#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/02/2012 11:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νοσοκομείο χορηγεί βεβαίωση για την ...ανάσταση



(ΣΣ το έγγραφο είναι αληθινό)

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 15/02/2012 11:58:48

    Γιατί,λίγα περιστατικά νεκραναστάσεων ἒχουν παρατηρηθεῖ;

  2. Δεξιός Ψάλτης avatar
    Δεξιός Ψάλτης 15/02/2012 12:09:50

    Συμπληρώστε ωε εξής τα πεδία:
    ΚΛΙΝΙΚΗ:ΤΡΟΪΚΑ
    ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ :κος ΤΟΜΣΕΝ
    ΟΝΟΜΑ:ΕΛΛΑΔΑ
    ΕΠΩΝΥΜΟ:ΥΠΕΡΗΦΑΝΗ
    ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ:ΚΟΙΤΙΔΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΓΩΝΙΑ
    ΧΡΟΝΟΣ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ : Από Οκτώβρη 2009 έως Φεβρουάριο (άντε και Μάρτιο)2012
    Ο ΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ : Δρ. ΛΟΥΚΑΣ ΠΑΠΑΔΗΜΟΣ
    (ή Διανοητής ΓΑΠ)


    Ε;ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ.

  3. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 15/02/2012 12:26:51

    Γραφείο Τελετών "Ο Ασυνόδευτος".... Χαχαχαχα!

  4. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 15/02/2012 12:33:23

    Μάλλον εκεί στο Νοσοκομείο κάποιοι ζηλωτές υπάλληλοι πήραν κομματάκι πιο πατριωτικά το θανάτω θάνατον πατήσας...

  5. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 15/02/2012 12:43:29

    To 2005 o τότε εξαιρετικός Γ.Γ του υπουργείου Υγείας Πασχάλης Μπουχώρης εξέδωσε ολόκληρο τόμο με τα έντυπα που απαιτούνται στη λειτουργία κάθε νοσοκομείου.
    Όμως η Ελληνική Δημοσιοϋπαλληλία τα ...χωνεύει όλα.

    Y.Γ. Άλλη μια απόδειξη ότι η ΒΛΑΚΕΙΑ είναι ανίκητη.

  6. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 15/02/2012 13:00:27

    Πάντως,ὁ συγκεκριμένος ἀσθενής πού μετά τήν ἒξοδό του ἀπό τό Νοσοκομεῖο Κομοτηνῆς καί τήν ἂνοδό του στάς οὐρανίους μονάς,θά πρέπει νά συν΄σντησε προβλήματα κατά τήν προσπάθεια εἰσόδου του στόν Παράδεισο,γιατί ἀπό ὃτι εἶδα τό ἐξιτήριο δέν ἒχει θεωρηθεῖ ἀπό τόν προϊστάμενο τοῦ τμήματος κινήσεως ἀσθενῶν...,θά τόν πεθάνανε στό πάνω κάτω μέ τήν γραφειοκρατία!

  7. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 15/02/2012 13:38:45

    Δεν καταλαβαίνω πού είναι το πρόβλημα. Ο Λοβέρδος δεν ανακάλυψε χιλιάδες "πεθαμένους" που λάμβαναν σύνταξη, άρα ήταν ζωντανοί; Οπότε, όλοι οι θάνατοι ακυρώνονται, με υπουργική απόφαση: "παρακαλούνται όλοι οι πεθαμένοι, να παρουσιασθούν στα κατά τόπους ιατρεία των ταμείων τους, για εξακρίβωση στοιχείων".

  8. Lichnee avatar
    Lichnee 15/02/2012 13:58:58

    Η τελευταια παραγραφος ειναι υποχρεωτικη να υπαρχει σε ολα τα εξιτηρια.Με τη "μηχανοργανωση" των υπηρεσιων ειναι υποχρεωτικο ολοι οι ασθενεις καθως και οι αποβιωσαντες να λαμβανουν εξιτηριο για να διαγραφουν απο τη δυναμη.Το προβλημα αυτο ειναι γνωστο απο τοτε που εκανα αγροτικο στην Κομοτηνη και γελουσαμε απο τοτε με την παρανοια των διοικητικων υπηρεσιων.Αναλογα εξιτηρια δινουν ολα τα νοσοκομεια της 4ης ΔΥΠΕ (οπου ειναι απο υπολογιστη και οχι χειρογραφο δηλαδη).Στους υπολογιστες δεν υπηρξε προβλεψη για αποβιωτηριο αλλα μονο για εξιτηριο.
    Ανεμεναν 0% θνητοτητα οι ανθρωποι!

