Νομοσχέδιο για το σπέρμα του Πούτιν
07/11/2014 12:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νομοσχέδιο για το σπέρμα του Πούτιν

Υπάρχουν ιδέες και ιδέες, αλλά κάποιες ξεπερνούν και το όριο του γελοίου... Η ρωσική εφημερίδα «Εμπιστοσύνη» αναφέρει ότι μία βουλευτής, η οποία έχει παρελθόν με τις παράξενες ιδέες, εισήγαγε στην Κρατική Δούμα ένα νομοσχέδιο που προτείνει να επεκταθεί το μεγαλείο των Ρώσων, κάνοντας παιδιά από το σπέρμα του Βλαντιμίρ Πούτιν.

«Η ουσία της πρότασής μου είναι απλή», λέει η πρόεδρος της Κοινοβουλευτικής Επιτροπής για Θέματα Γυναικών, Παιδιών και Οικογένειας, Γελένα Μπορίσοβνα Μιζουλίνα. «Κάθε γυναίκα πολίτης της Ρωσίας θα μπορεί να λαμβάνει ταχυδρομικώς το γενετικό υλικό του Προέδρου, να μένει έγκυος από αυτόν και να αποκτά μωρό. Οι μητέρες αυτές θα πρέπει να λαμβάνουν ειδικά επιδόματα από την κυβέρνηση»!

Η Μιζουλίνα, η οποία είναι κάτοχος Διδακτορικού στη Νομική, έκανε την πρόταση σε μια συζήτηση σχετικά με το θέμα της γονιμότητας και της Ρωσίας. Προχώρησε μάλιστα το θέμα, περιγράφοντας τι θα συμβεί αφού γεννηθούν τα μωρά του Πούτιν –αν βγουν αγόρια… «Και μετά τη γέννηση του παιδιού, θα πρέπει να δοθεί για να μεγαλώσει σε ειδικά όργανα που μοιάζουν με τα σχολεία Σοβόροφ, με στόχο να είναι πιστοί στην Πατρίδα και προσωπικά στον Πρόεδρο της Ρωσίας». Τα Πολεμικά Σχολεία Σοβόροφ, παρεμπιπτόντως, είναι κάτι σαν στρατιωτικά οικοτροφεία. «Τα παιδιά που θα γεννιούνται από τον Ρώσο πρόεδρο στο μέλλον θα αποτελέσουν τη στρατιωτική και πολιτική ελίτ του κράτους» αναφέρει η Μιζουλίνα.

Το άρθρο αναφέρει επίσης ότι «σύμφωνα με την αντιπρόεδρο της Κρατικής Δούμας, το μέτρο θα συμβάλει στη βελτίωση της δημογραφικής κατάστασης και την εκπαίδευση του πληθυσμού στο πνεύμα του πατριωτισμού». Η Μιζουλίνα στο παρελθόν είχε εμπλακεί και σε άλλες πρωτότυπες προτάσεις, όσον αφορά τα δικαιώματα των ομοφυλόφιλων και την υιοθεσία ορφανών από τη Ρωσία από ξένες οικογένειες.

http://observer.com/2014/11/russian-lawmaker-proposes-mailing-putin-sperm-to-impregnate-russian-women/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Άλυτη Εξίσωση avatar
    Άλυτη Εξίσωση 07/11/2014 12:39:20

    Χαχαχαχα! Η κ.Γελένα Μπορίσοβνα Μιζουλίνα, δεν είναι πλασμένη για απλή....βουλευτής. Μπορεί να φύγει απ΄ευθείας για Χόλυγουντ και να θησαυρίσει από τη συγγραφή σεναρίων Επιστημονικής φαντασίας.

  2. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 07/11/2014 12:48:54

    Αυτό κι αν είναι πρωτοποριακό,ένας ηγέτης που θα μπορεί να πηδάει το λαό του από δώ και πέρα και ταχυδρομικώς..

  3. Seagull avatar
    Seagull 07/11/2014 13:12:12

    Σε συνέχεια της αρίας φυλής του Αδόλφου που ευτυχώς διακόπηκε βιαίως η υλοποίησή της τώρα θα μπει μπροστά και το project της Πούτνιας φυλής ... και μη χειρότερα να λέμε. Πάντως αν το όλο project ευδοκιμήσει τότε σύντομα ο Πούτιν θα καταρεύσει..... γιατί άντε να τις προλάβει όλες τις νταβραντισμένες Ρωσίδες που θα περιμένουν με ανυπομονησία το φακελάκι τους!

