φτιάχνουν φίλτρο; Φαίνεται ότι δεν τα κάψανε όλα.
    Άν είναι έτσι, ασφαλώς θα έχουν και αγριογούρουνα, και εδώ το πράγμα αρχίζει να μου φαίνεται ενδιαφέρον.

  2. ΚΜ avatar
    ΚΜ 05/04/2011 16:00:31

    Έχουν υπάρξει πολλές παραλλαγές της αφίσας αυτής στο παρελθόν.

    • factorx avatar
      factorx @ ΚΜ 05/04/2011 16:45:06

      δεν το αποκλείω, αλλά αυτήν μας έστειλαν

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ factorx 05/04/2011 20:00:20

        Ασφαλώς, δεν είχε αρνητική χροιά το σχόλιο μου.

  3. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 05/04/2011 16:07:20

    Ωραίο χάρτης. Ο Ιούλιος Καίσαρας ξέρουμε ποιος είναι. Την Κλεοπάτρα ποια την υποδύεται στην κυβέρνηση;

    Γίνομαι κουραστικός αλλά ξαναφέρνω το άρθρο με το βίντεο της στρατιωτικής παρέλασης ή αλλιώς της εκστρατείας του Ξέρξη... γιατί πως αλλιώς να την χαρακτηρίσει κάποιος!
    h++p://forkeratea.blogspot.com/2011/04/04042011.html

    Παρατηρήσεις: α) Η δήλωση Μιχελάκη είναι στο σάιτ της Ν.Δ... Καμμιά αναφορά σε δημοπράτηση σε έργο ΧΥΤΥ/ΧΥΤΑ όπως έλεγαν τα μεγαλοκάναλα κι απορούσα κι εγώ... είναι ακριβές το σάϊτ ή κάποιος μας δουλεύει;
    β) από τα πιο κατατοπιστικά posts: h++p://forkeratea.blogspot.com/2011/04/blog-post_9070.html
    και h++p://opendemocracy.gr/?p=11572

    • man8os avatar
      man8os @ ΝΙΚΟΛΑΣ 05/04/2011 17:26:03

      Και εγω να υποβαλω τα σεβη μου, και να θυμισω οτι μιλαμε για πραγματικο στρατο κατοχης!

  4. sawas avatar
    sawas 05/04/2011 16:35:06

    Αμφίρροπος αγώνας.... και οι Ρωμαίοι έχουν έναν τύπου ΟΒΕΛΙΞ!!!

    • man8os avatar
      man8os @ sawas 05/04/2011 17:56:59

      Παντα ειχαν

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/04/2011 16:52:16

    Οταν οι Ελληνες γινουμε οι Σπαρτιατες της Ευρωπης... εκει να δεις τι θα παθουν ολοι οι καθηγηταδες.... και θα γινει !!! ψηνεται.
    να δω μετα τι θα κανουν
    οι επισκεπτες
    οι φιλοι
    και
    οι λουφαδοροι της Πολιτικης!

    ΠΠ

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/04/2011 19:03:47

      Πάλι σπαρτιάτες?
      Άσε μια φορά να πάει το κύμα προς τον βορρά.
      Προς την Ευρώπη τους και να δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος.
      Αυτό που έγινε πριν 2500 χρόνια δεν θα επαναληφθεί.

  6. Basilio Emm... avatar
    Basilio Emm... 06/04/2011 11:28:51

    Δεν μιλάμε για Γαλάτες. Η κερατέα είναι η σύγρονη ΑΓΙΑ ΛΑΥΡΑ. Η επανάσταση από κάπου παντα ξεκινάει. Και εμπνέει και παρασέρνει και συστρατεύει...

  7. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 06/04/2011 15:31:36

    Κόντρα στους Μπομπολέους και τους Λάτσηδες και στους υπαλλήλους τους αλλά με ψυχή και τσαμπουκά.Η λύση είναι η αντίσταση και όχι ο καναπές......

  8. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 06/04/2011 16:16:27

    Ένα ουσιώδες άρθρο, όπου οι Κερατιώτες ζητούν την συμπαράσταση μας και κάνουν και την κριτική τους στην κατεστημένη Αριστερά.

    Δύο κρίσιμα σημεία:
    "Τόσο η οικονομική ζωή της Κερατέας όσο και αυτή του Λαυρίου έχουν πληγεί σε σημαντικό βαθμό, ενώ η Δημοτική αρχή του νέου Δήμου της Λαυρεωτικής, όπως όλες οι Δημοτικές αρχές στην Ελλάδα, περιμένει την απόδοση των οικονομικών κονδυλίων εκ μέρους της Κυβέρνησης βάσει των οποίων θα υλοποιηθεί ο φετινός οικονομικός προϋπολογισμός του Δήμου. Στην ουσία και οι δύο πλευρές παλεύουν με τον χρόνο, μόνο που, ο χρόνος, φαίνεται να αποτελεί τον καλύτερο σύμμαχο της Κυβέρνησης, πέρα από τις οποιεσδήποτε υποτιθέμενες πιέσεις οι οποίες ασκούνται από τους μεγαλοεργολάβους, και οι οποίες αποτελούν το μεγάλο παραμύθι από την στιγμή που η προκαταβολή για την έναρξη των εργασιών έχει καταβληθεί από την κυβέρνηση προς τις ανάδοχες εταιρείες. "
    ......
    "Σήμερα είναι η Κερατέα, αύριο θα είναι η σειρά του παλαιού αεροδρομίου στο Ελληνικό και πολύ σύντομα όλοι οι μεγάλοι ελεύθεροι δημόσιοι χώροι θα χαθούν οριστικά από την «αξιοποίηση» που επιχειρείται κατά τα πρότυπα του «Μνημονίου». Μία ενδεχόμενη ήττα στον πολύχρονο αγώνα εναντίον του ΧΥΤΑ, δεν θα βαρύνει μόνο όσους κατοικούνε στην περιοχή της Λαυρεωτικής αλλά και ολόκληρη την Ελλαδική κοινωνία που με τα δείγματα ραγιαδισμού που συνεχίζει να επιδεικνύει υποθηκεύει το μέλλον της αλλά κυρίως το μέλλον των παιδιών της."

    h++p://forkeratea.blogspot.com/2011/04/8-10.html

  9. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 06/04/2011 21:54:41

    Αγαπητοί φίλοι, ανεχτείτε άλλη μια ανάρτηση από μέρους μου. Πολύ σημαντική απάντηση της Κομισιόν, δημοσίευμα της Ναυτεμπορικής.
    "Κομισιόν: Εσχατη λύση οι ΧΥΤΑ-ΧΥΤΥ"!!!!!!

    Κατά τα άλλα θα φάμε πρόστιμα επειδή τα παλιόπαιδα της Κερατέας αντιδρούν!

    h++p://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1953445