  9. Φυγόκεντρος avatar
    Φυγόκεντρος 15/02/2012 17:22:19

    Μάλλον οι ασθενείς επισκέπτονται συχνά το νοσοκομείο Κομοτηνής μετά θάνατον, προφανώς με σκοπό να διαμαρτυρηθούν για τις υπηρεσίες του.

  10. Periklis avatar
    Periklis 15/02/2012 17:26:07

    Τα wikileaks εβαλαν χερι και στο προσωπικο αρχειο του Μητσοτακη...

  11. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/02/2012 21:37:47

    Θα πει κανείς, και με το δίκιο του, τέτοιες ώρες τέτοια λόγια…
    Εδώ ο κόσμος χάνεται, η ανεργία θεριεύει, οι άστεγοι πληθύνονται, και το λίτρο της αμόλυβδης έπιασε το €1.80.
    Μας νοιάζουν οι μισθοδοσίες των δημοσίων υπαλλήλων;
    Τουλάχιστον αυτοί έχουν δουλειά, και αν κάποιοι διαμαρτύρονται για περικοπές, ε, τι να κάνουμε; Λιτότητα έχουμε.
    Το θέμα όμως που θέλω να θίξω, δεν έχει τόση σχέση με τα δημοσιονομικά μας, όσο με την βλακεία που μας δέρνει, και με την κοροϊδία που χαρακτηρίζει το κράτος μας.
    Μετά λοιπόν από τα μηδενικά, ή και αρνητικά εκκαθαριστικά που είδαν μερικοί στην τελευταία μισθοδοσία τους, έρχεται και μια ακόμη (κρυφή) αποκάλυψη, που αποδεικνύει και πάλι την γύμνια των κυβερνώντων, και την μπαγαποντιά του κράτους μας.
    Θυμόσαστε όλοι, πως όταν εξαγγέλλονταν το νέο ενιαίο μισθολόγιο, που θα έβαζε τάξη στις αποκλίσεις των αμοιβών, και που θα διόρθωνε τα διάφορα κακώς κείμενα, μπλα μπλα… ειπώθηκε, μεταξύ άλλων, πως επιτέλους, κάποιοι λιγότερο προνομιούχοι, και αδικημένοι μισθολογικά υπάλληλοι, θα κέρδιζαν, αφού με το νέο μισθολόγιο θα έπαιρναν αυξήσεις.
    Και ενώ κόπηκαν διάφορα επιδόματα, όπως π.χ. αυτό των μεταπτυχιακών σπουδών (γιατί άραγε;), και δόθηκαν «γενναίες» αυξήσεις σε όσους κατέχουν θέσεις ευθύνης, όπως είναι οι διευθυντές και οι τμηματάρχες, πράγματι κάποιοι χαμηλόμισθοι ευνοήθηκαν.
    Και όλα αυτά δίκαια και καλά. Όντως, κάποιοι αδικημένοι θα έπρεπε να δουν τον βασικό τους μισθό να αυξάνεται.
    Κάποια περίεργα επιδόματα, πρέπει επιτέλους να κοπούν.
    Κάποιες χρόνιες αδικίες πρέπει να αρθούν.
    Και τέλος, όσοι έχουν θέση ευθύνης, με ότι αυτό συνεπάγεται, θα πρέπει να αμείβονται κάπως παραπάνω, και όχι να έχουμε αυτήν την πλήρη, πασοκικού τύπου, άδικη ισοπέδωση, που είχαμε επί δεκαετίες.
    Όλα καλά και όλα ωραία;
    Στα λόγια ναι, στην πράξη όχι.
    Το απατεωνίστικο κράτος λοιπόν, τι πήγε και έκανε;
    Όσοι είδαν τις βασικές τους αποδοχές να αυξάνονται εξαιτίας του νέου μισθολογίου, και χάρηκαν, έφαγαν ήδη το πρώτο χαστούκι.
    Οι όποιες αυξήσεις είναι μόνο στα χαρτιά!
    Στην πράξη, πρόκειται για μειώσεις, αφού αφαιρούνται από τον μισθό, και χαρακτηρίζονται ως κρατήσεις, οι οποίες όμως θα αρχίσουν να αποδίδονται, λέει, από το 2013!!!
    (Αν υπάρχει κράτος. ή δημόσιο, μέχρι τότε).
    Δηλαδή, κάποιος που είδε τον μισθό του να αυξάνεται κατά €150, θα πάρει στο χέρι περίπου €40. Τα υπόλοιπα κρατούνται. Έτσι απλά. Και αυτό θα γίνεται μέχρι το 2013!
    Έτσι, σε συνδυασμό με την αυξημένη φορολόγηση, τις μειώσεις και καταργήσεις των επιδομάτων, τις αυξημένες κρατήσεις, κλπ, ένας δημόσιος υπάλληλος που ευνοείται από το νέο μισθολόγιο, εισπράττει στο χέρι πολύ λιγότερα από ότι προβλέπεται στα χαρτιά.
    Στα χαρτιά πήρε αύξηση, αλλά στη πράξη πήρε μια μούντζα!
    Αυτό το κόλπο γκρόσο της (προηγούμενης) κυβέρνησης, αποδεικνύει για μια ακόμη φορά το πόσο μακάκες θεωρεί το ελληνικό κράτος τους υπηκόους του.
    Ας το θυμηθούν λοιπόν όλοι αυτοί οι δημόσιοι υπάλληλοι, που επί χρόνια ολόκληρα στήριζαν με φανατισμό το Πασόκ, και αποτελούσαν την ραχοκοκαλιά του πασοκικού συστήματος, όταν θα βρεθούν ενώπιοι ενωπίω στη κάλπη.
    Οποτεδήποτε και αν έλθει αυτή η στιγμή της «λύτρωσης».