  4. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 07/11/2014 13:14:56

    Φαντάζεστε πως θα το "βγάζει" ο κ. Πούτιν το μαγικό υγρό, για να μπεί στο φιαλίδιο και στο φάκελλο;

    • d8 avatar
      d8 @ Uncle Stgm 07/11/2014 13:27:41

      Χαχαχαχα! Σιγά μη μπεί στη... διαδικασία. Μάλλον θα προτιμήσει την επιλεκτική διά ζώσης ...δωρεά!

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Uncle Stgm 07/11/2014 14:33:52

      Θα στεγνώξει λέμε...

  5. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 07/11/2014 13:19:30

    Τελικά ο κόσμος που ζούμε, σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του είναι φαιδρός. Άν κάποτε ξυπνήσουν οι απλοί πολίτες, που τους σπρώχνουν κάθε μέρα κάτω απο τις μυλόπετρες οι "μεγάλοι ηγέτες" και τα αφεντικά τους, οι μογκούλοι και οι ολιγάρχες, άν φυσήξουν όλοι μαζί, αυτό το γελοίο κοινωνικό σύστημα με τους καραγκιόζηδες υπηρέτες του θα καταρρεύσει σαν αχυροκαλύβα στον άνεμο.

    • Eva avatar
      Eva @ Uncle Stgm 08/11/2014 15:21:55

      Πόσο δίκηο έχετε! Θυμάμαι τον λεκέ στο μπλέ φόρεμα, το οποίο μετά βγήκε στο σφυρί μαζί με άλλα προσωπικά αντικείμενα της κυρίας Λεβίνσκι...και τους απίστευτους διαλόγους απο την ανάκριση!!!

  6. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 07/11/2014 14:51:57

    Μογκούλοι: http://www.investopedia.com/terms/m/mogul.asp

  7. Άπαντα Επιστάμενος avatar
    Άπαντα Επιστάμενος 07/11/2014 14:53:29

    Να έλθει στην Ελλάδα η Γέλενα που έχουμε καλύτερο σπέρμα. Μα καλά θέλει να γεμίσει η ρωσία με κοντοστούπηδες?

  8. ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ avatar
    ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ 07/11/2014 15:59:00

    .Δεν μας είπε όμως η κυρία Μιζουλίνα η οποία προφανώς θα επιθυμούσε το σπέρμα του Προέδρου Πούτιν αν αυτή το δοκίμασε για να δείξει και το αποτέλεσμα του βαθμού ευφυίας του κληρονομήσαντος DNA του Προέδρου, τέκνου...Φαίνεται δεν έμαθε στο Δημοτικό που διδάσκεται, οτι οι πνευματικές ικανότητες ακόμα και του Αινστάιν είναι αδύνατον να κληρονομηθούν ακόμα και στα φυσικά του τέκνα. Η παρεξήγηση γύρω απο την "κλωνοποίηση" είναι απύθμενη. Ούτε καν το χρώμα των ματιών δεν είναι βέβαιο οτι θα βγεί το ίδιο ακόμα και στον αδελφό απο τους ίδιους και τους δύο γονείς του Πούτιν. Όχι η νόηση...Απύθμενη ανοησία άντως, αλλά και αφάνταστη κολακεία και γλοιώδες γλύψιμο...

  9. ΚΜ avatar
    ΚΜ 08/11/2014 02:20:51

    Αμφιβάλλω την εγκυρότητα της είδησης. Μάλλον για «disinformation campaign» μοιάζει. Να παραλληλίσουν τον Ρώσο πολιτικό που τους ζορίζει στη διεθνή σκηνή με δικτάτορα (προσωπολατρείες και «παιδιά της Βραζιλίας»). Το πολύ-πολύ να έκανε χαβαλέ η Μιζούλινα.

  10. in medias res avatar
    in medias res 10/11/2014 12:09:58

    Πολύ ωραία ιδέα, την οποία μπορούμε (και πρέπει) να εφαρμόσουμε -και μάλιστα επαυξημένη και βελτιωμένη. Υβρίδιο σπέρματος Σημίτη - ΓΑΠ- Μητσοτάκη. Για να πάρουν τα ελληνόπουλα την ομορφιά του πρώτου, την ευφυία του δεύτερου, την μακροζωία του τρίτου και (το σημαντικότερο) τον πατριωτικό φρόνημα όλων τους ...