#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/08/2012 10:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οδηγίες για σιτιζόμενους από ... κάδους απορριμάτων

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιώργος Αχαιός avatar
    Γιώργος Αχαιός 21/08/2012 10:40:44

    Τι ανοησίες είναι αυτές;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

    Η οδηγία έπρεπε να είναι μόνο μία: Μην τρώτε απο τα σκουπίδια!

    Κοιτάξτε καλά στον δρόμο που πατάτε. Είναι πολύ πιθανό να βρείτε ένα 50λεπτο, οπότε μπορέιτε να αγοράσετε μακαρόνοα για 3 μέρες....

    • Παρατηρητής avatar
      Παρατηρητής @ Γιώργος Αχαιός 21/08/2012 13:57:46

      ναι θα αγοράσουν μακαρόνια και μετά θα ψάξουν για σπίτι με ρεύμα ή γκάζι να τα βράσουν...

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Παρατηρητής 21/08/2012 14:03:55

        Δεν θα δυσκολευτούν να βρουν τέτοιο σπίτι. Θα εισβάλουν με μια ματσέτα στο χέρι σε κάποιο σπίτι "προνομιούχου" (δηλαδή... εργαζόμενου). Όπως Ρουάντα...

      • Γιώργος Αχαιός avatar
        Γιώργος Αχαιός @ Παρατηρητής 22/08/2012 12:31:01

        Ας αγοράσουν ρύζι. Αν το αφήσουν σε νερό για 3 ώρες είναι βρώσιμο δίχως βράσιμο.

        Το θέμα είναι ότι αυτή η αισχρή ανακοίνωση προσπαθεί να μας πείσει ότι είναι φυσιολογικό να τρώμε από τα σκουπίδια.... Και μας δίνει οδηγίες πως να το κάνουμε καλύτερα. Βρε δε ......

  2. BLACKQUEEN avatar
    BLACKQUEEN 21/08/2012 11:05:06

    ...Aπό όοοολες τις ντροπιασστικές, ανεδαφικές και εκτός πλανήτη προτροπές, πιό πολύ γουστάρω τη σύσταση για τον καθαρισμό των δοντιών...Εννοείται συνάνθρωποι, οτι στον κάδο έχετε ήδη ανακαλύψει ΚΑΙ οδοντόβουρτσα ΚΑΙ οδοντόκρεμα...... Τα έχει σκοπίμως εκεί τοποθετήσει το Υπουργείο Υγείας και κοινωνικής ....αλληλεγγύης. ΗΜΑΡΤΟΝ ΚΥΡΙΕ !!!!!!!

  3. TopGunZ avatar
    TopGunZ 21/08/2012 11:41:23

    Φαντάζομαι καταλαβαίνετε ότι είναι "αστειάκι" των κλασικών κύκλων που προτιμάνε να τυπώσουν αφίσες από το να ταΐσουν κάναν άνθρωπο...

  4. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 21/08/2012 11:58:38

    "Ταΐζοντας καναν άνθρωπο", του δίνεις φαΐ μια φορά, άντε δύο ή τρεις. Τυπώνοντας αυτές τις αφίσες, ευαισθητοποιείς τον υπόλοιπο πληθυσμό (που ακόμα δεν έφτασε να ψάχνει στα σκουπίδια) για να συνειδητοποιήσει την κτηνωδία του νεοφιλελευθερισμού. Και, εν πάση περιπτώσει, όποιου δεν του αρέσει αυτού του είδους το μαύρο χιούμορ, ας φρόντιζε (όσο μπορούσε ανάλογα με τις δυνάμεις του) ώστε να μην είχαμε, ως κοινωνία, χρεία αυτού του μαύρου χιούμορ.

    • Tzimanis avatar
      Tzimanis @ Αυριανιστής 21/08/2012 12:04:20

      Έτσι μπράβο!

    • Lampros avatar
      Lampros @ Αυριανιστής 21/08/2012 12:19:02

      δεν ευαισθητοποιεί κανεναν αυτη η αφίσα. Αν δεν εχεις ευαισθητοποιηθει όταν δεις εναν παππου να σκυβει μεσα σε ένα καδο, κανενα αστειακι μαυρο ή ασπρο δεν θα μας ξυπνήσει.
      κακό χιουμορ, που ξεφτυλίζει τους ανθρώπους αυτους. Δεν προσφέρει καμία υπηρεσία.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Lampros 21/08/2012 12:23:08

        Όταν βλέπεις κάποιους να λένε ότι συντάξεις των 1000 ευρώ είναι... υψηλές (!), εσύ τι λες, δε χρειάζεται αυτή η κοινωνία ένα ακόμα πιο γερό σοκ για να συνέλθει;

        • Lampros avatar
          Lampros @ Αυριανιστής 21/08/2012 16:37:05

          η κοινωνία ναι, χρειάζεται σοκ όπως πχ η εικονα του παππου που σου ειπα.
          Ο παππους όμως δεν ειναι αναγκη να διαβάζει αυτό το πραγμα που σκοπό εχει εγώ και εσυ να γελάσουμε.

    • The Vorlon avatar
      The Vorlon @ Αυριανιστής 21/08/2012 12:40:08

      Πολύ σωστός..

    • Δρυς avatar
      Δρυς @ Αυριανιστής 21/08/2012 13:01:19

      Ωραίος!!!

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Αυριανιστής 21/08/2012 13:40:13

      Αν πιστεύετε ότι η προβοκάτσια είναι ο τρόπος με τον οποίον πρέπει να πορεύεται η κοινωνία, απλά επιβεβαιώνετε το ψευδώνυμό σας. Μου θυμίζετε του Συριζαίους που "φάγανε" ένα αλσύλλιο σε χαρτί για να σώσουν 5 δέντρα σε σημείο που θα γινόταν υπόγειο πάρκινγκ.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ TopGunZ 21/08/2012 13:47:48

        Από πότε το χιούμορ έγινε "προβοκάτσια" αγαπητέ; Από τότε που... δεν μας συμφέρει; Τελικά επιβεβαιώνεις όσους υπερθεματίζουν για συλλογική κατάθλιψη των Ελλήνων: ακόμα και το χιούμορ χάθηκε μέσα σ' αυτή την κρίση.

  5. partyman avatar
    partyman 21/08/2012 11:59:04

    μη χειρότερα, ποιός το σκέφτηκε αυτό?

    μάλλον για φάρσα πρόκειται ή για ειρωνεία απέναντι στο υπουργείο Υγείας..

  6. nikolas avatar
    nikolas 21/08/2012 13:46:30

    Ντροπή υπάνθρωποι!!!

  7. Κυθηριος avatar
    Κυθηριος 21/08/2012 16:46:29

    Άν αυτοί πού σκέφτηκαν αυτό το χιούμορ και το ανάρτησαν σε αφίσες χρησιμοποιούσαν το μυαλό τους πιο δημιουργικά,ίσως μπορούσαν να βρουν λίγο φαΐ πέντε άνθρωποι για καμμία βδομάδα...

    • ano-kato avatar