  12. Δικερως avatar
    Δικερως 15/02/2012 21:44:07

    Α ρε Σισμανογλου,που να 'ξερες.

    • Σταύρος avatar
      Σταύρος @ Δικερως 16/02/2012 11:02:30

      Κάτι ξέρεις εσύ!
      Καλό το... φιλέτο ε;;;;;;
      Αχ, που να 'ξερε!

  13. juliet avatar
    juliet 15/02/2012 21:50:15

    Μου έλεγαν ότι στη ΔΕΗ υπήρχε άνθρωπος που προσελήφθη με την ιδικότητα του ζωγράφου....

    • Δαναός avatar
      Δαναός @ juliet 15/02/2012 21:57:00

      Και σε μια Νομαρχία συνοδοί ανελκυστήρα...Μόνο που δεν υπήρχε ανελκυστήρας!!!

      • dikefalosaitos avatar
        dikefalosaitos @ Δαναός 15/02/2012 22:00:17

        Γιατί εάν υπήρχε, τι θα έκαναν, θα τον συνόδευσαν πάνω-κάτω; :)

        • Δαναός avatar
          Δαναός @ dikefalosaitos 15/02/2012 22:06:00

          Λίγο το έχεις;Χα χα χα....

        • Periklis avatar
          Periklis @ dikefalosaitos 16/02/2012 02:09:14

          Φταινε και αυτοί που βγαζουν τοσα ανεκδοτα με τις ξανθιες και τα ασανσερ και κατατρομοκρατουν τον κόσμο.

      • juliet avatar
        juliet @ Δαναός 15/02/2012 22:03:34

        Αυτό είναι προνοητικότητα!ΘΑ τοποθετούσαν ....και έπρεπε να εκπαιδεύσουν προσωπικό.

  14. δημης avatar
    δημης 15/02/2012 22:50:31

    ΓΙΑΤΙ Η...ΤΡΟΪΚΑ ΤΙ ΧΑΡΤΙ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ;;;;;;;;;;

  15. Β.Κ.Σ. avatar
    Β.Κ.Σ. 15/02/2012 22:51:18

    Είναι προτυποποιημένες φορές, άκριτα αντιγραμμένες από νοσοκομεία του εξωτερικού , μάλλον αμερικανιά -από τη στοκαρισμένη αντίληψη κρίνω (-όπως καλή ώρα αντιγράψαν τη λίστα με τους ανάπηρους παιδόφιλους).